۹۰۹۶۵۴
۵۸۳۹۷۲
۵۸۳۹۷۲
پ

محتوای حمایت‌شده

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۳ + جدول

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۳ با توجه برند انتخاب از ۹ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است. در این مطلب جدول قیمت هر واحد ایمپلنت را ببینید.

برترین‌ها: قیمت ایمپلنت دندان؟ انواع ایمپلنت چیست؟ کاشت دندان به چه صورتی انجام می شود؟ قیمت کاشت دندان چگونه است؟هزینه ی ایمپلنت دندان چقدر است؟قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟ این‌ها سوالاتی است که هرروزه فکر مراجعین را به خود مشغول کرده است. تنوع درمان های دندانپزشکی و تنوع آنها باعث سردرگمی بیماران شده است. مشکل دیگری که مراجعین با آن دست و پنجه نرم می کنند قیمت های متفاوت و تبلیغات گستره برروی کاشت دندان به صورت کامل یا یک واحد است.

دندان، یکی از اعضای گرانبها و ارزشمندِ بدن انسان است و طبیعتاً همانند هر چیز گرانبهای دیگری، نیاز به مراقبت و توجه ویژه و در موارد فوری حساس دارد. ظرافت و حساسیت دندان در مقابل عوامل بیرونی و البته نقش مهم آن در ظاهر و زندگی روزمره افراد اهمیت توجه به این عضو را بیش از سایر اعضای بدن کرده است.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول

جهت مشاوره و رزرو وقت کلیک کنید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان (Dental implant)  سلامت دندان‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند. با وجود مراقبت‌های انجام شده برا دندان‌ها، تقریبا همه افراد پوسیدگی دندان را تجربه می‌کنند. در صورت پوسیدگی دندان، شما به یک جایگزین ماسب برای دندان خود نیاز دارید. ایمپلنت دندان یک جایگزین مناسب برای دندان طبیعی شماست که در طی چند مرحله روی فک شما نصب می‌شود و جای خالی دندان را پر میکند. این جایگزین می‌تواند مانع افتادگی فک، ایجاد فاصله بین دندان‌ها و حافظ ظاهر شما باشد.
 

ایمپلنت دندان (Dental implant) یک روش مناسب برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته است. آن‌ها پایه‌های کوچکی هستند که با اتصال به استخوان فک درون ریشه دندان جای می‌گیرند. بدین ترتیب دندان‌های ایمپلنتی همچون دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند.

اگر یک یا چند دندان خود را بر اثر پوسیدگی یا صدمات دیگر از دست داده باشید، حتما با روش جایگزینی ایمپلنت دندان آشنا هستید. دندانپزشکان معمولا از این روش برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می‌کنند، زیرا ایمپلنت‌ها بسیار طبیعی هستند و کسی نمی‌تواند تفاوت آن را با دندان‌های عادی متوجه شود. 

از گذشته جایگزینی دندان‌های از دست رفته با روش‌های مختلفی انجام می‌شد که گاهی اوقات به خوبی روی هم قرار نمی‌گرفتند. در حال حاضر ایمپلنت دندان یکی از روش‌های بسیار موثر و پرطرفدار است که انواع مختلفی دارد و هر یک متناسب با نوع فک و موقعیت دندان از بین رفته زیر نظر دندانپزشک متخصص انجام می‌شوند. 

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول

انواع ایمپلنت دندان؛ تفاوت و هزینه‌ی آن‌ها

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

برای برآورد هزینه ایمپلنت دندان بهتر است با برخی از  عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان آشنا شوید:

 • نوع جراحی های موردنیاز قبل از کاشت

در ابتدا دندان پزشک باید با اشعه ایکس از ساختار کلی فک و دهان مطلع شود. سپس تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به جراحی‌های قبل از کاشت دندان دارید یا خیر. اگر شما از آن دسته افرادی باشید که دچار تحلیل و آسیب لثه یا استخوان باشید نیاز به پیوند لثه یا استخوان خواهید بود. در این موارد لثه ضخامت لازم را برای کاشت دندان ندارد. در موارد دیگر مشاهده می‌شود که ارتفاع استخوان کوتاه شده و فک توانایی پذیرش کاشت را نخواهد داشت.

پیوند لثه بنا به صلاح دید دندانپزشکی به یکی از روش‌های زیر انجام خواهد شد:

1. پیوند لثه آزاد

2. پیوند بافت همبند

3. پیوند پدیکال

پیوند استخوان نیز هم به یکی از روش‌های زیر صوت می‌گیرد:

1. زنوگرافت

2. آلوگرافت

3. اتو گرافت

4. آلو پلاست

 • متریال ایملپنت دندان 

ایمپلنت دندان از مواد مختلفی ساخته شده است. این متریال با ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی که داشتند، انتخاب شده اند. این مواد باید در مقابل رنگ پذیری، خوردگی و شکستگی مقاوم باشند. متداول‌ترین نوع مواد کاشت دندان از جنس فلز تیتانیوم است. با پیشرفت علم زیرکونیوم نیز مورد توجه قرار گرفت. در حال حاضر از هر دو نوع آن در ساخت ایمپلنت استفاده می‌شود.

 • برند ایمپلنت

برندهای مختلفی در زمینه تولید ایمپلنت دندان وجود دارد. هر یک از کشورهای سازنده ایمپلنت ممکن است چند برند مجزا را در اختیار دندانپزشکان قرار دهند. در این مورد می‌توانید با توجه به خصوصیات هر برند شامل قیمت، ماندگاری، ضمانت تعویض و ... برند مد نظر خود را انتخاب کنید.

 • کشور سازنده ایمپلنت

کشورهای زیادی در این حوزه ورود کردند و تا حدی موفق بوده‌اند که در جدول بالا آماده است. اما محبوب‌ترین کشورها در بازار ایران برند تولید شده کشورهای سوئیس و کره جنوبی است. البته لازم به ذکر است که یک شرکت ایرانی به نام کیمیا کاشت نیز در این زمینه فعالیت می‌کند.

 • جنس روکش

روکش به بخش تاج ایمپلنت گفته می‌شود که روی پایه قرار می‌گیرد. روکش‌ها با توجه به سلیقه متقاضی،جنس ایمپلنت و برند شرکت تولیدکننده متنوع است. روکش‌های متداولی که در کاشت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند به شرح زیر است.

1. روکش سرامیکی

2. روکش زیرکونیوم

3.  روکش با آلیاژ فلزی

4. روکش طلا

5. روکش PFM

 • زمان انجام ایمپلنت دندان

پس از بررسی دقیق وضعیت استخوان فک و لثه، حال زمان انجام ایمپلنت دندان است. در مرحله دوم پایه ایمپلنت در محل کاشت قرار می‌برد و بسته به نوع ایمپلنت بدون اتلاف وقت یا با وقفه روکش نیز نصب خواهد شد.

 • تعداد دندان های ایمپلنت شده

تعداد دندان‌های ایمپلنت شده شامل تعداد پایه‌ها و روکش‌ها در محاسبه متوسط هزینه کلی ایمپلنت دندان نیز موثر است.

 • دستمزد پزشک تخصص دندان‌پزشک ایمپلنت دندان

در زمان پرداخت هزینه کاشت ایمپلنت باید دستمزد دندانپزشک را به عنوان یکی از فاکتورها در نظر بگیرید.

 ایمپلنت دندان هزینه در مطب دکتر امید شهباززاده با تخفیف و شرایط ویژه کاربران برترین‌ها محاسبه می‌گردد. که در بالا ذکر شده است.

 • میزان تبحر دندان‌پزشک

در جواب سوال هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟باید گفته شود یکی از موارد دیگری که روی هزینه ایمپلنت دندان ها موثر است، میزان تبحر دندان‌پزشک می‌باشد. باید بدانید پزشکانی که تبحر بیشتری در زمینه ایمپلنت دارند، هزینه بیشتری بابت دستمزد در نظر خواهند گرفت.

 • محل جغرافیایی کلینیک یا مطب

باید بدانید که موقعیت جغرافیایی و محل کلینیک نیز بر هزینه ایمپلنت تاثیر خواهد داشت. به عنوان مثال کلینیک‌های واقع در شمال تهران هزینه بالاتری برای ویزیت بیمار در نظر می‌گیرند.

 • سلامت دهان و دندان‌ها

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید سلامت دهان و دندان‌ها است. در صورت عدم سلامت دهان و دندان، هزینه درمان برای شما بالاتر خواهد رفت.

انواع لمینت دندان و قیمت آن‌ها

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول

جهت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.
 
 

جدول قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402

باید بدانید قیمت ایمپلنت دندان بسته برند ایمپلنت و کشور سازنده متغیر است برای همین در جدول زیر ایمپلنت دندان قیمت قابل مشاهده است:

برند ایمپلنت  قیمت ایمپلنت دندان کشور سازنده
ایمپلنت   f & b 7 میلیون تومان کره جنوبی
ایمپلنت  زیمر 10 میلیون تومان آمریکا
ایمپلنت اشترومن آی تی ای 12 میلیون تومان سوئیس
ایمپلنت ایرانی 3A 4 میلیون تومان ایرانی
ایمپلنت بایوتک Neo-biotech 6 میلیون تومان کره جنوبی
ایمپلنت Sic 9 میلیون تومان سوئیس

هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۲

با وجود هزینه‌ها اصلی ایمپلنت دندان، برای محاسبه نهایی باید هزینه‌های جانبی ایمپلنت را نیز مورد بررسی قرار دهید. در جدول زیر به برخی از هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان پرداخته‌ایم:

نوع اقدامات جانبی  میزان هزینه جانبی
ویزیت دندان‌پزشک 100هزار تومان
کشیدن دندان 500الی600هزار تومان
جراحی کردن دندان 1الی 2 میلیون تومان
لیفت سینوس 5میلیون تومان
پیوند و بازسازی استخوان 2الی20 میلیون تومان
روکش PFM 2الی 3 میلیون تومان
روکش سرامیکی 3 میلیون تومان

نوع روکش ایمپلنت، چقدر بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار است؟ 

روکش‌های دندان به کار رفته برای ایمپلنت دندان، انواع محتلفی دارند که از نظر قیمت و کیفیت باهم متفاوت اند. به طور کلی روکش سرامیکی و روکش PFM از جمله روکش‌های گران قیمت با کیفیت بالا و هزینه روکش بالایی دارندکه می‌توانند بر قیمت نهایی ایمپلنت تاثیر داشته باشند.

آیا هزینه ایمپلنت دندان، با بیمه پوشش داده می شود؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید بیمه تامین اجتماعی فقط خدمات ساده دندانپزشکی را پوشش بیمه می‌دهد که ایمپلنت دندان جز این موارد نیست.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه ی ایمپلنت دندان، وجود دارد؟

بهتر است بدانید امکان پرداخت اقساطی در کلینیک‌های مختلف متفاوت است. بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی امکان پرداخت اقساطی هزینه ی ایمپلنت دندان را برای بیماران فراهم می‌کنند اما پرداخت اقساطی در تمامی کلینیک‌ها قابل استفاده نیست.

چه راهکارهایی برای کاهش قیمت ایمپلنت دندان وجود دارد؟

اگر به فکر کاهش قیمت ایمپلنت دندان هستید می‌توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید:

استفاده از برندهایی با قیمت مناسب‌تر

برندهای خارجی بازار دارای قیمت بسیار بالایی هستند بنابراین شما برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید از  برندهایی با قیمت مناسب‌تر استفاده نمایید. برندهای کره‌ای و ایرانی، دارای کیفیت و قیمت مناسبی هستند.

استفاده از روکش های معمولی تر

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، روکش‌های ایمپلنت انواع مختلفی دارند برای همین شما حق انتخاب دارید از روکش های معمولی تر با قیمت مناسب‌تر استفاده نمایید.

استفاده از شرایط پرداخت اقساطی

در صورت امکان پرداخت اقساطی از سوی کلینیک، شما می‌توانید هزینه‌های ایمپلنت را راحت‌تر پرداخت کنید.

آیا قیمت ایمپلنت در تهران با شهرهای دیگر متفاوت است؟

باید بدانید موقعیت جغرافیایی کلینیک روی هزینه ایمپلنت تاثیر دارد برای همین می‌توان گفت قیمت ایمپلنت در تهران با شهرهای دیگر متفاوت است.

هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر امید شهباززراده

برای اطلاع از قیمت  و برند هر واحد ایمپلنت دندان موجود و شرایط پرداخت ویژه کاربران برترین ها فرم زیر را پر کنید و یا تماس بگیرید.

تخفیف‌های کلینیک دندانپزشکی دکتر شهباززاده ویژه کاربران برترین ها

 • یک ایمپلنت دندان ۵۰ درصد هزینه ابتدا اخذ می‌گردد و مابقی ۳ ماه بعد.
 • بیشتر از ۳ ایمپلنت ۵۰ درصد هزینه ابتدا اخذ می‌گردد و مابقی پس از ۶ ماه.
 • خدمات کامپوزیت دندان با ۱۵ درصد تخفیف
 • خدمات لمینت با ۲۵ درصد تخفیف
 • پکیج جرم گیری و بروساژ با ۲۰ درصد تخفیف

کلینیک دندانپزشکی دکتر امید شهباززاده

 • مرکز تخصصی زیبایی و ایمپلنت‌های دندانی
 • متخصص ایمپلنت و جراح لثه
 • متخصص پروتز فلوشیب زیبایی از آمریکا
 • دندان پزشکی بدون درد و استرس را با ما تجربه کنید
 • همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا
 • ایمپلنت فوری
 • درمان ریشه با دستگاه روتاری
 • طرح لبخند جراحی لثه و دندان‌های عقل ترمیم زیبایی
 • عضو آکادمی زیبایی دندان پزشکان آمریکا

  قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدولقیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول

 

جهت مشاوره و رزرو وقت کلیک کنید.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدولقیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول
جهت مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.
 
قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدولقیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول
جهت مشاهده نمونه ها از اینستاگرام بازدید نمایید.
 
 
قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدولقیمت ایمپلنت دندان در سال 1403 + جدول
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج