۲۷۶۶۹ ۲۶۱ نظر
۵۴۰۳

خرید خودرو با کمتر از ۵ میلیون تومان

اگر سطح توقع تان را پایین بیاورید با بودجه کمتر از ۵ میلیون تومان هم می توان صاحب خودرو شد؛ البته بستگی به این دارد که پرایدهای نسیم و صبای تولید شده در سال ۸۳ را «خودرو» بدانید

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

هفت صبح: اگر سطح توقع تان را پایین بیاورید با بودجه کمتر از 5 میلیون تومان هم می توان صاحب خودرو شد؛ البته بستگی به این دارد که پرایدهای نسیم و صبای تولید شده در سال 83 را «خودرو» بدانید

خرید خودرو دست دوم از آن مسائلی است که هر کسی در مورد آن نظر خاص خودش را دارد. بعضی ها آن را چون خریدی دست دوم می دانند اعتقاد دارند دیگر نیازی به حساسیت و ریزبینی معقول و معمول نیست و قبلا شخص دیگری زحمت استهلاک خودرو را به نوعی کشیده اما در مقابل عده ای عقیده دارند خرید این دسته از خودروها بسیار سخت تر از مدل صفر کیلومتر و سرحال آن است چرا که نه صاحب قبلی آن را می شناسند و دورنمایی از وضعیت روحی و رانندگی او ندارند و نه می دانند خودرو مورد نظر از چه خوان هایی عبور کرده تا به اینجا رسیده.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

به هر حال شکی نیست که بعد از خرید منزل، اتومبیل از مهمترین خریدهایی است که در لیست خانواده ایرانی و امروزی قرار می گیرد؛ پس اگر قرار است مبلغ چند میلیونی از جیب مبارکتان بپردازید مطمئنا انتظار رضایت کامل از خریدتان آن هم از نوع دست دوم را دارید.

این بار در رنج های مختلف قیمتی نگاهی به این بازار پر رونق خودرو انداخته ایم و بعضی از مدل های مناسب را از لحاظ ارزش، فراوانی و کاربرد لیست کرده ایم. مسلما وضعیت جیب شما و سلیقه تان در نهایت تصمیم اصلی را خواهد گرفت ولی دورنمایی کلی از وضعیت این بازار با وجود رقابت میلیمتری که بین بعضی از مدل ها وجود دارد، می تواند حداقل پیش زمینه ای ذهنی برای داشتن انتخابی درست برایتان مهیا کند.

زیر ۵ میلیون تومان

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

شاید فکر کنید با این مبلغ نتوان لیستی مناسب تهیه کرد و در نهایت به خودرو مورد نظر رسید. ولی زیاد بدبین نباشید و هستند دوستان کم توقعی که می توانند با این بودجه ناچیز در پارکینگ خانه تان جا خوش کنند.

همین پیکان خودمان؛ در مدل های ۷۳ تا ۷۶ از ۱/۵ تا ۲ میلیون تومان خرید و فروش می شود؛ البته می توانید مدل های بالاتر مثل ۸۱ را هم تا ۳/۵ میلیون تومان پیدا کنید. البته در انتخاب هایتان می توانید روی پراید هم حساب باز کنید؛ البته نه مدل بالا و نه حتی سری x۱۰۰، همان پرایدهای نسیم و صبای قدیمی خودمان بدون فرمان هیدرولیک و ترمز ABS، مدل ۸۱ آن چیزی حدود ۳/۵ میلیون تومان می ارزد و برای خرید مدل ۸۳ باید حدود ۴/۵ میلیون بپردازید.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

اینجا هر چقدر پول دهید همانقدر آش می خورید و با توجه به بودجه تان باید فتیله توقع تان را هم پایین بیاورید. البته اگر می خواهید با این بودجه خودرویی تنها برای روزهای تعطیل تان بخرید و به تک بودن آن اهمیت می دهید می توانید به اپل کورسا و فولکس گلف هم حساب باز کنید. کورسای مدل ۹۴ با اینکه موتوری قوی ندارد ولی حداقل ظاهرش خوب و چشمنواز است.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

در صورت پیدا کردن نمونه خوب آن حدود ۴/۵ میلیون تومان باید کنار بگذارید، ضمن اینکه فولکس گلف هم می تواند انتخاب مناسبی برای ماشین بازها باشد. با پنج میلیون تومان یک گلف با وضعیت فنی متوسط سهم شما خواهد بود. البته این را فراموش نکنید هزینه تعمیرات، پیدا کردن قطعات و فرسودگی بدنه می تواند در مورد این دو خودرو قدیمی شما را اذیت کند.

البته پژو RD هم می تواند جزو انتخاب ها باشد که متاسفانه گذر زمان تاثیر نامطلوبی بر کیفیت آن می گذارد. این خودرو عجیب وطنی در مدل ۸۱ خود ۲/۹ میلیون و در مدل ۸۴ اش چهار میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان


5 تا 10 میلیون تومان

خبف در این بازه قیمتی خوشبختانه دستمان بازتر است؛ ولی نمی توان آنچنان روی کمیت انتخاب ها مانور داد و تنها کیفیت نمونه های انتخابی زیر پنج میلیون تومان بالاتر می رود. البته خوشبختانه MVM110 هم این بار به لیستمان اضافه می شود. مدل 84 این خودرو چینی در مرز پنج میلیون تومان حرکت می کند.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

مدل ۸۶ آن هم چیزی حدود ۵/۶ میلیون برایتان آب می خورد. در مورد پراید هم باید گفت با ۸ تا ۱۰ میلیون تومان نمونه های صفر کیلومتر منتظر شما هستند ولی اگر بودجه تان کم است و به هر دلیلی دست دوم آن را می خواهید، مدل ۸۴ اش ۵/۵ میلیون، مدل ۸۶ آن ۶/۵ میلیون و در نهایت مدل ۸۸ این خودرو ۷/۵ میلیون تومان برای جیبتان دندان تیز کررده اند.

همچنین خبر خوب اینکه با این مبالغ می توانید تجربه رانندگی با یک SUV را هم تجربه کنید. نیسان پاترول در صورت سالم بودن می تواند ۷ تا ۹ میلیون تومان برایتان خرج بتراشد؛ ضمن اینکه در صورت هزینه برای اسپورت کردن آن می توانید از متفاوت بودنتان در میان شاسی بلندها لذت ببرید.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

دوو سی یلو هم انتخاب معقولی است؛ کسی نیست که از نرمی و توانایی های خوب این خودرو حرف نزده باشد و با توجه به نبودن مدل صفر آن پیدا کردن نمونه دست دوم و سالمش انتخاب خوشایندی است. این خودرو در مدل ۸۲ خود حدود ۹ میلیون تومان می ارزد.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان


با این بودجه به سمند هم می توانید فکر کنید؛ به عنوان مثال نمونه های قدیمی و اولیه این خودرو در سال 82 حدود 6/5 میلیون تومان می ارزد که البته با توجه به خصوصیات این خودرو ملی نمی توان زیاد روی سالم بودنشان مطمئن بود.


۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

خب در این رنج قیمت کاملا خوش به حالتان خواهد شد. هم خودروهای ساخت داخل برایتان نور بالا می زنند و هم نمونه های خارجی که مدل های صفر کیلومترشان گرانتر است. شاید کمی خوشبینانه باشد ولی می توانید در لیست تان حتی بنز و BMW را هم جای دهید. مرسدس E۱۹۰ مدل ۸۵ با قیمت ۱۴ میلیون تومان و BMW ۵۲۸ به ارزش ۱۱ میلیون تومان منتظر شما هستند که مسلما پیشنهاد نمی شوند مگر اینکه هزینه های مکرر تعمیراتی برایتان مشکلی ایجاد نکند.

بد نیست بدانید پژو ۲۰۶ مخصوصا در تیپ ۲ قهرمان خرید و فروش بازار دست دوم زیر ۲۰ میلیون تومان است که نظر ما را هم بخواهید این مدل می تواند خرید خوبی برایتان باشد اگر با دقت و تیزبینی انجام شود. در مورد این هاچ بک هم هر چقدر پول بدهید همانقدر آش می خورید؛ تیپ ۲ مدل ۸۶ آن ۱۱/۵ میلیون و مدل ۸۸ آن ۱۳ میلیون تومان دست به دست می شود.

در صورت تمایل به خرید نمونه اتومات آن هم در مدل ۸۸ آن باید حدود ۱۵ میلیون تومان کنار بگذارید. البته پژو GLX ۴۰۵ هم در مدل های ۸۶ تا ۹۰ می تواند برایتان از ۱۱ تا ۱۴ میلیون تومان آب بخورد. در مورد سمند هم باید گفت نمونه های LX آن پرفروش ترین ها در این بازه قیمتی هستند.

خرید خودرو با کمتر از 5 میلیون تومان

این خودرو ملی در مدل ۸۷ خود ۱۱ میلیون تومان و در مدل ۸۹ حدود ۱۲/۵ میلیون تومان قیمت گذاری می شود. می رسیم به یکی از قهرمانان خودروهای خارجی دهه ۸۰ با نام مزدا ۳۲۳!

این خودرو ژاپنی هنوز هم خواهان خود را دارد و مدل FL سال ۸۱ حدود ۱۴ میلیون تومان دست به دست می شود، ضمن اینکه پیشنهاد ما در این بازه قیمتی سیتروئن زانتیاست که در صورت پیدا کردن نمونه ای سالم و تمیز در مدل های ۸۵ و ۸۶ حدود ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود، می توانید تا مدت ها از خریدتان شاد و خشنود باشید.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

    نظر کاربران