بلیط هواپیما
۱۳۲۲۲۲۵
۳۴۷۵
۳۴۷۵
پ

عجیب اما واقعی؛ ارسال آغوش ممکن شد

به زودی می‌توانید از طریق اینترنت، عزیزان خود را بغل کنید.

گجت نیوز: به زودی می‌توانید از طریق اینترنت، عزیزان خود را بغل کنید.

تیمی از دانشمندان دانشگاه هنگ کنگ یک شگفتی جدید ابداع کرده‌اند که به شما امکان بغل کردن از طریق اینترنت را می‌دهد.

عجیب اما واقعی؛ ارسال آغوش ممکن شد

تصور کنید کیلومترها از انسان‌های مهم زندگی خود فاصله دارید و شدیداً خواستار در آغوش گرفتن آنها هستید. چه می‌شد اگر می‌توانستید عزیزان خود را از همان فاصله بغل کنید؟ این اختراع جدید امکان بغل کردن از طریق اینترنت را فراهم می‌کند و سبب تحقق یک رویا می‌شود.

احساس لامسه برای سلامتی انسان بسیار مهم است. این نوآوری نوید این را می‌دهد که تماس فیزیکی با دیگران حتی زمانی که هزاران مایل دورتر هستند ممکن خواهد شد.مراسم بغل Amma نیاز بشر به در آغوش گرفتن را منعکس می‌کند

عجیب اما واقعی؛ ارسال آغوش ممکن شد

Mata Amritanandamayi، رهبر معنوی 69 ساله هندی که با نام Amma یا مادر شناخته می‌شود، یک نماد جهانی است که از او به عنوان الهه در آغوش گرفتن نیز یاد می‌شود.

او که در یک دهکده ماهیگیری در ایالت کرالا در یک خانواده سطح متوسط ​​به دنیا آمد، به شدت تحت تاثیر وضعیت اسفناک همسایگان فقیر خود قرار گرفت، به‌طوری که تصمیم گرفت تامین کننده غذا و لباس آنها شود.

امروزه خیریه‌های تاسیس شده توسط او تمام نیازهای مردم فقیر، از مراقبت‌های بهداشتی رایگان گرفته تا وعده‌های غذایی رایگان، پرورشگاه‌ها، و طرح‌های بازیافت را پوشش می‌دهند. بسیاری از این موسسات خیریه در ایالات متحده مستقر هستند.

این انسان تاثیرگذار یک مراسم خاص را نیز برگزار می‌کند. مراسم امضای او رویدادی است که او در یک سالن بزرگ، چه در خانه، چه در هند یا در یکی از هزاران سالن در سراسر جهان می‌نشیند و تا پانزده ساعت بی‌وقفه مردم را در آغوش می‌گیرد!

از زمان همه‌گیری ویروس کرونا، اگر یک چیز وجود داشته باشد که همه ما انسان‌ها آن را احساس کرده‌ایم و می‌توانیم روی آن توافق داشته باشیم، این است که تنهایی یا فقدان تماس انسانی برای گونه ما ویرانگر است. درون این حقیقت میل ما به حس لامسه نهفته است.

عجیب اما واقعی؛ ارسال آغوش ممکن شد

این ویروس حیاتی‌ترین اعمال انسانی اجتماعی را از ما گرفت. ما از تماس‌هایی مانند دست دادن در محل کار و در آغوش گرفتن دوستان و خانواده، به قرنطینه و قوانین سختگیرانه عدم تماس رسیدیم. این محرومیت ناشی از بیماری همه‌گیر حتی اصطلاح گرسنگی لمسی را به وجود آورد که نرخ‌های افسردگی و اضطراب را پس از همه‌گیری در بر می‌گیرد.

برای اثبات اینکه مشکلات روانی اغلب توسط عوامل فیزیکی ایجاد می‌شوند، آزمایش‌ها نشان داده‌اند که اسکن مغز فردی که از استرس رنج می‌برد باعث می‌شود هنگام گرفتن دست، حتی اگر توسط یک غریبه باشد، آرامشی در او ایجاد شود. برای نوزادان تازه متولد شده، لمس ابزاری برای بقاست؛ زیرا در آغوش گرفتن و تماس‌های محبت‌‌آمیز به‌طور چشمگیری ضربان قلب و تنفس را تنظیم می‌کند و عدم وجود آن باعث ناراحتی می‌شود.اهمیت این موضوع زمانی معنا پیدا می‌کند که شبکه پیچیده‌ای از رشته‌های عصبی روی پوست خود را در نظر بگیریم که برای تشخیص و پاسخ به لمس شخص دیگری تکامل یافته‌اند.

لمس باعث تحریک سه هورمونی می‌شود که به سلامتی کمک می‌کنند: اکسی توسین که به عنوان هورمون عشق نیز شناخته می‌شود، سروتونین که خلق و خو را تنظیم می‌کند، و دوپامین که مهم‌ترین نقش را در ایجاد لذت و پاداش دارد و افزایش آن در مناطق خاصی از مغز که به مرکز پاداش معروف‌اند، در فرد ایجاد حس سرخوشی می‌کند. با این کشف جدید، گرمای آغوش خود را برای عزیزانتان ارسال کنید

پس اگر بخواهیم فلسفه لمس آرامش‌بخش Amma را در نظر بگیریم و بغل کردن را از طریق اینترنت منتقل کنیم، انقلاب بزرگی در جلوگیری از آسیب‌های احساسی به‌وجود خواهد آمد.

دنیایی را تصور کنید که در آن می‌توانید عزیزان خود را برای راحتی مورد نیاز در زمان‌های خوب و بد در آغوش بگیرید و گرمای دست‌ آنها را احساس کنید، حتی اگر هزار مایل دورتر باشند.

عجیب اما واقعی؛ ارسال آغوش ممکن شد

اکنون تیمی از دانشمندان دانشگاه هنگ کنگ یک شگفتی از پوست الکترونیکی ابداع کرده‌اند که به شما امکان می‌دهد دقیقاً این کار را انجام دهید، مرزهای علم لامسه را پیش ببرید، و امکانات جدیدی برای راه حل‌ها در قلمرو واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) ایجاد کنید.

یک پوست الکترونیکی جدید که توسط مهندسان ابداع شده است، به شما امکان ارسال و دریافت آغوش را از طریق می‌دهد. بازخورد لمسی یک فناوری محبوب و در حال تکامل است که به انسان اجازه می‌دهد چیزهایی مانند لرزش یک دسته بازی را احساس کند.

در ترکیب با دنیای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، مهندسان معتقدند با این فناوری می‌توان جراحی از راه دور، تعمیر قطعات، و بسیاری از کارهای دیگر را انجام داد. تکنولوژی جدید مرزهای بسیاری را از بین خواهد برد.

عجیب اما واقعی؛ ارسال آغوش ممکن شد

تاکنون ارائه حس لمس و احساس بازخورد لمسی به‌طور همزمان غیرممکن بوده است. اما اکنون دانشمندان توانسته‌اند هر دو کار را در یک زمان انجام دهند. آنها می‌توانند حس فیزیکی یک دست دادن (بازخورد هشیاری) را دریافت کنند و همزمان لمس بی‌سیم و بدون تماسی را که شخص دیگری در طرف دیگر اتصال احساس می‌کند، ارسال کنند.

علاوه‌ براین شما می‌توانید یک شبکه کامل را سیم‌کشی کنید، به‌طوری که هزاران نفر بتوانند یک حس را در چیزی که دانشمندان به آن «اینترکام لمسی» می‌گویند، احساس کنند. اما این تکنولوژی جدید چگونه کار می‌کند؟

پوست الکترونیکی به آن دسته از وسایل الکترونیک اطلاق می‌شود که خم‌پذیر، با قابلیت کشسان و خودترمیم‌کننده باشند و بتوانند ویژگی‌های پوست انسان از نظر توانایی حسی را تقلید کنند.

ساختار این پوست به‌گونه‌ای است که روی یک وصله شبیه به پوست به‌ضخامت ۴.۲ میلی‌متر، یک برد مدار الکترونیکی انعطاف‌پذیر قرار دارد که مجموعه‌ای از سنسورهای ۴×۴ به نام محرک، همراه با یک میکروکنترلر و یک ماژول بلوتوث را در خود جای داده است.

این محرک‌ها که هر کدام به اندازه یک سکه هستند، از یک سیم پیچ انعطاف‌پذیر و یک تکیه‌گاه سیلیکونی نرم تشکیل شده‌اند و مانند دکمه‌ها عمل می‌کنند.

هنگامی که کاربر یک دکمه محرک را فشار داده و رها می‌کند، جریانی از طریق اصل القای الکترومغناطیسی تولید می‌شود و سپس توسط مبدل آنالوگ به دیجیتال روی برد مدار e-skin به سیگنال دیجیتال تبدیل می‌شود.

این سیگنال از طریق بلوتوث و اینترنت به پوسته الکترونیکی دیگری ارسال می‌شود که به طور مشابه با همان محرک‌ها مجهز شده است. در انتهای گیرنده، فرآیند معکوس رخ می‌دهد و همان سیگنال دیجیتال برای بازخورد لمسی به آنالوگ تبدیل می‌شود. هرچه دکمه محرک بیشتر فشار داده شود، احساس یا لرزش در سمت گیرنده طولانی‌تر و قوی‌تر خواهد بود. اینگونه امکان بغل کردن از طریق اینترنت فراهم می‌شود.

این پوسته‌های الکترونیکی که مجهز به 15 محرک هستند، می‌توانند انتقال لمسی جهت زیستی را به‌طور همزمان انجام داده و با انتقال لمسی از راه دور سیستم اینترنت اشیاء لمسی (IoT) را تشکیل دهند.

تنها چند قدم با تحقق یک رویا فاصله داریم

دانشیار یو زینگ، در مقاله‌ای که در Science Advances منتشر شده است گفت: «چیزی نمانده است تا رویای لمس از راه دور محقق شود. شما می‌توانید از آن برای برقراری ارتباط لمسی با دوستان و خانواده خود در مکان‌های مختلف استفاده کنید. این نوع لمس بر محدودیت‌های فضا غلبه می‌کند و حس فاصله را در ارتباطات انسانی بسیار کاهش می‌دهد.»

آنچه دانشمندان در مطالعات خود نشان داده‌اند این است که این لمس مجازی مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند احساسات را از آن بیرون بکشند و حتی با دقت دو برابر بیشتر از حالت عادی، احساسات طرف مقابل را با بغل کردن از طریق اینترنت و لمس واقعیت مجازی درک کنند.

فراتر از رفع مشکلات ارتباطی و بغل کردن از طریق اینترنت، این فناوری پیامدهای عمده‌ای برای پزشکی از راه دور دارد و پزشکان می‌توانند با آن معاینات فیزیکی انجام دهند. این تکنولوژی برای افراد کم بینا نیز سودمند خواهد بود و آنها می‌توانند از جهت‌گیری مبتنی بر لمس از طریق پوسته‌های الکترونیکی بهره ببرند. همچنین پتانسیل پیام‌هایی به خط بریل در این فناوری وجود دارد.

از این اختراع جدید می‌توان در طراحی بازی‌های ویدیویی، سرگرمی و برنامه‌های بی‌شمار دیگری که از لمس و بازخورد از راه دور استفاده می‌کنند، بهره برد. حتی تصور دنیایی با این تکنولوژی نیز لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي ۸/۵ ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج