۴۲۵۳۶۷
۵۰۰۰

برنامه گالری‌های تهران در حال و هوای اربعین

گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران میزبان علاقه‌مندان به هنر در روزهای سوگواری اربعین امام حسین (ع) هستند.

خبرگزاری ایسنا: گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران میزبان علاقه‌مندان به هنر در روزهای سوگواری اربعین امام حسین (ع) هستند.

نمایشگاه «سکوت» بهنوش فروتن پس از فروش تمام آثار، تا دوم آذرماه تمدید شد. این نمایشگاه شامل ۱۲ اثر رنگ روغن و اکریلیک روی بوم است که نقاش سه سال روی آن‌ها کار کرده است.

نمایشگاه «سکوت» از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شکوه» به نشانی خیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان امیر نوری، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.
برنامه گالری‌های تهران در حال و هوای اربعین

گالری فصیحی هرندی

هدی درودیان در نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌هایش نسبت بین انسان و حیوان را به‌نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه که «آره‌نا» نام دارد، مجموعه‌ای از نقاشی‌های درودیان با درون‌مایه‌ی نسبت بین انسان و حیوان است.

نمایشگاه این هنرمند که تا کنون آثارش در چند نمایشگاه گروهی روی دیوار گالری‌ها رفته است، از ۲۸ آبان تا ۱۳ آذرماه هر روز (به‌جز روزهای تعطیل) در گالری مریم فصیحی هرندی به نشانی دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی خواهد بود.

نگارخانه شیخ هادی

نمایشگاه عکس بیتا حسنی‌فرد با عنوان «جرم: کودکی، سهم: هیچ» در نگارخانه شیخ هادی برگزار شده است. حسنی‌فرید در آثار خود با نگاهی هنرمندانه و نقادانه سعی در به تصویر درآوردن روی دیگری از زندگی «کودکان کار» و مشکلات پیش روی آن‌ها داشته است. کودکانی که هیچ سهمی در وضعیتی که گرفتار آن شده‌اند، ندارند. عکس‌های به‌نمایش درآمده از این کودکان در ژانر مستند و اجتماعی هستند.

نگارخانه شیخ هادی تا ۲۷ آبان‌ماه هر روز به‌جز ایام تعطیل، از ساعت ۹ تا ۱۸ به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به سه‌راه جمهوری، خیابان شهید حسین سخنور، میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایشگاه انفرادی مجسمه و مینیاتور لیلا علیخانی با عنوان «من، امروز» در گالری فرهنگسرای ابن سینا برپا شده است. آثار ارائه‌شده توسط این هنرمند، نقاشی به سبک ایرانی و تبدیل سبک سنتی به مدرن و با گرایش به عرفان و توجه به شعر مولانا، حافظ، عطار و ... است.

علاقه‌مندان به هنر مینیاتور و مجسمه‌سازی می‌توانند برای دیدن این نمایشگاه که تا ۲۷ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، به فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس فاز ۱، خیابان ایران زمین شمالی مراجعه کنند.

گالری آریانا

نمایشگاه پرتره‌های مشاهیر سینما و تئاتر ایران که برای نخستین‌بار با به‌کارگیری رشته‌هایی افشان از مهره‌های چوبی ساخته‌ شده، برپا شده است.

نمایشگاه ۱۰۰ چهره سرشناس سینما - تئاتر ایران دستاورد تلاشی گروهی حرفه‌ای است که با مشارکت ۱۰۰ هنرمند حوزه هنرهای تجسمی از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز شد و پس از شش‌ماه تلاش جمعی با خلق ۱۰۰ اثر به ثمر نشست و پرتره چهرهایی همچون عباس کیارستمی، اصغر فرهادی، علی حاتمی، رویا نونهالی، مهران مدیری، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و ... ساخته شدند.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند هر روز تا ۲۷ آبان‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آریانا به نشانی خیابان الهیه، انتهای مریم شرقی، ابتدای فرشته (شهید فیاضی)، پلاک ٩ مراجعه کنند.

گالری پروژه‌های آران

بهداد لاهوتی با ساخت حجم‌هایی بزرگ و استفاده از تکنیک رنگ متفاوت سعی کرده توجه مخاطب را به زیبایی‌های به‌چشم نیامده‌ی دنیای اطراف جلب کند.

نمایشگاه «پاییز است» از ۲۱ آبان تا ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۳ تا ۱۹ در گالری «پروژه‌های آران» به نشانی خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، شماره ۵، ورودی حیاط، میزبان علاقه‌مندان به هنر مجسمه‌سازی است. این گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری طراحان آزاد

صالح تسبیحی مشاهده‌های شخصی خود از سرطان را در مجموعه‌ای از عکس‌ و چیدمان با عنوان «کارسینوما» به‌نمایش گذاشته است.

نمایشگاه «کارسینوما» پنجمین نمایشگاه انفرادی صالح تسبیحی است که تا سوم آذر ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، شماره ۵ مراجعه کنند.

گالری آریا و ماه مهر

چهارمین نمایشگاه بازخوانی هنر مدرن ایران با نمایش آثار «گارنیک درهاکوپیان» - نقاش ایرانی - برگزار شده است. «هنرمند غایب» عنوان این نمایشگاه است که در قالب ۷۰ اثر، ۵۰ سال فعالیت هنری این نقاش را مرور می‌کند. این هنرمند نزدیک به ۳۸ سال است که آثارش را به نمایش نگذاشته و فقط در خانه مشغول خلق اثر است.

نمایش آثار گارنیک تا ۱۹ آذرماه به‌طور همزمان در دو گالری «آریا» و «ماه مهر» برپاست.

گالری شماره شش

چهارمین نمایشگاه «تداوم» با حضور چهار عکاس پیشگام زن، مریم زندی، میترا محاسنی، رعنا جوادی و غوغا بیات برپا شده است. هر چهار عکاس، فعالیت حرفه‌ای خود را در دهه‌ی ۱۳۵۰ آغاز کرده‌اند و حالا پس از ۴۰ سال در کنار هم در نمایشگاه «تداوم ۴» حضور پیدا کرده‌اند

نمایشگاه «تداوم ۴» تا ۲۸ آبان‌ماه در گالری شماره ۶ برپاست.

موزه هنرهای معاصر فلسطین

در آستانه اربعین حسینی و سوگواری شهدای کربلا و رهبر آزاده‌شان امام حسین (ع)، نمایشگاه عکسی با عنوان «عاشر» در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح شده است. در این نمایشگاه ۴۸ عکس از دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با موضوع عاشورا و محرم به تصویر درآمده است.

رعنا منصوروار، ‌فتانه تجدد، شبنم شیلاندری، کیمیا عباسی، نازنین معظمی، ارشیا عالمی، متینه گودرزی، سوده کلامی، بهاره دهقانی، رضوان باقری، اردلان صدیقی‌جعفری، مریم‌سادات هاشمی؛ هانیه دهقان‌پور، مهشاد ناسوتی، فاطمه میرزایی، آمنه دولتشاهی، سیدرضا سرکشیک، سید امیر موسوی، مجید معدن‌دار، آرمیتا معتمدامینی و یلدا عجمی از جمله هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه عکس گروهی هستند.

نمایشگاه عکس «عاشر» تا دوم آذر ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نمایشگاه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها ساعت ۱۰ تا ۱۵ به‌جز روزهای تعطیل عمومی به موزه فلسطین واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۷۴ مراجعه کنند.

فرهنگسرای ارسباران

نمایشگاه «روایتگران کوچک» با نمایش و فروش آثار نقاشی کودکان به نفع کودکان بازمانده از تحصیل شهر تهران گشایش یافته است. ۲۳ اثر در ابعاد ۴۰*۶۰ سانتی‌متر با روایتی تازه از دنیای کودکان در این نمایشگاه به سرپرستی مهناز صبور - کارشناس ارتباط تصویری، نویسنده و تصویرگر ۱۵ عنوان کتاب کودک با سابقه همکاری با یونسکو - در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این نمایشگاه از ۲۲ تا ۲۷ آبان‌ماه در فرهنگسرای ارسباران برپاست. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

گالری مس‌نگار

نمایشگاه انگشتری‌های نفیس مردانه‌ی ابوالفضل رحیمی در گالری «مس‌نگار» برپا شده است. در این نمایشگاه هفت روزه که از روز جمعه ۲۱ آبان‌ماه افتتاح شده، آثار دست‌ساخته این هنرمند به نمایش گذاشته شده است.

گالری «مس‌نگار» در خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، کوچه حکیم اعظم، مجتمع پارک پرنس، واحد تجاری شماره ۵ واقع است.

موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه آثار هنرمندان مدرن ایران و عرب در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شده است. آثار هنرمندان ایرانی این نمایشگاه از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران انتخاب شده‌اند و آثار هنر دوران مدرن عرب با همکاری موزه و بنیاد هنری برجیل به نمایش درمی‌آید. آثار این نمایشگاه، هنر مدرن ایران وعرب را در دوره ۵۰ ساله (۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰) نمایندگی می‌کنند.

نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب با عنوان «دریای آونگان» با ۴۰ اثر ایرانی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، ۴۰ اثر هنر مدرن عرب و شش اثر از هنرمندان فلسطین برگزار شده و تا سوم دی‌ماه ادامه دارد.

موسسه فرهنگی - هنری صبا

نمایشگاه «نقش آهوانی از عشق» شامل آثاری از بهمن آزموده و شاگردانش در مؤسسه فرهنگی - هنری صبا گشایش یافته است. این نمایشگاه شامل ۲۱ اثر حجم و مجسمه از آزموده است که همراه تعدادی از آثار شاگردانش در گالری‌های فرشچیان و لرزاده به نمایش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۲۹ آبان میزبان دوست‌داران هنر است.

خانه هنرمندان ایران

سومین کارنمای پژوهشی اعضای زیر ۴۰ سال انجمن هنرمندان نقاش ایران برپا شده است.

عاطفه مجیدی‌نژاد، عباس نسل شاملو، بنفشه جهانگیری، بیان گلاوی، بهرنگ پوررستم، فرزانه محجوبی، هنگامه قدرتی، جلال موسوی، شیوا خدیویان، نسیم میرزایی، نازنین نجدمفرح، سیروس ولی‌زاده، امین رستمی‌زاده، سعیده حاتمی، سارا باقرپناه، ساناز حاتمی، گلنسا خداشناس شیرازی، سیروان کنعانی، بابک کبود، سالومه پزشکپور، آهو حامدی، حمید حلیمی، سمیرا دریا، آزاده اعتباریان، زهرا حسینی، شهرزاد رنجبر، غزاله دهپور دیلمی، صدیقه آهنگری شیرازی، حسین خوشرفتار، گلسا خداشناس شیرازی، محبوبه خاکدامن، محمود حق‌وردی‌لو، مریم خیری، مهدی راحمی، مهشید خطیری‌نژاد، می‌سم نژادرسولی، نرگس حاجی ملاحسین، الهام شفاعی، آیین فاضل، بهمن طالبی‌نژاد، سارا سهیلی‌فر، سحر شادمان، شهرزاد بیاتی، وحیده فتحی و آزاده بهمن‌پور هنرمندان شرکت‌کننده در این کارنما هستند.

کارنمای پژوهشی از ۱۹ تا ۲۹ آبان‌ماه از ساعت ۱۳ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران به شنانی طالقانی، موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر میزبان علاقه‌مندان است.

فرهنگسرای نیاوران

نقاشی‌ها و مجسمه‌های تاها بهبهانی که در طول بیش از چهار دهه خلق شده‌اند، در فرهنگسرای نیاوران به‌نمایش درآمده‌اند. بهبهانی چهار سال پس از آخرین نمایشگاه انفرادی‌اش، پرندگان خود را در گالری فرهنگسرای نیاوران در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

این نمایشگاه تا ۲۸ آبان‌ماه شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و جمعه ٢١ و ٢٨ آبان‌ماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری شمس

هشتمین کلکسیون پاییزه گالری «شمس» با نمایش آثار هنرمندان برپا شده است.

در این کلکسیون آثاری از شهریار آریافر، شهریار اسدی، امیرحسین امیرجلالی، امیر انصاریان، یاسمن بازارگان، بصیرا بلبلی، بهرام دبیری، مریم رحمانی، مریم سالور، محمدعلی سجادی، عربعلی شروه، حامد صدر ارحامی، علیرضا ظریف، سیامک عزمی، ناصر عزیزی، جلال‌الدین مشمولی، زینب موحد، سحر موسوی، مهدی نبوی، بهنام ولدوند و عادل یونسی به‌نمایش در آمده است.

این کلکسیون تا ۲۱ آذرماه هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری «شمس» به نشانی پاسداران شمالی، جنب فرهنگسرای نیاوران، کوچه خان سفید، شماره ۱۰، طبقه دوم میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه لاله

نمایشگاه تصویرسازی عاشورا با توجه به استقبال زیاد و تقاضای تمدید از سوی علاقه‌مندان تا اربعین حسینی ادامه می‌یابد.

این نمایشگاه، شامل ۲۰ اثر از ۲۰ هنرمند فعال و شاخص در عرصه تصویرگری است که به مناسبت ایام محرم در نگارخانه لاله برگزار شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نمایشگاه تا دوم آذرماه از ساعت ۹ تا ۱۹ به نگارخانه «لاله» به نشانی خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله مراجعه کنند.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج