۳۹۱۵۱۷
۵۰۰۰

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: آزمایش‌ها و مانورهای نظامی تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد آزمایش های نظامی و رزمایش های جمهوری اسلامی طبق جدول زمان بندی شده ادامه خواهد یافت و تحت هیچ شرایطی تغییر نمی‌کند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد آزمایش های نظامی و رزمایش های جمهوری اسلامی طبق جدول زمان بندی شده ادامه خواهد یافت و تحت هیچ شرایطی تغییر نمی‌کند.

سردار سرلشگر علی باقری در مراسم رژه گرامیداشت سی و ششمن سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: آزمایش های نظامی و رزمایش های جمهوری اسلامی طبق جدول زمان بندی شده ادامه خواهد یافت و تحت هیچ شرایطی مورد تغییر قرار نمی گیرد و هرگاه صلاح بدانیم آن ها را رسانه ای خواهیم کرد چرا که ما باید آماده باشیم و در مقابل هیچ تهدیدی غافلگیر نشویم.

وی افزود: اجتناب از جنگ صرفا با قدرت بالا و آمادگی امکان پذیر است. ما اگر خواهان صلحیم که هستیم تنها با قدرتمند شدن ساختار دفاعیمان می توانیم به صلح برسیم. با اتکا به توان بازدارندگی و توان دفاعی راهبردی می توان دشمن را از خیال جنگ برحذر داشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی تصریح کرد: اقدام اخیر آمریکای جنایتکار و بسته حمایتی آن ها از رژیم غاصب صهیونیستی که تصویب کرده اند، ما را در قدرت افزایی دفاعی کشور مصمم تر می کند. آمادگی های دفاعی در تراز جمهوری اسلامی در سطح قابل قبولی برقرار است و تجربه ۳۸ سال گذشته بویژه دوران دفاع مقدس باعث شده در عرصه دفاع و دستیابی به فناوری های روز نیروهای مسلح با خلاقیت و ابتکار مسیر خود را پیش ببرند وطراحی های دفاعی ما در حوزه های مختلف با قدرت ادامه دارد.

وی در ادامه یادآور شد: تجربه دفاع مقدس به ما آموخت که باید با اشراف اطلاعاتی عمیق همواره مراقب غافلگیری راهبردی باشیم، به همین دلیل تمام تحرکات دشمن دقیقا تحت رصد نیروهای جمهوری اسلامی است و قطعا ما قادر خواهیم بود حرکات دشمن را قبل از اقدام پیش بینی و خنثی کنیم.

باقری اضافه کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، سپاه، ارتش، بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی با قدرت به کار خود ادامه می دهند و هر تلاش و اظهار نظری برای تضعیف توان ها نادانی و بازی در زمین دشمن است.

وی در ادامه بیان کرد: جمهوری اسلامی به عنوان لنگرگاه ثبات در جنوب آسیا هرگونه حضور خارجی را در منطقه ناامنی تلقی می کند و امنیت منطقه را امنیت خود می داند و هیچ چشم داشتی به خاک بقیه کشورها ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه استکبار آفت گناه جدیدی را تجربه می کند افزود: بارزترین آن پایان سلطه آمریکا در منطقه و تزلزل رژیم صهیونیستی و تغییر موازنه به نفع مقاومت و جمهوری اسلامی است که دشمنان دچار وحشت راهبردی شده‌اند. دشمنان با فضا سازی رسانه ای و دغل بازی تلاش می کنند محدودیت ها را بر محور مقاومت افزایش دهند و به دنبال جلوگیری از الگوبرداری کشورهای منطقه از مقاومت هستند.

وی ادامه داد: هدف نهایی آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان تروریست های تکفیری در جنگ های نیابتی و تروریستی نابودی زیر ساخت های سوریه و عراق و حذف آنها از محور مقاومت است ؛ آن ها می خواهند با از بین بردن مقاومت در ایران، سوریه و لبنان اتفاقات را به نفع رژیم صهیونیستی رقم بزنند که به فضل الهی این مساله تحقق نمی یابد.

باقری با اشاره به ترویج گفتمان جامع اسلام ناب و انقلابی خاطر نشان کرد: این مساله افزایش موج گرایش به اسلام را رقم زده و ژئوپولیتیک منطقه را تحت تاثیر قرار داده است به همین دلیل غربی ها به دنبال بر هم زدن توازن هستند و از جریان دست ساز وهابیت بهره برداری کرده و با تروریسم تکفیری در حال تخریب چهره اسلام و ارائه تصویری خشن از اسلام نزد غربی ها هستند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: برای نیروهای مسلح افتخار است که در کشوری اسلامی و تحت زعامت ولی امر مسلمین به امر مرز داری و دفاع از اسلام در داخل و خارج اهتمام ورزیده اند. در طول چندین قرن گذشته هیچ گاه ملت ایران آغازگر جنگی نبوده و این نشان می دهد ملت ایران صلح طلب و مسالمت جو هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تجاوز ددمنشانه رژیم بعثی عراق به ملت ایران از بارزترین نمونه هاست. دفاع مقدس آینه تمام نمای سلحشوری رزمندگانی است که در برابر دشمنی که از سوی شرق و غرب حمایت می شدند، ایستادگی کردند. این بخش بزرگی از تاریخ ملت ایران شد که شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و تک تک ملت ایران ساختن این تاریخ را بر عهده گرفتند.

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح همچنین عنوان کرد: دفاع ملت ایران باید عبرت کسانی باشد که از صدام با پول و سلاح حمایت کردند و با وجود رافت ایران باید این توصیه را جدی بگیرند که هیچگاه خود و یا به نیابت آمریکا وارد مجادله با ایران نشوند.

وی در ادامه یادآور شد: دشمنان ملت ایران جنگ تحمیلی را برای نابودی انقلاب و ملت ایران طراحی و اجرا کردند اما این دفاع به نقطه شکوفایی، خوداتکایی و اعتماد به نفس ایران تبدیل شد و به عنوان الگویی برای ملل تحت ستم قرار گرفت.

باقری اضافه کرد: جنگی که با یک غافلگیری ناجوانمردانه موجودیت انقلاب را نشانه گرفته بود به نشانه ای برای قدرت و دفاع از تمامیت ارضی ایران تبدیل شد. ملت ایران در طول دفاع مقدس نه تنها با ارابه جنگی عراق، بلکه با ائتلاف بین المللی شرق و غرب جنگیدند. ما با اطلاعات آمریکایی میراژ فرانسوی، میگ روسی، تانک فرانسوی، پول و دلار سعودی و اماراتی و سربازان مراکشی، اردنی و مصری جنگیدیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در طول تاریخ ملت های جهان سابقه ندارد یک کشور تنها آن هم با مشکلاتی که بعد از انقلاب داشته با ائتلاف کشورهای بزرگ جهان مواجه شود و جنگی را پشت سر بگذارد اما یک وجب از خاک خود را از دست ندهد. در سال های گذشته هر کشوری به ایران حمله کرده بود با بی لیاقتی حاکمان بخش هایی از کشور از دست رفت.

باقری با یادآوری ارزش های دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس موجب شد تا مفاهیم ارزشی اسلام سرلوحه رزمندگان و کل کشور قرار گیرد و جهاد اکبر و اصغر با هم تلفیق شد و روحیه جهاد اسلامی انقلابی در کشور سایه افکند. دفاع مقدس امروز نقشه راه برادران ما در سوریه، عراق، افغانستان، یمن و بحرین مظلوم است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: رزمندگان ما به علت تحریم یکپارچه استکبار یاد گرفتند چطور روی پای خود بایستند و با روش های متکی به تجربه خود وارد نبرد شوند و دشمن را شکست دهند.

وی همچنین تاکید کرد: با وجود تلاش مذبوحانه دشمنان اسلام و انقلاب وتلاش رسانه ای استکبار خوشبختانه امروز وحدت، انسجام، هم افزایی و بهترین تعامل در میان مجموعه نیروهای مسلح برقرار است و صیانت از استقلال و تمامیت ارضی، دفاع از امنیت خارجی و داخلی و دفاع از آرمان های انقلاب تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا تبیین شده است و ساختار و برنامه های نیروهای مسلح هوشمندانه و متناسب با تامین امنیت و پاسخگویی سریع و قاطع پیش بینی شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن تلاشهای جهادگونه خود و تابعیت از فرمانده معظم کل قوا حافظ استقلال و امنیت ارضی کشور هستند و باید در اینجا یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی بداریم چرا که این جوانان شهید حرم نشان دادند نسل امروز مانند نسل دیروز برای دفاع از اسلام سر از پا نمی شناسد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج