جاباما
۱۳۷۹۱۶۵
۷۸۹
۷۸۹
پ

اظهار نظر ابراهیم رئیسی بعد از ماجرای چای دبش

رئیس دولت سیزدهم گفت: کوچکترین رابطه غیرسالم اداری در دولت سیزدهم قابل پذیرش نیست. مردم باید در عمل ببینند که گره از کارشان باز می‌شود. ممکن است دشمنان بخواهند فسادنمایی کنند اما برنامه ما در دولت فسادزدایی است.

ایرنا نوشت: رئیس دولت سیزدهم گفت: کوچکترین رابطه غیرسالم اداری در دولت سیزدهم قابل پذیرش نیست. مردم باید در عمل ببینند که گره از کارشان باز می‌شود. ممکن است دشمنان بخواهند فسادنمایی کنند اما برنامه ما در دولت فسادزدایی است.

سید ابراهیم رییسی، رئیس دولت سیزدهم گفت: خرسندم که امروز در جمع با صفای مردم عزیز استان گلستان هستم. مردمی که در عرصه‌های مختلف سیاسی امتحان خود را به خوبی پس دادند. مردمی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از اسلام و قرآن و امام (ره) حمایت کردند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس خوش درخشیدند.

وی افزود: مردم گلستان شهدای بزرگی تقدیم کردند و جانبازان عزیزی سلامت خودشان را برای دفاع از انقلاب و نظام و اسلام از دست دادند.

رئیس دولت سیزدهم گفت: خطه گلستان و مردم این سامان که از اقوام مختلفی گرد هم آمده‌اند و در کنار یکدیگر زندگی با صفا و همراه با تلاش، معنویت و همزیستی را دنبال می‌کنند، مردمی نمونه هستند.

رییسی گفت: کشور ما با حضور و همراهی مردم دارای اقتدار است. نخستین مؤلفه قدرت در جامعه ما مردم با ایمان همیشه در صحنه هستند و آن چه دشمن را ناامید کرد همین مؤلفه قدرت است.

رئیس دولت سیزدهم ادامه داد: مردم باایمان و همیشه در صحنه و آماده برای خطر کردن مهم‌ترین مؤلفه قدرت نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: نیروهای مسلح افتخار هستند که در کنار پیشرفت‌های اقتصادی جزو مؤلفه‌های مهم قدرت در کشور هستند.

رئیس دولت سیزدهم افزود: پیشرفت کشور در علم و فناوری در مراکز دانشگاهی و فناوری از دیگر مؤلفه‌های قدرت ایران اسلامی محسوب می‌شود.

با وجود تهدیدهای دشمن، پیشرفت‌های کشور خیره کننده است

وی افزود: پیشرفت های شگفت‌آوری که با وجود تهدیدها در کشور پدید آمده و افتخاراتی که جوانان ما در عرصه‌های علمی جهان خلق کردند از دیگر نشانه‌های قدرت ایران هستند.

رییسی ادامه داد: نیروهای با ایمان و مقاوم در مقابل دشمن امت اسلامی، نیروی مقاومت و نیروی در صحنه، مؤمن و وفادار به اسلام را شکل داده است و این‌ها قدرتی است که به منطقه شکل جدیدی داده است.

وی اظهار کرد: یک قدرت به نام قدرت مردم در جامعه امروز ظهور کرده است و در آن مردم می‌خواهند ایستادگی و مقاومت کنند و استقلال داشته باشند و در مقابل دشمنان تسلیم نشوند و این‌ها قدرت‌های نوظهوری است که در منطقه ایجاد شده است.

شگفتی جهانیان از مقاومت ۷۰ روزه فلسطینی‌ها

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ روز است که مردم فلسطین بدون تجهیزات نظامی خاص در حال مقاومت هستند و با تجهیزات مقدماتی خود در برابر مجهزترین نیروهای نظامی ایستادگی می‌کنند.

رییسی گفت: دنیا شگفت‌زده شده که چگونه این نیروهای مردمی مقاومت می‌کنند؛ دلیل آن نیروی ایمان و توکل به خداست که در جوانان فلسطینی دیده می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی با سران برخی کشورها صحبت می‌کنم به صراحت می‌گویند این جوانان چگونه می‌توانند در مقابل رژیم صهیونیستی این‌گونه قدرتمند ظاهر شوند؟

رییسی افزود: این‌ها آموزه‌هایی است که مردم فلسطین از نظام اسلامی و انقلاب اسلامی دارند چرا که ملتی که شهادت را افتخار بداند پیروز است و چون خون بر شمشیر پیروز خواهد بود.

نقشه و طرح ناکام دشمنان علیه نظام/ ایران امروز پیشرفته است

رییس جمهور گفت: در دهه نخست می‌خواستند نظام تشکیل نشود، در دهه دوم می‌خواستند نظام تثبیت نشود، در دهه سوم می‌خواستند نظام گسترش نیابد و رشد نکند و امروز هم می‌خواهند نظام پیشرفت نداشته باشد، اما هرگز نتوانستند چون مردم ما می‌خواهند ایران در همه ابعاد و حوزه‌ها پیشرفت داشته باشد.

وی افزود: می‌توانیم بگوییم ایران، ایرانِ پیشرفته و فناور است. آگاهان جهان ببینند چگونه مردم با اراده و جوانان ما کار می‌کنند و پیشرفت دارند.

رییسی ادامه داد: می‌خواستند پیشرفت تولید را متوقف کنند، می‌خواستند رشد علم و فناوری را متوقف کنند، می‌خواستند صنعت نظامی ما را متوقف کنند، قصد دارند در کشور توسعه نباشد اما هرگز موفق نشدند و باز هم موفق نمی‌شوند، چون ملت ایران اراده کرده در مقابل دشمنان بایستد و همه این موفقیت‌ها را داشته باشد.

کشور با تلاش می‌تواند در عرصه های گوناگون خودکفا شود

وی خطاب به صنعتگران، معدن‌کاران، تولیدکنندگان و فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی گفت: جایگاه فعالیت شما سنگر است و کشور می‌تواند در تامین کالاهای اساسی خودکفا باشد و نیازی به واردات نداشته باشد و این ظرفیت در کشور وجود دارد و ما در بسیاری از عرصه‌ها توانستیم از واردکننده به صادرکننده تبدیل شویم.

رئیس دولت سیزدهم بیان کرد: دانشمندان خواستند مانع دسترسی ما به واکسن کرونا شوند اما ما از واردکننده به صادرکننده تبدیل شدیم و این موفقیت در زمانی به دست آمد که واکسن را به ما نمی‌دادند. در بسیاری از عرصه‌ها همین است و کشور می‌تواند خودکفا شود.

رییسی ادامه داد: در زنجیره بسیاری از ذخایری که در کشور وجود دارد می‌توانیم ارزش افزوده و اشتغال ایجاد کنیم. در دولت به تبعیت از رهبر فرزانه و رهنمودهای ایشان معتقدیم باید زنجیره تولید با هدف ارزش افزوده و اشتغال تکمیل و ایجاد شود تا سودش به جامعه برسد.

دولت مصمم به استفاده از همه ظرفیت‌ها است/ اجازه نمی‌دهیم خلیج گرگان خشک شود

وی گفت: برنامه دولت استفاده از همه ظرفیت‌هاست. در استان گلستان ظرفیت گردشگری بسیار خوبی داریم. در دور نخست سفر در حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار به مناطقی رفتیم و تاسف خوردیم که چرا این ظرفیت‌ها مغفول مانده‌اند. ظرفیت‌هایی که خدا موهبت کرد و نه تنها گلستان، بکه کشور می‌تواند از آن بهره مند شود.

رییسی بیان کرد: نباید اجازه دهیم خلیج گرگان خشک شود و به تهدیدی برای منطقه تبدیل شود. این خلیج یک فرصت برای منطقه است و باید آن را حفظ کرد. شکرگذاری خدا بابت این نعمت بهره‌مندی درست از آن است.

رئیس دولت سیزدهم گفت: شاهد بودیم که لایروبی خلیج گرگان با تلاش عزیزان به شکل مناسبی انجام شد و این تهدید برطرف شد و خلیج گرگان دوباره به فرصتی برای منطقه و کشور تبدیل شده است.

جزیره آشوراد؛ فرصت و مزیت شکوفایی اقتصاد مردم منطقه و کشور

وی بیان کرد: جزیره آشوراده یک فرصت برای مردم منطقه و کشور یک فرصت است. اما سال‌ها رها شده بود. هم مردم روستا رنج می‌بردند و هم مردم بندر ترکمن ناراحت بودند. خوشبختانه امروز احیا شده و می‌توان آن‌جا اشتغال ایجاد کرد.

ماموریت هلیدینگ خلیج فارس برای فعال کردن پتروشیمی گلستان

رییس جمهور به مشکلات مجتمع پتروشیمی گلستان اشاره کرد و گفت: وزیر نفت مامور حل این مشکل شد تا با همکاری هلدینگ خلیج فارس پتروشیمی منطقه را فعال کند. امروز شاهد هستیم که کار با شتاب برای ایجاد پتروشیمی در گلستان پیش می‌رود. هلدینگ خلیج فارس را مامور کردیم با بیشترین سهم حضور داشته باشد تا این طرح به بهره‌برداری برسد و مردم بهره‌مند شوند.

تاکید بر حل مشکل آب آشامیدنی گلستانی‌ها

وی درباره مشکل آب در استان گلستان اظهار کرد: وقتی نام گلستان را می‌آوریم فکر می کنیم مردم نباید مشکلی در تامین آب داشته باشند. اما این طور نیست. برنامه‌ریزی کردیم تا در ۲ سال اخیر گام‌های مناسبی برای تأمین آب در استان برداشته شود. در سد نرماب طی ۲ سال اخیر بیش از ۱۵ سالی که ساخت سد آغاز شد هزینه کردیم تا به سرعت این طرح به بهره‌برداری برسد.

رییسی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما این است که تنش‌های آبی در گلستان حل شود. مساله آبرسانی اولویت مهمی برای کشور است.

گلستان نخستین استان هوشمند کشور

وی ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم ۱۰ هزار روستا را هدفگذاری کردیم و تا امروز به ۳ هزار و ۶۰۰ روستا آبرسانی شده است و در پایان راه نیز حتما مساله هر ۱۰ هزار روستا حل می‌شود.

رییسی گفت: نکته دیگر دسترسی به ارتباطات فیبر نوری است. با کاری که در گلستان انجام شد می‌توانیم این استان را نخستین استان هوشمند کشور بنامیم چون تمام ارتباطات فیبر نوری در استان برقرار شده است.

دولت دنبال فسادزدایی است/رابطه ناسالم در دولت سیزدهم قابل پذیرش نیست

 

رییسی در ادامه به شدت عمل دولت برای برخورد و مقابه با فساد تاکید کرد و گفت: کوچکترین رابطه غیرسالم اداری در دولت سیزدهم قابل پذیرش نیست. مردم باید در عمل ببینند که گره از کارشان باز می‌شود. ممکن است دشمنان بخواهند فسادنمایی کنند اما برنامه ما در دولت فسادزدایی است. قرار بر این است که در هر نقطه‌ای فساد ببینیم مقابله کنیم و اجازه ندهیم کوچکترین فسادی در دولت لانه کند.

 

وی اظهار کرد: دشمن امید مردم را نشانه گرفته است و می‌خواهد امیدها را به ناامیدی تبدیل کند اما کار ما در دولت و هر کسی که در هر سنگری حضور دارد امیدآفرینی است. باید تلاش برای همه تلاش‌گران در همه بخش‌ها امیدآفرینی باشد. باید تلاش کنیم کسانی که می‌خواهند فسادنمایی کنند و دغدغه فساد را ندارند و به دنبال ناامید کردن مردم هستند خودشان ناامید شوند.

رییس جمهور ادامه داد: ملت عزیز ایران همواره با امید زندگی می‌کنند و با امید این راه را که امام ترسیم کرد و رهبری بر آن تاکید دارند با بصیرت و حرکت مجاهدانه ادامه دهند و با این تداوم حرکت دشمن را مایوس خواهند کرد.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج