adexo3
۱۴۱۴۰۵۰
۵ نظر
۱۴۵۹
۵ نظر
۱۴۵۹
پ

رهبری‌فر: نه استقلال لیاقت قهرمانی دارد نه پرسپولیس

بهروز رهبری‌فر پیشکسوت تیم پرسپولیس اعتقاد دارد با این سبک بازی هیچ کدام از تیم های استقلال و پرسپولیس لیاقت قهرمانی را ندارند.

همشهری آنلاین: بهروز رهبری فر با اشاره به رقابت نزدیک دو تیم استقلال و پرسپولیس در ۷ هفته پایانی لیگ برتر برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت ها اظهار داشت: من خیلی لیگ را دنبال نمی‌کنم چرا که بازی‌ها در ساعت‌هایی است که من یا مشغول کاری هستم یا در خانه نیستم. اما دو بازی آخر تیم های استقلال و پرسپولیس را دیدم و به نظرم من با این کیفیت و سبک بازی که این دو تیم ارائه می دهند هیچ کدام از تیم‌های استقلال و پرسپولیس لیاقت قهرمانی را ندارند. این چه فوتبالی است؟ نیمه دوم بازی پرسپولیس و ملوان را دیدم تعجب کردم چطور این تیم دارد قهرمان می‌شود!؟ تیمی که دارد قهرمان می‌شود باید در قواره قهرمانی بازی کند.

او افزود: حتی تیم استقلال در مقابل آلومنیوم عملکرد خاصی نداشت و اگر نیمه دوم تیم آلومینیوم یک مقدار تجربه داشت می‌توانست بازی را ببرد یا بازنده نباشد. ملوان هم نباید به پرسپولیس می‌باخت. پرسپولیس با این روندی که مقابل ملوان داشت امتیاز از دست می‌دهد. باید یک فکری بکند حالا اگر لازم است تغییر تاکتیک بدهد. بهترین نفرات را دارد. خوب هم حمایت می‌شود اما فوتبالی که ارائه می‌دهد به هیچ وجه قابل قبول نیست. بزن زیرش که خیلی وقت است منسوخ شده است. در زمان ما می‌گفتند فوتبال علی اصغری الان این فوتبال علی‌اکبری است. هیچی از پرسپولیس ندیدیم.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان اضافه کرد: فقط بردهای یک هیچ، یک هیچ، هم برای پرسپولیس و هم برای استقلال رقم می‌خورد اما هوادار و مردم و من دوست داریم بازی های پر گل را ببینیم. پرسپولیس در نیم فصل سه -چهار تا بازیکن خوب هم اضافه کرد. یک گل بزن و برو تو دفاع و فقط دفاع کن که نمی شود! از طرفی اشتباهات داوری هم هست. این طور بردها برای من لذت ندارد. البته تیم‌های دیگر هم زحمت می‌کشند اما هیچ کدام به اندازه پرسپولیس بازیکن ندارند. به اندازه پرسپولیس هوادار ندارند. به اندازه پرسپولیس هم حمایت نمی‌شوند!

هیچ تیمی این حد در ناز و نعمت نیست. اما یک گل می زنید آنهم حالا آفساید یا هرچی بعد به دفاع می‌روید. خب حمله کنید گل دوم و سوم را بزنید. بازی در ورزشگاه آزادی و با حضور هواداران است. ولی رفته‌اید دفاع می‌کنید.

رهبری فر در خصوص اینکه قهرمانی از بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس متعلق به کدام تیم خواهد بود تاکید کرد: هر کدام از تیم ها باهوش‌تر باشند و امتیازات را بگیرند قهرمان می‌شود.

او درباره اینکه از وقتی اوسمار سکان هدایت پرسپولیس را برعهده گرفته سوای نیمه دوم بازی با ملوان در سایر بازی‌ها عملکرد قابل قبولی داشته است گفت: اوسمار را باید در دو -سه بعد ارزیابی کنیم. اولا اینکه اگر در نیمه فصل ۳-۴ بازیکن به تیم اضافه نمی شدند و همان تیم زمان یحیی گل محمدی بود چگونه نتیجه می‌گرفت؟ یا باید در بازی مقابل تیمی مانند ملوان که تهاجمی می کرد ارزیابی می‌شد. در کنارش در ۳-۴ بازی هم خوب بوده اما تیمی که نوسان دارد دچار مشکل می‌شود. تیمی که خوب بازی می‌کند نتیجه هم می‌گیرد. با این حال اوسمار هم به عنوان جانشین یحیی گل محمدی توانسته گلیم خودش را از آب بیرون بکشد اما نمی‌شود گفت فوق العاده بوده است.

او با حمایت از رفیعی دروازه بان جانشین بیرانوند در تیم پرسپولیس تاکید کرد: متاسفانه فوتبال این طوری است. بارسلونا دفاع وسط ۱۶ ساله و و ینگر راست ۱۷ ساله را استفاده می کند و ما تعجب می‌کنیم. انگار که از فضا آمده‌اند اما ما وقتی به ناچار مجبور می‌شویم بیرانوند را به دلیل مصدومیت بیرون بگذاریم از بازیکن جوان و جانشین استفاده می‌کنیم وگرنه اگر بیرانوند مصدوم نمی شد ۱۰۰ سال دیگر به رفیعی بازی نمی‌رسید. چراکه جرات نداشتن به او بازی بدهند. در حالی که اگر امسال به رفیعی و امثال او بازی بدهند پشتوانه تیم است و سال آینده فیکس بازی می‌کند. در اروپا دروازه‌بان دوم بازی‌های حذفی را بازی می‌کند اما در ایران اینطور نیست. باید به نفرات جوان و ذخیره بها داد.

رهبری فر در خصوص دیدار این هفته پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان گفت: صنعت نفت یک هفته قبل تر توانست سپاهان را ببرد و زمانی هم که خودم در پرسپولیس بازی می‌کردم همواره بازی با صنعت نفت در آبادن یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما بود. در آبادان بازیکنان این تیم از انگیزه بالایی برخوردار هستند و هوادارانشان ۳ برابر با انگیزه‌تر تیم‌شان را تشویق می کنند. با این حال پرسپولیس اگر خودش باشد (نه مثل نیمه دوم بازی با ملوان) می‌تواند پیروز شود. با وجود اینکه صنعت نفت مربی جدیدی را استخدام کرده اما هنوز آن ساختار تیمی را ندارد. اما اگر بخواهیم دفاع کنیم کارمان خیلی سخت می‌شود. نباید بگویم صنعت نفت به عنوان یکی از تیم‌های انتهای جدولی نمی‌تواند دردسری برایمان داشته باشد بلکه باید با تمام قوا به مصاف این تیم برویم.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اینکه جواد نکونام به عنوان مربی تیم استقلال قبل و بعد از هربازی علیه پرسپولیس صحبت هایی را مطرح می‌کند گفت: این موضوع خیلی بد است. جواد نکونام بازیکن تیم ملی بوده و یکی از بهترین هافبک ها محسوب می‌شد. من در تیم ملی و یک سال در پاس با او همبازی بودم. خیلی بچه خوبی است. در عرصه مربیگری باید یک مقدار خودش را کنترل کند. من در یک جمعی هم گفتم این استرسی که نیمکت استقلال دارد که با هر سوت داور همه مربیان به لب خط می‌آیند ناخودگاه در زمین به بازیکنان انتقال داده می‌شود. در حالی که اگر نیمکت آرامش داشته باشد بازیکنان هم در زمین با آرامش بازی می‌کنند. اما این عصبانیت روی نیمکت باعث می‌شود در کنفرانس الفاظی را به کار ببرد که اگر آرامش داشت و عصبانی نبود هیچ وقت آن الفاظ را به کار نمی‌برد.

وی ادامه داد: تا زمانی که VAR به فوتبال ما نیاید مباحث پیرامون داوری وجود خواهد داشت. اینکه بگویند نمی واهند ما قهرمان شویم یا می خواهند فلان تیم قهرمان شود از کسی که سال ها در اروپا با مربیان بزرگ کار کرده قابل قبول نیست. باید احترام حریف را داشت. یا اینکه فلان تیم رقیب در نیم فصل بازیکن خریده است خب شما هم خرید می‌کردید. البته فکر می کنم منظورشان این است که صاحب دو تیم استقلال و پرسپولیس یکی است و مثلا وقتی به پرسپولیس پول داده اند تا بازیکن بخرند، باید به استقلال هم می دادند. با این حال جواد نکونام مربی خوبی است، بازیکن خوبی هم بوده ولی این نوع صحبت ها در قواره مربیان استقلال و پرسپولیس نیست. بیانیه های این دو باشگاه هم که دیگر کمدی شده و خیلی خنده‌دار است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • اسماعیلی‌‌دزفول

   دمت‌گرم‌حقیفت‌راگفتی

  • Epbm

   ببین حرف زدن یک پیشکسوت پرسپولیسی وحرف زدن محمد نوری پیش کسوت استقلال خدا وکیل این نوری ذره ای شعور نداره

  • علیرضا صالحی

   هر کی ندونه فک میکنه خودش تا حالا ۱۰ تا جام‌ آورده و ۲۰ بار ملوان را شکست داده،یکم درست صحبت کنید ،

  • ناشناس

   آقای رهبری فرد حق با شماست. به نظر من پرسپولیس مقابل سپاهان به بعد وارد مکافات میشه

  • ناشناس

   وقتی یه پیشکسوت اذعان به گل افساید و حمایت از تیم داره، بقیه چی بگن خب؟!

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج