۱۳۸۶۴۴۳
۳۶ نظر
۲۱۱۷
۳۶ نظر
۲۱۱۷
پ

ماجرای خبرساز پسری که بعد از اخراج از مدرسه، به کما رفت

مادرش از پشت تلفن، با صدایی خسته یک جمله را بارها تکرار می‌کند؛ اینکه پسرم مدام در خواب و بیداری می‌گفت مامان من کاری نکردم

شرق-نسترن فرخه: مادرش از پشت تلفن، با صدایی خسته یک جمله را بارها تکرار می‌کند؛ اینکه پسرم مدام در خواب و بیداری می‌گفت مامان من کاری نکردم. محمدطاها پسر هشت‌ساله‌ای که طبق گفته‌های مادرش به دلیل فشار روحی اخراج از مدرسه دچار تشنچ و آسیب به مغز شده و حالا بیش از یک ماه است که در بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان امام حسین بستری است؛ این در حالی است که روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با «شرق» اخراج محمد‌طاها و فشار روحی بعد از این اتفاق را تکذیب کرد. همچنین آموزش‌و‌پرورش ورامین در پاسخ به یکی از رسانه‌ها جوابیه‌ای مبنی بر خلاف واقع بودن ماجرا منتشر کرده است. با وجود ‌این طبق گفت‌وگوی مادر محمد‌طاها با «شرق»، این کودک ممنوعیت ورود به کلاس درس داشته و همین منجر به فشار روانی و تشنج او شده است.

ماجرای خبرساز پسری که بعد از اخراج از مدرسه، به کما رفت

پسرم دیگر هیچ‌کدام از  ما  را  نمی‌شناسد

خودش از یک‌ ماه ‌و شش روزی حرف می‌زند که رنگ خانه را ندیده است. مادری که از یک ماه پیش تا الان پسرش را فقط روی تخت بیمارستان ملاقات کرده. مادر محمدطاها غفوری از هذیان‌گویی‌های پسرش در خواب و بیداری می‌گوید که فقط یک جمله را تکرار می‌کرده «مامان من کاری نکردم». این مادر از ماجرای اخراج محمدطاها از مدرسه شهید مطهری، روایت می‌کند که طبق گفته‌های خودش باعث تشنج و بستری‌شدن فرزند هشت‌ساله‌اش در بیمارستان امام حسین شده است. 

در گفت‌وگو با «شرق» با صدای بریده‌بریده از پشت تلفن، این‌طور شروع می‌کند: «مثل اینکه چندتا از بچه‌ها پسرم را کتک می‌زنند و پسرم هم آنها را کتک زده و بعد هم مدرسه مانع حضور پسرم در مدرسه شد و به ما گفتند فعلا یک هفته از مدرسه اخراج می‌شود و مانع شدند تا محمدطاها سر کلاس درس برود. بعد هم معاون مدرسه مانع می‌شد که پسرم به مدرسه برود. می‌گفت این بچه خیلی شیطنت می‌کند. به نظر شما یک بچه در این سن نباید شیطنت کند؟ می‌گفتند درس پسر من ضعیف است؛ اما دو، سه هفته‌ای بود که درسش هم بهتر شده بود و وقتی به معاون مدرسه گفتم درس پسرم بهتر شده، او هم گفت که این موضوع را می‌داند. به ما گفته بودند که یک هفته این بچه اصلا نباید مدرسه بیاید و از مدرسه هم اخراجش می‌کنیم؛ اما ما در این مدت چند بار به مدرسه رفتیم و پیگیری کردیم. در آخر نگذاشتند که بچه‌ام به مدرسه برگردد».

این مادر از شرایط روحی محمد‌طاها می‌گوید که بعد از ممنوعیت برای حضور در مدرسه، روزهای اول مدام گریه می‌کرده است. از پیگیری‌ برای بازگشت پسرش به مدرسه در همان روزها می‌گوید: «همان روزها پشت هم به مدرسه رفتم و گفتم پسرم بی‌تاب است؛ اما گفتند نمی‌شود به مدرسه برگردد. حتی بعد از پیگیری‌های من مدیر قبول کرد که پسرم به مدرسه بازگردد؛ اما معاون همچنان قبول نکرد. تا اینکه بچه من حالش بد شد و الان حدود یک ‌ماه ‌و چند روز است که ما در بیمارستان امام حسین هستیم. پسرم مرتب گریه می‌کرد و می‌گفت مامان من کاری نکردم، بچه‌ها ریختند سرم و من هم کتک‌شان زدم. هر شب در خواب حرف می‌زد و مدام می‌گفت به خدا من کاری نکردم؛ حتی در همین بیمارستان هم گاهی در خواب همین جمله را تکرار می‌کرد که به خدا من کاری نکردم».

از  ما  عذرخواهی  کردند

صدای مادر محمدطاها پشت تلفن قطع و وصل می‌شود؛ اما او بی‌تفاوت به این موضوع، جملاتش را به اتمام می‌رساند. از پیگیری معلم پسرش در روزهای اول بستری می‌گوید و ادامه می‌دهد: «روزهای اول که پسرم بستری شده بود، معلمش یک بار تماس گرفت و گفت اگر کاری از دستم برمی‌آید، به من بگویید. بعد دیگر تماسی از طرف مدرسه نداشتیم تا اینکه همین سه الی چهار روز قبل مدیر و معاون مدرسه تماس گرفتند؛ آن‌هم به‌ این ‌دلیل که خواهرم به مدرسه رفته و گفته بود سر بچه خواهر من این بلا را آوردید و الان در بیمارستان است، برای همین تماس گرفتند عذرخواهی کردند. الان بچه من در شرایطی است که حتی مادر خودش را هم دیگر نمی‌شناسد. محمدطاهای سرحال من حالا به حالی درآمده که هیچ‌کدام از ما را نمی‌شناسد. بعد از یک ماه تازه دیشب به بخش آمده؛ ولی هنوز حتی اسم خودش را هم نمی‌داند، البته دکتر گفته به‌مرور حافظه‌اش برمی‌گردد؛ اما به زمان نیاز دارد. پیش‌از‌این اصلا محمدطاها هیچ مشکلی نداشت، یک پسر سالم و سرحال بود. تمام ورامین بچه من را می‌شناسند. همه مدرسه و مادر بچه‌ها، محمدطاهای من را می‌شناسند که چطور بچه‌ای بود».

این زن جوان، درباره بخشی از جوابیه آموزش‌وپرورش که قید شده بود این دانش‌آموزش به دلیل تکرار پایه و ضعف تحصیلی مورد توجه ویژه‌تری در مدرسه بوده، اضافه می‌کند: «محمدطاها مشکل خاصی نداشته و یک سال هم دیر به مدرسه نرفته، پسر من نیمه دوم بود، بچه من اصلا مشکلی نداشته. ما اتباع هستیم؛ ولی این موضوع اصلا فرقی ندارد. فقط امیدواریم این اتفاق برای بچه دیگری پیش نیاید».

کودکان؛ قربانی سیستم آموزشی

طبق صحبت‌های محمدرضا نیک‌نژاد، عضو کانون صنفی معلمان، در گفت‌وگو با «شرق»، او مدرسه را تنها یکی از دلایل بروز چنین تصمیمی در کودکان می‌داند و اضافه می‌کند: «یکی از دلایل این اتفاقات که برای بچه‌ها می‌افتد، به مدرسه برمی‌گردد. فشار و استرس فقط از طرف مدرسه نیست و این موضوعات چند جنبه دارد. یکی از آنها به فرهنگ آموزشی برمی‌گردد که متمرکز بر نمره و امتحان و رقابت و کنکور است. بخش دیگر هم به مشکلات اقتصادی و اجتماعی برمی‌گردد. در هر حال حتی اگر درس کودک ضعیف باشد و بازیگوشی کند، باز هم نباید رفتار با او به شکلی باشد که مورد چنین فشاری قرار گیرد. این موضوعی است که همچنان بسیاری از خانواده‌ها و حتی آموزش‌وپرورش گاه به آن توجه نمی‌کنند. در این زمینه خود آموزش‌و‌پرورش می‌تواند یک‌سری آگاهی‌ها را برای والدین و دانش‌آموزان ایجاد کند تا از تنش‌های این‌چنینی جلوگیری کند که شاهد این اتفاقات در مدارس یا خبرهای تلخ از مرگ خودخواسته کودکان نباشیم. از طرف دیگر وجود فضای شاد در مدرسه اهمیت بسیار مهمی دارد تا باعث رفع بسیاری از خلأها شود. در کنار این تمام کادر مدرسه از معاون تا معلم و حتی نیروهای خدماتی باید کار با کودکان را آموزش ببینند و مهارت‌های لازم را کسب کنند. به طور مثال جذب شتابناک نیرو برای آموزش‌وپرورش این چالش را دارد که دانش آنها در حوزه روان‌شناسی کودک کافی نیست  یا آموزش ندیده‌اند.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   خدایی هرکی به هرکیه

  • ناشناس

   بچه هاتونو درست تربیت کنین که این اتفاقات نیفته. دل اون معاون مدرسه از شیطنت های پسر شما خون بوده کا اجازه حضورش در ندرسه رو نداده. خودتونو جای معاون و مدیر بذارین. درکنار همه چالش هایی که شغلشون ایجاب می کنه باید نگهبان بچه های وحشی و شر هم باشن

  • ناشناس

   دوستان زود قضاوت نکنین مسؤلان مدرسه الکی کسی اخراج نمیکنن مطمنم بارها بارها این بچه بی نظمی کرده و به خودش و خانوادش صدها بار تذکر دادن ولی بچه همچنان بی نظم بوده. شما جای مدیر بودین و یه دانش آموز بی نظم که گوش بحرف هیچکس نگیره داشتین چکار میکردین؟؟

  • ناشناس

   خرجش معاون مدرسه یه برگ کوپن بیمه ی ماشینه وسلام

  • .

   همیشه یه چیزی برای توجیه کارشون دارن

  • .

   اون دانش آموزان رو مدیر و ناظم اجیر میکنند برای اهدافشون

  • ناشناس

   عجب طرز فکر مریضی داری مگه چه اهدافی میتونه در مدرسه باشه

  • یاور

   معلومه بچه شری بوده

   پاسخ ها

   • ناشناس

    خودت دیدی شره یا خواستی باز یه چیزی بگی مثل همیشه

  • ناشناس

   آموزش پرورش که بگه به دانش آموز ۲۵۰۰ میلیون بدی قبولی سر کلاس نیا همین میشه

  • ناشناس

   سلام الان باید مدرسه و وزارت آموزش و پرورش جواب گو باشند این روش کنترل کردن نیست خدایی نکرده اون بچه وضعیتش بدتر بشه کی جواب گو؟ من روش کنترل مدرسه به هیچ وجه قبول ندارم از مسئولین کشور تقاضا دارم این مسئله وهمچنین جلوی همچنین مسائلیو بگیرن

  • ناشناس

   وقتی یک بچه چندین بچه را میزند حتما شر بوده

  • ناشناس

   مدرسه شده اشغال دونی الان تربیت آموزشی داریم همه بچها سیگاری در میان

  • آیدا

   بعد از اخراج از مدرسه خودتون چه برخوردی باهاش داشتین ؟ همه رو تقصیر مدرسه نندازین.بعد هم فقط بچه شما اجازه شیطنت داره؟بقیه بچه ها باید کتک خور باشن؟

  • ناشناس

   ده سالم بود راهنمایی معلم جلو همه بیخودی بیرونم کرد یادمه وسط حیاط مدرسه از فشار استرس دونه دونه موهام رو کندم بعد عادت کردم 14 سال موهامو میکندم ازشون نمیگذرم

  • ناشناس

   آموزش پروش چرت مزخرف

  • ناشناس

   همه این گیرها هم بیخودی هیچ تاثیری روی دکتر شدن آینده ات نداره

  • ناشناس

   کوتاه نیاید فقط شکایت

  • ناشناس

   معاون باید دیه بده بعدا زندان قبلش هم توله خودش اخراج کنن

  • ناشناس

   چرا این بچه رو همه ورامین میشناسن؟ به گفته مامانش

   پاسخ ها

   • ناشناس

    افغانی هستن

  • ایران

   وقتی خود مادره میگه بچه منو کل ورامین می شناسند دیگه نیازی به جر و بحث نیست پسر 8 ساله و یک شهر آشنا!!!!!!
   یا خیلی نیکوکار بوده یا خیلی شر...

  • بشیر

   گل گفتی تربیت اول از خانواده است که متاسفانه سهل انگاری میشه

  • ناشناس

   آچه های الان بخاطر اخراج از مدرسه جشن می گیرند و به کما نمی روند !!! مشکلات دیگه ای داشته شر هم بوده و تمام ورامین هم او را می شناختند ....!!!!!

  • ناشناس

   همون اول میگفتید افغانه

  • بعضی از بچه ها واقعا شرن به دیگران آسیب می رسونن اینکه اخراج که حتما دلیل موجهی هم داشتن باعث به کما رفتن بشه قابل تو جیه نیست

  • اتباع بوده؟!!!!

  • خدا به داد معلما و معاونای مدرسه برسه بعضی از بچه ها واقعا شرن و در مدرسه به خودشون و دیگران آسیب میزنن

  • ناشناس

   تو الان چی سرت میشه که قبول داشته باشی یا نه

  • ناشناس

   بچه هشت ساله که امر ونهی ندارد مدیریت مدرسه ضعیف بوده

  • ناشناس

   دهه شصت عین .... می افتادن بجون بچه های مردم خدا لعنتشون کنه مداد لای انگشت مشت لگد با کابل وشیلنگ وخط کش

  • ناشناس

   وقتی ۸۰۰دانش آموز میریزن تو حیاط وفقط یه معاون شامل مدرسه میشه شما حساب کنید معاون دیگه آدم نرمالی هس

  • ناشناس

   واقعا اصلا معلوم نیست فازت چیه عمو جون داره میگه بچه 8ساله منظورت از تربیت چیه ؟بچه تو این سن همینه

  • بدون نام

   اصلا به طور کلی مدیر و معاون به یک طرف ، مدرسه هم به یک طرف فضای آموزش و پرورش از زمان رواج فضای مجازی خیلی بدتر و خراب تر شده / همه مدارس مثل هم شده اند !!!

  • ناشناس

   هرچی ام باشه آدمای عاقل دارین راجب یه بچه 8ساله حرف می‌زنین،،، شما درد این مادرو کشیدین ک میگین بچه بی نظم وشره شما تو جایگاه این مادر باشین باز همینو واسه بچه تون تو تخت بیمارستان میگین

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج