آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۳۱۸۵۶
۷۶۱
۷۶۱
پ

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

اکشن و ترسناک: دو ژانر بسیار متفاوت که وقتی با هم ترکیب شوند، یک ترکیب باورنکردنی و بسیار هیجان انگیز ​​را ایجاد می کنند. از دوران اوایل صنعت سینما، این دو ژانر نمادین به نیروهای قابل توجهی در باکس آفیس تبدیل شده‌ و مخاطبان را با داستان‌های هیجان‌انگیزشان به سمت خود کشیده و از ابتدا تا انتها توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کنند.

روزیاتو: اکشن و ترسناک: دو ژانر بسیار متفاوت که وقتی با هم ترکیب شوند، یک ترکیب باورنکردنی و بسیار هیجان انگیز ​​را ایجاد می کنند. از دوران اوایل صنعت سینما، این دو ژانر نمادین به نیروهای قابل توجهی در باکس آفیس تبدیل شده‌ و مخاطبان را با داستان‌های هیجان‌انگیزشان به سمت خود کشیده و از ابتدا تا انتها توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کنند.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

برخی از فیلم‌ها نیز این دو ژانر را با هم ترکیب کرده‌اند که منجر به داستان‌های ترسناک هیجان‌انگیزی شده که به یک اندازه ترسناک و اکشن هستند. چه چیزی در فیلم های ترسناک اکشن دوست داشتنی نیست؟

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

فیلم های ترسناک اکشن تصاویر چشم نوازی هستند که بینندگان را با درگیری های مسلحانه، انفجارها، و خشونت های بی حد و حصر خود جذب می کنند. این فیلم ها تبهکاران به یاد ماندنی و ترسناکی را خلق کرده و تعدادی از نمادین ترین و شجاع ترین قهرمانان تاریخ سینما را به ما معرفی کرده اند. آنها واقعاً فیلم های قابل توجهی هستند که نمی توانند سرگرم کننده نباشند. این فیلم‌های ترسناک یک اکشن هیجان‌انگیز بی‌وقفه ارائه کرده و مطمئناً باعث جیغ کشیدن تماشاگران از ترس و هیجان خواهند شد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین فیلم های ترسناک اکشن تاریخ سینما آشنا کنیم.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۱۰- Dog Soldiers (۲۰۰۲)

داستان هایی که حول محور گروهی از قربانیان نگون بخت است که به آرامی یکی پس از دیگری در یک محیط ایزوله کشته می شوند، چیز جدیدی در ژانر وحشت نیست. با این حال، چند سرباز بریتانیایی سرخوش و چند گرگ انسان نمای درنده را به این ترکیب اضافه کنید، و به فیلم Dog Soldiers خواهید رسید، فیلمی درباره گرگینه ها با داستانی اضطراب آور و پر از تیراندازی که اکشن و وحشت آن لحظه ای به قلب شما استراحت نمی دهد. داستان این فیلم در ارتفاعات دورافتاده اسکاتلند اتفاق می‌افتد و داستان یک جوخه نزدیک از سربازان بریتانیایی را دنبال می‌کند که تمرینات معمول رزمی آنها در جنگل به کابوسی مرگبار تبدیل می شود، زمانی که با یک دسته خطرناک از جانوران تشنه به خون مواجه می‌شوند.

سربازان سگی با روایت سریع، تدوین دقیق و خونریزی فوق العاده اش، دائماً بینندگان را در لبه صندلی‌هایشان نیم خیز می کند. این فیلم یک داستان اکشن ترسناک بی امان و بی رحمانه برای بقا است که سربازانی سرسخت را در برابر نیروهای هولناک ماوراءالطبیعی قرار می دهد. با وجود بودجه کم ۲.۳ میلیون پوندی (۲.۹ میلیون دلار)، سکانس های اکشن و جلوه های ویژه آن هنوز هم تا به امروز قابل باور و باکیفیت به نظر می رسند. این شاهکار گرگینه ای با درگیری های مسلحانه کلاستروفوبیک، انفجارهای مهیب، و حجم باورنکردنی از خونریزی، چیزی نیست که بخواهید تماشای آن را از دست بدهید و قطعاً از تماشای آن لذت خواهید برد.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۹- From Dusk Till Dawn (۱۹۹۶)

به عنوان یک همکاری فوق العاده جذاب بین دو تا از با استعدادترین داستان سرایان صنعت سینما، رابرت رودریگز و کوئنتین تارانتینو برنده جایزه اسکار، فیلم ترسناک اکشن از غروب تا سپیده دم، مخاطبان را به یک ماجراجویی اکشن ترسناک وحشیانه و غرق در خونریزی می برد که متفاوت از هر فیلم خون آشامی دیگری است که تاکنون دیده اید. این فیلم با بازی تارانتینو در کنار هاروی کایتل، جورج کلونی و ژولیت لوئیس، داستان دو برادر تبهکار معروف و گروگان‌هایشان را دنبال می‌کند که فرارشان به مکزیک پیچشی تاریک تر به خود می گیرد، زمانی که نادانسته به مهمانخانه ای می روند که در واقع محل کشتار خون آشام هاست.

از غروب تا سپیده دم با استفاده از عناصر جنایی ترسناک و پر از خونریزی سبک نویسندگی تارانتینو و خشونت بیرحمانه سبک کارگردانی رودریگز، استعدادهای باورنکردنی هر دو نفر را با هم ترکیب می کند. این فیلم یک ترکیب ژانری فوق‌العاده است که به‌عنوان یک تریلر جنایی مسنجم شده شروع شده و به طور ناگهانی به یک فیلم ترسناک ماوراءالطبیعی چرند تبدیل می‌شود. هنگامی که خون آشام ها وارد داستان می شوند، اکشن داستان جذاب تر می شود و صحنه های مبارزه با آن ها به طرز شگفت انگیزی باکیفیت می شوند. خشونت در شدیدترین شکل خود بالا می گیرد و جلوه های ویژه هر لحظه خلاقانه تر و دیدنی تر می شوند. در حالی که ممکن است برخی از تماشاگران پرده اول داستان را جذاب‌تر بدانند، اما نمی‌توان انکار کرد که پرده دوم فوق‌العاده سرگرم‌کننده است.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۸- Dawn of the Dead (۲۰۰۴)

خیلی قبل از مشارکت در DCEU و سری فیلم‌های Rebel Moon، زک اسنایدر اولین کارگردانی خود را به افتخار جورج رومرو فقید با بازسازی اکشن طلوع مردگان رومرو در سال ۲۰۰۴ با بازی سارا پولی، وینگ ریمز و مایکل کلی انجام داد. این داستان بسیار شبیه به نسخه اصلی ۱۹۷۹ است، و داستان گروه منحصر به فردی از بازماندگان را دنبال می کند که در یک مرکز خرید بزرگ که توسط انبوهی از زامبی ها احاطه شده است، پناه می گیرند. با اسلحه‌ها، انفجارها و مرگ‌های وحشیانه بیشتر شخصیت‌ها نسبت به نسخه اورجینال، این بازسازی در واقع بازگویی بی‌وقفه شاهکار رومرو بوده و حتی از کیفیت آن نیز فراتر می رود.

در حالی که بازی‌های جذاب و مضامین پیچیده‌ای را که باعث جذابیت فیلم اورجینال سال ۷۹ شده بود را تکرار نمی کند، اما این طلوع مردگان با سکانس‌های اکشن هیجان‌انگیز و شات های اسلوموشن باشکوه از شخصیت‌هایی که با سلاح به سمت موج زامبی ها شلیک می‌کنند، برخی از کاستی‌های خود را جبران می‌کند. فیلم اورجینال بدون شک فیلم برتری است، اما این بازگویی چشمگیر نیز در سرگرمی مخاطبان ناموفق نیست، و مطمئناً برای کسانی است که به دنبال یک فیلم ترسناک زامبی محور هیجان انگیز هستند، گزینه مناسب تری است.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۷- Blade (۱۹۹۸)

پس از مجموعه‌ای از داستان های کمیک بوکی خیلی بی کیفیت، مخاطبان در اوایل تا اواسط دهه ۹۰ علاقه خود را به ژانر ابرقهرمانی از دست دادند. با این حال، همه چیز با Blade تغییر کرد، یک فیلم ترسناک اکشن خون آشامی بسیار خونین در سال ۱۹۹۸ که جان تازه ای به این ژانر بخشید و پتانسیل خود را برای جسورتر شدن در این ژانر نشان داد. با بازی وسلی اسنایپس در نقش قاتل خون آشام موسوم به بلید، او را در ماموریت خشونت آمیزش می بینیم تا دشمنش، دیکان فراستِ (استفن دورف) تشنه قدرت را شکست داده و از آزادسازی یک خدای با خون باستانی برای تسلط بر جهان توسط فراست جلوگیری کند.

فیلم ترسناک اکشن Blade یک فیلم ابرقهرمانی واقعاً قابل توجه و هیجان انگیز است. این فیلم به شکل بی نقصی ژانرهای اکشن، وحشت و علمی تخیلی را در یک داستان دو ساعته فوق‌العاده سرگرم‌کننده و بدون لحظه‌ای کسل‌کننده با هم ترکیب می‌کند. اسنایپس که با شخصیت خونسرد و مهارت های رزمی چشمگیرش چشم ها را به خود خیره کرده، همه این کیفیت ها را برجسته تر می کند. حتی پس از گذشت این همه سال، لحظات هیجان انگیز و پرتنش این فیلم همچنان می تواند بینندگان را به وجد بیاورند.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۶- They Live (۱۹۸۸)

هنگامی که بیگانگان مخفیانه به زمین حمله می کنند، این وظیفه «رودی» رادی پایپر و دیالوگ های خنده دار اوست که از راه رسیده و بشریت را نجات دهند. به کارگردانی استاد سینمای ترسناک کم‌هزینه، جان کارپنتر، فیلم آن‌ها زندگی می‌کنند یک کمدی سرگرم کننده نزدیک به اکشن علمی تخیلی ترسناک با بازی پایپر در نقش یک آواره لس آنجلسی است که به آرامی به واقعیتی عجیب و غریب و وهم‌آور در شهر پی می برد، دنیایی که در آن فرازمینی‌های شیطان صفت در جامعه نخبگان آمریکا نفوذ کرده‌اند.

فیلم ترسناک اکشن آنها زندگی می کنند به راحتی یکی از پرتنش ترین فیلم های کارپنتر است، یک تریلر توطئه ای هیجان انگیز با مقدار زیادی تیراندازی، مبارزه تن به تن و سکانس های تعقیب و گریز. پایپر و همبازی اش کیت دیوید به عنوان دو بازیگر نقش های اصلی فیلم فوق‌العاده هستند و یک جفت کارکاکتر اکشن کارآمد را به تصویر می‌کشند که در یکی از خنده‌دارترین و طولانی‌ترین صحنه‌های مبارزه در تاریخ سینما نیز شرکت می‌کنند. آنها زندگی می کنند که به راحتی یکی از بهترین کارهای کارپنتر است، فیلمی خاطره انگیز و پر از لحظات هیجان انگیز و نمادین است و قطعاً از تماشای آن لذت خواهید برد.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۵- You’re Next (۲۰۱۱)

آدام وینگارد قبل از اینکه با فیلم‌ سرگرم‌کننده Godzilla vs Kong در دنیای هیولاها در گیشه خبرساز شود، توانست با فیلم جذاب و به شدت خشن You’re Next، با بازی شارنی وینسون و جو سوانبرگ، مشارکتی فوق‌العاده در ژانر ترسناک داشته باشد. این فیلم ترسناک اکشن داستان خانواده‌ای پرهرج و مرج و ناکارآمد را دنبال می‌کند که جشن سالگرد ازدواجشان زمانی ناخوشایندتر می‌شود که قاتلان نقاب‌داری از راه رسیده و شروع به کشتن تک به تک اعضای خانواده می‌کنند. با این حال، چیزی که قاتلان کمی دیر متوجه می شوند، این است که یکی از دوست دخترهای جدید اعضای خانواده، ارین (وینسون)، یک دختر کارکشته در زمینه بقا است که حاضر نیست بدون تلاش برای زنده ماندن، تسلیم شود.

فیلم You’re Next نفس تازه‌ای به زیرژانر اسلشر بخشید، یک فیلم ترسناک شرورانه و فوق‌العاده خشن که صحنه‌های مبارزه واقعاً جذاب و پرتنشی را به نمایش می‌گذارد. همه اینها با بازی باورنکردنی هنرپیشه آمریکایی استرالیایی، شارنی وینسون، که بازی تحسین برانگیز و بی نقصی در نقش قهرمان زن داستان، ارین، دارد، به اوج خود می رسد. او توانا و کاربلد است و با هوش و اراده خود برای زنده ماندن، همه چیز را به ضرر قاتلان شیطان صفت داستان زیرورو می کند. نقش آفرینی وینسون و کارگردانی فوق‌العاده وینگارد، باعث شده که You’re Next همچنان فیلمی برجسته و دیدنی باشد. این فیلم به راحتی یکی از بهترین فیلم های ترسناک دهه ۲۰۱۰ است.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۴- Upgrade (۲۰۱۸)

لی وانل که بیشتر به خاطر نویسندگی خارق‌العاده‌اش برای فیلم‌های Saw و Insidious شناخته می‌شود، Upgrade را نیز کارگردانی کرده است، یک اکشن جنایی مهیج به شدت ترسناک که در به تصویر کشیدن خشونت وحشیانه و وحشت‌های فیزیکی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند. این فیلم با بازی لوگان مارشال گرین، داستان شخصیت او، گری تریس را دنبال می‌کند که پس از نصب یک تراشه پیشرفته که قدرت و چابکی او را افزایش می‌دهد، در یک تلاش انتقام‌جویانه به دنبال انتقام از کسانی است که به او بد کرده اند.

فیلم Upgrade یک روایت وحشی با بدلکاری های چشمگیر، صحنه های مبارزه جذاب و تدوین دقیق و هوشمندانه است. با این حال، Upgrade یک فیلم فوق‌العاده تکان دهنده، پر از تصاویر شوکه کننده، کشتارهای خونین، و پایانی تلخ است که تمام عناصر اصلی یک فیلم ترسناک خوب و باکیفیت را دارد. وان هر دو ژانر را با هم ترکیب می‌کند تا داستانی جذاب خلق کند که مخاطبانی را که به دنبال اکشن و هیجان هستند، اما با جنبه ای تیره و تاریک، راضی خواهد کرد.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۳- Train to Busan (۲۰۱۶)

بلاک باستر اکشن ترسناک کره ای قطار بوسان ساخته یئون سانگ هو به عنوان یکی از جذاب ترین فیلم های زامبی محور قرن بیست و یکم شناخته شده است. این فیلم با بازی گونگ یو، دون لی و جونگ یو-می، گروهی از مسافران وحشت زده قطاری در مسیر بوسان را دنبال می کند که سعی می کنند از سئول به پناهگاهی در بوسان برسند، در حالی که شیوع سریع و مرگبار یک ویروس زامبی کننده، کشور را ویران کرده است.

قطار بوسان که شبیه سوار شدن دو ساعته، پرتنش و احساسی بر یک ترن هوایی است، فیلمی است که هرگز از اکشن دست نمی کشد. این فیلم مملو از خشونت وحشیانه و صحنه‌های مرگ دلخراش است که با بازی‌های قدرتمندی از بازیگران با استعدادش همراه می‌شود، شخصیت هایی که مخاطب رویشان سرمایه گذاری کرده و به شدت نگران آن هاست. Train to Busan همراه با بدلکاری های باورنکردنی و طراحی نبرد بی نقص، دستاورد شگفت انگیزی برای ژانر ترسناک سینمای کره جنوبی است که بینندگان را خیره به صفحه نمایش نگه می دارد.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۲- Predator (۱۹۸۷)

Predator محصول ۱۹۸۷ که به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های اکشن تاریخ سینما شناخته می‌شود، ترکیبی عالی از اکشن و ترسناک است. این فیلم با بازی آرنولد شوارتزنگر در دوران اوج ستارگی اش به عنوان قهرمان اکشن سینما و کارل ودرز فقید و شگفت‌انگیز، مخاطبان را به یک ماجراجویی سرگرم‌کننده و اکشن در جنگل‌های آمریکای مرکزی می‌برد، جایی که یک جوخه نیروهای ویژه در مقابل یک شکارچی وحشتناک و غیرقابل توقف از جایی فراتر از زمین قرار می‌گیرند.

فیلم غارتگر که فهرست بازیگران آن با گروهی فوق‌العاده متشکل از بازیگران سرسختی، از جمله بیل دوک، سانی لندهام فقید، ریچارد چاوز، شین بلک، و جسی “بادی” ونتورا تکمیل می شود، یک نماد اصلی در ژانرهای اکشن و ترسناک است. با دیالوگ های بسیار به یاد ماندنی، اکشن رضایت بخش، و تعلیق فوق‌العاده، این فیلم داستانی واقعا لذت‌بخش را ارائه می‌کند که بدون شک مخاطبان را سرگرم خواهد کرد. این فیلم به راحتی خوشایندترین فیلم اکشن دهه ۱۹۸۰ برای تماشاست و در تمام این سال ها که از انتشارش می گذرد، همچنان مورد تمجید و تحسین قرار می‌گیرد.

۱۰ فیلم ترسناک برای علاقمندان به هیجان و وحشت

۱- Aliens (۱۹۸۶)

به سختی می توان از فیلمی که به راحتی به عنوان یکی از جذاب ترین و اکشن ترین دنباله های علمی تخیلی ساخته شده در طول تاریخ در نظر گرفته شده است، فراتر رفت: منظور فیلم بیگانگان است. با بازی بازیگران فوق‌العاده‌ با استعداد، از جمله بازی نامزد اسکار سیگورنی ویور، در این فیلم شخصیت قهرمان با بازی او، ستوان الن ریپلی را می‌بینید که یک بار دیگر با دشمنان مخوف زنومورف خود روبرو می‌شود. این بار، او از کمک یک گروه سرسخت و کارکشته از تفنگداران فضایی برخوردار است.

دنباله هیجان انگیز جیمز کامرون که هفت سال پس از فیلم ارجینال تاریک و کلاستروفوبیک فضایی بیگانه ساخته ریدلی اسکات اکران شد، داستان ریپلی را با اکشن و تعلیق باورنکردنی ادامه می دهد، بدون اینکه عناصر وحشتی که سلف خود را بسیار ترسناک کرده بود را کاهش داده یا حذف کند. بیگانگان با بودجه ای قابل توجه تر، بازیگرانی بیشتر، جلوه های ویژه خیره کننده و ترکیبی عالی از هر دو ژانر، نمونه ای دیدنی از نحوه ساخت یک شاهکار اکشن و ترسناک فوق العاده است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج