adexo3
۱۳۶۷۳۱۳
۸۸۳
۸۸۳
پ

تفاوت زمین تا آسمان چندلر بینگ فرندز تا متیو پری واقعی

متیو پری یکی از ۶ شخصیت اصلی سریال فرندز و در بسیاری از لحظات خنده آورترین آنها بود، شخصیتی که در چندین نظر سنجی بین همان ۶ دوست بامزه نقش چندلر بینگ او به عنوان محبوبترین انتخاب شد.

عصر ایران- نهال موسوی:  خبر کوتاه است متیو پری بازیگر ایفای نقش چندلر بینگ سریال فوق محبوب دوستان یا فرندز (Friends) درگذشت، البته با سایه‌ای از شک و گمان درباره نوع مرگ او که آیا خودکشی کرده است یا بهرقتل رسیده و یا خیر مرگ طبیعی و ...

برای کسانی که سریال فرندز را دیده‌اند قطعا این اتفاق بسیار غم انگیز است چون متیو پری یکی از ۶ شخصیت این سریال و در بسیاری از لحظات خنده آورترین آنها بود، شخصیتی که در چندین نظر سنجی بین همان ۶ دوست بامزه نقش او به عنوان محبوبترین انتخاب شد.

شاید بزرگترین تفاوت او در زندگی شخصی خود با آن 5 بازیگر دیگر، این بود که او اعتیاد شدید داشت و به همین دلیلی یک نوع خودویرانگری همیشگی با او همراه بود، چه در زمان بازی در سریال فرندز و چه بعد از آن.

تفاوت زمین تا آسمان چندلر بینگ فرندز تا متیو پری واقعی

متیو پری بر خلاف شخصیت ساده و کارمند متاهل در سریال فرندز در زندگی شخصی خودش بسیار پر فراز و نشیب بود و با غم‌ها و شادی‌های بزرگی در زندگی مواجه شد، همانطور که او در کتاب زندگینامه خودش به آن اشاره کرده است و حتی اسم کتاب «دوستان، معشوقه‌ها و آن فاجعه‌ی بزرگ» هم بسیار شبیه به آنچه در زندگی از سر گذرانده است.

والدین او در بچگی از هم جداشده و هر کدام دوباره ازدواج کردند ولی متیو آن اتفاق را ناخوشایند و بزرگ برای زندگی خود می‌داند که مابقی زندگیش را تحت تاثیر قرار داده است. حتی در کتابش اشاره کرده است که اثرات آن باعث شد تا به اعتیاد روی آورد چون او همواره خود را موجودی کافی نمی‌دانست و با پناه بردن به مواد و الکل سعی داشت این خلا بزرگ درونی را فراموش کند

اما تمام اتفاقات زندگی او به قبل و بعد از ایفای نقش چندلر در سریال فرندز برمی‌گردد، یک شهرت افسانه‌ای که شاید کسی فکرش را نمی‌کرد غیر از جیمز بروز کارگردان سریال فرندز!

کارگردان سریال، جیمز بروز به موفقیت سریال چنان ایمانی داشت که قبل از شروع به پخش آن و آغاز زندگی حرفه‌ای بازیگران، همه آن‌ها را برای مسافرت به لاس وگاس فرستاد. بروز در مصاحبه‌ای عنوان کرد:

«من به همراه 6 بازیگر اصلی راهی لاس وگاس شده بودم، در این سفر به آن‌ها گفتم که این آخرین شانس‌شان برای سفری ناشناس و راحت خواهد بود. چرا که ایمان داشتم وقتی سریال شروع به پخش می‌کرد دیگر فرصت چنین سفری به راحتی و بدون نگرانی از میزان شهرت آن‌ها و برخورد مردم برایشان مهیا نخواهد شد.» و البته همین اتفاق هم رخ داد.

حال جالب است که نقش چندلر از ابتدا قرار نبود در سریال زیاد حضور داشته باشد بلکه تصمیم بر این بود که چندلر به عنوان کاراکتر فرعی گاهی در ارتباط با شخصیت‌های اصلی وارد داستان می‌شد، اما با گذشت چند قسمت، آنقدر استقبال مخاطبان از این شخصیت زیاد بود که نویسندگان جای بیشتری به این بازیگر در داستان‌ها دادند و این نقش هم تبدیل به یکی از 6 شخصیت اصلی شد.

نکته جالب تجه دیگر باز این است که در حالیکه متیو پری برای بازی در نقش چندلر بینگ در سریال فرندز تست می‌داد، افراد دیگر حتی دوستان خود او نیز برای این نقش تست دادند، حتی متیو پری برای تست دادن به آن‌ها نیز کمک کرد. ولی در نهایت خود او برای این نقش انتخاب شد. 

متیو پری در آن زمان برای یک سریال دیگر به‌نام LAX 2194 تست داد و در نقش یک باربر فرودگاه انتخاب شد. خوش‌بختانه ساخت آن سریال لغو و متیو پری با نمایش بی‌نظیر خود در تست شخصیت چندلر بینگ، به‌عنوان بازیگر این سریال انتخاب شد. حتی تجسم چندلر بینگ بدون متیو پری غیر ممکن است.

تفاوت زمین تا آسمان چندلر بینگ فرندز تا متیو پری واقعی

همزمان با پخش سریال متیو درگیر اعتیاد هم بود و این قضیه در قسمت‌ها و یا فصل‌هایی که او بسیار لاغر است کاملا مشهود است (اواسط فصل سوم سریال تا انتهای آن) اما او همواره به مراکز بازپروری رفته و بعد از مدتی بازگشته است، پری در کتاب خاطراتش به مخاطبانش می‌گوید که چطور بیماری اعتیاد به دفعات موقعیت شغلی‌اش در «فرندز» را تحت الشعاع قرار داده و حتی تا پای اخراج او از مجموعه پیش رفته است. 

اما متیو از نگاه خودش به کمک خدا و البته خانواده و حلقه‌ی نزدیک اطرافیانش، موفق شده مهم‌ترین و بهترین اتفاق زندگی‌اش را، برخلاف دیگر اتفاقات خوب و مهم زندگی‌اش، خراب نکند و هر طور شده آن را به سرانجام برساند؛ تا این حد که از تخت بیمارستان و با قرص و دارو سرپامانده خودش را به صحنه‌ی فیلمبرداری برساند، و فقط دیالوگ‌هایش را بگوید و برود.

زندگی عاطفی و عشقی متیو هم با اشخاص شناخته شده‌ای همراه بود که شاید جولیا رابرتس ستاره سینمای هالیوود معروفترین آنها باشد و البته این رابطه سرانجامی جز جدایی پیدا نکرد و در کتابش توضیح داده است که او بر روی تخت تنها بوده و جولیا رابرتس را از تلویزیون در مراسم اسکار می‌دید که جایزه اسکار برای فیلم  «ارین براکوویچ» برده است و با شریک جدید زندگیش به این مراسم رفته بود.

 او اعتراف می‌کند: «ملاقات عاشقانه با جولیا رابرتس برایم زیادی بود. دائما مطمئن بودم که قرار است از من جدا شود. چرا نباید جدا بشود؟ من کافی نبودم، هرگز نمی‌توانستم کافی باشم؛ من شکسته، خم و دوست نداشتنی بودم. بنابراین به جای مواجهه با عذاب اجتناب ناپذیر از دست دادن او، از جولیا رابرتس زیبا و درخشان جدا شدم.»

تفاوت زمین تا آسمان چندلر بینگ فرندز تا متیو پری واقعی

بعدتر متیو پری تمام تجربیات و اتفاقات رخ داده علی الخصوص درباره درگیری با اعتیاد را بارها و بارها نقل کرد و در بسیاری از مراسم‌ها و ... شرکت کرده و از نظر مادی و معنوی هم بسیار به نهادها و خیریه‌های مختلف در زمینه بازپروری و ترک اعتیاد کمک کرد. او همچنین در سازمان های خیریه مختلفی از جمله بنیاد رویا و بنیاد ایدز الیزابت تیلور مشارکت داشته است.

در سال 2013، پری در برنامه تلویزیونی موفق How I Met Your Mother ظاهر شد و نقش شخصیتی را بازی کرد که در رقابت با یکی از شخصیت های اصلی سریال بود. همچنین در نمایش های محبوب دیگری از جمله The Good Wife، The Simpsons و The West Wing حضور داشته است که در آنها نقشی تکراری ایفا کرده است.

در سال 2021، پری زمانی که پنت هاوس خود در لس آنجلس را به قیمت 21.6 میلیون دلار فروخت، خبرساز شد و آن را به گران ترین آپارتمان فروخته شده در تاریخ شهر تبدیل کرد.

با تمام این موارد متیو پری درگذشت و البته به عنوان یکی از بیاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های تاریخ سریال و تلویزیون همیشه در یاد هوادارانش خواهد ماند. شخصیتی ساده در فرندز و بسیار پر فراز و نشیب در زندگی واقعی.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج