۱۳۲۹۰۶۴
۲۰۸۱
۲۰۸۱
پ

قراردادهای جدید قرمزها زیر ذره‌بین بیرانوند

پرسپولیس بعد از قهرمانی در دو جام راهی تعطیلات شد و درنهایت بعد از تقریبا چهل روز استراحت دور جدید تمریناتش را از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرد.

فرهیختگان: پرسپولیس بعد از قهرمانی در دو جام راهی تعطیلات شد و درنهایت بعد از تقریبا چهل روز استراحت دور جدید تمریناتش را از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرد. در این مدت حواشی زیادی پیرامون این تیم وجود داشت. از احتمال جدایی یحیی گل‌محمدی گرفته تا تاخیر زیادی که در تمدید قرارداد بازیکنان آزاد به وجود آمد، فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند و مذاکره جدی او با باشگاه استقلال، اعتصاب بازیکنان به خاطر مسائل مالی و... که همه این مسائل به نوبه خودش نقش زیادی در تاخیر ایجاد‌شده در استارت سرخپوشان و به نوعی دیر جمع شدن آنها داشته است. اما با اتفاقات مثبتی که در دو سه روز اخیر در پرسپولیس رخ داد تا حد زیادی آرامش به این تیم برگشت و سرخپوشان در شرایطی فعلی با جذب دو سه بازیکن با تیمی کامل خود را آماده شروع لیگ بیست و دوم خواهند کرد. در ادامه مروری داریم بر اتفاقاتی که باعث شد اوضاع پرسپولیس بهتر شود و برنامه‌های پایانی این باشگاه در فصل نقل و انتقالات.

ماموریت ویژه به کاپیتان

یحیی گل‌محمدی اواسط هفته پیش بود که بعد از صحبت با علیرضا بیرانوند متوجه می‌شود که او تصمیمش برای رفتن به استقلال جدی است و قصد ندارد پیشنهاد وسوسه‌انگیز این باشگاه را رد کند. با توجه به همین مساله یحیی در تماس با وحید امیری از او می‌خواهد که به‌عنوان کاپیتان پرسپولیس و دوست صمیمی بیرانوند او را مجاب کند که از تصمیمش صرف‌نظر کند. در همین راستا امیری خود را به تهران رسانده و به همراه وکیلش، ابوذر تیموری که دوست صمیمی مشترک این دو بازیکن است به سراغ بیرانوند می‌روند. این دو بعد از ساعت‌ها صحبت با بیرانوند او را مجاب می‌کنند که به اعتبار خود ضربه نزده و در جمع سرخپوشان ماندنی شود. در این میان تماس‌هایی هم از سوی فدراسیون با بیرانوند گرفته می‌شود مبنی‌بر اینکه اگر باشگاه پرسپولیس شکایت کند احتمال محرومیتش وجود دارد. در کنار این مساله نیز استقلالی‌ها از موضع خود در قبال پیشنهاد سنگین مالی به بیرانوند عقب‌نشینی کرده و این دروازه‌بان متوجه می‌شود که شرایط حسابی پیچیده شده است. در ادامه ماجرا امیری و تیموری راهی باشگاه پرسپولیس شده و بعد از صحبت با رضا درویش شرایط را برای بازگشت بیرانوند و عقد قرارداد جدید فراهم می‌کنند؛ هر‌چند درویش همچنان تاکید می‌کند که نمی‌تواند به بیرانوند بیشتر از سقف قرارداد باشگاه قرارداد جدیدی امضا کند.

ضرری که بیرانونداز اعتماد به وکیلش کرد

وکیل بیرانوند نقش اصلی را در ماجرای فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس برعهده داشت و تاکید او این بود که این فسخ قانونی است اما با تماس‌هایی که از سوی فدراسیون با این دروازه‌بان گرفته شد، بیرانوند فهمید که بابت اعتماد بیش از حد به وکیلش اشتباه بزرگی مرتکب شده است. اما نکته جالب توجه اینکه بیرانوند چون قرارداد قبلی‌اش را فسخ کرده بود برای ماندن در پرسپولیس باید قرارداد جدید امضا می‌کرد. در همین راستا او در این قرارداد باید قوانین جدید را هم رعایت می‌کرد. در قرارداد قبلی بیرانوند آپشن‌هایی را داشت که 50 درصد به اصل قراردادش اضافه می‌کرد. مشابه اتفاقی که این فصل رخ داد و علی بیرو جدا از قراردادش نزدیک به 7 میلیارد تومان هم پاداش گرفت. اما قوانین جدید اجازه نمی‌دهد بازیکنی بیشتر از 30 درصد قراردادش آپشن اضافه کند و از طرفی بند فسخ هم نمی‌تواند داشته باشد. از این رو بیرانوند در این قرارداد جدید هم بند فسخ 250 هزار دلاری‌اش را از دست داد و هم اینکه فقط 30 درصد قراردادش آپشن اضافه کرده است. طبق برخی اخبار دریافتی قرارداد جدید بیرانوند با پرسپولیس 15 میلیارد تومان به سه میلیارد آپشن و بدون بند فسخ است.

بیرانوند می‌خواست ۵ساله ببندد

شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد اما در نشست چهارشنبه‌شب علیرضا بیرانوند با رضا درویش، این دروازه‌بان به قدری تحت‌تاثیر حضور هواداران در مقابل ساختمان باشگاه قرار گرفته بود که برای جبران اشتباهش قصد داشت قرارداد 5 ساله با پرسپولیس امضا کند. او این پیشنهاد را به درویش داد اما اطرافیانش به وی اعلام کردند احساسی تصمیم نگیرد که بعدا پشیمان شود و بهتر است همان قرارداد دوساله را امضا کند.

قراردادهای جدید زیر ذره‌بین بیرانوند

بیرانوند به‌عنوان دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس و یکی از کاپیتان‌های تیمش شدیدا مخالف این است که بازیکنی بیشتر از او در تیم دستمزد دریافت کند. از این رو او به‌طور دقیق قراردادهایی که در باشگاهش امضا می‌شود را زیر ذره‌بین دارد. با توجه به این ماجرا، باشگاه پرسپولیس مجبور است با همین رقمی که با بیرانوند قرارداد امضا کرده با بازیکنان تازه‌وارد و تمدیدی‌ها امضا کند. این اتفاق در مورد قرارداد سعید صادقی و مسعود ریگی هم رخ داد. در واقع رضا درویش خودش به بیرانوند اعلام کرد که تحت هیچ شرایطی بیشتر از سقف تعیین‌شده به بازیکنی نخواهد داد. ناگفته نماند صادقی تمایل داشت راهی فوتبال امارات شود که درنهایت مشتری پیدا نکرد و پیشنهاد داخلی بهتر از پرسپولیس هم نداشت تا اینکه مجبور به تمدید قرارداد شد.

درویش حرف آخر رابه مدیربرنامه کنعانی زد

مدیر برنامه‌های محمدحسین کنعانی‌زادگان در روز‌های اخیر مذاکراتش را با رضا درویش ادامه داد و هنوز توافقی بین طرفین حاصل نشده است. دلیل این مساله هم این است که درویش تحت هیچ شرایطی حاضر نیست به کنعانی‌زادگان بیشتر از ملی‌پوشان دیگر پرداختی داشته باشد. مخصوصا بعد از قضیه‌ای که در مورد بیرانوند رخ داد و این دروازه‌بان نیز در قرارداد جدیدش سقف قرارداد را رعایت کرد. در چنین شرایطی کنعانی‌زادگان برای بازگشت به پرسپولیس باید خواسته مالی خود را تا حد زیادی کاهش دهد که بعید است این اتفاق رخ دهد اما شاید در روزهای آینده اتفاقات جدیدی در این زمینه رخ دهد.

مدیریت مناسب باشگاه

باشگاه پرسپولیس بعد از فسخ یکطرفه قرارداد علیرضا بیرانوند در عرض یکی دو ساعت با حواشی زیادی مواجه شد. حضور یحیی گل‌محمدی و جر و بحث او با رضا درویش، اختلاف نظر برخی اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس با درویش و تجمع هواداران مقابل باشگاه همه اتفاقاتی بود که ساعاتی بعد از فسخ یکطرفه بیرانوند در باشگاه پرسپولیس رخ داد. اگرچه درویش بعد از این ماجرا‌ها موقع خروج از پارکینگ با مخفی شدن در اتومبیلش اقدام عجیبی انجام داد اما در ادامه کار او حواشی تیمش را به خوبی مدیریت کرد. از این جهت که تحت هر شرایطی بر سر حرف و تصمیم خود مبنی‌بر اینکه به تمامی ملی‌پوشانش یک اندازه و در یک زمان به مانند همه بازیکنان پرداختی داشته باشد، ماند. علیه بیرانوند مصاحبه نکرد تا او را مقابل هواداران قرار دهد و در واقع وکیل او را مقصر اصلی این تصمیم او معرفی کرد. با توجه به همین مساله موقعی که بیرانوند تصمیم به بازگشت گرفت اصلا از درویش دلخور نبود و جالب اینکه مدیرعامل پرسپولیس وکیل او را 40 دقیقه پشت در اتاقش نگه داشت و درنهایت پادرمیانی مسئولان باشگاه پرسپولیس باعث شد که این فرد به داخل جلسه راه داده شود!

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج