۱۲۳۳۵۶۱
۲۴۲
۲۴۲

پرسپولیس همچنان دربه‌در دنبال مهاجم

در واپسین روزهای نقل‌وانتقالات تابستانی بعضی تیم‌های لیگ‌برتری همچنان مشغول تکمیل فهرست مربیان و بازیکنان خود هستند‌. برای فصل آینده تیم‌های سپاهان و پرسپولیس و استقلال در حد تصاحب عنوان قهرمانی بسته شدند و گل‌گهر و تراکتور و فولاد هم دست‌کم برای کسب سهمیه می‌جنگند.

فرهیختگان: در واپسین روزهای نقل‌وانتقالات تابستانی بعضی تیم‌های لیگ‌برتری همچنان مشغول تکمیل فهرست مربیان و بازیکنان خود هستند‌. برای فصل آینده تیم‌های سپاهان و پرسپولیس و استقلال در حد تصاحب عنوان قهرمانی بسته شدند و گل‌گهر و تراکتور و فولاد هم دست‌کم برای کسب سهمیه می‌جنگند. با نگاهی به وضعیت جذب بازیکن در چند تیم دیگر هم پی می‌بریم بعضی تیم‌های شهرستانی همین که نام‌شان در جدول لیگ برتر باشد، برایشان کفایت می‌کند! تیم‌هایی مثل ذوب‌آهن یا آلومینیوم و حتی نساجی که زور جام بردن‌ را ندارند اما به‌طور حتم لقمه دندان‌گیری برای سایر مدعیان خواهند بود.

چند تیم دیگر هم که بودجه یا امکانات لازم برای تقویت بیشتر نداشتند شاید از همین حالا تکلیف‌شان مشخص باشد و آخر فصل آینده باید در سطح دوم فوتبال ایران اهداف‌شان را دنبال کنند. با یارگیری‌هایی که انجام شده، می‌شود نوشت قابل‌ پیش‌بینی‌ترین مدعیان قهرمانی از همین حالا همان تیم‌ها هستند که به آن اشاره کردیم و نباید منتظر یک سورپرایز بود. تیم‌های بزرگ در این فصل بازیکنان بزرگی را جذب کردند که بدون حضور کادرفنی هم می‌توانند در جمع مدعیان باشند.

سپاهانی‌ها با جذب یک مربی ششدانگ و چند بازیکن خارجی گران‌قیمت یا استقلال مدافع عنوان قهرمانی با تقویت مناسب و حفظ اسکلت‌بندی فصل پیش پا به رقابت می‌گذارند، پرسپولیس هم چند بازیکن ملی‌پوش جذب کرده و مربی پرافتخار در لیگ برتر را همچنان در راس کادرفنی‌اش می‌بیند اما باشگاه قرمزپوش همچنان برای تکمیل شدن نیاز به بازیکن دارد‌. جذب دو مهاجم خواسته گل‌محمدی برای شروع فصل رویایی قرمزها بود اما هرچه از زمان نقل‌وانتقالات گذشت، خبری از جذب بازیکنی در پیشانی خط حمله این تیم نشد که نشد.

پرسپولیسی‌ها در خط حمله خود مهدی عبدی، حامد پاکدل و شرزود تمیروف را دارند؛ اما با نگاهی به آمار این بازیکنان در فصل گذشته متقاعد می‌شویم که کادرفنی این تیم حق دارد نگران وضعیت تیمش باشد. حالا یحیی به جذب یک مهاجم‌ هم بسنده کرده اما تا این لحظه مذاکرات مدیران باشگاه پرسپولیس با گزینه‌های موردنظر به سرانجامی مثبت نرسیده و مدیران باشگاه هم چندهفته‌ای است که می‌گویند درحال مذاکره با گزینه‌های خارجی هستند و به‌زودی مهاجم جدید جذب خواهند کرد.

شرح‌حال مهاجم دلخواه یحیی، یکی‌ مثل هالند یا لوا!

گزینه دلخواه گل‌محمدی برای خط حمله پرسپولیس کیست که یکی مثل شیخ‌دیاباته با سابقه آقای گلی در لیگ برتر را نمی‌خواهد؟ شاید خیلی‌ها گمان کنند گزینه‌هایی که باشگاه به یحیی معرفی کرده و موردپسند او نشده، یک لجبازی بین مدیر و مربی باشد، اما در واقعیت این‌طور نیست! مربی پرسپولیس برای پیشانی خط حمله تیمش بازیکنی می‌خواهد که روی هوا و زمین مثمرثمر باشد. بازیکنی که توانایی پرس‌کردن مدافعان را داشته باشد، پابه‌توپ بوده و همچنین از شم گلزنی‌ خوبی هم بهره ببرد. در فوتبال روز دنیا هم مهاجم‌های اینچنینی خریداران زیادی دارند. می‌توانیم از ارلینگ هالند یا روبرت لواندوفسکی به‌عنوان سرآمد این بازیکنان نام ببریم. بازیکنانی که قامت بلندی دارند اما سرعت و تکنیک هم در سبک بازی آنها مشهود است‌. کاسیانو جزء مهاجمانی بود که این خصوصیات را حداقل برای بازی در لیگ ایران داشت اما درنهایت قرمزها موفق به جذب او نشدند تا راهی لیگ دوی عربستان شود.

بازیکن ایرانی؟ نه

در بین گزینه‌های داخلی که به گل‌محمدی معرفی شدند، این مربی هیچ‌‌کدام از آنها را تا این لحظه نپذیرفته است. البته سجاد شهباززاده یا شهاب زاهدی استثنا بودند که سرمربی پرسپولیس هم به سبک بازی آنها اعتقاد داشت اما هیچ‌کدام جذب نشدند. سایر مهاجم‌های ایرانی هم یا عضو تیمی شدند یا یحیی روی آنها نظر مثبتی ندارد، آخرین گزینه ایرانی که ایجنت‌ها به پرسپولیسی‌ها پیشنهاد دادند، یونس دلفی بوده که البته ‌مدیران این باشگاه این خبر را تایید یا تکذیب نکردند‌. بااین‌‌حال پاسخ یحیی به جذب دلفی هم منفی بوده و تاکیدش جذب مهاجم خارجی است. البته یحیی یک خارجی که در لیگ ایران بازی کرده و سابقه بازی در پرسپولیس را هم داشته یعنی گادوین منشا را هم تایید کرده بود اما مذاکرات باشگاه با او سرانجامی نداشت تا قراردادش با مس رفسنجان تمدید شود.

لوکادیا همچنان گزینه است

یکی از مهاجم‌هایی که طی روزهای اخیر بحث احتمال حضورش در پرسپولیس مطرح شد، یورگن لوکادیا، بازیکن تیره‌پوست فصل پیش بوخوم آلمان بود. مهاجمی‌ که در فوتبال اروپا و به‌خصوص هلند کارنامه درخشانی داشته است؛ تا جایی که یکی از‌ مدیران ارشد باشگاه پرسپولیس برای مذاکره با این بازیکن بار سفر به کشور ترکیه را بست و گفت‌وگویی هم‌ بین طرفین انجام شد اما مذاکرات به دلایل مالی به بن‌بست رسید و تا این لحظه قراردادی بین دوطرف به امضا نرسیده است. اتفاقی که به مذاق هواداران پرسپولیس خوش نیامد و باعث ناامیدی پرسپولیسی‌ها شد تا جایی که گل‌محمدی تصمیم گرفت در بازی دوستانه آخر پرسپولیس از یک مهاجم جوان و ناشناس در خط حمله استفاده کند.

البته ظاهرا این مهاجم هلندی که سابقه حضور در برایتون انگلیس را دارد و فصل گذشته هم در بوندس‌لیگا به بایرن‌مونیخ و دورتموند گل زده، در لیست گل‌محمدی قرار نداشت و مدیران باشگاه مستقیم سراغ مذاکره با او رفتند. در شرایطی که خبر منتفی شدن حضور این بازیکن در تهران اعلام شده، شنیده می‌شود مدیران پرسپولیس همچنان نیم‌نگاهی به جذب لوکادیا دارند و از احتمال اندک‌شانس خود برای حضور این مهاجم می‌خواهند نهایت استفاده را ببرند. دیروز خبر جالب و مرتبطی هم در این خصوص منتشر شد؛ مبنی‌بر اینکه مدیران تیم نایمخن هلند به‌دنبال جذب لوکادیای 28ساله بودند اما اعلام کردند مذاکرات‌شان با او متوقف شده و دنبال گزینه‌های دیگری هستند.

مانگا یا گزینه‌ای دیگر؟

آلف مانگا و لوکادیا و یک گزینه خارجی دیگر، سه گزینه نهایی باشگاه پرسپولیس بودند و مذاکرات برای جذب یکی از آنها به‌طور همزمان انجام می‌شد. درباره لوکادیا همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم‌، شاید اتفاقاتی رخ دهد تا باز هم گزینه پرسپولیسی‌ها شود اما درغیر این‌صورت آلف مانگا و یک گزینه دیگر همچنان شانس پرسپولیسی شدن را دارند. مانگای برزیلی در مذاکرات اولیه با پرسپولیس به نتیجه نرسید اما با پیگیری‌های مدیران باشگاه و با توجه به اینکه هنوز با تیمی قرارداد نبسته است، این احتمال وجود دارد تا اواخر هفته به تهران سفر کند و پرسپولیسی شود‌‌. البته هواداران پرسپولیس چندان هم راغب نیستند این بازیکن عضو تیم‌شان شود؛ چراکه بررسی‌ها نشان می‌دهد پست اصلی مانگا وینگر است و توانایی بازی در خط حمله را دارد و این خصوصیات بازیکنی مثل تمیروف است. آنها می‌گویند باشگاه باید دنبال یک مهاجم تخصصی مثل کاسیانو برود تا مشکلات گلزنی تیم برطرف شود.

آخر هفته سرنوشت‌ساز

داستان جذب مهاجم‌ خارجی برای پرسپولیس از مذاکرات عجیب و غریب و البته نافرجام با کاسیانو در دو ماه پیش آغاز شد و همچنان روی اعصاب هواداران این تیم رژه می‌رود! اما اگر پرسپولیسی هستید و اخبار این تیم را دنبال می‌کنید برای رسیدن به آخر این داستان تکراری تا چند روز دیگر هم دندان روی جگر بگذارید. تا اواخر این هفته و به احتمال فراوان تکلیف جذب مهاجم خارجی پرسپولیسی‌ها مشخص می‌شود‌. هر مهاجمی هم که جذب شود بازی هفته اول قرمزپوشان مقابل ذوب‌آهن را از دست می‌دهد و در این شرایط چشم‌ امید گل‌محمدی در خط حمله به مهدی عبدی و تمیروف خواهد بود‌، اگرچه ترابی و صادقی و حتی سروش رفیعی هم در بازی‌های دوستانه پیش‌فصل نشان دادند راه عبور توپ از خط دروازه حریفان را بلد هستند و احتمال دارد به‌عنوان مهاجم کاذب به میدان بروند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج