آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۲۴۹۹۷
۱ نظر
۲۴۶۹
۱ نظر
۲۴۶۹
پ

۹ خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

در طول زمان پلیس آمریکا با استفاده از چه ماشین‌هایی به تعقیب مجرمان پرداخته است؟ برای آشنایی با خودروهای پلیس آمریکا همراه ما باشید.

گجت نیوز: در طول زمان پلیس آمریکا با استفاده از چه ماشین‌هایی به تعقیب مجرمان پرداخته است؟ برای آشنایی با خودروهای پلیس آمریکا همراه ما باشید.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

در اواخر قرن نوزدهم میلادی و با توسعه صنعت اتومیبل‌سازی و استفاده گسترده اقشار جامعه از خودرو، برای نخستین بار اتوموبیل‌هایی تحت نام خودرو پلیس، در آمریکا تولید شدند. در واقع اولین خودروهای پلیس کشور آمریکا، واگن‌هایی بودند که با نیروی الکتریکی در شهرهای آکرون و اوهایو توسط پلیس مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

در ابتدا پلیس برای مدیریت حمل و نقل از موتورسیکلت استفاده می‌کرد؛ اما با گسترش استفاده خلاف‌کاران از خودرو، پلیس نیز مجبور شد برای انجام وظیفه خود از خودروهای اختصاصی خود استفاده کند. هر چقدر خلافکاران برای فرار به خودروهای قوی و سریع‌تری دسترسی پیدا می‌کردند، نیروی پلیس نیز مجبور به استفاده از مدل‌های قدرتمندتری می‌شد؛ به‌گونه‌ای که قرار است ماشین پلیس جدید آمریکا یک رولز رویس باشد.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

البته در ابتدا ایده ساخت خودرو اختصاصی پلیس برای تعقیب مجرمان نبود و بیشتر به‌خاطر کم کردن هزینه‌های جانبی نیروهای پلیس بودند. به این معنا که یک افسر پلیس با استفاده از یک خودرو پلیس مجهز به بی‌سیم می‌توانست محله‌ای که پیش‌تر توسط نگهبانان متعددی محافظت می‌شد را پاسبانی دهد. به این طریق هزینه‌های پلیس کاهش پیدا می‌کرد.

خودروهای پلیس آمریکا از کجا وارد کار شدند؟

اولین محموله خودروهای پلیس آمریکا توسط شرکت فورد در سال ۱۹۵۰، در سال ۱۹۵۵ توسط شورولت و در سال ۱۹۵۶ توسط دوج رونمایی و به پلیس تحویل داده شدند. پلیس از این شرکت‌ها درخواست می‌کرد که خودروهای اختصاصی این نیرو به پیشرانه‌های قوی‌تری به نسبت خودروهای معمولی مجهز شوند تا توانایی تعقیب و دستگیری مجرمان افزایش پیدا کند. نتیجه این درخواست، تولید موتور ۸ سیلندر توسط برند فورد شد که روی خودرو مدل ۱۸ در سال ۱۹۳۸ نصب شده بود.

در ادامه این مطلب به روند تکامل خودروهای پلیس آمریکا می‌پردازیم، تا ببینیم نیروهای پلیس برای تعقیب و دستگیری مجرمان از چه خودروهایی استفاده کرده‌اند.

انفورسر

شرکت کرایسلر در دهه ۶۰ میلادی، خودرو سدان ۴ درب به نام انفورسر را برای پلیس آمریکا طراحی کرد. از جمله ویژگی‌های متمایزکننده این خودرو با اتومبیل‌های معمولی، سیستم قدرت‌رسانی مجزا برای فرمان و ترمز‌های غلتکی بود. حجم پیشرانه این خودرو در آن زمان، عدد عجیب ۵.۹ لیتر بود. توان تولیدی این پیشرانه ۸ سیلندر به‌وسیله گیربکس دکمه‌ای-فشاری به چرخ‌های عقب خودرو منتقل می‌شد.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

در شرایط عادی، پیشرانه این خودرو توانایی تولید قدرت ۲۶۵ اسب بخار را داشت که می‌توانست خودرو را به نهایت سرعت ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت برساند. در آن زمان، چراغ‌های مورب نمای جلویی این خودرو بیش از هر چیزی جلب توجه می‌کرد.

موکانو

دوج موکانو آخرین خودرو پرمصرف پلیس آمریکا بود. تا قبل از شروع بحران نفتی، پلیس آمریکا برای ایجاد برتری در توان و سرعت وسایل نقلیه مورد استفاده خود، سفارش خودروهایی با نهایت توان را به شرکت‌های سازنده محصولات اختصاصی پلیس می‌داد؛ به‌گونه‌ای که تمامی وسایل نقلیه این نیرو، حجم موتوری بالاتر از ۵ لیتر داشتند. اما با شروع بحران جهانی نفت، تقاضاها برای خودروهای پرمصرف کاهش یافت و تولید خودروهای با موتور حجیم، کنار گذاشته شد. لازم به ذکر است که اولین خودرو هیبرید پلیس توسط فورد ساخته شده است.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

دوج موکانو خودرویی ساخته شده توسط شرکت کرایسلر است که تا ابتدای قرن بیستم، ۸۵ درصد ناوگان خودروهای پلیس آمریکا را شامل می‌شد.

شورولت نووا

در سال‌های 1975 تا 1979، شرکت شورولت توانست به‌صورت گسترده خودروهای مورد نیاز پلیس را تولید کند. در آن زمان، نیروی پلیس شهرهای مختلف آمریکا به‌دنبال خودرویی با عملکرد بهتر و مصرف سوخت بهینه‌تر بودند و از سوی دیگر، بزرگ بودن سایز خودرو را نشانه ابهت ماشین پلیس می‌دانستند. همین موضوع شورولت نورا را به گزینه‌ای ایده‌آل برای پلیس آمریکا تبدیل کرده بود. شورولت نیز برای کسب رضایت بیشتر دپارتمان پلیس، آپشن‌های موسوم به 9C1 خود را به خودرو نووا اضافه کرد تا خودرویی به نام نووا 9C1 تولید شود.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

آپشن‌های 9C1 شامل رینگ‌های فولادی HD، ترمزهای دیسکی برای 4 چرخ، یک سیستم مجزای قدرت فرمان با نسبت چرخش بالا، خروجی اگزوز دوگانه و نصب محافظ ضربه برای گلگیر بود.

پیشرانه این خودرو با کد L99 از نوع 8 سیلندر با 4.3 لیتر حجم، توانایی تولید قدرت 200 اسب بخار و گشتاور 332 نیوتن‌متر را داشت.

فورد LTD کرون ویکتوریلا

اولین خودرو اختصاصی پلیس آمریکا که توسط شرکت فورد ساخته شد، فورد LTD کرون ویکتوریلا نام داشت. این خودرو نمونه ارتقا یافته فورد LTD با کد تولیدی P72 به‌شمار می‌آید که با ارتقای محسوس پیشرانه برای دستیابی به سرعت بیشتر، توسعه داده شده است.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

در ابتدا فورد LTD به‌عنوان خودرو تاکسی یا برای مصارف اداری تولید شده بود؛ اما به‌دلیل عملکرد عالی این خودرو، نظر پلیس آمریکا را به خود جلب کرد تا سفارش نمونه ارتقا یافته آن را به شرکت فورد بدهد.

در واقع تا پایان دهه 70 میلادی، ماشین های پلیس در دسترس، قدرت مورد انتظار پلیس آمریکا را فراهم نمی‌کردند و وسوسه ساخت محصولی با قدرت و سرعت بالا برای فورد، منتهی به تولید LTD کرون ویکتوریا و برای شورولت به تولید ایمپلا منجر شد.

فورد موستانگ SSP

در سال 1982 پلیس آمریکا نیاز خود را برای یک خودرو گشت‌زنی بزرگراه با توانایی‌ها بالا به خودروسازان اعلام کرد. در بین خودروسازان، رقابت شدیدی برای پذیرش سفارش پلیس شکل گرفت که در نهایت، شرکت فورد با نسخه ارتقا یافته موستانگ با کد SSP توانست برنده شود.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

این خودروها حاوی بسته‌های ارتقادهنده مخصوص نیروهای پلیس بودند که شامل یک موتور ۵ لیتری، سرعت و شتاب‌گیری عالی، جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی یا اتومات، ورودی هوا روی کاپوت برای خنک‌سازی بیشتر پیشرانه، صفحات تقویت شده برای شاسی، محفظه‌های زوتور برای ترمز دیسکی قسمت جلو و دیگر امکانات بود.

فورد کرون ویکتوریا، یکی از محبوب ترین خودروهای پلیس آمریکا

تنها ماشین پلیس قدیمی که تا به امروز در مناطق مختلف آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد، فورد کرون ویکتوریلا است. اگر به بازی‌های رایانه‌ای علاقه داشته باشید، ظاهر این خودرو برای شما آشنا خواهد بود؛ چرا که در بسیاری از بازی‌های کامپیوتری، فورد کرون ویکتوریلا نماد خودروی پلیس آمریکا بوده است. محبوبیت این خودرو به‌قدری بالا است که کشورهایی نظیر کانادا و عربستان سعودی را هم مشتاق سفارش این خودرو کرد.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

در بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۱ دو نسل متفاوت از این خودرو تولید و مورد استفاده قرار گرفت؛ هم‌اکنون آخرین نسخه‌های مورد استفاده از این خودرو وارد طرح جایگزینی شده‌اند تا به‌مرور جای خود را به خودروهای جدید دهند.

شورولت تاهوئی PPV

با توقف تولید شورولت کاپرایس، فورد تنها شرکتی بود که برای پلیس آمریکا، خودرو دیفرانسیل عقب تولید می‌کرد. همین موضوع سبب شد تا شورولت برای ورود به رقابتی مجدد با فورد، خودرو تاهوئی PPV را هر چند به‌صورت محدود، اما به تولید برساند.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

تاهوئی PPV نسخه ارتقا یافته تاهوئی محسوب می‌شود که به آپشن‌های ویژه افزایش قدرت بدنه و ضخامت ورق‌ها، افزایش قدرت پیشرانه و کاهش سطح ارتفاع خودرو برای تعلیق بهتر در دورها مجهز شده است. این مدل هنوز هم در خدمت نیروهای پلیس آمریکا برای ماموریت‌های تعقیب و گریز است.

فورد اینترسپتور ۲۰۲۰

اینترسپتور نماد قدرت این روزهای پلیس آمریکا است. در طی سالیان گذشته به‌دلیل استقبال زیاد مردم از خودروهای شاسی بلند و کراس اوور، پلیس آمریکا برای هرچه جذاب‌تر، قدرتمندتر و بهینه‌تر شدن آن‌ها، روی به استفاده از خودروهای شاسی بلند با نمای یوقور آورده است. یکی از مزایای این خودرو، قیمت معقول آن است؛ به‌طوری که آن را دسته گران ترین خودروهای پلیس قرار نمی‌دهد.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

فورد اینترسپتور که بر پایه مدل اکسپلورر ساخته شده است، از ابتدای سال ۲۰۲۰ در خدمت ناوگان پلیس آمریکا قرار گرفت. این خودرو در دو نسخه با توان‌های مختلف سفارش داده شده است. نسخه پایه این خودرو به یک موتور ۷ سیلندر ۳.۳ لیتری مجهز شده که توانایی تولید ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۲.۵ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این خودرو یک نسخه اکوبوست ۳ لیتری نیز دارد که می‌تواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۲ نیوتن‌متر گشتاور را تولید کند. این خودرو از نوع هیبرید بوده تا نهایت صرفه‌جویی در مصرف سوخت را داشته باشد.

فورد رسپوندر F-۱۵۰

اولین خودرو پیکاپ پلیس آمریکا در سال‌های جاری توسط فورد به تولید رسید. توانایی‌های فورد در تبدیل کردن یک خودرو پیکاپ به ماشین پلیس، در سراسر جهان بازخوردهای مناسبی را به‌همراه داشت و سبب شد در بسیاری از کشورها این رویه دنبال شود.

9 خودرویی که جنایت در خیابان‌ها را به پایان می‌رساند

فورد رسپوندر F-150، وانت غول‌پیکری است که با بسته آفرود FX و موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر اکوبوست، می‌تواند نهایت قدرت 375 اسب بخار و گشتاور نهایی 637 نیوتن‌متر را تولید کند. یکی از توانایی‌های متمایزکننده این خودرو به نسبت سایر ماشین پلیس‌ها، توانایی نصب یدک‌کش در قسمت بار رسپوندر است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   فقط بیش از هزار نفر در سال توسط پلیس کشته میشن در امریکا اونم در کشوری که بیشترین تعداد زندانی رو داره

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج