۷۸۶۶۵۷
۵۶۸۸۵۷
۵۶۸۸۵۷

محتوای حمایت‌شده

قیمت لمینت دندان در سال ۱۴۰۲ | هزینه لمینت هر واحد دندان

قیمت لمینت دندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ لمینت دندان چه تفاوتی با کامپوزیت دندان دارد؟ لمینت دندان بهتر است یا ایمپلنت؟ کدام یک از آن‌ها ماندگارترند و به دندان آسیب نمی‌رسانند؟ در این مطلب به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

برترین‌ها: زیبایی طبیعی، مقاومت به رنگ پذیری و مقاومت بیشتر نسبت به انواع ونیر کامپوزیتی از مزایای لمینت سرامیکی است. قیمت لمینت سرامیکی برای هر واحد از سه میلیون و پانصد هزار تومان تا سه میلیون و هشتصد هزار تومان است. انتخاب بهترین نوع لمینت دندان و تکنیک پزشک مهم‌ترین دلایل رضایت شما بعد از انجام لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند است.

امروزه گزینه اصلی طیف گسترده ای از مردم که به دنبال ظاهری بی نقص برای دندان هایشان هستند، لمینت دندان است چرا که این روش تقریبا بی خطر و بدون عوارض است.

قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان

کلینیک دندانپزشکی رویا

با امکان پرداخت اقساط

جهت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۳۶۶۹۱۵

۰۲۱-۸۸۳۶۷۸۹۵

لمینت دندان چیست؟

لمینت برای از بین بردن بهم‌ریختگی‌های خفیف دندانی، بدرنگی و بدشکلی دندان، بستن فاصله‌ی بین دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند استفاده و بایستی توسط متخصص ترمیمی زیبایی انجام شود.

باید توجه داشت که لمینت دندان، مشکل دندان‌های قدامی را برطرف می‌کند. برای انجام لمینت دندان، شرایط فک و لثه باید مناسب باشد. اگر بیمار مشکل فکی، تحلیل لثه و یا نیاز به ارتودنسی داشته باشد، گزینه مناسبی برای نصب لمینت دندان نیست.

قیمت لمینت دندان چقدر است؟ 

بعد از اتخاذ تصمیم اولیه برای داشتن لبخندی زیبا و دلنشین، مهم ترین دغدغه این است که هزینه لمینت دندان چقدر است؟

قیمت لمینت هر دندان در شهر تهران برای روش مستقیم یا لمینت دندان از جنس کامپوزیت از یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا دو میلیون و پانصد هزار تومان برای هر دندان بوده درحالی که قیمت لمینت دندان از جنس سرامیک نسبتا بالاتر است. قیمت لمینت سرامیکی دندان چیزی در حدود سه میلیون و پانصد هزار تومان تا سه میلیون و هشتصد هزار تومان برای هر دندان میباشد. به این ترتیب می توان گفت هزینه ی لمینت دندان از جنس کامپوزیت بسیار مناسبتر از هزینه لمینت سرامیکی دندان است.

قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان

قیمت لمینت دندان چقدر است؟
نوع لمینت: قیمت هرواحد:
لمینت دندان موقت ۱.۲۰۰.۰۰۰ الی ۱.۵۰۰.۰۰۰
لمینت ونیر کامپوزیت ۱.۲۰۰.۰۰۰ الی ۲.۰۰۰.۰۰۰
 لمینت دندان زیرکونیا
۲.۲۰۰.۰۰۰ الی ۳.۰۰۰.۰۰۰
 لمینت دندان سرامیکی Vita
۳.۸۰۰.۰۰۰ الی ۵.۰۰۰.۰۰۰
لمینت دندان ایمکس ۵.۰۰۰.۰۰۰ الی ۷.۲۰۰.۰۰۰
لمینت دندان فلدسپاتیک ۷.۴۰۰.۰۰۰الی ۸.۰۰۰.۰۰۰

هزینه های جانبی لمینت دندان

نکته ای که شاید کار شما را برای برآورد دقیق هزینه لمینت هر دندان سخت کند، هزینه های جانبی مثل هزینه ویزیت، نسخه پزشک و اسکن دندان است. از سوی دیگر برای لمینت دندان به روش غیر مستقیم، از شروع تراش دندانتان تا آماده شدن لمینت نیاز به یک روکش موقت دارید، که آن هم جزئی از هزینه های جانبی محسوب می شود.

عوامل مؤثر بر هزینه لمینت دندان

حال شاید این سوال در ذهن شما بی پاسخ مانده باشد که با توجه به تعرفه ثابت،علت تفاوت قیمت لمینت دندان در مطبهای گوناگون چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت قیمت لمینت هر دندان، به عوامل زیر بستگی دارد:

 • انجام کار توسط متخصص ترمیمی زیبایی یا دندانپزشک عمومی
 • نوع لمینت (لمینت کامپوزیتی یا سرامیکی)
 •  زمان صرف شده
 •  منطقه جغرافیایی مطب دندانپزشکی 
 • هزینه لابراتوار
 • تعداد واحد لمینت دندان

مزایای استفاده از لمینت دندان

 • رنگ لمینت دندان

برتری بزرگ این روش، ثابت ماندن رنگ لمینت دندان، همرنگ بودن با دیگر دندان ها و داشتن سطح شفاف و درخشنده است. برای مثال برای افراد سیگاری که تصمیم به ترک سیگار ندارند، لمینت دندان راه مناسبی برای داشتن لبخندی زیباست.

 • کاربرد درمانی

در برخی مواقع لمینت دندان برای درمان پوسیدگی دندان به کار می رود.

 • نصب نسبتا آسان

لمینت دندان معمولا به تغییر شکل زیاد دندان نیاز ندارد وبعد از نصب ظاهری شبیه به دندان واقعی دارد. نکته مهم دیگر اینکه در فرآیند نصب لمینت دندان، آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود.

قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان را می توان به دو دسته کلی تقسیم تقسیم کرد که از نظر جنس و ساخت متفاوت هستند:

 لمینت سرامیکی

این نوع لمینت از جنس سرامیک است و پس از قالب گیری در لابراتوار ساخته می شود. لمینت سرامیکی ثبات، رنگ بیشتری داشته و رنگ‌پذیری ندارد. برای قرار دادن لمینیت سرامیکی (لابراتواری) بر دو فک، نیاز به تراش مینای دندان در حدود ۰/۵ الی ۲ میلی متر است. که اغلب بخش عمده مینا در حین تراش حذف خواهد شد. بعد از قالبگیری دندان تراش خورده، در جلسه‌ی دوم پوسته‌ی نازک چینی (به ضخامت پوست پیاز) که توسط لابراتوار ارسال می شود، توسط دندانپزشک روی دندان‌های تراش خورده نصب می‌شود.

 لمینت کامپوزیتی

در روش لمینیت کامپوزیتی (کامپوزیت ونیر )، به جای تراش دندان صرفا خراش سطحی مینای دندان جهت اتصال انواع کامپوزیت به دندان کافی است. تنها در نواحی از دندان‌ها که بیرون زدگی نسج دندانی از قوس فکی وجود داشته باشد، نیاز به تراش بسیار اندکی از مینا دندان هست. در این روش، رنگ دندان به دلخواه بیمار انتخاب می شود. 

قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان

مراقبت های بعد از نصب لمینت دندان

بعد از اینکه درمان انجام شده و لمینت بر روی دندان نصب شد، لازم است زمان بیشتری نسبت به قبل صرف بهداشت دهان و دندانتان نمائید.

از دیگر مشکلات شایعی که ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی پس از نصب لمینت دندان پیش بیاید، تغییر رنگ است. البته دامنه این تغییر رنگ بسیار به سبک زندگی شما مربوط می شود. استفاده از دخانیات و یا نوشیدن مداوم قهوه و چای می تواند این روند را سرعت بخشد که البته با پالیش، پرداخت و ویزیت سالیانه به حالت اول برمی‌گردد.

کلینیک دندانپزشکی رویا

 • انجام کلیه خدمات درمان و زیبایی
 • انواع کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی
 • لیفت لثه
 • با امکان پرداخت اقساط
قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان

جهت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۳۶۶۹۱۵

۰۲۱-۸۸۳۶۷۸۹۵

قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان

جهت مشاهده نمونه ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

قیمت لمینت دندان در سال 1402 | هزینه لمینت هر واحد دندان
 
شهرک غرب، بلوار ایران زمین

 

 

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج