آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۳۳۶۹۴
۱ نظر
۱۲۵۳
۱ نظر
۱۲۵۳
پ

پزشکیان، قوی‌ترین تیم سیاست خارجی را در اختیار دارد

عباس عبدی فعال اصلاح‌طلب با حضور در ویژه‌برنامه شبکه خبری المیادین گفت که ظریف و تیم او، مشاور اصلی پزشکیان در سیاست خارجی هستند.

خبرگزاری ایسنا: عباس عبدی فعال اصلاح‌طلب با حضور در ویژه‌برنامه شبکه خبری المیادین گفت که ظریف و تیم او، مشاور اصلی پزشکیان در سیاست خارجی هستند.

پزشکیان، قوی‌ترین تیم سیاست خارجی را در اختیار دارد

عباس عبدی فعال اصلاح‌طلب با حضور در ویژه‌برنامه شبکه خبری المیادین گفت که ظریف و تیم او، مشاور اصلی پزشکیان در سیاست خارجی هستند.

عباس عبدی سه‌شنبه ششم تیر ۱۴۰۳ در استودیو ویژه انتخابات شبکه المیادین در تهران حضور یافت و با بیان این‌که نمی‌توان گفت که پزشکیان نماینده جریان اصلاح‌طلبی است، اعلام کرد که محمد جواد ظریف مسئول و مشاور اصلی مسعود پزشکیان در امر سیاست خارجی و موضوع هسته‌ای است.

عبدی در ابتدای این مصاحبه گفت: معلوم است که من از آقای پزشکیان حمایت می‌کنم. دلیلش هم این است که او قویترین تیم سیاست خارجی را از جمله آقای ظریف را در اختیار دارد. آن‌ها کارنامه (عملکرد) تاریخی خوبی دارند و نمی‌توان از این جهت وی را با نامزدی دیگر مقایسه کرد. برای همین یکی از دلایل افزایش محبوبیت و رأی پزشکیان این رویکرد او در سیاست خارجی و کمک از این گروه است.

مجری المیادین اشاره کرد: اما ظاهرا حضور پزشکیان در مناظره سیاسی روز دوشنبه، کمی طرفداران او را ناامید کرد وقتی که درباره مسائل پرونده هسته‌ای مکررا تکرار می‌کرد، نمی‌دانم.

عبدی پاسخ داد: خیر اینطور نیست. مواضع او در خصوص برنامه هسته‌ای کاملا روشن است... درباره برجام و این موضوع، مشاور آقای پزشکیان، آقای ظریف و تیم همراه ایشان هستند... الان در اجرای برجام کسی تردیدی ندارد حتی دولت  شهید رئیسی هم آن را دنبال کرد؛ لذا در این مسئله اختلافی وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره چرایی حضور ظریف در کنار پزشکیان و این‌که او در کنار این نامزد چه نقشی ایفا می‌کند با توجه به این‌که وی پیشتر در مقاطعی محبوبیت بالایی داشت، گفت: ‌همین الان هم آقای ظریف محبوبیت بالایی در جریان اصلاح طلبی دارد. اکثریت از ظریف حمایت می‌کنند. از حیث محبوبیت بین مردم هم او شخص محبوب و نفر اول است و می‌توان گفت که تردیدی در این خصوص نیست.

مجری المیادین گفت: شما از عدم رضایت مردم ایران از وضعیت کنونی‌شان صحبت می‌کنید، آیا پزشکیان نامزد اصیل جریان اصلاح طلبی است؟

عبدی گفت: حقیقت این است که در رقابت انتخاباتی، شش نفر تایید صلاحیت شده‌اند و شما یا باید بر این اساس در انتخابات شرکت کنید یا نکنید. اصلاح طلبان تصمیم گرفتند شرکت کنند؛ لذا اصلاح‌طلبان از پزشکیان حمایت می‌کنند و او نامزد اول اصلاح‌طلبان است و فاصله او با نامزد بعدی در نظرسنجی‌ها بیشتر هم خواهد شد.

مجری المیادین پرسید: آقای پزشکیان می‌گوید من دولت سوم روحانی نیستم. از این صحبت چه میفهمیم؟

عبدی پاسخ داد: خب وقتی یک چیزی می‌گویند و شما را به آن تشبیه می‌کنند، این‌که به شما ارتباطی ندارد و شما هم در توجیه خودتان این حرف را میزنید. او وزیر دولت خاتمی بود اما نمی‌خواهم بگویم او ادامه دولت خاتمی هست هر چند برای اصلاح طلبان افتخار است که ادامه دولت خاتمی باشند. اصولگرایان این اتهام را وارد می‌کنند در حالی که خیلی از وزرای دولت روحانی هم نزدیک به دولت خاتمی بودند. چرا او را به ادامه دولت خاتمی متهم نکردند. این بازی خوبی نیست. او هویت مستقل خود را دارد.

مجری المیادین یادآوری کرد:اصلاح طلبان دولت روحانی را اصلاح طلب اصیل تلقی نمی‌کردند.

عبدی گفت: این به این دلیل است که روحانی در حقیقت از جناح اصولگرایان بود و وارد انتخابات شد. او این هویت را داشت. از بین آن نامزدان هم من از روحانی حمایت کردم درحالی که ارتباطی با او نداشتم و او تنها نامزد میانه‌رو بود. و انتخاب بین قالیباف و روحانی بود. و به دلایل مختلف روحانی را حمایت کردیم.

عبدی افزود: هنگامی که آقای پزشکیان میگوید من اصولگرا هستم معنایش این نیست که متعلق به جناح اصولگراست بلکه اصولی دارد که به آن متعهد است؛ لذا اصلاح گرایان از این اصولگرایی حمایت می‌کنند. مشکل ما این است که اصولگرایان به اصول پایبند نیستد و ادعا می‌کنند که اصولگرا هستند. رفتارشان بر خلاف ارزش‌های اصولگرایی است.

مجری المیادین گفت، ما مواضع شما را دنبال می‌کنیم و همیشه می‌بینیم که با نوعی سرخوردگی درباره عملکرد اصلاح طلبان صحبت می‌کنید. عملکرد اصلاح طلبان را در این مدت چطور ارزیابی می‌کنید؟

عبدی گفت: اصلاح‌طلبان در برهه‌ای دچار بحران فکری شدند و سیاست‌های اصلاح‌طلبی در برهه‌ای به بن‌بست رسید و خیلی‌ها از این انتقاد کردند... در این انتخابات من از اولین کسانی بودم که وارد صحنه شدم و از پزشکیان حمایت کردم. در انتخابات قبل من فعالیت نکردم. تحلیل من این است که رهبر انقلاب تصمیمی برای باز کردن فضا گرفت و وضعیت الان مثل گذشته نیست و صلاحیت پزشکیان هم تایید شد. در انتخابات گذشته نمی‌توانستیم آقای همتی را نامزد اصلاح طلبان بدانیم. با این حال نمی‌خواهم بگویم که پزشکیان نماینده اصلاح طلبان است چنین ادعایی نمی‌کنیم. ولی من میفهمم که پزشکیان صحبتها و ادبیات و رفتارش با دیگر اصولگرایان فرق دارد و نزدیک به اصلاح‌طلبان است؛ لذا اصلاح‌طلبان از او حمایت می‌کنند.

در خصوص میزان مشارکت نیز عبدی گفت: بر اساس نظرسنجی‌هایی که انجام شده، مشخص است که حدود ۵۰ تا ۵۲ درصد است اما به دلایل مختلف طی دو سه روز آینده این درصد بیشتر خواهد شد. امروز هم رهبری تأکید کردند بر افزایش مشارکت و این خیلی خوب است و این سبب افزایش رای پزشکیان خواهد شد. میزان رأی آقای جلیلی تا الان حدود ۲۳ درصد است... دعوت رهبری به مشارکت در انتخابات به دلیل است که جایگاه کشور و موضع کشور را تقویت خواهد کرد.

المیادین پرسید: چه چیزی سبب می‌شود اینقدر مطمئن باشید که افزایش مشارکت به سود پزشکیان خواهد شد؟

عبدی گفت: دلیل اول این که این یک تحلیل است و دوم این که این حقیقت است. شما نظرسنجی‌ها را ببینید متوجه می‌شوید که... افزایش مشارکت نشان می‌دهد که این امر به سود پزشکیان خواهد شد. بقیه نامزدها یا درصدشان ثابت است یا کاهشی.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نظر کاربران

  • ام البنین بنی اسدی

   تیم وزارت خارجه پزشکیان همون ظریفه که عملکردشو ۸ سال مردم دیدن که نه تنها تحریمی لغو نکرد ۸۰۰ تحریم رو به ۱۵۰۰ تحریم رسوندن و حتی خودشم تحریم شد🤣 ،سوخت به هواپیماش ندادن برگرده😂 بعد هنوزم ادعا دارن خدایا

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج