آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۲۳۹۷۵
۲۱ نظر
۲۳۳۴
۲۱ نظر
۲۳۳۴
پ

مظلومی: استقلال را حذف کردند تا پرسپولیس را به آسیا بفرستند

سرمربی سابق استقلال گفت: الان قهرمانی دست خود بچه‌هاست اما بازی‌ها حساس هستند. به‌خصوص بازی با نساجی بسیار سخت و حساس است. استقلال با تیم‌هایی بازی دارد که شرایط خودشان هم در جدول حساس است، مثل همین نساجی.

همشهری آنلاین: جلسه ظهر جمعه پیشکسوتان استقلال به‌منظور تعیین‌تکلیف سه و نیم درصد باقی‌مانده سهام این باشگاه که برای پیشکسوتان استقلالی تدارک دیده شده است باعث شد تا دقایقی با پرویز مظلومی سرمربی و بازیکن اسبق آبی‌ها که اتفاقا هفته گذشته نیز در تمرین استقلالی‌ها حاضر شده بود به گفت‌وگو بپردازیم. در این بین گریزی هم به شرایط آبی‌پوشان، حواشی اطراف این تیم و مباحث داوری زدیم.

شنیده می‌شود در جلسه‌ای که در دفتر کانون پیشکسوتان استقلال برگزار کردید درباره انتخاب یک نماینده از پیشکسوتان برای حضور در هیات‌مدیره این باشگاه هم صحبت‌هایی انجام شده است.

این موضوع مطرح نشد. ما فقط درباره تقسیم‌بندی سهام پیشکسوتان براساس سابقه آنها بررسی‌های لازم را به عمل آوردیم. قرار شد در جلسه بعدی تکلیف روشن شود. در هر صورت گروه‌هایی تشکیل شدند که روی این مساله کار کنند و سوابق پیشکسوتان را درآورده تا براساس سهام باشگاه استقلال تقسیم شود. در واقع تمام نفراتی که در باشگاه استقلال از گذشته تا به حال در هر رشته‌ای سابقه حضور داشته‌اند شامل این تقسیم‌بندی خواهند شد.

مظلومی: استقلال را حذف کردند تا پرسپولیس را به آسیا بفرستند

طبق گفته سازمان خصوصی‌سازی، قرار بود ۵ درصد از سهام باشگاه به پیشکسوتان برسد. چطور این مقدار به ۳ و نیم درصد کاهش پیدا کرده؟

مثل اینکه آقای قربانزاده آن را فروخته است. 10 درصد را قبلا فروخته و به نظر می‌رسد یک و نیم درصد سهام را اضافه بر سازمان و قوانینی که وجود داشته در بورس به مردم فروخته است. اینکه قانونی بوده یا نه خبر ندارم اما قرار شده اولیایی این موضوع را پیگیری کند. البته نمی‌شود آن را پس گرفت چون به مردم فروخته‌اند مگر اینکه این مقدار را بخرند. جالب اینکه در پرسپولیس به این شکل نیست و کل پنج درصد برای پیشکسوتان این باشگاه موجود است.

از تیم چه خبر؟ هفته گذشته در تمرین حضور داشتید؟

بله رفتیم و سر زدیم. باید در این هفته‌های آخر به هر نحوی که می‌توانیم به تیم و بچه‌ها کمک کنیم. هرچند کار سخت شده است.

استقلال یک امتیاز جلو هست. چرا کار سخت است؟

الان قهرمانی دست خود بچه‌هاست اما بازی‌ها حساس هستند. به‌خصوص بازی با نساجی بسیار سخت و حساس است. استقلال با تیم‌هایی بازی دارد که شرایط خودشان هم در جدول حساس است، مثل همین نساجی. این تیم در جدول شرایط خوبی ندارد و می‌خواهد با کسب نتیجه لازم هر طور شده در لیگ بماند بنابراین بازی مقابل چنین تیم‌هایی سخت است. به نظرم در سه بازی آینده مسابقه بعدی‌مان از همه سخت‌تر است چون هم حساسیتش بالاست و هم اینکه تیم رقیب تلاش می‌کند تا به استقلال برسد. کافی است لغزشی ایجاد شود.

البته می‌توان حدس زد که گل‌گهری‌ها هم به دلایلی که اهالی فوتبال از آن خبر دارند، رقیب سخت و چغری برای استقلال محسوب خواهد شد.

همه حریفان سخت هستند اما این صحبت‌ها مطرح نیست. این شایعات زیاد هستند مثل همین شایعاتی که درباره تخلف اخیر هر روز یک اسم از آن در می‌آید. یعنی چه که هر روز می‌گویند اسم فلانی هست و فلانی نیست. این کارها و این برخوردها درست نیست. البته باید این تخلفات رو شود اما اینکه همین‌طوری اسامی الکی را مطرح می‌کنند این کار درستی نیست. کسانی هستند که قضیه‌شان ثابت شده و آنها را احضار کرده‌اند و برخی هم که بازداشت هستند اما اینکه هر روز یک اسم را ردیف می‌کنند این درست نیست.

به‌صورت کلی نظر شما در رابطه با این قضیه چیست؟

من شدیدا موافق این برخوردها هستم، سالیان سال است که این حرف‌ها را می‌گوییم که باید با این مافیایی که در فوتبال هست برخورد شود. خیلی راحت هم می‌شد با آن برخورد کرد. خدا را شکر که از یک جا شروع شد.

خود شما سال‌ها پیش در استان کرمان مربیگری کرده‌اید. آن زمان این خبرها بود؟

خیر. آن زمان همه چیز شسته‌رفته بود اما چیزی که وجود دارد این است که این مساله همه جا رخنه کرده است. این که یک‌سری مربیان همیشه هستند چه ببازند و حذف شوند همیشه هستند. اینها مسائلی هستند که باید به آن رسیدگی شود. همیشه گفته‌ام آدم‌هایی که سالم کار می‌کنند بیرون از گود هستند چه در مدیریت، چه در مربیگری و چه در عوامل دیگر. زمان ما این مسائل نبود. چه در زمان مربیگری در استقلال و چه در دوران بازیگری زمان ما این خبرها نبود. معمولا کسانی که این پیشنهادات را می‌دهند به سمت کسانی می‌روند که لغزش دارند. سراغ ما نمی‌آیند. خوشبختانه در دوره فوتبال مان یا دوران مربیگری این خبرها نبوده است.

در جلسات مختلفی که با رئیس‌جمهور حضور داشته‌اید، در این مدت درباره رشد و توسعه فوتبال یا برخورد با این فسادها با آقای رئیسی صحبتی داشته‌اید؟

اتفاقا سر قضیه خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس خیلی وقت پیش این مساله را پیشنهاد دادم که ایشان این مساله را به‌خاطر مردم پیگیری کنند تا این اتفاق درنهایت بیفتد. منتها گفتیم به پیشکسوتان هم برسید و بخشی از سهام را به آنها بدهید اما نه سه و نیم درصد. پیشکسوتان صاحب اصلی باشگاه هستند و پولی هم که از بابت خرید استقلال داده شده به باشگاه ریخته نشده و به حساب دولت ریخته می‌شود. اما این وسط حق پیشکسوتان استقلال فقط سه و نیم درصد است؟ البته در دیدار آخر زیاد فرصت صحبت مهیا نشد اما هر بار رئیس‌جمهور اخبار فوتبال و ورزش کشور را پیگیری می‌کنند.

استقلال سال گذشته از حضور در آسیا به دلایلی که می‌دانیم محروم شد. به نظر شما فساد سازمان‌یافته‌ای که در فدراسیون فوتبال به‌تازگی شفاف شده است؛ به این موضوع ارتباطی پیدا می‌کند؟

چه عرض کنم. خیلی چیزها را به هم نزنید بهتر است! اما خیلی مفت استقلال را از آسیا حذف کردند. فقط به‌خاطر بدهی استراماچونی نبود. دو تیم زیر پوشش وزارت ورزش بودند و دو تا نباید به آسیا می‌رفتند چون مالک دو باشگاه یک وزارتخانه بود و وزارت ورزش باید انتخاب می‌کرد که مالک کدام تیم شود. به همین دلیل بهانه گرفتند و به‌خاطر بدهی استراماچونی ما را حذف کردند و پرسپولیس را به آسیا بردند.

به داوری‌ها برسیم. صحبت‌هایی را درباره ناداوری علیه استقلال مطرح کرده بودید.

درست است اما در قشر داوری هیچ داوری نمی‌خواهد خودش را بدنام کرده و منافع خودش را ببیند. در هر صورت اشتباهات در داوری زیاد هستند که به نظر من سهوی است. داوری یکی از مشاغل سخت است. این که 90 دقیقه بدون اشتباه سوت بزنید بسیار دشوار است. ما بازی را با صحنه آهسته می‌بینیم، باز هم نمی‌توانیم قضاوت کنیم چه برسد به داور که باید در لحظه تصمیم بگیرد. این که بخواهیم انگ بزنیم که عمدا این اشتباهات را مرتکب می‌شوند به نظرم کار درستی نیست. اعتقادم این است که باید در کمیته داوران هم تغییراتی صورت گرفته و حالا که جوانگرایی صورت گرفته باید شاهد تغییرات هم باشیم. البته نمی‌دانم برای رئیس کمیته داوران چه اتفاقی افتاده و جریان چیست که او استعفا داده اما نهادهای نظارتی باید بررسی کنند که آیا برای تیمی اتفاق خاصی افتاده است؟ من مربی هم در ارنج و تعویض‌هایم اشتباه می‌کنم و این اشتباهات برای عوامل دیگر هم وجود دارد. تازه من فرصت دارم فکر کنم اما داور فرصت فکر کردن هم ندارد هرچند امیدوارم این اشتباهات عمدی نباشد و بیشتر هم معتقدم که سهوی هستند. با همه این تفاصیل کمیته داوران باید داوران و ناظران قوی را برای دیدارهای حساس و مهم انتخاب کند تا با اشتباهات برخورد شود. اینکه ناظر بگذارند و برخورد نشود چه فایده‌ای دارد؟

صحبت پایانی...

آرزوی موفقیت برای استقلال در سه بازی پایانی دارم. تا همین الان هم بچه‌ها قهرمان واقعی هستند چون تا به امروز تلاش زیادی کرده‌اند و جا دارد از این فرصت استفاده کرده و دوباره از آنها تشکر کنم.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   تو بازم زبون وا کردی

  • پیمان 1986

   همش دنبال بهانه

  • ناشناس

   ظاهراً استقلال قافیه را از پیش باخته و خود را بازنده میداند با این مصاحبه پرویز مظلومی

  • مسعود.ا

   کلاگیس خان.
   استقلال تو پلی آف از قوطی سازی چلغوزآباد حذف شده بود،ربطی به پرسپولیس نداشت.

  • ناشناس

   درود بر شما دوستان عزیز پرسپولیسی مادر عروس شروع کرد

  • ناشناس

   درود بر شما دوستان عزیز پرسپولیس و بعد دوستان استقلال وقتی به نساجی مازندران باخت نکاه کنید چه شود انشالله نساجی مازندران با ۳گل استقلال سوارخ میکنه انشاالله به امید خدا

  • ناشناس

   شتردرخواب بیند پنبه دانه

  • ناشناس

   اینم تازه گیاشروع کرده به هذیون گفتن،علتش روخدامیدون وخودش

  • علی عزیزی

   خوب کاری کردند استقلال و حذف کردند دوست داستن

  • ناشناس

   اخه کیسه بله همون اول حذف میشه که.ابرومون میره

  • ناشناس

   خداکنه اینجوری باشه تا شما هی بسوزین هی بسوزین هی بسوزین

  • مهران

   این عادت دارند این کار کنند ولی پرسپولیس دوزاری رفت آسیا چه کرد فقط آبروی ایران برد

  • اسماعیلی‌‌دزفول

   چراخودتون‌کاری‌میکنیدکه‌پرسپولیسیهاجوابتون‌رابدهندتازمانی‌که‌پای‌داوروبقیه‌رابه‌میان‌میاوریداوضاعتان‌همین‌است‌بااین‌حرفها‌تمرکزداوران‌رابیشتربه‌هم‌میزنید

  • ناشناس

   پرسپولیس شده خار چشم بعضیا

  • ناشناس

   استقلال وپرسپولیس با ان همه هزینه هنگفت وبریز بپاش ها حالا حال مردم از شنیدن اسم استقلال وپرسپولیس به هم میریزد واز این تیم‌ها نفرت پیدا کردن چون زمانی مردم در معیشت وخورد وخوراک ماندن وهزینه استقلال وپرسپولیس را میشوند که از بوجه عمومی تامین میشود حالشان به هم میریزد

  • اریایی

   مو قشنگ

  • کیسه بره ۶تا از العین می خوره میاد

  • علی فیروزفر

   یکی به این اقا بگه . تاریخ مصرف تو با ایمون زاید تموم شد الکی پیش هوادارانتون خود شیرینی نکن
   دیگه همه کس همه چیز را می دونند . پس الکی خودتو مضحکه این و ان نکن. ❤

  • ناشناس

   اخه توکه تو دهه فجر تو ده دقیقه ده نفره سه گل از پرسپولیس نوش جون کردی چرا حرف میزنی.

  • ناشناس

   خدارا شکر؛لنگ شهر هم توی آسیا چیزی نشد.

  • بهرام

   بغصیا خیلی رو دارن !!!!!!
   آقای تفویض اختیار...‌‌‌...

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج