۱۳۷۸۴۰۰
۴۵۵
۴۵۵
پ

پنجره زمستانی بسته، مشکل بزرگ یحیی برای تقویت تیمش

پرسپولیس برای ماندن در جمع مدعیان باید بازی‌های باقی‌مانده خود تا نیم‌فصل را با برد پشت سر بگذارد.

فرهیختگان: پرسپولیس برای ماندن در جمع مدعیان باید بازی‌های باقی‌مانده خود تا نیم‌فصل را با برد پشت سر بگذارد. این هشداری است که یحیی گل‌محمدی هم به شاگردانش داده است؛ چراکه او این موضوع را در نظر گرفته که ممکن است کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ۴ امتیاز کسر شده از سپاهان را به این تیم برگرداند و آن وقت طلایی‌پوشان با در نظر گرفتن تک امتیاز کسر شده پرسپولیس، فاصله‌شان با این تیم به عدد ۶ خواهد رسید. در چنین شرایطی طبیعی است که رقابت در بالای جدول از همین هفته جذاب و هیجان‌انگیز شود. شاگردان گل‌محمدی پیش از ظهر روز گذشته آخرین تمرین خود را در تهران انجام داده و با پرواز چارتر راهی اهواز شدند. کاروان این تیم قرار است امروز بلافاصله بعد از بازی نیز به تهران برگشته و خود را برای بازی با شمس آذر قزوین که در روز یکشنبه سوم دی ماه برگزار خواهد شد، آماده کنند. در روزهای باقی‌مانده سرخپوشان مجبورند بدون وقفه تمرینات خود را انجام دهند و استراحتی نیز در کار نخواهد بود.

پنجره زمستانی بسته، مشکل بزرگ یحیی برای تقویت تیمش

   فشردگی بازی‌ها و آخرین فرصت نفرات مازاد

پرسپولیس در 13 روز باید 4 بازی برگزار کند که با این فشار بازی‌ها طبیعتا یحیی به همه نفرات تیمش نیاز خواهد داشت. در همین راستا فرصت خوبی است تا بازیکنانی که ممکن است در زمستان در لیست مازاد سرخپوشان قرار بگیرند، خودی نشان دهند. قدر مسلم یحیی به دنبال تقویت تیمش در نقل و انتقالات زمستانی است و حداقل دو بازیکن از لیست این تیم کنار گذاشته خواهند شد. در این بین نبیل باهویی گزینه اول است که هنوز نتوانسته برای پرسپولیس گلی به ثمر برساند. او تا الان حضورش در لیست مازاد سرخپوشان در زمستان تقریبا قطعی است مگر اینکه در بازی‌های باقی‌مانده آنقدر خوب کار کند که نظر یحیی در موردش تغییر یابد. از بین هافبک‌های دفاعی پرسپولیس هم یک بازیکن احتمالا برای نیم‌فصل دوم به تیمی قرض داده شود. در مورد برنامه‌های یحیی برای فصل نقل و انتقالات زمستانی در گزارشی کامل مفصل به آن خواهیم پرداخت.

   پرسپولیس امروز تهاجمی‌تر می‌شود

یحیی گل‌محمدی در دربی 102 ترکیبی را به میدان فرستاد که بیشتر نفراتش از بین هافبک‌های تیم بودند. درواقع کم پیش آمده بود که یحیی بخواهد ریگی، رفیعی و سرلک را همزمان به میدان بفرستد اما در دربی او این کار را انجام داد تا جنگ‌های میانه میدان را ببرد و در 20 دقیقه پایانی بود که شاهد تعویض‌های تهاجمی یحیی برای گرفتن سه امتیاز بازی بودیم و یکی از نفرات تعویضی هم توانست گلزنی کند. برای بازی امروز شرایط فرق می‌کند و سرمربی پرسپولیس مالکیت توپ و میدان و ایجاد موقعیت را در دستور کار قرار خواهد داد. از این‌رو از بین امید عالیشاه و محمد عمری یک نفر به ترکیب اصلی سرخپوشان برگشته و از بین ریگی و سروش نیز یکی روی نیمکت خواهد نشست. ضمن اینکه احتمال حضور حنانوف به جای اسماعیلی‌فر هم زیاد است. در پست‌های دیگر بعید است تغییری از ابتدا داشته باشیم اما در طول بازی نفراتی چون احمدی، باهویی، سورگی، بابایی و اسدبیگی شانس زیادی برای بازی کردن خواهند داشت.

   گولسیانی آپشنش را هم گرفت!

گئورگی گولسیانی قبل از دربی حاضر نشد پرداختی باشگاه پرسپولیس را به مانند دیگر نفرات خارجی تیمش، دریافت کند و مدیریت این باشگاه را تحت فشار گذاشت تا آپشن قرارداد سال گذشته‌اش را هم دریافت کند. او درواقع وقتی دید که سپاهان هم سخت خواهانش است از فرصت استفاده کرد و شرایطی را ایجاد کرد که باشگاه پرسپولیس مجبور به پرداخت کل طلب این فصل و فصل قبلش شود. در سوی دیگر هم درویش برای اینکه ماجرای عیسی آل‌کثیر تکرار نشود سریعا وارد عمل شد و خواسته مدافع گرجستانی را اجرا کرد. در شرایط فعلی گولسیانی تنها بازیکنی از جمع سرخپوشان است که هم دریافتی خوبی از قرارداد این فصلش را داشته و هم اینکه آپشن قرارداد فصل پیشش را گرفته است. ناگفته نماند که دیگر نفرات خارجی باشگاه پرسپولیس همچنان منتظرند تا آپشن‌های قرارداد فصل پیش خود را دریافت کنند.

   کارمندان باشگاه آخرین گزینه برای پرداختی‌ها!

باشگاه پرسپولیس دو ماه است که پرداختی به کارمندانش نداشته و این مساله با دلخوری آنها همراه شده است. در این بین برخی از آنها که در ورزشگاه درفشی‌فر و شهید کاظمی فعالیت می‌کنند بیشتر از بقیه تحت فشار بوده و گلایه‌های خود را نزد افراد نزدیک به درویش مطرح کرده‌اند. مدیرعامل پرسپولیس در روزهای اخیر هر چقدر دریافتی از اسپانسرها داشته به بازیکنان و مربیان پرداخت کرده و از این‌رو پولی برای کارمندان باشگاه نمانده است. در این میان کاپیتان‌های پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی هم از سهم خود گذشتند تا بقیه اعضای تیم دریافتی بیشتری داشته باشند و در این شرایط پرداختی به آنها هم باید به‌زودی انجام شود. ناگفته نماند که درویش و نزدیکانش قولی به کارمندان باشگاه برای پرداخت هرچه سریع‌تر حقوق‌های معوقه نداده‌اند و این مساله بیشتر آنها را دلخور کرده است. نکته جالب توجه اینکه اطرافیان درویش این روزها مدام صحبت از قراردادهای مالی خوب باشگاه پرسپولیس با اسپانسرها می‌کنند که به نظر می‌آید بیشتر شبیه بزرگ جلوه دادن اقدامات اخیر اوست درحالی‌که در عمل می‌بینیم درویش در پرداخت با تاخیر حقوق کارمندان باشگاهش هم مانده است.

   پنجره بسته پرسپولیس برای فصل نقل و انتقالات

اگرچه یحیی گل‌محمدی سخت به دنبال تقویت تیمش در فصل نقل و انتقالات زمستانی است و درویش هم در این مورد به او اطمینان داده است اما باخبر شدیم باشگاه پرسپولیس تا زمانی که مالیات چند سال قرارداد بوژیدار رادوشویچ را ندهد و پرونده شکایتی او را نبندد، نمی‌تواند بازیکنی به لیستش اضافه کند. در این مورد یکی از مسئولان این باشگاه گفت: «فیفا برای پرداخت مطالبات رادوشویچ زمانی را تعیین کرده بود که از طریق حساب‌مان در فیفا توانستیم باقی‌مانده طلب این دروازه‌بان کروات را بدهیم اما مالیات هم باید پرداخت شود تا پرونده به‌طور کل بسته شود. تا زمانی که این پرونده باز باشد پنجره نقل و انتقالاتی‌مان بسته خواهد بود. البته تا شروع فصل نقل و انتقالات زمستانی فرصت داریم تا مالیات قراردادهای رادو را پرداخت کنیم.»

   خبری از بازگشت محرمی نیست

در روزهای اخیر خبرهایی مبنی‌بر بازگشت صادق محرمی به پرسپولیس آن هم در همین زمستان مطرح شده است که در نوع خودش جالب توجه بوده و توجهات زیادی را جلب کرده است. در همین راستا امیر هوشنگ سعادتی، مدیربرنامه‌های مدافع ملی‌پوش به «فرهیختگان» گفت: «از شنیدن این خبر تعجب می‌کنم. صادق شرایط خیلی خوبی را در تیم دیناموزاگرب دارد و هیچ تصمیمی برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد. ضمن اینکه او دو فصل دیگر با باشگاه زاگرب قرارداد دارد و مطمئنا در این تیم ماندنی خواهد بود.» وی که مدیربرنامه‌های حنانوف هم هست در مورد آینده این بازیکن در پرسپولیس نیز عنوان کرد: «باشگاه پرسپولیس مطالبات حنانوف به غیر از آپشن فصل پیش او را پرداخت کرده است. قرارداد این بازیکن با باشگاه پرسپولیس در پایان این فصل به اتمام خواهد رسید و او هیچ پیشنهادی از این باشگاه برای تمدید قراردادش نداشته است.»

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج