۱۴۰۴۱۹۱
۳ نظر
۶۳۲
۳ نظر
۶۳۲
پ

هاشمی‌نسب: منصورخان می‌گفت در دربی فقط باید آرامش داشت

تیم فوتبال استقلال به هر دشواری که بود در اهواز از پس همتای خوزستانی خود برآمد تا با کسب سه امتیاز حساس و مهم‌تر از آن بدون تلفات به دیدار دربی برسد.

فرهیختگان: تیم فوتبال استقلال به هر دشواری که بود در اهواز از پس همتای خوزستانی خود برآمد تا با کسب سه امتیاز حساس و مهم‌تر از آن بدون تلفات به دیدار دربی برسد. این در حالی است که هر زمان صحبت از دربی به میان ‌می‌آید یکی از نام‌هایی که به ذهن ‌می‌آید مهدی ‌هاشمی‌نسب است. کسی که از زمانی که بازی ‌می‌کرد تا به امروز که مربی استقلال است، نامش با این دیدار مهم در فوتبال باشگاهی ایران گره خورده و به قول خودش این بازی برای او از تفاوت خاصی برخوردار است. به مناسبت برگزاری دیدار دربی و البته برتری سخت آبی‌ها در اهواز دقایقی با‌ هاشمی‌نسب به گفت و گو پرداختیم که متن آن را در ادامه ‌می‌خوانید.

هاشمی‌نسب: منصورخان می‌گفت در دربی فقط باید آرامش داشت

استقلال در اهواز مقابل تیم قعرنشین اما سختکوش استقلال خوزستان به‌سختی به برتری رسید تا در آستانه دربی به سه امتیاز ارزشمند رسیده باشد. هرچند این پیروزی با استرس زیادی برای هواداران این تیم به دست آمد.

لیگ طوری شده است که همه تیم‌ها کار دفاعی را خوب انجام ‌می‌دهد ضمن اینکه بازی کردن در زمینی که این دیدار در آن برگزار شد و در آن شرایط یک مقدار سخت بود. همچنین بعد از بازی با مس رفسنجان در جام حذفی که ناباورانه از این رقابت‌ها حذف شدیم؛ این اتفاق باعث شده بود تا یک مقدار استرس روی تیم ما باشد. به همین دلیل هم شاید تا حدودی هم‌عقیده باشیم این در حالی است که بعد از گلی که به ثمر رساندیم چند موقعیت خوب دیگر را از دست دادیم و این مورد باعث شد تا نیمه دوم روی پاس‌های بلندی که بازیکنان حریف ‌می‌دادند تحت فشار قرار بگیریم که این مورد هم به نظر من طبیعی بود. همیشه انتقاد وجود دارد و ما آن را با دیده منت ‌می‌پذیریم اما مهم سه امتیاز بود که از این دیدار با شرایط سختی که وجود داشت، آن هم قبل از دربی گرفتیم. امیدوارم این روند ادامه‌دار باشد. ما ترجیح ‌می‌دهیم سه امتیازها را بگیریم حتی با این شکل بازی.

به نظر ‌می‌رسد از محبوبیت زیادی بین بازیکنان استقلال برخوردار باشید. بیشتر گلزنان تیم بعد از گلزنی به سمت شما ‌می‌آیند. در این خصوص هم صحبت ‌می‌کنید؟

من هیچ کاری نمی‌کنم و در موفقیت‌ها همه سهیم هستند. سهم من هم به عنوان مربی تیم، اندازه تدارکات تیم تا بلانکو که گل ‌می‌زند تا حسینی که کاپیتان تیم است و کلین‌شیت ‌می‌کند برابر است. شاید به‌خاطر ارتباطی باشد که در تمرین با بچه‌ها داریم در غیر این صورت بازیکنان استقلال با تمام مربیان تیم به همین شکل رفتار ‌می‌کنند. از نکونام گرفته تا مربیان دیگر و حتی با سایر عوامل تیم مثل تدارکات و ... همه با هم صمیمی‌هستیم. یکی از رموز موفقیت امسال استقلال همین صمیمیت است که بین بچه‌های تیم وجود دارد. با تمام و کاستی‌هایی که وجود دارد فکر ‌می‌کنم یکی از نقاط مثبت تیم یکدلی و اتحاد ماست. در این حلقه و دایره شاید به خاطر لطف خدا باشد که یک مقدار بچه‌ها به ما لطف دارند و بعد از گل زدن برای تقسیم شادی بعد از گل‌های خود به سمت من ‌می‌آیند.

با وجود آن که در ابتدای فصل و حتی پیش‌فصل، یک مقدار تیم خوب تقویت نشد، اما به نظر ‌می‌رسد از تیمی‌ یکدست برخوردار هستید که بازیکنانش برای برتری در زمین تا لحظه آخر ‌می‌جنگند.

یک مقدار که نه، زیاد! اما ما یک چیزی داریم که خیلی‌ها ندارند. آن هم همدلی و انسجام ماست که برای موفقیت استقلال با تمام وجودمان ‌می‌جنگیم.

به دربی حساس پایتخت برسیم. این دیدار سه روز دیگر برگزار ‌می‌شود. در خصوص این دیدار چه صحبتی دارید؟ هرچند بعد از بازی با استقلال خوزستان صحبت‌هایی را مطرح کردید که از آن به عنوان خط و نشان برای پرسپولیس تعبیر شد.

صحبت زیادی ندارم. این بازی هم یک مسابقه هست مثل سایر مسابقات دیگر. این مساله را هم به‌صورت واقعیت ‌می‌گویم که اصلا اگر برای پیروزی در این دیدار شش امتیاز به تیم برنده ‌می‌دهند که یک جور دیگر صحبت کنم یا اگر با مساوی در این بازی بیشتر از یک امتیاز ‌می‌گیریم که باز هم حرف‌های دیگری بزنم! قطعا دربی هم مانند تما‌می‌ بازی‌ها سه امتیاز دارد، شاید به‌خاطر سابقه و پیشینه آن یک مقدار حساسیتش بیشتر باشد. ما تلاش ‌می‌کنیم و حتی یک تلاش متفاوت ‌می‌کنیم. ان‌شاءالله بتوانیم سه امتیاز آن را بگیریم و بتوانیم جایگاه‌مان در صدر جدول را محکم کنیم.

هر قدر هم بگویید به نظر ‌می‌رسد دربی برای مهدی‌ هاشمی‌نسب یک تفاوت دیگری دارد.

قطعا برایم متفاوت است اما شک نکنید که در حال حاضر من به عنوان عضو کوچکی از باشگاه استقلال باید کمک کنم که حساسیت این بازی به تیم انتقال پیدا نکند. ما برای موفقیت در دربی نیاز به آرامش داریم. زمانی که خودم در استقلال بازی ‌می‌کردم و به این تیم آمدم، چیزی که از منصور پورحیدری یاد گرفتم این بود که برای این بازی فقط باید آرامش داشته باشید. آرامش، آرامش و فقط آرامش. برخلاف جای دیگری که بودم به هر حال قبل از بازی دربی چیزهای دیگری به ما ‌می‌گفتند اما این جا منصورخان به ما یاد داد که فقط آرامش داشته باشیم.

به نوعی انگار برای پرسپولیسی‌ها کری ‌می‌خوانید.

من با کسی کری ندارم. من کری‌هایم را خوانده‌ام و جواب‌هایم را هم داده‌ام و الان دیگر با هیچ‌کس کری ندارم. به هر حال هستند کسانی که در آن تیم به من لطف دارند و با هم رفیق هستیم. هواداران این تیم هم همیشه به من محبت داشته‌اند و برایم قابل احترام هستند. آنهایی هم که فحاشی ‌می‌کنند جواب‌شان را خیلی وقت پیش داده‌ام و اصلا به آنها کاری ندارم.

پرسپولیسی‌ها به‌تازگی در خصوص دربی و انتخاب داوری این دیدار بیانیه دادند. در این مورد چه صحبتی دارید؟

در این مورد در حال حاضر نظر خاصی ندارم و حرفی نمی‌زنم. ان‌شاءالله بعد از بازی اگر لازم باشد صحبت ‌می‌کنم. الان استقلال نیاز به آرامش دارد و سر فرصت در این خصوص صحبت ‌می‌کنم.

درباره انتخاب داور این دیدار حساس صحبتی ندارید؟

هیچ نظری ندارم اما اگر کمک‌داور ویدئویی باشد فکر ‌می‌کنم عدالت در بازی بیشتر حاکم خواهد شد. در هر صورت در بازی رفت هم اگر VAR نبود شاید نتیجه دیگری حاصل ‌می‌شد که تاثیر گرفته از عدالت نبود. باز هم تاکید ‌می‌کنم صحبت در خصوص این موارد زیاد است اما ان‌شاءالله که هر تیمی‌ مستحق برد است، عادلانه این بازی را ببرد.

به نظر ‌می‌رسد با برتری برابر استقلال خوزستان، استقلال یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شده باشد.

هنوز خیلی زود است بخواهیم در این مورد صحبت کنیم. ما هنوز رقیب‌های مستقیمی ‌داریم که بازی با آنها باقی مانده است. البته برتری برابر سپاهان شاید به ما خیلی کمک کرد اما بازی‌های مهم دیگری هم هنوز مانده‌اند که نیاز به برتری در این دیدارها هم هست. وقتی استقلال خوزستان تیمی‌که در پایین جدول است، با تمام احترا‌می‌که برای این تیم دارم به این شکل ما را تحت فشار قرار ‌می‌دهد، این نشان ‌می‌دهد فوتبال در لیگ ما خیلی نزدیک دنبال ‌می‌شد و رقبای بعدی ما هم ‌می‌توانند خطرناک و خطرساز ظاهر شوند. ما باید به تلاش‌مان و همدلی‌مان ادامه بدهیم. باید از تیم و بچه‌های تیم‌مان مراقبت کنیم تا در ادامه راه موفق باشیم.

درباره قرارداد بلانکو طی روزهای اخیر برخی مسائل حاشیه‌ای ایجاد شده که در این مصاحبه نمی‌خواهیم به آن بپردازیم. با این وجود این سوال پیش ‌می‌آید که چقدر از این بازیکن راضی هستید؟

این موضوع و قرارداد بلانکو در حیطه وظایف من نیست که بخواهم به آن بپردازم و درباره قراردادش صحبت کنم اما قطعا از بلانکو راضی هستیم، خیلی هم راضی هستیم. او کارهایی که کادرفنی ‌می‌خواهد را به نحو احسن در زمین انجام ‌می‌دهد. البته ما از تمام بازیکنان‌مان راضی هستیم. از آن کسی که یک دقیقه هم بازی نکرده تا بازیکنی که در تمام بازی‌ها فیکس بوده از همه رضایت داریم. همه به یک اندازه دارند زحمت ‌می‌کشند و تلاش ‌می‌کنند. بلانکو هم اصلا زیر فشار نبود شاید برخی این طور فکر ‌می‌کنند. اما او راحت، سرحال و در خدمت تیم است. ما هیچ بازیکنی را تحت فشار نداریم. همیشه به بازیکنان‌مان ‌می‌گوییم توقع گلزنی از کسی نداریم. اولویت‌هایی قبل از گل زدن داریم که این موضوع هم به مسائل فنی بر‌می‌گردد. بنابراین نه بلانکو، نه مهرداد، نه آرمان و پیمان؛ هرکدام بازی کنند اصلا توقع گلزنی از آنها نداریم. ما گزینه‌هایی داریم که از گلزنی برای ما مهم‌تر هستند. در هر صورت باید تلاش کنیم و بجنگیم و با تمام وجودمان بازی کنیم.

به عنوان بازیکنی که در خط دفاع بازی ‌می‌کردید، خط دفاعی استقلال و نفرات این خط را چطور ارزیابی ‌می‌کنید؟

ما از تمام بازیکنان‌مان به یک اندازه راضی هستیم. آمار گل‌های خورده ما نشان ‌می‌دهد که بهترین خط دفاعی را داریم. این هم مختص خط دفاعی نیست و به ساختار دفاعی تیم بر‌می‌گردد که جا دارد از تک‌تک بچه‌هایمان که با مسئولیت‌پذیری تمام نکات فنی را به‌درستی انجام ‌می‌دهند تشکر کنم.

درباره صحبت‌های اخیر نکونام در نشست خبری بعد از بازی با استقلال خوزستان یا پشتیبانی‌های مدیریتی در تیم، شما هم صحبتی دارید؟

صحبت خاصی ندارم چون این مسائل در حیطه وظایف من نیست که بخواهم درباره‌اش صحبت کنم.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   این چرت میگه دفعه قبل که همه کارشناس گفتن وار به کمک شما اومد وگر نه یه اخراجی داشتین

  • ناشناس

   اگر هاشمی نسب محبوب بخاطر توهین به پرسپولیس محبوب شده این محبوبیت نیست محبوبیت اقا کریم باقری داره بخا طر احترام به رقیب بدست اورده

  • HOSSEiN LOTFi

   این درسته

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج