۷۸۴۳۱۵
۳۹۰۴۵۱
۳۹۰۴۵۱
پ

محتوای حمایت‌شده

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

زاویه سازی صورت یا مادلینگ صورت با برجسته کردن گونه، استخوان فک و چانه و گاه فرم دهی لب ها همراه است. با این کار فرم صورت به حالت دلخواه درآمده و نقایص آن برطرف شده است.

زاویه سازی صورت چیست؟ و زاویه سازی صورت چگونه است؟ به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟ ماندگاری هر کدام از این روش‌ها چگونه است؟ آیا در این زاویه سازی فک و صورت باعث جوانسازی و لیفت پوست صورت نیز می‌شود؟ هزینه زاویه‌سازی صورت چقدر است؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

برای مشاوره و اطلاع از هزینه زاویه سازی در کلینیک صدف همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۷۴۳۷

تماس با ۰۹۰۳۵۰۱۹۰۹۳

زاویه سازی صورت چیست؟

یکی از جراحی‌های زیبایی که امروزه بسیاری از افراد علاقه زیادی به انجام آن دارند، جراحی زاویه سازی یا کانتورینگ صورت است. این جراحی  با کوچک کردن فک، لاغر نمودن صورت و برجسته سازی گونه و چانه و با هدف ایجاد تغییرات در چهره و فک انجام می‌شود. لازم به ذکر است که جراحی زاویه سازی صورت علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد و می تواند برای درمان افرادی که در طی یک حادثه یا به صورت مادرزادی دچار مشکل در ناحیه فک هستند، بکار گرفته شود.

مزایا زاویه سازی صورت

مزیت‌های این کار برای افرادی که فرم صورت معمولی دارند و تنها می‌خواهند فک زاویه دار باشد، تنها زیبایی است. با این حال بهتر است برخی دیگر از مزایای این روش را مورد بررسی قرار دهیم:

 • ایجاد تقارن در صورت
 • بالا رفتن جذابیت چهره
 • اصلاح فرم اجزای صورت
 • رفع لاغری و استخوانی بودن صورت
 • بهبود ظاهر چهره از زوایای مختلف

چه افرادی برای زاویه سازی صورت مناسب هستند؟

در رابطه با این سوال که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد برای کاندید برای زاویه سازی صورت باید بگویم که ا افرادی برای اینگونه عمل مناسب هستند از خصوصیات زیر برخوردار باشند:

 • افرادی که فک دایره شکل دارند
 • افرادی که گونه های لاغر هستند
 • افرادی که فک انها مربعی شکل است
 • افرادی که خطوط فک آنها زاویه  ندارد

علاوه بر افراد ذکر شده در این بخش، میتوان گفت که هر فردی که از زاویه صورت خود ناراضی است، به عنوان مثال: از سایز چانه خود رضایت کافی ندارد قادر خواهد بود با انجام عمل زیبایی عیب های موجود در صورت خود را رفع نماید.

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌هازاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

چه کسانی نباید زوایه سازی صورت انجام دهند؟

باید بگوییم افراد دارای خصوصیات زیر برای انجام این گونه عمل مناسب به نظر نمی‌ آیند:

 • افرادی که صورت آن ها چاق است
 • افرادی که دارای چاقی در گردن هستند
 • افرادی که گونه های کوچک دارند
 • افرادی که دچار افتادگی پوست شده اند
 • افرادی که بخش بالایی صورتشان کوچکتر و باریکتر است

انواع چهره ها

همانطور که تیپ های اندامی مختلفی وجود دارد ، به فرم چهره­ ها نیز لقب هایی داده شده است که متداول ترین آن ها بدین شرح  می­باشد :

چهره متناسب

یکی از دشوارترین کانتور کردن‌ها با تزریق فیلر، کانتور صورت‌های متناسب یا بدون ایراد یا عمل جراحی بوکال می‌باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر چهره متناسب است چرا نیاز به انجام این کار می‌باشد. در جواب باید بگوییم که بطور کلی کانتور چهره نیاز برای هیچ چهره‌ای نیست چه کشیده، چه پهن و چه متناسب و صرفا جهت ارتقا و زیباتر شدن چهره یک گزینه انتخابی می‌باشد.

به طور کلی کانتور صورت‌های متوازن با تقویت تمامی نواحی بهترین گزینه می‌باشد که فقط زوایا تقویت شده و تناسب چهره تغییری نکند.

چهره کشیده

به این معنا می‌باشد که طول و ارتفاع چهره نسبت به عرض آن زیاد می‌باشد که در این مورد ۲ راه حل موجود است:

 • کمتر کردن ارتفاع چهره که تنها از طریق جراحی امکان پذیر می‌باشد
 • بیشتر کردن عرض چهره که از طریق تزریق در نواحی مختلف ممکن می‌باشد که انتخاب درست این نواحی، نکته مهم این کار می‌باشد.

صورت‌های پهن

به این معنا می‌باشد که طول صورت نسبت به عرض آن کمتر می‌باشد. در این مورد هم ۲ راه حل وجود دارد:

 • کمتر کردن عرض صورت با لاغر کردن (بشرط داشتن اضافه وزن) یا جراحی‌های بوکال فت و …
 • اضافه کرن طول صورت که با تزریق در نواحی مناسب و اضافه کردن ارتفاع آن ناحیه ممکن است و انتخاب ناحیه مورد نظر نیز بسیار حائز اهمیت است.

به صورت کلی انجام کانتور در صورت‌های پهن بسیار دشوار و گا‌ها غیر ممکن می‌باشد و فقط در نواحی قدامی چهره کاندید انجام کار می‌باشند و نواحی خلفی گا‌ها باعث پهن‌تر شدن چهره و نتیجه نامناسب می‌شود.

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌هازاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

انواع روش های زاویه سازی صورت

باید بدانید جراحی زاویه سازی صورت با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود. برخی از این روش‌ها عبارت از موارد زیر هستند که در ادامه به شکل موردی به آن‌ها می‌پردازیم:

​زاویه سازی صورت با تزریق ژل

تزریق ژل برای زیباسازی و کانتورینگ صورت بسیار انجام می‌شود تا ساختاری زیبا برای صورت به ارمغان بیاورد. مزیت این روش، تغییر فرم صورت با روشی مطمئن و ایمن است که در مدت زمان کوتاهی نتایج منحصر به فرد و چشم‌گیری ایجاد می‌کند بدون اینکه به دوره نقاهت نیاز داشته باشد. از این رو پرکننده‌ها به عنوان یک راهکار مطمئن و سریع برای تغییر فرم صورت استفاده می‌شود.

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌هازاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

یکی از بهترین روش‌ها برای انجام زاویه سازی صورت استفاده از تزریق چربی است.در این روش چربی اضافی از یک قسمت بدن گرفته می شود و پس از تهیه چربی به نواحی مشخص شده به صورت تزریق می شوند. از آنجایی که چربی تزریق شده به صورت از چربی‌های بدن خود بیمار است هیچگونه عارضه‌ای بعد از تزریق برای بیمار به وجود نمی‌آید.

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

تغییر دادن ظاهر صورت و خط چانه‌ی وسیع و مربعی شکل و تبدیل آن به یک صورت زاویه دار یا V شکل، می‌تواند جذابیت و زیبایی فرد را افزایش دهد. لاغر کردن صورت و فک می‌تواند توسط جراحی انجام شود، با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا حد امکان از جراحی پرهیز کنند. برای انجام این کار، تزریق بوتاکس در عضلات که برای جویدن استفاده می‌شوند، می‌تواند به ایجاد فکی تراش‌خورده و زاویه‌دار و صورتی باریک‌تر کمک کند.

زاویه سازی صورت با نخ

زاویه دار کردن صورت با نخ یکی از روش های پرطرفدار می باشد که با نخ های مخصوص لیفتینگ و سوزن ظریفی انجام می شود. پزشک برای کشیدن و زاویه دار کردن صورت ابتدا نقاط ورود و خروج نخ را مشخص کرده و پس از ورود و خروج نخ ها به یکدیگر گره خورده و زیر پوست پنهان می شود.

فیلر

فیلرها مواد پرکننده ای هستند که با تزریق آنها بر قسمت های مورد نظر، می توان شاهد از بین بردن چین و چروک ها و زاویه سازی صورت به منظور زیبایی بیشتر بود. بعد از تزریق این مواد به زیر پوست، بافت پوست شما نرم خواهد شد و به راحتی می توان متوجه آن شد. زاویه سازی صورت با فیلر در قسمت های مختلف صورت می تواند انجام پذیرد؛ برای مثال فک و یا چانه و ...

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌هازاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

فواید تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

از فواید تزریق فیلر به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • در بسیاری از جراحی‌ها پزشک نیاز دارد که بخشی از صورت شما را شکاف دهد. همین باعث می‌شود که زخم‌های متعددی بر روی صورت تان ایجاد شود. در تزریق فیلر چنین چیزی وجود ندارد و شما دچار اسکار نخواهید شد.
 • برخی از جراحی‌ها باعث نامتعادلی در چهره می‌شوند. یعنی شخص با مرور زمان پیرتر می‌شود، اما آن جراحی هنوز در همان سنین جوانی وجود دارد و عدم تقارن را در چهره ایجاد می‌کند. تزریق فیلر همزمان با چهره، پیر می‌شوند و روندی طبیعی را در خود دارند.
 • بسیاری از جراحی‌ها نمی‌توانند همان حس طبیعی را به بیمار القا کنند. در حقیقت بیمار همیشه حس می‌کند که یک بخش مصنوعی درون صورت خود دارد و همین وی را آزار می‌دهد. در تزریق فیلر از چنین چیزی خبری نیست و شخص کاملا یک حس طبیعی خواهد داشت.
 • یکی از مزایای بزرگ این تزریق، استفاده آن در دیگر جراحی‌ها است. از این روش زیبایی می‌توان در جراحی‌های دیگر هم استفاده کرد تا بیمار بتواند چندین فرایند زیبایی را بر روی صورت خود انجام بدهد.

اقدامات لازم قبل از انجام زاویه سازی صورت با فیلر

پیش از انجام تزریق فیلر نکاتی وجود دارد که انجام آنها ضروری است این نکات بدین شرح است:

 • پرهیز از مصرف برخی دارو‌ها و نوشیدنی‌ها
 • برای به حداقل رساندن کبودی، از مصرف محصولاتی که باعث می‌شوند غلظت خون شما تحت تاثیر قرار گیرد، اجتناب کنید مانند داروی آسپرین، ادویل و …
 • با پوست تمیز و ، کاملا بدون آرایش باشید.
 • قبل از تزریق فیلر، غذا میل کنید تا به هنگام تزریق دچار ضعف نشوید و صبحانه را فراموش نکنید.

مراحل انجام تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

در این روش پزشک از طریق فیلر تلاش می‌کند که زاویه‌های مناسب را در صورت شما ایجاد کند. پزشک برای اینکه فیلر‌ها را تزریق کند، باید به خوبی بداند که کدام بخش از صورت شما نیاز به تزریق و ایجاد زاویه دارد به همین دلیل در ابتدا صورت شما را بررسی می‌کند. سپس آن مکان‌ها را توسط مواد ضد میکروبی، پاکسازی می‌کند تا همه چیز برای تزریق فیلر آماده شود. در این روش شما نیازی به بیهوشی نخواهید داشت و تنها توسط پزشک بی حسی را دریافت می‌کنید.

پزشک بعد از بی حسی به وسیله آمپول ها، فیلر را وارد بخش مورد نظر از صورت می‌کند و آن را به مدت چند ثانیه ماساژ می‌دهد. این ماساژ به دلیل جای گیری مناسب فیلر در صورت است. سپس همین کار را در تمامی بخش‌های لازم از صورت انجام می‌دهد تا در نهایت بتواند زاویه‌های مورد نظر را ایجاد کند. بعد از انجام تزریق پزشک کمپرس‌های یخ را بر روی صورت شما قرار می‌دهد تا التهاب‌های به وجود آمده سریعا از بین بروند.

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر

بعد از تزریق به طور قطع شما تورم‌ها و التهاب‌های خاصی را در صورت تان احساس خواهید کرد که همین باعث می‌شود در روز‌های اول نتوانید بیرون بروید. این التهاب‌ها ایراد خاصی نیستند و تنها بخشی از عوارض کوتاه مدت تزریق شناخته شده اند. برای مراقبت و بدتر نشدن این مشکل باید از کمپرس‌های یخ و آب سرد استفاده کنید.

سعی کنید در ۲۴ ساعت اول، هر ۲ ساعت به مدت پنج دقیقه، کمپرس سرد در ناحیه تزریق بگذارید. گاهی اوقات نتیجه نهایی تزریق در صورت، پس از گذشت یک ماه، بوجود می‌آید.

عوارض‌های تزریق فیلر

فیلر هرکدام در کنار فواید بسیار زیاد خود، می‌تواند مشکلات کوتاه یا طولانی مدتی هم در صورت ایجاد کند که باید با آن‌ها آشنا شوید. البته باید بدانید که این عوارض بسیار کم رخ می‌دهد، اما نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. اولین مشکلی که شما دچار آن خواهید شد آسیب به عروق خونی درون صورت است. این مشکل می‌تواند باعث شود که در تغییر رنگ در صورت شما و مکان‌های تزریق به وجود بیاید و دچار خونریزی‌های خاصی درون صورت خودتان شوید.

مشکل بعدی حساسیت‌هایی است که در صورت شما به وجود می‌آید. گاهی صورت تان نمی‌تواند به خوبی در برابر تزریق واکنش نشان دهد و همین باعث به وجود آمدن حساسیت‌های مختلف در صورت می‌شود. همین حساسیت‌های باعث می‌شوند که در برابر نور خورشید دچار قرمزی صورت شوید یا احساس خارش‌های متداولی در صورت خود داشته باشید. حتی گاهی ممکن است که احساس سوزش در اثر لمس صورت تان داشته باشید که می‌تواند آزار دهنده باشد.

معایب زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت لاغر هم مانند دیگر جراحی ها و کارهای زیبایی معایبی دارد از جمله:

 • ماندگاری ژل‌ها موقتی است و نیاز به ترمیم لیفت صورت دارند. حداقل ماندگاری ۶ ماه است.
 • اگر شما خواستار تغییرات زیادی باشید مقدار بیشتری ژل نیاز است، پس هزینه با افزایش مقدار ژل بیشتر خواهد شد.
 • اگر برای زاویه سازی صورت از روش تزریق چربی استفاده کنید چربی باید با لیپوساکشن از شکم برداشته شود. اما تزریق با ژل بسیار آسان‌تر است.

اقدامات قبل از زاویه سازی صورت

پیش از انجام زاویه سازی صورت موارد زیر را رعایت کنید تا نتیجه بهتری در پی داشته باشد و راضی تر باشید:

 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین
 • مصرف خوراکی های مغزی که از ضعیف شدن بدن  جلوگیری کند
 • عدم استعمال سیگار و دخانیات
 • عدم مصرف مشروبات الکلی
 • پرهیز از مصرف مکمل ها و مولتی ویتامین ها تا ده روز قبل از زاویه دار کردن صورت
 • پرهیز از مصرف قرص های مربوط به آرتروز از ۱۰روز قبل از زاویه سازی صورت

اقدامات بعد از زاویه سازی صورت

اقدامات بعد از زاویه سازی صورت بدین شرح است:

 • تا چهار ساعت بعد از عمل هیچ گونه فشاری به ناحیه مورد نظر وارد نکنید.
 • تا یک هفته پس از جراحی از رفتن به سونا و اسپا اجتناب نمایید.
 • پرهیز از مصرف خوراکی های سفت و محکم که به جویدن زیاد نیاز دارند
 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون 
 • اصلاح و آرایش صورت بعد از ۱ هفته مجاز است.
 • با شوینده های ملایم ناحیه درمان شده را بشویید.
 • ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین را مدتی کنار بگذارید.
 • به ناحیه درمان شده گرما و حرارت وارد نکنید.

عوارض زاویه سازی صورت

عوارض زاویه سازی بدین شرح است:

 • قرمزی شدید محل تزریق
 • حساسیت شدید به لمس
 • درد بسیار شدید، یا درد شدیدی که به مرور شدت آن بیشتر می شود
 • مشاهده لکه های پوستی تیره و روشن 

هزینه زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت روش‌های مختلفی دارد که هزینه زاویه سازی صورت بر اساس عوامل گوناگونی از جمله کلینیک ، میزان تخصص پزشک ، و نوع روش انتخابی محاسبه می‌شود. در تعیین میزان هزینه‌های این عمل، عامل مهم دیگری به نام فرم صورت، تعیین کننده‌ی هزینه‌های پیش رو است، چرا که صورت‌هایی که فرم گرد دارند، میزان تزریق ژل و چربی بیشتری را نیاز دارد.

سوالات متداول

در ادامه جواب برخی سوالات متداول را با هم بخوانیم:

آیا این تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت دردناک است؟

خیر. افرادی که از فیلر‌ها استفاده می‌کنند، از فرایند بدون درد آن شگفت زده می‌شوند و در کنار آن می‌توان از چند روش کاهش درد برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان استفاده می‌کند. این روش‌ها شامل کرم بی حسی موضعی، بلاک کننده‌های عصب و ... است.

 آیا با تزریق فیلر به گونه، فک و صورت زاویه دار می شود؟

یکی از موانع ایده‌آل و زیبا بودن صورت، کوچک بودن گونه‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از ژل‌های تزریقی هیالورونیک اسید، شکل گونه‌های خود را تغییر دهید و پروفیل نیمرخ و تمام رخ صورت خود را بهبود بخشید.

کلینیک تخصصی پوست و مو صدف

کلینیک تخصصی پوست و موی صدف از سال ۱۳۸۹ شروع به فعالیت کرده و امروز پس از سال‌ها فعالیت و کسب تجربه در این زمینه، به یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین مراکز زیبایی و سلامتی کشور تبدیل شده است. رویکرد ما، همراه کردن دانش و تخصص با تجربه است تا در برخورد با شرایط خاص هر مراجعه‌کننده، صحیح‌ترین مشاوره و بهترین خدمات ارائه شود. هدف این است که در نهایت، شما احساس بهتری نسبت به چهره و اندام خود داشته باشید.

برای مشاوره و اطلاع از هزینه زاویه سازی در کلینیک صدف کلیک کنید.

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۷۴۳۷

تماس با ۰۹۰۳۵۰۱۹۰۹۳

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

clinicsadaf.com

زاویه سازی صورت و فک | روش ها، مزایا، معایب و هزینه‌ها

خیابان دکتر شریعتی، بلوار میرداماد، رودبار شرقی، پلاک ۴۷، ساختمان پزشکان رودبار، طبقه پنج

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج