۱۳۰۳۵۱۵
۱۹۴۱۳
۱۹۴۱۳

محتوای حمایت شده

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

بسیاری از کشورها شرایط ویژه‌ای برای دانشجویان رشته شریف پزشکی که با حیات انسان‌ها سروکار دارند، فراهم کرده‌اند. همین موضوع انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی را دشوار کرده است.با وجود این‌که رشته پزشکی و زیرشاخه‌های آن نسبت به رشته‌های دیگر هزینه‌ی بیشتری دارد اما این حوزه هر ساله طرفداران بیشتری جذب می‌کند.

در چند سال اخیر مهاجرت تحصیلی در رشته پزشکی با استقبال خوبی میان دانش‌آموزان و دانشجویان مواجه شده است. در سراسر جهان دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که سیستم آموزشی استاندارد و تجهیزات آموزشی پیشرفته‌ای در این زمینه ارائه می‌دهند، این دوره‌ها همراه با کارآموزی بالینی صورت می‌گیرد. همچنین در بسیاری از کشورها شرایط ویژه‌ای برای دانشجویان رشته شریف پزشکی که با حیات انسان‌ها سروکار دارند، فراهم کرده‌اند. همین موضوع انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی را دشوار کرده است. با وجود این‌که رشته پزشکی و زیرشاخه‌های آن نسبت به رشته‌های دیگر هزینه‌ی بیشتری دارد اما این حوزه هر ساله طرفداران بیشتری جذب می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم با معرفی و بررسی شرایط هر یک از این کشورها شما را در مقایسه و گزینش کشور میزبان یاری کنیم.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

برای مشاوره با موسسه های مهاجر کلیک کنید.

کانادا

دلایل بسیاری برای انتخاب این کشور برای تحصیل خصوصا در زمینه پزشکی وجود دارد، چرا که کانادا جزء ۵ کشور برتر در نظام پیشرفته آموزشی به حساب می‌آید. همچنین مدرک معتبر دانشگاهی این کشور یک امتیاز مثبت در چشم انداز شغلی در نظر گرفته می‌شود. همچنین کیفیت بالای زندگی را نیز در این کشور به عنوان دانشجوی بین‌المللی تجربه خواهید کرد.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در کانادا

 •  دارا بودن شرایط سنی
 • دارا بودن تمکن مالی
 • ارائه مدرک دیپلم (برای متقاضیان دوره لیسانس) با معدل بالای ۱۵
 • ارائه مدرک لیسانس (برای متقاضیان ادامه تحصیل) با معدل بالای ۱۵
 • حداقل معدل GPA دوره کارشناسی معادل ۳.۶
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا معادل آن با حداقل معدل ۶.۵
 • ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه
 • قبولی در آزمون MCAT

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه‌ تحصیل رشته پزشکی در هر دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است. این هزینه شامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه یا خانه، مخارج لوازم تحصیلی، دیگر هزینه‌های زندگی روزمره و شهری که در آن تحصیل می‌کنید است. ناگفته نماند که هزینه تحصیل پزشکی در کانادا نسبت به سایر کشورهای دیگر با کیفیت آموزشی بالا مقرون به صرفه‌تر است. میانگین هزینه تحصیل در شهرهای مختلف کانادا حدودا بین ۱۱۰۰۰تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال است.

طول دوره تحصیل پزشکی در کانادا

دوره تحصیل پزشکی در کانادا بسته به مقطع، شاخه تخصص پزشکی و شهری که در آن تحصیل می‌کنید ممکن است فرق داشته باشد. این زمان از دوره پیش نیاز در مقطع علوم پایه، دوره لیسانس پزشکی و دوره تخصص بین ۷ تا ۹ سال به طول می‌انجامد. همچنین باید حداقل یک سال دوره عملی پیش از اخذ مدرک و شروع کار را در این بازه زمانی در نطر بگیرید.

آینده شغلی فارغ التحصیل پزشکی در کانادا

علاوه بر کیفیت بالای زندگی با امتیاز فارغ‌التحصیلی در کانادا و یافتن شغل درآمد بالایی را نیز دریافت خواهید کرد. همچنین امکان اقامت دائم بعد از سابقه شغلی هم میسر خواهد شد.

موسسه ی "های مهاجر" به پشتوانه ی مشاوران مجرب خود، شما را در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، انتخاب بهترین گزینه‌ها با توجه به شرایط داوطلب و انجام تمامی امور مربوط به پذیرش همراهی خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.

himohajer.com

روسیه

به خاطر اختصاص یارانه دولتی به دانشجویان بین‌المللی در سیاست‌های دولت روسیه، عدم وجود آزمون ورودی و اعتبار مدرک دانشگاه‌های آن در سطح جهانی از جمله عوامل محبوبیت این کشور برای تحصیل در رشته پزشکی است. در این کشور نیز برای آسان‌تر کردن شرایط پذیرش دانشجویان بین‌المللی تدریس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

 • دارا بودن شرایط سنی
 • کسب حداقل ۵۰٪ نمره در دروس فیزیک، شیمی زیست شناسی و زبان انگلیسی
 • نتیجه آزمایش HIV
 • فرم درخواست ویزا
 • گواهی تحصیلات متوسطه و حداقل معدل ۱۲
 • گواهی سلامت و سوابق پزشکی
 • قبولی در مصاحبه
 • توصیه نامه معتبر از آموزشگاه‌های قبلی

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه با توجه به زبان آموزشی، دانشگاه و محل تحصیل می‌تواند متغیر باشد. از آنجایی که دولت روسیه ۸۰ تا ۹۰ درصد هزینه دانشگاه را برای دانشجویان بین‌المللی پرداخت می‌کند، دانشجو تنها ۲۰ درصد از هزینه‌های تحصیلی را پرداخت می‌کند. از این رو تحصیل پزشکی در روسیه برای افرادی که تمکن مالی برای تحصیل در کشورهایی که ملزم به پرداخت تمام و کمال شهریه هستند، گزینه بهتری است. تخمین هزینه سالانه هر دانشجوی پزشکی بین 6500 تا 7500 دلار به زبان انگلیسی عنوان شده است و این در حالیست که هزینه تحصیل به زبان روسی 5500 تا 6500 دلار خواهد بود.

طول دوره تحصیل پزشکی در روسیه    

بازه زمانی تحصیل در رشته دکترای پزشکی معمولا بین ۶ تا ۷ سال طول می‌کشد. البته در این میان باید دوره یکساله زبان روسی را هم بگذرانید.

آینده شغلی فارغ‌ التحصیل پزشکی در روسیه

روسیه هم از آن دسته کشورهایی است که به دانشگاه‌های خود اعتبار لازم را بخشیده و به فارغ‌التحصیلان آن اعتماد می‌کند در نتیجه هر یک از آن‌ها می‌توانند با تسلط به زبان روسی و مدرک دانشگاهی خود به طبابت بپردازند و با دریافت توصیه نامه و ارتباطات خوب در بیمارستان‌ها مشغول به کار شوند.

گروه مهاجراتی "های مهاجر" در سال گذشته موفق به اخذ پذیرش مستقیم از بهترین دانشگاه‌های مورد تاییذد وزرات بهداشت برای تعداد زیادی از متقاضیان ادامه‌ی تحصیل در این کشور شود. هزینه‌های پایین، مورد تایید بودن دانشگاه‌های این کشور، سطح بالای آموزش، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و پذیرش بدون آزمون این کشور را به یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. با مراجعه به سایت Himohajer.com و تکمیل فرم مشاوره، کارشناسان مجرب این گروه با شما تماس خواهد گرفت.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

چین

از دیگر کشورهای آسیایی برای تحصیل پزشکی می‌توان به چین اشاره کرد. از آن‌جایی که شهریه دانشگاه‌ها در چین کمتر از کشورهای دیگر است، یک گزینه اقتصادی برای تحصیل محسوب می‌شود. جالب اینجاست که آموزش پزشکی در چین متفاوت است، زیرا آموزش طب سنتی چین نیز به پزشکی مدرن اضافه می‌شود. البته شما می‌توانید به انتخاب خود تنها در رشته پزشکی مدرن تحصیل کنید. باید این نکته را هم بدانید که دانشگاه‌های چین در تحقیقات و فناوری حرف اول را می‌زننده شما ازآزمایشگاه‌ها و سالن‌های جراحی مجهزی بهرمند خواهید شد. تفاوت دیگر تحصیل در چین این است که شما ۶ روز هفته را در دانشگاه فعالیت می‌کنید نه ۵ روز.

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در چین

 • شرایط سنی بالای ۱۸ سال تا ۳۰ سال
 • کسب حداقل ۶۰٪ نمره فیزیک، شیمی و زیست شناسی در دبیرستان
 • رزومه تحصیلی مطلوب
 • توصیه نامه و انگیزه نامه
 • قبولی در مصاحبه پذیرش دانشکده پزشکی
 • مستندات تمکن مالی
 • سوابق تحصیلی

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

هزینه تحصیل پزشکی در چین

به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در چین به مراتب کمتر از کانادا و کشورهای اروپایی است. نه تنها هزینه تحصیل بلکه هزینه زندگی در چین نیز به صرفه‌تر است. دولت چین نیز به بسیاری از دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد، با وجود این هزینه‌ها نسبتا سبک‌تر خواهد شد. هزینه تحصیل با توجه به زبان فراگیری و محل زندگی متغیر است. میانگین هزینه دانشجوی پزشکی حدودا مابین 5500 تا ۷۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود.

طول تحصیل پزشکی در چین

دوره پزشکی در دانشگاه‌های چین شامل دوره کارشناسی ۵ ساله، دوره انترنی ۱ ساله است. دوره تکمیلی ارشد نیز ۲ تا ۳ سال زمان می‌برد و اگر نیازمند زبان چینی باشید یک دوره ۱ ساله زبان را باید به آن اضافه کنید.

آینده شغلی فارغ التحصیل پزشکی در چین

فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی پس از گذراندن دوره کارآموزی با قبولی در آزمون وزارت بهداشت چین می‌توانند با مجوز پزشکی خود، درآمد بالایی داشته باشند.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

موسسه ی "های مهاجر" برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور چین از نماینده‌ی مقیم در این کشور بهره می برد. با توجه به ارتباطات ایشان با دانشگاه‌های این کشور، می توانید آخرین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به شهریه‌ها، آفر‌ها و رشته‌های تحصیلی را از این موسسه دریافت نمایید. برای این کار کافیست فرم مشاوره را تکمیل نمایید. (https://himohajer.com/#moshavere)

آلمان

از آن‌جایی که آلمان یکی از قوی‌ترین کشورهای صنعتی اروپا شناخته می‌شود و خدمات تحصیلی رایگان ارائه می‌دهد، مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی است. پروفسور سمیعی یکی از دانش آموختگان این کشور است. موضوعی که در خصوص تحصیل در این کشور باید بدانید این است که زبان آلمانی نیز جزئی از شرایط پذیرش دانشگاه خواهد بود.

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان

 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله با معدل بالا
 • حداقل مدرک زبان b۱ آلمانی
 • قبولی در آزمون دوره فاندیشن پزشکی آلمان
 • مدرک دوره متوسطه
 • نمرات سطح A در دروس پیش نیاز

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

شهریه در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان تقریبا رایگان است. این موضوع را باید درنظر داشته باشید باید مقدار اندکی هزینه به طور حدودی 250 یورو در ترم بیمه پزشکی پرداخت کنید. هزینه سالانه برای دانشجویان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند در حدود 3500 دلار خواهد بود. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان را داشته باشید هزینه سالانه هر دانشجو با احتساب شهریه در حدود 20000 یورو خواهد بود.

طول تحصیل پزشکی در آلمان

بازه زمانی دوره پزشکی در آلمان بین 5 تا 6 سال است. این مدت شامل 2 سال پیش بالینی، 3 سال مطالعه بالینی و یک سال کار عملی را شامل می‌شود. همچنین قبل از شروع سال تحصیلی دوره مقدماتی 1 ساله (Studiekolleg و Feststellungsprungexam) برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا را نیز به این دوره تحصیلی اضافه کنید.

آینده شغلی فارغ التحصیل پزشکی در آلمان

یکی از مزایای مدارک آکادمیک در آلمان این است که می‌توانید وارد بازار کار شده و درآمدی بالاتر از حد متوسط را دریافت کنید و بهترین امکانات زندگی را برای خود و خانواده فراهم کنید. درآمد پزشک در شهرهای مختلف متفاوت است به طور حدودی میانگین درآمد 10000 یورو می‌باشد.

برای تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی و ساخت آینده¬ای بهتر، مؤسسۀ ما بر اساس تجربیات خود، با ارائۀ مشاورۀ دقیق و حرفه‌ای، می‌تواند به شما در دریافت اطلاعات کامل کمک کرده و تا رسیدن به هدف همراه شما باشد. بنابراین درنگ نکرده و با ما تماس بگیرید.  (https://himohajer.com)

ترکیه

ترکیه هم به عنوان یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی شناخته شده است. فرهنگ آشنا و نزدیک آن به کشور ایران سبب شده تا اقبال بیشتری را به سوی خود جذب کند. هزینه تحصیل اقتصادی و آزمون‌های ورودی سبک از دیگر دلایل تمایل دانشجویان به تحصیل در این کشور است. در این کشور شما می‌توانید برای تحصیل پزشکی در ترکیه وارد دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی شوید. المان‌های هر یک از این دانشگاه‌ها باهم متفاوت هستند.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در ترکیه

 • داشتن دیپلم ۱۲ ساله
 • وضعیت تحصیلی و رزومه تحصیلی خوب
 • آشنایی با زبان ترکی
 • قبولی در آزمون ورودی YOS برای ورود به دانشگاه دولتی
 • قبولی در آزمون ورودی SAT برای ورود به دانشگاه خصوصی
 • تمکن مالی
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دانشگاه‌های انگلیسی زبان

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه با توجه به نوع دانشگاه انتخابی شما متفاوت خواهید بود. میانگین سالانه هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی در حدود 80000 لیر و در دانشگاه خصوصی از 10 تا 35 هزار دلار در سال است.

طول تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی عمومی درحدود 6 سال طول می‌کشد،به این ترتیب که در دو سال اول درس‌های تئوری و در سال سوم وارد کلاس‌های بالینی و آزمایشگاهی خواهید شد. در سال‌های بعد باید به طور کارآموزی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شروع به کار کنید و در سال آخر در واقع دوره دستیار پزشک را می‌گذرانید.

آینده شغلی فارغ التحصیل پزشکی در ترکیه

مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه‌های ترکیه نه تنها در این کشور بلکه در سراسر دنیا معتبر است . قابل ذکر است که حداقل حقوق یک پزشک در حدود 20000 لیر معادل 1440 دلار در ماه است. علاوه بر این دولت ترکیه مزایای خوبی برای قشر پزشک در کشور خود در نظر گرفته است شامل حق مسکن، حمل و نقل و ... .

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

نتیجه گیری

حال با توجه به کشورهای ذکر شده و معیارهای مربوط به خود به راحتی می‌توانید بهترین کشور را برای تحصیل انتخاب کنید. این که کدام کشور شرایط بهتری برای شما دارد و اینکه خودتان کدام کشور را برای زندگی در طول تحصیل انتخاب می‌کنید را می‌توانید با کمک مشاوران با تجربه موسسه های مهاجر درمیان بگذارید.

موسسه‌ی های مهاجر

سایت “های مهاجر” با هدف ارائه خدمات مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج از کشور راه اندازی شده است، تیم ما با داشتن چندین سال سابقه درخشان در این زمینه می تواند شما را در تمامی مراحل اپلای تحصیلی همراهی کند.

برای مشاوره با موسسه های مهاجر کلیک کنید.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۷۰۵۹۷۱

۰۲۱-۲۶۴۱۰۲۹۸

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.

himohajer.com

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

برای اطلاع از شرایط استثنایی مهاجرت تحصیلی ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

omidar.ir

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی | بررسی شرایط، هزینه، آینده شغلی

https://youtube.com/@himohajer

 

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج