۱۲۴۲۸۲۵
۱۰۸۶۹
۱۰۸۶۹

ساخت پهپاد ویژه نابودی اسرائیل در ارتش ایران

​پهپاد آرش ۲ را به طور مخصوص برای حیفا و تل آویو در نظر گرفته‌ایم / فرمانده ارتش، ساختاری را برای نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی تعریف کرده اند.

عصر ایران: فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران با بیان اینکه پهپاد آرش۲ قابلیت‌های منحصر به فردی داشته و امکان بازیابی چندباره تا برخورد به هدف را دارد، گفت: این پهپاد مخصوص نابودی رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش شامگاه (یکشنبه) در برنامه صف اول شبکه خبر سیما درباره ویژگی‌های پهپاد آرش ۲ بیان داشت: این پهپاد را به طور مخصوص برای حیفا و تل آویو در نظر گرفته‌ایم. یعنی پرنده‌ای بی نظیری است که برای این کار ساخته شده است. امیر فرماندهی کل ارتش ساختاری را برای نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی تعریف کرده اند.

ساخت پهپاد ویژه نابودی اسرائیل در ارتش ایران

وی افزود: پهپاد آرش ۲ نیز در این ساختار سازماندهی شده و ما هم در بحث تولید و هم به کارگیری آن دستی بر آتش داریم. این پهپاد وارد نیروی زمینی شده و در رزمایش‌های آتی از قابلیت‌های آن رونمایی خواهیم کرد. دیگر ویژگی این پهپاد نقطه‌زن بودن آن است، یعنی دقیقاً همان نقطه‌ای که موشک فتح مورد اصابت قرار داد توانست مورد اصابت قرار بدهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه پهپاد آرش ۲ قابلیت‌های منحصر به فردی داشته و امکان بازیابی چندباره تا برخورد به هدف را دارد، تاکید کرد: منتظر اوامر مطاع هستیم تا روزی دستور به کارگیری آن صادر شود.

 به نوشته دفاع پرس، وی افزود: نیروی زمینی ارتش  از حیث نظامی فناوری و تجهیزات نیز نیروی زمینی ارتش گسترده‌ترین، پرتجهیزات‌ترین و متنوع‌ترین نیروی مسلح کشور است. نیروی زمینی ارتش از حیث بین‌المللی نیز در میان کشور‌های منطقه در ۵ مولفه  سرآمد و بی‌رقیب است. یکی از این حوزه‌ها، توان بالگردی است که چه از لحاظ تعداد و چه کیفیت بزرگترین ناوگان بالگردی منطقه متعلق به هوانیروز ارتش است. از حیث زرهی و توپخانه نیز اینگونه است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه این نیرو از بُعد سازماندهی و ساختار تغییراتی داشته و به یک نیروی واکنش سریع، راهبردی، محوری، کاملا متحرک و مهاجم تبدیل شده است، تاکید کرد: هیچ‌کدام از ارتش‌های منطقه چنین ویژگی‌هایی ندارند.

وی ادامه داد: چینی‌ها توانسته بودند در ۷ روز یک بیمارستان بسازند که نیروی زمینی ارتش توانست در کمتر از ۷ روز یک بیمارستان را بسازد. این بیمارستان‌ها به وزارت بهداشت و درمان اهدا شده و ظرفیت آن‌ها را ارتقاء داد.

امیر حیدری افزود: یکی از تنگنا‌های هوانیروز ارتش حوزه موشکی بود. ما پیش از این موشک تاو را داشتیم که برد آن ۲.۵ کیلومتر بود و بالگرد می‌توانست در حالت ایستایی با هدف درگیر شود یعنی باید بالگرد هاور می‌کرده و پس از طی یک مسافت با هدف درگیر می‌شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دستیابی هوانیروز ارتش به موشک شفق گفت: امروز با دست توانای کارکنان شریف هوانیروز و همراهی عزیزان وزارت دفاع و همچنین هدایت بسیار خوب معاونت آماد ستاد کل و فرمانده کل ارتش به قابلیت تولید موشک شفق با برد ۱۲ تا ۲۰ کیلومتر رسیده ایم.

وی ادامه داد: با تولید این موشک، برد موشکی ما نسبت به نمونه آمریکایی ۹.۵ برابر افزایش داشته است. این موشک یک دوربین بسیار خوب داشته و به قابلیت FIRE & FORGET یا آتش و رها مجهز است. یعنی خلبان دیگر نیاز نیست که حالت ایستایی داشته باشد و پس از شلیک می‌تواند صحنه نبرد را ترک کند.

امیر حیدری در پاسخ به سوالی دیگری درباره تاثیر موشک‌های فجر ۵ و فتح ۳۶۰ خاطرنشان کرد: ما ساختار نیروی زمینی را تغییر داده ایم. اراده فرمانده معظم کل قوا بر این قرار گرفت که ساختار نیروی زمینی تغییر کند. در این راستا، ما طرحی به نام «لبیک ۱» را برای تغییر ساختار نیروی زمینی ارتش خدمت معظم له ارائه کردیم، در کل نیروی زمینی جدیدی را بازطراحی کردیم و به استحضار مقام معظم رهبری رساندیم. ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز امور مربوط به آن را انجام دادند.

وی ادامه داد: موشک فجر ۵ نیز از خانواده موشک‌های نقطه زن و هوشمند است که اخیراً به سازمان رزم نیروی زمینی ارتش الحاق شده است.

امیر حیدری درباره تفاوت موشک‌های در اختیار نیروی زمینی ارتش و نیروی زمینی سپاه اظهارداشت: ستاد کل نیرو‌های مسلح مقرراتی در میزان برد موشک‌ها قرار داده و به نیرو‌ها اعلام کرده است. به عنوان مثال، موشک‌های بسیار دورزن راهبردی در اختیار نیروی هوافضای سپاه بوده و موشک‌های دارای برد عملیاتی در اختیار نیرو‌های سطحی مانند نیروی زمینی ارتش و نیروی زمینی سپاه است. می‌توان گفت که تنها تفاوت در برد آن هاست وگرنه از نظر مکانیزم یکسان است.

وی افزود: ستاد کل نیرو‌های مسلح برد راهبردی را به یک نیرو داده تا تداخلی در عملیات‌ها ایجاد نشود. نیروی زمینی ارتش وظیفه حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور را دارد و موشکی دریافت می‌کند تا این ماموریت را انجام بدهد. نیروی زمینی سپاه نیز بدین گونه است. اما، نیروی هوافضای سپاه موشکی دریافت کرده تا بتواند ماموریت‌های راهبردی در دوردست‌ها را انجام بدهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سوالی درباره نوع پهپاد‌های به کار گرفته شده در رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نزاجا خاطرنشان کرد:  امروز نیروی زمینی ارتش محوریت پهپاد در ارتش را در اختیار دارد. ما امروز پهپاد‌هایی با برد راهبردی در اختیار داریم و پهپادی با برد ۲ هزار کیلومتری نیز داریم. البته پهپاد‌هایی با برد‌های پایین‌تر نیز در سازمان رزم خود داریم.

وی ادامه داد: تحرک ما بسیار ناچیز و کم بود. ما مبلغی درنظر گرفته بودیم تا خودرو‌های کشنده فوق سنگین را از سوئد خریداری کنیم، حتی این خودرو‌ها تا بندر جبل علی هم آمد. اما به ماجرای برجام گره خورد و آن‌ها را بازگرداندند. یعنی ما ماندیم و نگاه به ماموریتی که رهبر انقلاب بر دوش ما گذاشته است.

امیر حیدری ما برای دستیبایی به ارتقای تحرک طبق فرامین رهبر انقلاب که بر نگاه به داخل و بهره گیری از نیرو‌های جوان تاکید دارند، رفتیم، بیان داشت: امروز حجم بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان در نیروی زمینی فعال هستند، کارخانجات خودمان را فعال کرده و به سراغ بازتولید خودرو‌های کشنده رفتیم. امروز با افتخار می‌گویم که به طراز آن نیروی زمینی که باید تحرک خود را ارتقاء بدهد، رسیده ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به توان این نیرو در استفاده از کشنده‌های سنگین، نیمه سنگین و فوق سنگین خاطرنشان کرد: ما قادر هستیم تا در آینده بسیار نزدیک دو لشکر زرهی را به طور همزمان جابجا کنیم. اهل فن می‌دانند که امروز این کار در استطاعت هیچ ارتشی نیست. اما، ما امروز می‌توانیم یک لشکر به علاوه دو تیپ را به راحتی جابجا کنیم.

وی افزود: همین الان قادریم تا همه موجودی نیروی زمینی ارتش را در یک سریال به نقاط مرزی انتقال بدهیم. خودرو‌های کشنده ما در کارخانجات شهید زرهرن ساخته و بازتولید شده و تا پایان امسال به تراز پیش بینی شده در تحرک مطلق و صد درصدی می‌رسیم. قدرت تحرک نیروی زمینی ارتش در رزمایش فاتحان خیبر به قدری بود که کشور‌های منطقه را انگشت به دهان نگه داشت.

امیر حیدری گفت: ما در رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش توانستیم در یک موج یا یک سریال تانک‌های خود را تا منطقه نصرآباد که بیش از هزار کیلومتر فاصله دارد، وارد کرده و پس از پایان رزمایش از منطقه خارج کردیم.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج