adexo3
۱۴۳۰۴۵۱
۱۰ نظر
۱۸۵۰
۱۰ نظر
۱۸۵۰
پ

خبر جدید درباره یک تعطیلی ۲ روزه خبرساز

رئیس اتاق بازرگانی تهران روز گذشته خبر داد که نظر هیات عالی نظارت نه تنها مخالفت با تعطیلی شنبه که اساسا مخالف با افزایش تعطیلات آخر هفته بود.

دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران روز گذشته خبر داد که نظر هیات عالی نظارت نه تنها مخالفت با تعطیلی شنبه که اساسا مخالف با افزایش تعطیلات آخر هفته بود.

 در این هیات مورد تاکید قرار گرفت که پنج‌شنبه هم جزئی از تعطیلات رسمی کشور نیست؛ اما نمایندگان مجلس در گفتگویی این خبر را تکذیب کردند.

خبر جدید درباره یک تعطیلی 2 روزه خبرساز

سرنوشت لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته هنوز مشخص نیست. روز گذشته محمود نجفی‌عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران، گفت که نظر هیات عالی نظارت نه تنها مخالفت با تعطیلی شنبه که اساسا مخالف با افزایش تعطیلات هفتگی بود. همچنین مشخص شد که دولت سیزدهم نیز اصراری برای به نتیجه رساندن لایحه پیشنهادی خود ندارد. در این هیات مورد تاکید قرار گرفت که پنج‌شنبه هم جزئی از تعطیلات رسمی کشور نیست. اما این خبر از سوی نمایندگان مجلس تکذیب شد.

در گفتگویی اعلام شد که لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته بعد از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بر این اساس احتمالا این لایحه یا اصلاح می‌شود یا نمایندگان بر مصوبه قبلی اصرار می‌کنند.

سید‌ سلمان ذاکر، نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: در مجلس یازدهم ما بر تعطیلی جمعه و شنبه تاکید می‌کردیم و وظیفه ما بود که با توجه به کار کارشناسی که صورت گرفته بود؛ تعطیلات دو روزه را به تصویب برسانیم. بر این اساس ما تعطیلات دو روزه را تصویب کردیم و لایحه را به شورای نگهبان فرستادیم.

او با اشاره به ایراد مجمع تشخیص از لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید کرد: شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع باید این لایحه را با سیاست‌های کلی نظام، قانون اساسی و شرع انطباق بدهند. با توجه به ایراد هیات عالی نظارت مجمع از لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، این لایحه باید به مجلس بیاید و مجددا بررسی شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ممکن است در بررسی لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، دومین روز تعطیلات از شنبه به پنج‌شنبه تغییر پیدا کند. اما در خصوص افزایش تعطیلات آخر هفته به دو روز همه متفق‌القول هستند.

ذاکر با تاکید بر اینکه مشکل ایراد لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، روز شنبه است، اظهارکرد: فکر نکنم کسی با افزایش تعطیلات آخر هفته به دو روز مشکلی داشته باشد و به نظر می‌رسد مساله روز دوم تعطیلی است.

او در خصوص ایراد هیات عالی نظارت مبنی بر اینکه این لایحه نا‌عادلانه است، یادآور شد: این ایرادات قابل اصلاح است. اینکه می‌گویند این لایحه ناعادلانه است، درست است. بالاخره کارمند بانک و کارمندان بخش‌های خدماتی هم باید تعطیل باشند. اما نیرو نداریم. باید نیرو جذب کنیم تا این تبعیض‌ها پدید نیاید. در این شرایط یک عده تعطیل می‌شوند و یک عده باید سرکار باشند.

این نماینده مجلس افزود: باید نیرو جذب کنیم تا نیرو‌های مسلح، کارمندان هلال‌احمر و... هم بتوانند از تعطیلات استفاده کنند. باید بگذارند همه با هم تعطیل شوند و شیفت‌ها عوض شود.

ذاکر گفت: از سوی دیگر باید بخش خصوصی را تقویت کرد تا خلأ‌ها را پر کنند.

او در خصوص سرنوشت لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته اظهار کرد: لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته باید در نهایت به مجلس بیاید. مجلس یا باید بر این لایحه اصرار یا آن را اصلاح کند.

اشکالات لایحه قابل رفع است

همچنین روح‌الله متفکر‌آزاد، نماینده تبریز و عضو هیات رئیسه مجلس درخصوص لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، تاکید کرد: هر آن چیزی که در مجلس قبل مصوب شده و به شورای نگهبان ارسال شده و از سوی این شورا به هیات عالی نظارت مجمع ارسال شده است، قابلیت رفع ایراد در مجلس دوازدهم را دارد.

او ادامه داد: اما اگر لایحه یا طرحی در مجلس قبل نهایی نشده بود، دیگر قابلیت پیگیری نداشت و باید از ابتدا بررسی می‌شد. اما لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته مصوبه و خروجی مجلس یازدهم است و در مجلس دوازدهم قابلیت بررسی دارد. منتها بررسی آن نیازمند تشکیل کمیسیون است تا اشکالات گرفته شده در کمیسیون تخصصی بررسی شود و سپس به صحن علنی بیاید و به آن رای بدهیم.

این عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: هر آن چیزی که در مجلس قبل مصوب شده و به شورای نگهبان و از سوی این شورا به هیات عالی نظارت مجمع ارسال شده است، قابلیت رفع ایراد در مجلس دوازدهم را دارد.

او خاطرنشان کرد: اما اگر لایحه یا طرحی در مجلس قبل نهایی نشده بود دیگر قابلیت پیگیری نداشت و باید از ابتدا بررسی می‌شد. اما لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته مصوبه و خروجی مجلس یازدهم است و در مجلس دوازدهم قابلیت بررسی دارد. منتها بررسی آن نیازمند تشکیل کمیسیون است تا اشکالات گرفته شده در کمیسیون تخصصی بررسی شود و سپس به صحن علنی بیاید و به آن رای بدهیم.

متفکر‌آزاد درخصوص سرنوشت لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، تاکید کرد: باید منتظر بود تا کمیسیون تخصصی تشکیل شود و اگر در کمیسیون تخصصی رفع اشکال شود لایحه به صحن می‌آید.

او با بیان اینکه از ارسال لایحه افزایش تعطیلات به مجلس بی‌اطلاع هستم، تصریح کرد: اگر لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته از شورای نگهبان به مجلس ارسال شود نیز تا زمان تشکیل کمیسیون‌ها کاری نمی‌توان انجام داد.

این نماینده مجلس در خصوص سرنوشت لایحه افزایش تعطیلات در مجلس دوازدهم، گفت: مجلس جدید است و از اتمسفر آن اطلاعی ندارم.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نظر کاربران

  • ناشناس

   اینهمه ادم. نمیتونن تصمیم بگیرن پنجشنبه باید تعطیل باشه با سیستم بانکی دنیا دادو ستد کنیم

  • م

   تعطیلی بسه!!

  • ناشناس

   دو ماهه. درگیر. تعطیلی. پنجشنبه و شنبه هستند چقدر این مجلس بیکار هست که برای همچین چیز. بی اهمیتی اینقدر وقت گذاشتند مشکلات مردم خیلی بیشتر از تعطیلی شنبه می‌باشد

  • ناشناس

   نه آقا درست میگن ، چرا باید پنجشنبه تعطیل باشه ؟ وقتی شنبه تعطیل نشد پس نباید پنجشنبه هم تعطیل بشه ، تعطیل شدن پنجشنبه ضرر بزرگی به ایران و ایرانی جماعت میزنه !

  • بی نام

   طبق قانون و شرع اسلام و قدیم ایام شنبه تا پنج شنبه کار و جمعه تعطیل. دیگر این وقت کشی و سردرگمی شنبه و پنج شنبه تعطیل کردن چیست

  • ناشناس

   چه بحثی ؟؟تعطیلی فقط طط جمعه

  • اف،ام

   عملا‌چهار‌روز‌هفته‌با‌دنیا،تعطیل....!؟

  • ناشناس

   یک روز تعطیلی ادارات معادل صرفه جویی زیاد در هزینه های دولت است، البته ساعات کاری در هفته نباید کم بشه . موضوع صرفه جوییه

  • ناشناس

   شماها که نمیتوانید یک تصمیم کوچک بگیرید، چرا آنقدر در موردش حرف میزنید
   بابا جان کار شما نیست..

  • مهر

   حالا تعطیلم نشد نشد ساعات کار در هفته چهل ساعت بشه ولی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج