۷۹۱۴۸۹
۷۷۶۲۷۷
۷۷۶۲۷۷
پ

محتوای حمایت‌شده

قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳ (پرداخت اقساطی هزینه)

قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳ از واحدی ۱ میلیون تومان تا واحدی ۴ میلیون تومان بر اساس برند و نوع آن متفاوت است. در کیلینیک دندانپزشکی رویا می‌توانید اقساطی دندان‌های خود را کامپوزیت کنید.

برترین‌ها: در دهه‌های اخیر، راهکار‌های درمانی دهان و دندان پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است. با کشف مواد جدید مورد استفاده در ترمیم دندان‌ها، درمان دندان‌های شکسته و تخریب‌شده نیز امکان‌پذیر شده است.

علاوه‌براین این‌روز‌ها دندانپزشکی تنها یک راهکار درمانی نیست و به یک پروسه ترمیم و بهبود زیبایی فردی تبدیل‌شده است. یک پزشک متخصص در زمینه زیبایی دندان می‌تواند با استفاده از انواع کامپوزیت‌ دندان ها مانند کامپوزیت آلمانی،کامپوزیت سوئیسی و کامپوزیت آمریکایی لمینت‌های سرامیک و دیگر راهکار‌های درمانی، علاوه بر درمان مشکلات پزشکی فرد، لبخندی زیبا را برای بیمار پدید بیاورد.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

جهت مشاوره رایگان با کلینیک دندانپزشکی رویا همین حالا تماس بگیرید.

با امکان پرداخت اقساط

۰۲۱-۸۸۳۶۶۹۱۵

۰۲۱-۸۸۳۶۷۸۹۵

در این مقاله به معرفی انواع روش‌های ترمیمی دندان خواهیم پرداخت و با مقایسه‌ای از هزینه‌ها و مشکلات این روش‌های پزشکی، در انتخاب بهترین مسیر درمانی به شما کمک خواهیم کرد.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت‌ها مجموعه‌ای از مواد هستند که برای ترمیم دندان‌های شکسته و تخریب‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از مواد کامپوزیتی می‌توان لکه‌های دندانی را برطرف کرد و حتی به بهبود زیبایی دندان پرداخت.

کامپوزیت‌ها شکلی خمیری دارند و به‌صورت لایه به لایه، بر روی دندان قرار می‌گیرند. با استفاده صحیح از کامپوزیت، می‌توان بدون تراشیدن دندان و تخریب بخشی از دندان اصلی، به درمان و بهبود زیبایی دندان کمک کرد.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

کامپوزیت‌های هماهنگ و همرنگ با دندان شما با بررسی دقیق شکل شکستگی و تخریب، بر روی دندان شما قرار می‌گیرند و با تاباندن نور از حالت خمیری خارج، و شکلی سخت پیدا می‌کنند. پس از سفت شدن کامپوزیت، پزشک متخصص به تراشیدن و شکل دادن کامپوزیت به شکل اولیه دندان می‌پردازد.

به دلیلی زیبایی بیشتر و استحکام مناسب، کامپوزیت دندان در سال‌های اخیر، جایگزین آمالگام در ترمیم دندان‌های جلویی شده است. به‌صورتی که آمالگام خاکستری‌رنگ تنها در دندان‌های انتهایی و در مواقعی استفاده می‌شود که استحکام بیشتری مدنظر پزشک باشد.

علاوه بر ترمیم دندان‌های نیازمند به درمان، از کامپوزیت‌ها برای بهبود شکل لبخند بیمار نیز استفاده می‌شود. در این روش معمولاً دندان‌های جلویی فرد به‌صورت کلی ترمیم و شکلی بهتر و سفیدتر را به خود می‌گیرد تا خط لبخند بیمار، زیباتر شود.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

با امکان پرداخت اقساط

@roya_dental_clinic

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه طراحی لبخند با کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مرتبط است. میزان تخریب دندان و حجم کامپوزیت موردنیاز، از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت ترمیم با کامپوزیت به‌حساب می‌آید.

کیفیت کامپوزیت استفاده‌شده و میزان تخصص پزشک نیز می‌تواند هزینه نهایی را تغییر دهد. در نظر داشته باشید که هرچند مراجعه به یک پزشک شناخته‌شده، هزینه شما را افزایش می‌دهد، اما از تکرار مراحل درمانی و پرداخت هزینه‌های تکراری جلوگیری می‌کند.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

در واقع شما با یک بار هزینه صحیح می‌توانید از مشکلات آینده جلوگیری کنید. با این اوصاف و با توجه به توضیحات مذکور، درمان با کامپوزیت می‌تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان هزینه روی دست شما بگذارد. این هزینه ارتباط مستقیم با تعداد و میزان درمان موردنیاز دارد.

هرچند هزینه کامپوزیت دندان، چندان پایین نیست، اما این روش، کم‌خرج‌ترین و ارزان‌ترین روش درمانی برای دندان‌های تخریب‌شده به‌حساب می‌آید. بهتر است پیش از شروع درمان، از هزینه نهایی درمان، میزان مقاومت و نوع کامپوزیت استفاده‌شده مطلع شوید.

قیمت انواع کامپوزیت در کلینیک دندانپزشکی رؤیا (سال ۱۴۰۲)

برند کامپوزیت کشورسازنده قیمت هر واحدکامپوزیت
کامپوزیت نانو  آمریکایی یا سوئیسی ۱ میلیون تا ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
 کامپوزیت IPS آلمانی ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان تا٢,٨٠٠ میلیون

عوامل مؤثر بر قیمت کامپوزیت دندان 

برند و کشور سازنده کامپوزیت

همه ما خوب می‌دانیم که برند هر کالایی بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد.قیمت کامپوزیت دندان نیز از موارد است که از برند کامپوزیت تاثیر می‌پذیرد.

لازم به ذکر است در مرکز دندانپزشکی رویا کامپوزیت کره‌ای و کامپوزیت ژاپنی ارائه نمی‌شود.

 تعداد واحد کامپوزیت

هزینه کامپوزیت دندان به قیمت هر واحد کامپوزیت بستگی دارد. قیمت هر واحد کامپوزیت بنا بر فاکتورهای مشخصی متفاوت است بنابراین قیمت دندان کامپوزیت به تعداد واحد آن وابسته است.

دستمزد دندانپزشک

در کیلینیک‌های مختلف ما شاهد قیمت‌های متفاوتی برای هزینه کامپوزیت هستیم که این اختلاف به دلیل دستمزد دندانپزشک و کادر درمانی به وجود آمده است.

درمان های جانبی مورد نیاز 

بعد از انجام کامپزیت دندان قیمت کامپوزیت دندان ها به اتمام نمی‌رسد.با وجود برخی درمان های جانبی بعد از انجام عمل هزینه‌های کامپوزیت ممکن است بیشتر شود.برخی از این درمان های جانبی مورد نیاز عبارنتد از:

درمان پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان بعد از انجام کامپوزیت از موارد بسیار شایعی است که در بیماران دیده می‌شود.رفع و اصلاح این پوسیدگی بسیار مهم است و برای انجام این اصلاحات باید هزینه‌های جدیدی را به هزینه کامپوزیت دندان اضافه کنیم.

برداشتن روکش یا کامپوزیت های قبلی

برداشتن روکش یا کامپوزیت های قبلی می‌تواند در فرایند کامپوزیت فعلی تاثیر داشته باشد. هزینه این اصلاحات از مهم‌ترین تاثیراتی است که کامپوزیت دندان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

شرایط کلینیک یا درمانگاه

تجهیزات کیلینیک‌های مختلف و تخصص کادر درمانی و دندان‌پزشک از مهم‌ترین نکاتی است که در کامپوزیت دندان باید به آن توجه داشت.این ویژگی‌ها در انتخاب کیلینیک‌ می‌تواند  قیمت انواع کامپوزیت دندان را بیشتر کند.

پرداخت هزینه کامپوزیت دندان به صورت اقساطی

هزینه‌های انجام کامپوزیت دندان ممکن است بسیار سنگین باشد مخصوصا اگر تعداد واحد دندان‌های کامپوزیتی بالا باشد.بنابراین پرداخت هزینه‌های کامپوزیت دندان به صورت تمام نقدی برای بسیاری از علاقه‌مندان امکان‌پذیر نیست.با این حساب پرداخت به صورت اقساطی می‌تواند کمک بسیار خوبی در زمینه اقتصادی باشد.همه‌ی ما خوب می‌دانیم که پرداخت‌های اقساطی ممکن است در بسیاری از کیلینیک‌های دندان پزشکی قابل دسترس نباشند اما در کلینیک دندانپزشکی رؤیا امکان پرداخت اقساطی برای همه‌ی بیماران فراهم شده است.

آیا هزینه کامپوزیت دندان‌ها را بیمه پرداخت می‌کند؟

به طور کلی بیمه در پرداخت هزینه‌ی جراحی زیبایی مسئولیتی قبول نمی‌کند. از آنجایی که کامپوزیت دندان نیز از شاخه‌های زیبایی است،نمی‌تواند تحت پوشش بیمه باشد.البته در صورتی که کامپوزیت دندان در جهت پر کردن جای خالی یک دندان باشد بیمه در هزینه‌های درمانی به بیماران کمک می‌کند.

تفاوت کامپوزیت با لمینت‌های سرامیکی

یکی از پرسش‌های همیشگی در زمینه درمان زیبایی دندان، تفاوت لمینت‌های کامپوزیتی و سرامیکی است. پوشش‌های زیبایی کامپوزیتی، درست مثل کامپوزیت‌های درمانی توسط پزشک و به‌صورت لایه به لایه روی دندان قرار می‌گیرند.

به کمک این درمان می‌توان ایرادات کلی دندان از جمله شکستگی، بدرنگی، فواصل نادرست و ترک‌های دندانی را درمان کرد. بااین‌حال باید این موضوع در نظر گرفته شود که نتیجه نهایی درمان با کامپوزیت، به تخصص مستقیم پزشک و نوع کامپوزیت استفاده‌شده مرتبط است.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

لمینت‌های سرامیکی برخلاف کامپوزیت، توسط پزشک ساخته نمی‌شود و تنها مراحل قالب برداری و نصب بر عهده دندان‌پزشک است. با استفاده از لمینت‌های سرامیکی می‌توان ایرادات وسیع‌تر و شدیدتر دندان و زیبایی را رفع کرد و راهکاری مناسب‌تر برای مشکلات دندان به‌حساب می‌آید.

در پروسه نصب لمینت‌های سرامیکی، ابتدا از دندان بیمار قالب برداری می‌شود و پس‌ازآن قالب مذکور به یک لابراتوار ارسال می‌شود. درصورتی‌که مراحل قالب‌گیری و ساخت به‌درستی انجام شده باشد، در زمان نصب لمینت، نیاز چندانی به تراش دندان اصلی نیست. هرچند گاهی ممکن است مقدار کمی تراش برای نصب دقیق لمینت، لازم باشد.

در نظر داشته باشید که برخلاف کامپوزیت، نصب لمینت‌های سرامیکی از یک تا چند هفته زمان می‌برد و البته هزینه‌ای چندین برابر از کامپوزیت را روی دست بیمار خواهد گذاشت.

بااین‌حال عدم تغییر رنگ لمینت‌های سرامیکی و استحکام بیشتر، این روش درمانی را به راهکاری مناسب‌تر از کامپوزیت‌ها تبدیل کرده است. هرچند گاهی لازم است از هردو روش در کنار هم استفاده کرد تا نتیجه‌ای مطلوب پدید بیاید.

عوارض ترمیم با کامپوزیت

به‌طورکلی درمان از طریق کامپوزیت، از کم‌خطرترین و کم‌عوارض‌ترین راه‌های درمانی دندان به‌حساب می‌آید. با توجه به این‌که بی‌حسی موضعی در زمان نصب کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد، شخص بیمار درد چندانی را حس نخواهد کرد. ممکن است برای چند روز جای تزریق، دردی خفیف داشته باشد.

بعد از انجام کامپوزیت، دندان‌ها حساس می‌شوند و احساس سردی و درد‌های خفیف، در محل‌ترمیم احساس می‌شود که می‌توان از مسکن‌های در دسترس برای بهبود این درد‌های خفیف، استفاده کرد.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

برای مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط پرداخت اقساط در واتساپ کلیک کنید.

۰۹۱۹۱۴۰۹۱۴۰

حساسیت به کامپوزیت بسیار نادر است و نباید شما را نگران کند. اگر پس از درمان با استفاده از کامپوزیت، احساس دردی شدید و ضربان‌دار وجود داشته باشد، می‌توان آسیب‌های عصب دندان را پیش‌بینی کرد. در این موارد پزشک با برداشتن کامپوزیت، مراحل عصب‌کشی دندان را آغاز خواهد کرد.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

مزایای کامپوزیت کردن دندان‌ها

 • رفع فاصله بین دندان‌ها
 • اصلاح دندان‌های دارای کجی‌های جزئی
 • پوشاندن رنگ و جرم دندان‌ها
 • ترمیم دندان‌های شکسته

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند، پروسه‌ای درمانی برای بهبود زیبایی لبخند و خطوط دهانی و دندانی بیمار است. در این پروسه پزشک با بررسی دندان‌های بیمار، تصمیم می‌گیرد که چه تعداد از دندان‌های فرد مذکور، نیاز به درمان زیبایی دارد.

معمولاً ۸ دندان بالایی و پایینی، در پروسه اصلاح طرح لبخند، از طریق کامپوزیت یا لمینت‌های سرامیکی، تحت درمان قرار می‌گیرند. بااین‌حال باید در نظر داشت که تعداد و روش درمان صحیح باید توسط پزشک متخصص انتخاب شود.

بهترین راه برای اصلاح طرح لبخند، انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه است تا در کنار بیمار، بهترین و کم‌هزینه‌ترین راهکار درمانی و زیبایی، در نظر گرفته شود. انتخاب نادرست در مراحل ترمیم لبخند، می‌تواند علاوه بر هزینه‌های سرسام‌آور، به دندان‌ها، لثه و فک بیمار نیز آسیب بزند.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

چگونه دوام کامپوزیت را افزایش دهیم؟

کامپوزیت‌ها از ماندگاری بالایی برخوردار هستند، اما بهتر است با رعایت مواردی، این ماندگاری را افزایش داد. فشار سنگین به کامپوزیت و استفاده نادرست از خلال‌دندان یا نخ دندان، می‌تواند کامپوزیت را از سطح دندان جدا کند.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

@roya_dental_clinic

کامپوزیت‌ها در زمان نصب، به استحکام نهایی می‌رسند و مصرف مواد غذایی بعد از نصب کامپوزیت، امکان‌پذیر است. هرچند بهتر است از مصرف نوشابه، چای، قهوه، سس و دخانیات، تا ۴۸ ساعت پس از نصب کامپوزیت، خودداری کنید.

کامپوزیت‌ها به‌سرعت تغییر رنگ می‌دهند و تنها راهکار مناسب برای مراقبت از رنگ کامپوزیت، مسواک زدن و استفاده به‌موقع از خمیردندان است. این موضوع را در نظر داشته باشید که با تمامی پیشرفت‌های ممکن، استحکام کامپوزیت از دندان واقعی شما کمتر است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

کلینیک دندانپزشکی رویا

 • انجام کلیه خدمات درمان و زیبایی
 • انواع کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی
 • لیفت لثه
 • با امکان پرداخت اقساط

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

جهت اطلاع از شرایط اقساط همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۳۶۶۹۱۵

۰۲۱-۸۸۳۶۷۸۹۵

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

@roya_dental_clinic

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

برای مشاوره در واتساپ کلیک کنید.

۰۹۱۹۱۴۰۹۱۴۰

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 (پرداخت اقساطی هزینه)

شهرک غرب، بلوار ایران زمین

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج