۱۴۹۵۴۴
۴۶۷ نظر
۱۴۵۶۸
۴۶۷ نظر
۱۴۵۶۸

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

آخرین پژوهش‌های محققان نشان داده احتمال خوشبختی در ازدواج با مردان کوتاه قد بیشتر است، اما دیگر چه خصوصیت‌هایی در مردان کوتاه یا بلند قد هست که باید از آنها باخبر باشید؟

برترین ها: درصد زیادی از خانم‌ها یکی از معیارهای مهم خود برای انتخاب همسر را داشتن قدبلند عنوان می‌کنند. باور عموم جامعه این است که مرد باید از همسر خود بلندتر باشد و به همین دلیل بسیاری از دختران قدبلند برای یافتن همسر دچار مشکل می‌شوند. موارد زیادی پیش آمده که دو طرف با وجود داشتن تفاهم فقط به‌دلیل نامتناسب بودن قد از ازدواج صرف‌نظر کردند. اما یک مطالعه که چند وقت پیش منتشر شد تمام این باورها و ایده‌آل‌ها را زیر سؤال برد.

دانشمندان با بررسی هزاران زوج متوجه شدند اگر دختران با مردان کوتاه‌تر از خود ازدواج کنند زندگی موفق‌تری خواهند داشت و احتمال جدایی آنها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. حال این سؤالات مطرح می‌شود که واقعا تفاوت قد ایده‌آل بین همسران چه میزان است؟ آیا قد می‌تواند روی ویژگی‌های اخلاقی یک فرد اثر بگذارد؟ آیا منطقی است که به‌دلیل نامتناسب بودن قد، از ازدواج با یک نفر منصرف شد؟

معیار خیلی از خانم‌ها برای انتخاب همسر داشتن قدبلند است، اما برخلاف تصور آنها مردانی که قد کوتاه دارند به زندگی مشترک پایبندتر هستند. با اینکه مردان قدبلند زودتر اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند، اما زندگی مشترک آنها دوام کمتری دارد. مطالعاتی که از 40 سال پیش در ایالات‌متحده آغاز شده، نشان می‌دهد نرخ طلاق در میان مردانی که قدکوتاه دارند به طور باورنکردنی کمتر از مردان قدبلند است.

با اینکه عجیب به‌نظر می‌رسد اما مردان کوتاه سعی می‌کنند کوتاهی قد خود را با درآمد بالاتر و توجه بیشتر به همسر خود جبران کنند. جذابیت‌های ظاهری نقش مهمی در شروع یک رابطه دارد، اما در طولانی‌مدت هیچ نقشی در حفظ زندگی مشترک ندارد. با اینکه مردان کوتاه‌قد معمولا دیر ازدواج می‌کنند، اما در عوض نرخ طلاق هم بین آنها بسیار کمتر از متوسط جامعه است. در عوض مردان بلندقد بیشتر در کار خانه به همسر خود کمک می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد میزان همکاری مردان قدبلند در کار خانه بین 25 تا 30درصد از کوتاه‌ها بیشتر است.

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

مردان، کوتاه‌تر از خود را می‌پسندند

درصد زیادی از مردان هستند که به هیچ عنوان برای خواستگاری از دختران بلندتر از خود پیشقدم نمی‌شوند و از اینکه مجبور شوند هنگام نگاه کردن به همسر خود سرشان را بالا بگیرند، بیزارند، اما چرا مردان ترجیح می‌دهند همسری کوتاه‌تر از خود انتخاب کنند. باید علت این موضوع را در طول هزاران سال تکامل انسان‌ها جست‌وجو کرد. در گذشته انسان‌ها برای انتخاب همسر به قدرت باروری زن‌ها توجه زیادی داشتند و معتقد بودند زنان قدبلند از توانایی کمتری در این زمینه برخوردار هستند. شاید به دلیل آنکه زنان قدبلند دیرتر به سن بلوغ می‌رسیدند، این عقیده در بین مردان آن زمان به وجود آمده است. البته جالب است بدانید بر اساس مطالعات ژنتیک قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. به این ترتیب مادران قدبلند با احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کمتر می‌شوند.

قدبلندها با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟

همان‌طور که گفتیم مردان قدکوتاه سعی می‌کنند کوچکی اندام خود را با درآمد بیشتر جبران کنند، به همین دلیل تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است.

در عوض مردان قدبلند سعی می‌کنند از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتر با ازدواج با زنانی دارند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. آمارهایی که در مورد ازدواج زنان و مردان و اختلاف قد آنها به‌دست آمده واقعا جالب است. مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط ممکن است با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. احتمال ازدواج آنها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. اما احتمال آنکه یک مرد قدبلند با زنی هم‌قد خود ازدواج کند بسیار پایین است، چه برسد به اینکه آن زن بخواهد از همسرش بلندتر هم باشد.

زنان چه قدی را می‌پسندند؟

یکی از مهم‌ترین معیارهای زنان برای انتخاب همسر آینده، داشتن قدبلند است. اما واقعا چند سانتی‌متر بلندتر مطلوب زنان است؟

محققان با مطالعه دقیق متوجه شدند زنان دوست دارند همسران‌شان تقریبا بین ۱۲ تا ۱۳ سانتی‌متر از آنها بلندتر باشند. این میزان درست برابر با اختلاف قد بین شاهزاده انگلستان و همسرش یعنی ویلیام آرتور و کیت میدلتون است. در مطالعاتی که روی دو هزار خانم انجام شده، نزدیک به ۷۰درصد اعلام کردند که دوست دارند همسران‌شان از آنها بلندتر باشند. تقریبا ۲۰درصد اختلاف بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر را ایده‌آل دانستند و فقط ۱۰درصد اعلام کردند دوست دارند با همسران‌شان هم‌قد باشند.

البته ۷درصد از خانم‌ها بیش از اندازه زیاده‌خواه هستند و دوست دارند همسران‌شان بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر از آنها بلندتر باشند. با این حال این آمار چندان نگران کننده نیست و معمولا زنان و مردان به مرور زمان با قد همسر خود کنار می‌آیند. نزدیک به ۸۳درصد از زنان و ۸۹درصد از مردان از قد همسر خود راضی هستند و فقط ۱۴درصد از قد همسر خود ابراز ناخوشایندی کردند.

درآمد بیشتر برای قدبلندها

این یافته نتیجه تحقیقات دانشمندان استرالیایی است. آنها متوجه شدند مردانی که بالای ۱۸۰سانتی‌متر قد دارند، به طور متوسط در سال ۱۰۰۰ دلار درآمد بیشتر به‌دست می‌آورند. به طور کلی درنظر مردم افراد قدبلند، قدرت و هوش بیشتری دارند و برای مشاغل مدیریتی مناسب‌تر به‌نظر می‌رسند.

مقایسه حقوق هزاران نفر در استرالیا، نشان می‌دهد ۵سانتی‌متر قد بیشتر می‌تواند تا ۹۵۰دلار درآمد سالانه یک فرد را افزایش دهد. دانشمندان انگلیسی و آمریکایی هم با انجام تحقیقات مشابه در کشورشان متوجه شدند یک شخص با قد ۱۸۲سانتی‌متر می‌تواند در سال تا چند هزار دلار درآمد بیشتری نسبت به یک شخص با قد ۱۷۲سانتی‌متر داشته باشد. افراد قدبلند اعتماد به نفس بیشتری دارند و با احتمال بالاتری برای انجام کارهای جدید ریسک می‌کنند. مدیریت این افراد در سازمان‌های مختلف هم مقبول‌تر است و درصد بیشتری از آنها در شغل خود ارتقا می‌گیرند.

زنان قدبلند مدیر می‌شوند

داشتن قدبلند در زنان تاثیر بیشتری روی درآمد بالا نسبت به مردان دارد. تقریبا در سراسر جهان کارمندان خانمی که بیش از ۱۷۲سانتی‌متر قد دارند در محیط کاری خود موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. قدبلند می‌تواند احتمال درآمد بالای یک زن را تا دوبرابر افزایش دهد. احتمال اینکه یک زن با بالای ۱۸۲ سانتی‌متر قد به مشاغل مدیریتی برسد تا ۸۰درصد بیشتر از یک خانم با قد متوسط یا کوتاه است.۲۰درصد از زنان قدبلند معتقدند ظاهر فیزیکی آنها باعث می‌شود آنها قدرت و اعتبار بیشتری داشته باشند. همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از زنان قدبلند تمایلی به ازدواج با مردان کوتاه‌تر از خود نداشته باشند. البته این ویژگی می‌تواند برای بعضی زوج‌ها دردسرساز باشد، چون معمولا مردان باید دارای اقتدار و توانایی بیشتری نسبت به همسر خود باشند.

تاثیر قد روی جذابیت صدا!

همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، صدای مردان قدبلند طرفداران بیشتری بین خانم‌ها دارد. محققان متوجه شدند انسان‌ها در بسیاری از موارد می‌توانند فقط با گوش دادن به صدای یک فرد، قد او را تخمین بزنند.

مردان قدبلند معمولا مسیر تنفسی و ریه‌های بزرگ‌تری دارند. همین موضوع باعث عمیق‌تر شدن تن صدای آنها می‌شود. به همین دلیل در ۷۰درصد موارد شما می‌توانید با گوش دادن به صدای یک فرد بلندی یا کوتاهی او را تخمین بزنید. زنان به‌طور ناخودآگاه صدای عمیق را ترجیح می‌دهند و به سمت مردان صاحب این صدا جذب می‌شوند. البته این تن صدا نشان دهنده بیشتر بودن قدرت باروری مردان هم هست، به همین دلیل مردانی که صدای بم‌تر دارند، بیشتر صاحب فرزند می‌شوند. صدای عمیق تاثیر بیشتری روی مردم می‌گذارد، به همین دلیل مارگارت تاچر نخست‌وزیر اسبق انگلستان روی تن صدای خود کار می‌کرد تا آن را بم‌تر کند.

حسادت در کوتاه‌قدها

دانشمندان دانشگاه آکسفورد یکی دیگر از تاثیرات داشتن قد کوتاه روی رفتار را کشف کردند. آنها متوجه شدند در بسیاری از مردم که قد زیر متوسط دارند یک بیماری به نام «سندرم مرد قد کوتاه» وجود دارد. افرادی که قد کوتاهی دارند، ممکن است دچار این حالت شوند و احساس ترس، نگرانی و استرس داشته باشند. مبتلایان به این بیماری از دیگران می‌ترسند و همیشه تصور می‌کنند ممکن است فردی به آنها آسیب برساند. افراد کوتاه‌قد همچنین با احتمال ۵۰درصد بیشتر دچار حسادت می‌شوند و بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های روانی قرار دارند.

صبر کدام بیشتر است؟

از زمانی که ناپلئون بناپارت جنگ با اروپا را آغاز کرد، این باور در مردم به‌وجود آمد که صبر افراد قد کوتاه کمتر است، خشن‌تر هستند و زودتر عصبانی می‌شوند. برای فهمیدن حقیقت دانشمندان از دو گروه از مردان خواستند در یک بازی کامپیوتری شرکت کنند که باعث بروز رفتارهای خشن می‌شد. با انجام این کار مشخص شد برخلاف تصور عموم مردم، افراد قدبلند زودتر خشمگین می‌شوند و دست به رفتارهای پرخاشگرانه می‌زنند. در طول صدها سال این باور بین مردم به‌وجود آمده که افراد کوتاه‌قد سعی می‌کنند. کوچکی جثه خود را با نشان دادن خشونت بیشتر جبران کنند. اما حقیقت این است که معمولا افرادی که قد کوتاه دارند مهربان‌تر هستند و صبر بیشتری دارند.

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

قدبلندها شادترند

در حالت کلی افراد قدبلند در زندگی خود شادترند. براساس یافته‌های دانشمندان آمریکایی افراد قدبلند از زندگی خود رضایت بیشتری دارند، نسبت به خود دیدگاه مثبت‌تری دارند و از زندگی خود بیشتر لذت می‌برند. همچنین قدبلندها کمتر دچار استرس می‌شوند، دیرتر عصبانی می‌شوند و غم و اندوه در زندگی آنها نسبت به دیگران کمتر دیده می‌شود. معمولا افرادی که خود را بدبخت‌ترین گروه جامعه می‌دانند و همیشه خود را بسیار دست‌کم می‌گیرند به‌طور متوسط ۵/۲ سانتی‌متر نسبت به متوسط جامعه کوتاه‌ترند.

قدبلند به اندازه پول زیاد می‌ارزد

تقریبا همه مردان عاشق داشتن قدبلند هستند. این موضوع برای آنها آنقدر اهمیت دارد که اگر یک مرد دارای قد متوسط بتواند صاحب قدبلند شود همان‌قدر خوشحال می‌شود که حقوق ماهانه او ۳۰درصد بیشتر شود. به این ترتیب محققان محاسبه کردند به ازای هر دو سانتی‌متر که به قد فردی اضافه شود به همان میزان رضایت او از زندگی افزایش پیدا می‌کند که حقوق ماهانه او نزدیک به چهار درصد افزایش پیدا کند. این تحقیقات نشان داد که پول نقش بسیار مهمی در تلقی افراد از زندگی دارد و به عبارت دیگر بسیاری از افراد میزان رضایت خود از زندگی را با میزان درآمدشان می‌سنجند، به همین دلیل میزان رضایت افراد قدبلند به علت داشتن درآمد متوسط بیشتر نسبت به کوتاه‌قدها از زندگی بیشتر است.

کدام گروه عمر طولانی‌تری دارند؟

شاید خیلی از افرادی که قدبلند ندارند، با شنیدن این خبر نظر خود را در مورد ظاهرشان عوض کنند. تحقیقاتی که روی ۸هزار مرد انجام شده، نشان می‌دهد قد کوتاه یکی از نشانه‌های داشتن عمر طولانی است. افرادی که قدشان از ۱۵۷سانتی‌متر کمتر است، بیشترین طول عمر در بین همه گروه‌های سنی دارند. به‌نظر می‌رسد وجود یک ژن خاص در بدن که در دوره رشد مانع بلند شدن قد می‌شود، می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند. کوتاهی قد نه‌تنها عمر را طولانی می‌کند، بلکه احتمال ابتلا به انسولین و سرطان را هم کاهش می‌دهد. به‌طور متوسط کوتاه‌ها نزدیک به دو سال بیشتر از بلندقدها عمر می‌کنند.

قدبلند در زنان هم خطرناک است

خطرات قدبلند فقط محدود به مردان نیست و می‌تواند زنان را هم هدف قرار دهد. تحقیقات نشان می‌دهد زنان قدبلند بیشتر از خانم‌های دیگر به بیماری سرطان دچار می‌شوند. دانشمندان آمریکایی اعلام کردند زنان قدبلندی که به سن یائسگی رسیده‌اند با احتمال بیشتری ممکن است به بیماری سرطان مبتلا شوند. در حقیقت به ازای هر ۱۰ سانتی‌متر بلندتر بودن قد از میزان متوسط، احتمال دچار شدن به این بیماری تا ۱۳درصد افزایش پیدا می‌کند.

نکته جالب اینجاست که محققان متوجه شدند ارتباط ابتلا به سرطان در زنان بیشتر از وزن است. به این ترتیب سرطان انسان‌های قدبلند را بیشتر از انسان‌های چاق تهدید می‌کند. همان‌طور که می‌دانید سرطان ارتباط زیادی به هورمون‌های رشد و فرآیندهایی مشابه با آن دارد، به همین دلیل است که قدبلندها بیشتر ممکن است این بیماری را تجربه کنند. بلندی قد ارتباط زیادی به سرطان سینه، کلیه، تخمدان، معده و تیروئید دارد.

حمله قلبی سراغ قد کوتاه‌ها می‌آید

اما افراد قدبلند در یک زمینه از دیگران سالم‌تر هستند و آن هم احتمال کمتر ابتلا به حمله قلبی است. احتمال سکته کردن در افراد قدبلند معمولا کمتر از دیگران است، چون خون کمتر در رگ‌های آنها لخته می‌شود. قدبلند بودن احتمال تشکیل پلاک‌های خونی در رگ‌ها را کاهش داده و به همین دلیل احتمال سکته قلبی را کمتر می‌کند. تصاویر سی‌تی‌اسکن نشان می‌دهد احتمال تشکیل پلاک در رگ‌های خونی افراد قدبلند ۳۰درصد کمتر از قدکوتاه‌هاست. معمولا افرادی که قدبلند دارند در دوران کودکی تغذیه خوبی داشته‌اند که همین عامل احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را هم کاهش می‌دهد.

نتیجه ۵۲ تحقیق مختلف که در مجموع روی بیش از سه میلیون نفر انجام شده، نشان می‌دهد افراد دارای قد کوتاه با احتمال ۵/۱ برابر بیشتر از بلند قدها به بیماری‌ قلبی دچار شده و بر اثر آن جان خود را از دست می‌دهند. رگ‌های خونی در افراد کوتاه‌قد اندازه کوچک‌تری دارد و خون بیشتر در آنها لخته می‌شود.

قدبلندها باهوش‌ترند

مشکلات کوتاه‌قدها محدود به ویژگی‌های ظاهری نیست، زیرا بعضی دانشمندان ادعا کردند میزان ضریب هوشی این افراد هم کمتر از افراد قدبلند است. به نظر می‌رسد عوامل ژنتیک و محیطی که باعث بلند شدن قد یک فرد می‌شود، به همان اندازه هم می‌تواند ضریب هوشی او را افزایش دهد.

یکی از موضوعات جالب دیگری که توجه محققان را به خود جلب کرد این بود افرادی که نتوانسته بودند تحصیلات دوران دبیرستان خود را به پایان برسانند نسبت به افراد دارای قد متوسط بیش از ۵/۲ سانتی‌متر و نسبت به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیش از ۵ سانتی‌متر کوتاه‌تر بودند که این نشان می‌دهد افراد قدبلند در تحصیلات و ورود به دانشگاه نسبت به کوتاه‌قدها موفق‌تر عمل می‌کنند.
حالا به سراغ آدم معروف ها میرویم و اختلاف قد چند زوج مشهور را بررسی می کنیم:

کارلا برونی: ۱۷۵سانتی‌متر، نیکولا سارکوزی: ۱۶۵ سانتی‌متر

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

اختلاف قد ۱۰سانتی‌متری این دو زوج مدت‌ها سوژه رسانه‌ها بود که البته دلیل آن هم اصرار سارکوزی برای سرپوش گذاشتن روی این موضوع بود. تصاویری که یکی از عکاسان تهیه کرده بود، نشان می‌داد سارکوزی کفش پاشنه‌بلند به پا کرده و همسرش را مجبور به پوشاندن یک کفش بدون پاشنه کرده تا اختلاف قد آنها به حداقل برسد.

پرنس ویلیام: ۱۹۱سانتی‌متر، کیت میدلتون: ۱۷۵سانتی‌متر

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

براساس نظرسنجی‌ها ایده‌آل‌ترین اختلاف قد برای همسران است. البته زنان نسبت به اختلاف قد حساسیت بیشتری دارند و با احتمال بیشتری نسبت به یک مرد ممکن است به این دلیل از ازدواج با یک شخص صرف‌نظر کنند.

لیونل مسی: ۱۶۹، آنتونلا روکوزو: ۱۵۰ سانتی‌متر

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

لیونل مسی در بین مردان قدبلندی ندارد. اما با وجود شهرت فوق‌العاده و داشتن درآمد چند میلیون دلاری، ترجیح داده همسری را انتخاب کند که ۱۹ سانتی‌متر از او کوتاه‌تر است.

نیکول کیدمن: ۱۸۰سانتی‌متر، تام کروز: ۱۷۰سانتی‌متر

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

اختلاف قد ۱۰ سانتی‌متری زوج سابق سینمای تجاری کاملا مشخص است. البته برخلاف نظر دانشمندان، ازدواج نیکول با یک مرد کوتاه‌تر از خودش نتوانست به داشتن یک زندگی موفق کمک کند و این دو در سال ۲۰۰۱ از هم جدا شدند. البته نیکول در سال ۲۰۰۶ باز هم با یک مرد کوتاه‌تر از خود ازدواج کرد. همسر فعلی او کیث اربان نام دارد که این بار فقط دو سانتی‌متر کوتاه‌تر از خانم کیدمن است. تام کروز هم بعد از آن با یک خانم بلندتر از خود ازدواج کرد و باز هم از او جدا شد.

الیسانی دکروز سیلوا: ۲۰۳سانتی‌متر، فرانسینالدو کاروالو: ۱۶۴سانتی‌متر

با مردان کوتاه قد ازدواج کنید!

شاید همه تصور می‌کردند بلندترین دختر جهان هیچ‌وقت نتواند ازدواج کند. اما این دختر برزیلی به‌راحتی با مردی که ۴۰سانتی‌متر از خودش کوتاه‌تر بود، ازدواج کرد. معیار او برای این ازدواج شخصیت، اخلاق خوش و شیوه برخورد همسرش با دیگران بود. همان‌طور که گفته شد معمولا بعد از ازدواج زنان و مردان با اختلاف قد همسر خود کنار می‌آیند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • يهو بگو قد كوتاها زندگي نكنن ديگه، براي صدا رو اصلا موافق نيستم اتفاقا قد كوتاها صداي بهتري دارن نمونش مهراد هيدن، آرمين زارعي 2afm،بهترين خواننده گروه backstreetboys به اسم aj ، اينا تو ذهنم بود فكر كنه آدم بازم هست

   پاسخ ها

   • اردیبهشت

    خوب همه میدونیم ک هیچ چیز جز خداوند مطلق نیس و همیشه در هر چیزی ی استثناهایی هستش!

  • من همیشه می پنداشتم براد پیت 190 و آنجلینا 180 می باشد

   پاسخ ها

   • امیر

    خب اشتباه میپنداشتی :)

  • من قدم ۱.۶۷است ولی دوست دارم همسرم خیلی زیبا و قدش هم بلند باشد آخه از قد کوچک بدم میاد و همیشه کیس هایی خوبی را دورا دور انتخاب کردم ولی از ترس اینکه قدم را تو سرم بزنن جرات نکردم پا پیش بزارم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    مطمئنا کیس مناسب یعنی دختر باشعور و فهمیده اگه منظورت همچین دختریه حتما پاپیش بذار وقتی یه پسر بتونه اخلاق خوبشو به همچین دختری ثابت کنه مطمئن باش به چشم اون دختر میشه شاهزاده سوار بر اسب که هیچ چیز دیگه ای مثل قد و پول و ...براش مهم نیست حرف مردمم که همیشه هست اهمیت نده داداش گلم

   • بدون نام

    مردها کوتوله باشند زشت باشند طاس باشند پیر باشند تهش دنبال دختر شاه پریون می گردند!! روتون رو برم من! هر کس باید با یکی در حد خودش ازدواج کنه .

   • پارسا عبدی

    چیز دیگه ای نمیخوای برادر؟! ۰
    جالبه که شما خودت قد بلند دوست داری. و از قد کوتاه بدت میاد و بعد انتظار داری دیگران از قد کوتاه و ریزقوله ‌ات خوششون بیاد؟
    شما ساز خوب میزنی یا رقصت جالبه؟
    عجبا.....

    ۰!
    کبوتر با کبوتر ... باز با باز
    والسلام

   • م

    من‌قدم ۱۶۸ خواستگار دارم قدش فکر میکنم از من کوتاه تره چیکار کنم

   • مهدیفرجی

    سلام من مهدی 28ساله مجرد 189قدمه 69وزنم دنبال ی دختر.
    قدش مهم نیست فقط خشگل باشه برا ازدواج میگردم لطفا معرفی کنید

   • مهدی

    سلام. من مهدی 28سالمه قد189وزنم69مجرد دنبال ی دختر براازدواج هستم لطفا معرفی کنید

  • من قدم 1.69هستش قیافم هم با مزه و جمع جوره ولی همیشه تو دانشگاه و محیط کارم دخترایه با قد بلند از لحاظ اخلاقی بیشتر جور در میومدم و چون رو مساله قد حساسم با همشون در حد دوسته اجتماعی رابطه برقرار کردم و این اجازه رو نه به خودم و نه طرف دادم که نزدیک بشیم، دختر عموم هم خیلی خوشگلو قدش هم ازم بلندتره اگه واسه ازدواج بگم نه نمیگه ولی خودم نمیتونم با این قضیه کنار بیام اقایون قد بلند قدر قدشونو بدونن!! درسته هر کی منو میبینه فک میکنه بینیم عمل شدست! ولی قد یچیز دیگست!!

   پاسخ ها

   • ice

    شما خودشیفتگی شدید دارید، قبل از اینکه به فکر ازدواج باشید این مشکلتون رو حل کنید

   • ملک محمدی

    قد، تحصیلات، درآمد، طبقه اجتماعی وچیزای اینجوری مهم نیست، مهم ترین شرط کفویت، هم فرهنگ بودنه، زیاد هستند افرادی که هندو دکترای روانشناسی داشتند، از دو فرهنگ متفاوت ازدواج کردند و زود از هم جدا شدند دختر عموتون شاید بهترین همسر برای شما باشه، خوشبخت باشید ان شا الله.

   • بدون نام

    پاسخ به کامنت اپل: شاسکول!: ۰


    پاسخ به کامنت ملک محمدی
    بلعکس چیزی که فرمودید، قد، تحصیلات، درآمد، طبقه اجتماعی بسیار مهم و پر اهمیت میباشد.ء

  • سلام منم یه فردی ب تحصیلات بالا ولی قد کوتاهم ولی طوری نیست که تو ظاهرم مشخص باشه و بیشتر در کنار افراد دیگرنمود داره ولی لز دیدخیلی از افراد خوشتیپ و خش پوش هستم. چندین ماهه با دختری بلندتره از خودم ازدواج کردم و بچمون تو راهه. بی تأثیر نیست ولی لزوا نمیشه همیشه یه نسخه کلی زد و افراد کوتاه قد با تلاش و پشتکار می تونن موفق تر هم باشن. تو تاریخ و تو جامعه هم کم نداریم

  • جت لي ١٦٨ بروس لي ١٧١ سيمو هايها ١٥٥ موريهه اوشيبا ١٥٢ كنجي ميدوري ١٦٥ و... همه اين افراد قد كوتاه بودن ولي اعتماد بنفسشون اون ها رو از صد تا قد بلند بالا تر برد راستي اگه وقت كرديد قد چرچيل استالين چارلي چاپلين توني جا ناپلئون ژنرال جياپ رو پيدا كنيد اون وقت ميفهميد با قد كوتاه هم ميشه موفق شد قد من هم ١٦٧ سانتي متر هست ولي خدا رو شكر ميكنم كه نانيسم نيستم و چهار ستون بدنم هم سالمه به اسم هايي كه گفتم نام داستين هافمن و مايك زامبيديس و مهيار منشي پور رو هم اضافه كنيد

  • من قدم ۱۵۶است وسنم بیست ساله زندگی‌خوبی دارم ولی قدم منا منزوی کرده عروسی مهمونی ...نمیرم ،یه مدتی این جوری بودم تا اینکه دانشگاه قبول شدم وتو دانشگاه هم مثل محلمون منا مسخره میکردن اونجا هم منزوی شدم حتی استادهایم منا به سخره میگیرن وگاهی از ناراحتی گریه میکنم دختر های زیادی بودن منا دوست داشتن ومنم دوستشان داشتم ولی به همین خاطر جرات خواستگاری رفتن نداشتم الان هم گرفتار بیماری خود ارضایی شدمودارم ترک میکنم ترا خدا برام دعا کنید ترک کنم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    عجب ادم بی عقلی هستی تو بخاطر دیگرانی که هیچ تاثیری در خوشبختب وبدبختی ات ندارن خودتو به چه روزی انداختی ! ....تمام چیزی که از دنیا میخوایی فقط یک نفر ادم همسفر است که یک روزی پیداش میشه. چرا گذاشتی بقیه اینقدروت تاثیر بذارن؟!

   • پارسا عبدی

    بیست سالته و اونوقت صحبت خواستگاری میگنی؟! ۰
    برو مشقاتو بنویس بچه جون...... ۰
    چه دوره و زمونه ای شده هاااا

  • در مورد صدا اصلا موافق نیستم.در مورد هوش و موفق شدن در کنکور و... هم به نظرم دلیل اصلی موفق تر بودن بلندقدها بیشتر بودن اعتماد به نفس و امید بیشتر به زندگیه نه چیز دیگه!
   در مورد ازدواج با دختر قد بلندتر هم باید بگم من هم قد کوتاهی دارم(170) و همیشه با قدم مشکل داشتم و ازش متنفر بودم.تنها راهی که میتونم بکنم تا بچه هام هم این مشکلو حس نکنن اینه که با دختر بلندتر از خودم یا هم قد خودم یا حداکثر 5 سانت کوتاه تر از خودم ازدواج کنم چون به هیچ وجه نمیخوام بچه ام در اینده احساسی که من الان دارم رو داشته باشه

  • سلام به نظر من الان به علت کمبود شوهر دخترا حاضرن هر جور شده ازدواج کنن چه پسر قدش 10 سانتر کوتاهتر باشه چه سنش 10 سال کمتر باشه فرقی براشون نداره

   پاسخ ها

   • بدون نام

    من که والا بمیرم هم با مرد کوتاهتر از 180 ازدواج نمیکنم !

   • بدون نام

    شما این حرف رو به عنوان یک مرد میزنید نه از طرف یه زن
    قد برای همه خانوما مهمه و میتونم بگم اولین عاملی که توی چشم خانوما جذاب میاد قد مرد هست بعد چیزای دیگه

  • من با وجود اینکه قد 158 سانتیمتر هستم اما به هیچ وجه احساس حقارت و ذلالت نمیکنم.. با حول و قوه الهی توانستم در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شوم ولی هنوز ازدواج نکرده ام.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ان شا اله که یک پزشک با وجدان وحاذق بشی نه مثل در پیتی های الان که نه اخلاق دارن نه علم !

   • بدون نام

    همچنین خدا کنه پولکی نشی مثل خیلی از پزشکای ایران
    تو ایران هست که به پزشکا اینقد رو میدن
    دوستام که مهاجرت کردن میگن تو استرالیا یا کانادا رس پزشکو میکشن

   • ناهید

    افرین .چرا ازدواج نکردی

  • بستگی داره طرف چقدربراش مهم باشه مساله اختلاف قد.بایداین مساله توفکروذهن طرف حل شده باشه وباهاش کناربیاد.من باخیلی ازدوستای متاهلم حرف میزنم،اکثرامیگن مهم نیس چندسانت اختلاف.امامن قدم 175هست.برام مهمه که بامردی قطعابلندترازخودم ازدواج کنم.

  • سلام من دوماه مونده هفده ساله بشم و قدم هم 180 هست و نسبت به مردم قدم بلند است ولی اصلا قد را ملاک نمی دونم و حتی اگه قدم 150 هم باشه واسم اصلا مهم نیست

   پاسخ ها

   • خیرالله محبی هستم

    خانومادختراوقران خوش اخلاقی درمردقدکوتاه خوبی اصلان مردقدکوتاه بااخلاق میشه یه زن قدبلندو خیلی دوست میداره متأسفم براتون هی میگن قدبلند باشه، شوهرمون خانوما من یه آقا قد۱۶۷ازدواج نکردم یه زن درشت ازخدا مخوام اصلان نمیگم تحصیلات میگم خندروباشه پوست سفید باشه، انشاالله

   • alireza164

    (: اگ قد کوتاه بودی میفهمیدی ما چی میکشیم
    یه نگا بنداز به کامنتا همشون میگن باید ازمون بلند تر باشه یا اولین چیزی ک آدم رو جذب میکنه قد مرده
    داداش من باید برم بمیرم میدونی ما باید بریم بمیریم
    نمیشه خرده گرف بهشون خو راس میگن مرد قد بلند جذابه ولی لطفا
    قد کوتاه ها رو مسخره نکنین ما هم دل داریم :):

  • من 17 سالمه و قدم 155 هست خواستگار خيلي خوبي برام اومد ولي هم قد خودم بود و بخاطر همين اونو رد كردم ميخوام ببينم به نظرتون ايا من اشتباه كردم؟؟؟
   درضمن چون سنم به 25 نرسيده ميگن ممكنه بازم قدم بلند بشه و اون طوري از همسرمم بلندتر ميشم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    قدت دیه بلندتر نمیشه عزیزم نهایت یک یا دو سانت میخواد بیشتر یشه

   • محمد

    اشتباه کردی من خودم قدم ۱۸۰ هستش هر روز دارم تا بوق سگ تو پیتزار فروشی کلر میکنم ارزوم اینه کاش قدم ۱۵۰ بود ومیلیونر بودم تو دهنه صاحب کارم میزدم قد مهم نیس این پوو
    ݪلللللللل ݪللللݪللللللللللللللللل

  • این حرف ها اشتباهه.شما با این حرف ها اعتماد به نفس انسان های قد کوتاه را میگیرید.من18 سالمه و قدم حدودا1.78اما خیلی از این حرف هایی که در این مطلب گفته شده بود درباره ی من صدق نمی کرد.با تشکر

   پاسخ ها

   • بدون نام

    خوب 178 که بلنده

  • منم قدم کوتاهه 159 هستم خدا رو شکر هیچی تو زندگی کم نداریم هممون سالم و زندگی ارومی داریم ولی من از وقتی که بیدار میشم تا وقتی که میخوام بخوابم به قد فکر میکنم کلا از زندگی نا امیدم فقط دوست دارم زودتر بمیرم و به اون دنیا برمو قد بلندی رو تجربه کنم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دیوانه

   • بدون نام

    فقط دوست دارم زودتر بمیرم و به اون دنیا برمو قد بلندی رو تجربه کنم ...............خخخخخخخخ

   • ناهید

    شوهر منم قدش مث شماس.هر روز تو اینترنتم ببینم راهی وجود داره واسه قد کوتاها

   • alireza165

    داداش اینایی ک کامنت گذاشتن واست همشون قدشون اوکیه خیالشون جمعه
    ،من میفهمم چی میگی
    میفهمم داداش خستح ای مث خودم

  • سلام. خانمی که 17سالته اگر خواستگارت ادم خوبیه بهش جواب مثبت بده مهمترین چیز تو زندگی فقط رفتار خوبه مطمن باش قدت بلند تر نمیشه سن رشد تا دوسه سال بعد بلوغه. شوهرم قدش 158هست بهترین زندگی رو داریم بچمونم تو راهه دو ساله ازدواج کردیم همه فامیلامونم شوهرمو دوست دارن پسر عمومه هم قد خودمه اخلاقش واقعا خوبه مطمعن باش ادمای خوش اخلاق خیلی کم هستن هیکل و قیافه بعد مدتی عادی میشن ولی اخلاق نه .

  • راستشا بخواین با اون قضیه ی ریسک کردن خیلی موافقم
   من خیلی تو زندگیم ریسک می کنم جوری که درسما تو دانشگاه دولتی کنار گذاشتم و ادامه ندادم واسه اینکه بتونم اون چیزیا که میخوام بدستش بیارم
   اعتماد به نفسمم معمولی رو به زیاده اونقدرا هم زیاد نیست راستشا بخواین
   ولی جدای از همه چیز ادم باید یکم مرد باشه ...
   راستی قدم 193 تاس ،۲۲ سالمه و خیلی هم راضیم ^-^

  • من قدم ۱۴۵ سانتیمتره. ۲۷ سالمه. قیافه و تحصیلات خوبی دارم. از اینکه به خاطر قدم نتونم ازدواج کنم یا در صورت ازدواج جلو فامیل همسرم تحقیر بشم واهمه دارم.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    برای موفقیت در زندگی مهم عقل وشعوره اینو همیشه یادت باشه

   • مهدی

    من قدم 183هستش و باید بهتون بگم کم نیستن پسرایی که از دخترای کوتاه به نظرشون خیلی دوست داشتنی هستند و مثلا خودم با اینکه بلندم بگی نگی با دختری که قدش بیشتر از 162باشه ازدواج نمیکنم وایده الش به نظرم بین 160تا150هس واسه یک خانوم اگر یک خانم صورت دوس داشتنی داشته باشه قدش 140باشه هم مهم نی

   • علی

    سلام . با عرض خسته نباشید ازشما
    بابا ایول به روحیه خیلی خیلی عالی که داری
    انشاالله با همین اعتماد به نفسی که داری پشت کنی به زندگیت

  • آیا جهان اولی ها هم مثه ما جهان سومی ها قد انقدر براشون اهمیت داره !! @__&

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اره و خیلی روی قدشون کار می کنند که بلندتر شه..

  • من قدم ۱۸۰ و دختر هستم یه خواستگاری دارم که ۱۶۰ متر قدشه ول کن و دست بردار هم نیست من چیکار کنم اصلا دوست ندارم با کوتاه تر از خودم ازدواج کنم تورو خدا راهنماییم کنین

   پاسخ ها

   • بدون نام

    خب .... نکن

   • بدون نام

    به هیچ وجه این کارو نکن اولا کخ ۲۰ سانت اختلاف قد خیلی زیاده قطعاا تو محافل و مجالس و بیرون رفتن ها خیلی تو ذوقت میزنه‌.. اون اقا خودش باید شعور داشته باشه با این همه اختلاف قد اصلا کار جالبی نیست... نمیدونم ولی کسی ک این کلرو میکنه باید ی بینش فوق العاده نسبت ب زندگی و اعتناد بنفس فوق العاده ای داشته باشه تا جایی حس معذب بودن نکنه.. به هردحالداگر این مساله انقدر مهمه ک اومدی اینجا مطرحش میکنی و راهنمایی میخواعیی معلومه ک تو زندگی هم بری اذیتت میکنه و چیزی نیست که بتونی نسبت بهش چشم پوشی کنی... هم کفو بودن تو همه چیز مهمه حتیی قد

  • یعنی من سرطان می گیرم؟؟؟

  • خوشی کردم خخخخ

  • من قدم ۱۸۴هست خیلی هم راضیم زورتون بیاد بترکین کوتوله ها!!!!!!
   دختر خاطرخواه هم ایقد دارم که نگو حس عجیبیه دلم براتون میسوزه درضمن خوشتیپ هم هستم هههه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    داداش قده شعورت چنده قد فرهنگیت چنده؟؟

   • بدون نام

    قدت 184 هم باشه عقلت نیم میلیمتر هم نیست !

   • بدون نام

    علی برو یک ازمایش پوکی استخوان بده .... خدائیش جدی گفتمآ .تراکم استخوانتو چک کن حتما

   • سارا

    به نظر میرسه تنها چیزی که داری همین قده!که اینقدر روش مانور میدی!
    کسی که مزای بیشتر رو تجربه کرده باشه یه مزیت انتسابی اینقدر جای مانور نداره براش!
    قطعا هیچ چیز دیگه ای نداری...
    بهت پیشنهاد میکنم اینقدر ضعفت رو بازگو نکن...

   • بدون نام

    دوست نسبتا محترم
    قد شما انچنان هم بلند نیست
    من قدم از شما بلندتره ولی تا حالا نه اینطور حرف زدم و نه فکر کردم چون این چیزا دست خود ادم که نست پسر خوب، اون دخترایی هم که دور و ورتن اگه ادم حسابی باشن این اخلاق بدتو ببینن ولت میکنن، مگه اینکه مثل خودت باشن

   • یه دوست

    خدا یه عقل بلند بهت بده تا از این کوتوله فهمی و کوتوله
    عقلی دربیای فک میکنم بیشتر از قدت بهت کمک کنه والا از قد بلند بیشتر به کارت میاد گود نایت تو را با حس عجیبت تنها میزاریم

   • علی

    داداش مث اینکه قد بلندت مغزتو خیلی کور کرده، بابا زندگی همش قد نیست

   • آرین

    تو مثل اینکه هرجی زدی جنسش خیلی خوب بوده

   • علیرضا

    این چه حرفی بوده زدی بیشعور

   • بدون نام

    بنده خدا دلم به حالت میسوزه

  • من قدم189هست تازه ازدواج کردم و زندگیه خوبی هم داریم.والا من خیلی هارو میشناسم که قد بلند و خوشتیپن اینقدر به خودشون نمینازن علی آقا!

  • بی شعور ها .این مطلب رو آگه قد بلند ها بخونن به خودشون افتخار میکنن ولی کسانی مثل من با قد 170 باید خاک گل بر سر بریزند

   پاسخ ها

   • بدون نام

    170 از دید دختر ها عالی است نه بلند نه کوتاه .خیلی هم خوب

  • قد هیچوقت مهم نیس مهم اخلاقه قدبلند باشه ادم نباشه چ فایده اخه .من ونامزدم هم قدیم خیلی ام همودوسداریم

  • اره والا آدم قدش 184 باشه ولی شعور نداشته باشه چ فایده ، مدیونید اگه فکر کنید علی رو گفتم خخخ بی شوخی مهم ترین چیز بنظر من اعتماد به نفس هستش که هر آدمی باید داشته باشه تا بتونه خوب زندگی کنه ، تو زندگیتون هم فقط به قدتون توجه نکنید شاید تو قدت اصلا 150 باشه ولی زندگیت و تحصیلات و منش و اخلاقت و حتی خانوادت جوریه که یکی مثل قد 184 حسرت لحظه لحظه زندگی تورو بخوره ، خیلی چیز ها هستش که میتونید به اونا توجه کنید و در خودتون اعتماد به نفسی ایجاد کنید که مثل یه پادشاه با غرور تو جامعه ، اجتماع ، محیط کار و... قدم بردارید .

  • سلام من یه دختر بیست و یک سالم با ۱.۷۸ سانتی متر قد!
   از یه آقایی خوشم اومده که از من کوتاه تره... از حرکاتش میفهمم که اونم منو دوست داره ولی میدونم بخاطر قدش حلو نمیاد. من به عنوان یه دختر قد بلند میگم وقتی از اخلاق خوب یه مرد مطمئن باشم اصلا برم مهم نیست که از من کوتاه تر باشه. اصلا مهم نیست. توروخدا برام دعا کنید

   پاسخ ها

   • بدون نام

    افرین.بهش پیام بفرست بیاد جلو

   • رضا

    من قدم ۱۷۳ هست از نظر اخلاق و وضعیت مالی در حد قابل قبولم ولی دوست دارم با دختر بلند تر از خودم ازدواج کنم

  • سلام من دختری 23 سالمه خاستگاری واسم اومده 25 سالشه شرایطش میانه هست ولی اخلاقش مثبته وبهم علاقه داره.مشکل اینجاست هم قدیم!!!!! من قدم 163 هست اون یکم چهارشونه دار و درشته ولی پیشم قرار میگیره تقریبا هم قدیم حالا 3 سانت بلندتر باشه!!! بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟ اخه قدبلند بودن واسم مهمه !!

   پاسخ ها

   • بدون نام

    برو بابا

   • مسعود

    حتما به اون منفی بده چون قد ملاک خیلی بالایی هست

  • منو شوهرم سه ساله از دواج کردیم از هر لحاظ نمونه هستش یه امیرحسین دو ساله هم داریم ولی اون بیست سانت قدش کوتاهه من چند روزی افسردگی گرفتم ایا شبیه ما هم وجود داره کمک کنید.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    طلاق بگیر !!!! ب
    ببین اونوقت راحت میشی ایا ؟!!! افسردگی نمیگیری ایا ؟!!! واقعا مردم در چه فکرهای احمقانه ای هستن والا

   • بدون نام

    خواهر گلم زندگیتو بکن قد اصلاً مهم نیست، شعور، اخلاق و. ایمان مهمه، بچسب به زندگیت عزیزم.

   • مریم

    اصلا مهم‌نباشه برات زندگی تو بکن

  • سلام. من پسري هستم 19 ساله با قد 191. وزنم هم 88 كيلو هستش.. ميخاستم بدونم آيا ميشه با ورزش كردن و انجام حركات كششي قدم رو به 195 يا بالاتر برسونم؟ يا اگه وزنم رو كمتر كنم قدبلنتر ديده ميشم؟ به اين فكر افتاده بودم كه برم هورمون رشد تزريق كنم. بخاطره همين به دكتر رفتم و دكتر بهم خنديد گفت فكر كنم عقلت كمه. برو.. كسي مياد هورمون رشد بزنه كه قدش 160 يا 170 يا كمتر باشه..

   پاسخ ها

   • بدون نام

    تو یک هورمون بزن عقلت بلندتر بشه والا

  • من ١٩سالمه قدمم١٦٨.شوهرم٣٠ساله قدشم١٩٠.خيليم ماهه

   پاسخ ها

   • مسعود

    خدا برات نگه داره

  • بابا بیخیال چه تهمیتی داره خخخخخخخخخخخخخ قده خب من خوذم 170بخدا راضیم بابا بیخیال خخخخخخخخخخخخخ به این نوشته ها هم توجه نکنید بخدا من هم دوست خیلی قد کوتاه دارم هم قد بلند والا خیلی از این نوشته های بالا باهاشون نمیخونه

  • با سلام طول قد من ١٦٤ سانت هست وقتي نوجوان بودم خيلي فكر ميكردم كه جه كار كنم قدم بلند بشه اما تلاش بي فايده بود، خانواده فقيري هم بوديم ،اما نتيجه زندكي ، با همت و تلاش تحصيل كردم ، كار كردم كار كردم تا وارد تجارت شدم و امروزه يكي از تاجرهاي موفق هستم از لطف خدا،دستكم ٣٠ نفر كارمند با قدهاي بالاي ١٨٥،١٩٠ زير دستم كار ميكنند
   و شنيدم كه قد بلند ارزو ميكنه كه ايكاش اين هيكل انتيك و نداشت اما دستش به دهنش ميرسيد ،اهاي قد كوتاه ها با تلاش ميتونيد به همه خواسته ها برسيد وقتي زندكي خوب ميتوني براي خانواده درست كني همه التماست ميكنند فقط مرد باش و ثابت كن كه قد اصلا مطرح نيست و اين توانايى هست كه مهمه و خانمها هم بدونند كه قد براشون نان و اب نميشه وهمسرشان را بايد از همه جوانب سنجش كنند.

  • من قدم 182 هست اخيرا"در محل کارم با دخترى آ شنا شدم که قدش 160 و از گفتار و رفتارش متوجه شدم که خيلى بهم علاقه منده منتهى همش قدش به ذهنم مياد و اعصابم خورد ميشه چيکار کنم گيج شدم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اگر معیارت فقط قده! خب کنسلش کن رد کارش .... مردم عجب گرفتارهایی دارن !

  • سلام یه سوال داشتم ازتون!!؟اینکه من ٢٠سالمه و قدم ١۶۵هست وخواستگاری دارم باقد ١٩٨بنظرتون مشکلی پیش نمیاد؟؟؟من بااین قضیه خیییلی میترسم و نگرانم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اگر اخلاقش خوب باشه اصلا نگران نباش !

  • من قدم 170هیچ مشکلی هم ندارم خداروشکرالکی فکرتون به مساعل مشغول نکنین دختری که با قد پسر مشکل داشته باشه اقده ای محسوب میشه خانمای قد کوتاه دوستون دارم چون تودلبروترین

  • سلام من برعکس خودم قدم گوتاهه و کسی ک دوسشدارم قدبلند واین شده مشکلمونون من158و 190خواستگارم حالانمیدونیم چیکارکنیم میترسیم اینده برامون دردسر بشه

   پاسخ ها

   • فاطمه

    اخه ادم به این میگه درسر خدااا از دست شماها

  • علی آقای 184 متری که به قدت می نازی بترس از روزگار...همیشه بر مراد نمیچرخه راحت نگو دلتون بسوزه اینجا بیای به قد و قواره ت بنازی و بری و اعتماد به نفس یکی رو بیاری پایین مردونگی نداره قدت بلند باشه مرد نباشی فایده نداره از نظر من کاش عقل و شعور و معرفت و شخصیت و مرام اون برادرهایی که از کوتاه بودن قدشون ناراحتن در تو بود همه چی که به قد نیست فندق مغز....اینم بگم همیشه ماندگار نیست هیچ وقت به چیزی که داری نناز و پزشو نده روزگار دماغ گنده تر از تو ها رو به زمین مالیده یه جوری اون قدو ازت میگیره که فکت بخوره زمین...حالا هی دل بسوزون قدبلند کوته فکر

  • من 30 سالمه با قد 168.تو زندگی هیچ وقت احساس کمبود نکردم . انقدی خوشتیپم و سالم چاکرم خدا را. ضمنا رفیق 184 سانتی نصف خاطر خواه من رو تو نداری

  • من قدم ۱۵۷ هستش. شاید ی وقتایی دلم میخاست قد بلند باشم اما خودمو خیلی دوست دارم. شاید قدم بلند میس. اما ظاهر ژیبایی دارم

  • سلام. من قدم 195 هست. و خیلی راضیم. تو دانشگاهم همه منو دوس دارم.
   عاشق یه دختری شدم که قدش 175. به زودی میرم خواستگاری.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    خب که چی ؟!!!!!

   • الناز

    کاشکی یکی مثل تو میامد خواستگاری من

  • به نظر من اصلا قد اهمیت نداره ، مهم ذات آدماست ، من خودم قدم بلنده 170 ام قبلا یه دوس داشتم با قد 185 یعنی اسمش که میاد میخوام بالا بیارم حالم ازش بهم میخوره ، ولی الان یه دوست کشتی گیر دارم با قد 167 انقد خوب و با معرفت و مهربونه که میخوام واسش بمیرم آقایون مردونگی و محبت و فرهنگ خیلی بیشتر اهمیت داره بخاطر قد کوتاه منزوی نشین ویژگی های دیگتونو تقویت کنید دخترا خودشون میان سمتتون.

  • 174 سانتی متر واسه پسر کوتاهه؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    نه. عالیه.

   • امیر

    ۱۷۱چطوره

  • سلام به کاربران عزیز؛من قدم۱۵۵ وبانظرخانومای عزیز زیباومیتراموافقم.ازقدم کاملأراضی ام وخداروشکراعتمادبنفس بالای دارم وبرای رسیدن به اهداف بزرگم تلاش میکنم .فقط شعوروانسانیت مهمه همین ؛قدوظاهربعدمدتی محدودعادی میشه؛ادم خوب خیلی کمه وقتی پسریادخترخوبی به پستتون خورد بخاطرچیزی بی اهمیت مثل قد کنارش نزنین اشتباهه محضه خوب به ندرت پیدامیشه

  • آمار نشون داده کسایی که میان این سایت قدشون 1.75 به پایینه پس لطفا خالی نبندین قد خود منم 1.70 هستش و راضیم چون 90% مردم هم قد خودم هستن و خودمم اصلان دوست ندارم تو چش باشم.آقای 184 سانتی به قدت نناز کسیو از 100 سال پیش سراغ داری زنده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سعی کن دل به دست بیاری پس فردا بگن خدا بیامرزتش.همه این تن و بدن اخر سر خوراکه جک و جونور میشه پیشنهاد میکنم زیاد قبرستان برید تا کمتر به داشته هاتون بنازید. یا علی

  • سلام اقا چه قد 220 سانت باشه چه 160 قراره چهار روز دیگه بمیریم بریم زیر خاک به فکر زندگیو اخرتت باش باو قد کیلو چنده. یه چیزیم بگم تو این دوره زمونه تو پول داشته باش اکثر دخترا برات میمیرن حتی اگه قدت اندازه بز باشه.اقای 184 تو هم به جای پز دادن برو خدا رو شکر کن که تنت سالمه مریض بشی بیوفتی رو ویلچر اونوقت میفهمی نباید کسیو مسخره کنی

  • من قدم188و24سالمه بیکار و بی عرضه ام
   کسانی رو میشناسم که قد کوتاه دارن ولی اخلاق، رفتار، منش ،کار و زندگی بسیار خوبی دارن و وقتی میبینمشون حسودیم میشه وبا خودم میگم من یه تنه لشی بیش نیستم .

   پاسخ ها

   • مهدی

    درود بر شما دوست عزیزم، از تاریخی که این مطلب را نوشتی و من دارم پاسخ بهش میدم تقریبا 2 سال میگذره
    اینجوری نگو عزیز هر کسی یک مشکلی داره و بقول معروف هیچکس کامل نیست! شما هم با تلاش و امید بیشتر ادامه بده میتونی موفق باشی چرا که نه ! درضمن قد یک چیز نسبیه و بنظر من جزو آپشن آدما به حساب نمیاد! حداقل در نگاه انسانی و کمال رسیدن از لحاظ اخلاق، ثروت یا مسائل دنیوی و آخرت ..
    موفق باشی

   • مصطفی

    احساس میکنم تو خودت رو یک قد بلند جا زدی و حرف هایت کذب است

  • دستت درد نکنه همه رو کامل نگفتین مابقی رو من میگم در ایران داشتن قد بلند دردسرهای زیادی داره از جمله اندازه نبودن لباس های حاضری خوردن سر این بنده خدا ها به سایبان مغازه ها که همشون کوتاه هستن به سختی جا شدن در صندلی تاکسی و اتوبوس هزینه اضافی بابت بیشتر خریدن پارچه دیده شدن تو خیابان توسط طلبکاران و آشنایان معطل شدن جنازه این بنده خدا ها برای کندن و دراز کردن قبرها دژبان شدنشون موقع سربازی که شامل کار بیشتر و مسئولیت بیشتره و همیشه باید موهات رو نمره 2 بتراشی و...... این چیزهایی هم که شما گفتین هم بیشتر تو ایران نیست

  • من ١٧ سالمه قدم ١٨٩ هس ولي از قدم راضي نيستم ميخوام بشم ٢/١٠ سانت تو رو خدا كمكم كنيد ميشه شبا خوابم نميبره

   پاسخ ها

   • عادل

    به روان شناس مراجعه کن

  • من قدم180 وزنم75 شغل و درآمد خوبی دارم.از خانم هایی که میان نظر میدن آیا کسی هست با من ازدواج کنه؟اگه از من خوششون اومد بله رو بگن بعد میگم چیکار کنیم
   آخه من من من زن میخواااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

  • کسی هست با من ازدواج کنه؟

  • خانم ها برای بار سوم عرض میکنم کسی هست با من ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دیوانه

  • اینا همه چیز رو برعکس جلوه میدن خبر علمی مینوسن که زنان قد کوتاه میران سقط جنین و تولد ناقص بینشون بیشتر از زنان بلند قد هست؛ یه جا دیگه مردهای قد کوتاه رو حمایت میکنن و میخوان بهشون زن بدن! یعنی اینقدر نمیفهمن؟!!! قد بلند مرد میزان اعتماد خانم به تکیه گاه بودن مرد رو بالا میبره!!! قد زن اصلا تفاوتی نمیکنه ولی مرد به دلایل عدیده باید قد بلند یا حداقل متوسط در حد 160 تا 170 داشته باشه! با این خبر رسانی که اینترنت شما داره پس تمام آقایون زیر 160 و تمام خانمهای بالای 170 لازمه که با هم ازدواج کنن بقیه هم برن بمیرن!!!! آخه مرد قد کوتاه زن دراز میخواد چکار؟! بلند یا کوتاه شدن بچشون هم کاملاً اتفاقیه! من خواهرم 150 بود با آقایی 192 ازدواج کرده الان بچش 7 سالشه 134 سانته!!! جمع کنین این بساط خزعبلات رو!!!

  • من شوخی نمیکنم خیلی جدی میگم کسی هست با من ازدواج کنه ؟قدم180وزنم75شغل و درآمد خوبی دارم. خانم ها اگه از من خوششون اومد بله رو بگن بعد من میگم چکار کنیم.

   پاسخ ها

   • خانم نجیب

    بله...

   • بدون نام

    وات د فاز؟

   • میترا

    با اجازه بابام بللللللههههههه

   • کاربر مهمان

    قربان تو مثل اینکه هرجی زدی جنسش خییلی خوب بوده

  • سلام. من قدم182 وزنم80 و32سالمه.یه مشکلی که قدبلندها چه مرد و چه زن دارن اینه که وقتی سنشون به میانسالی میرسه پادرد و زانودرد میاد سراغشون.

  • من عاشق خانم های قد بلند ام.نمیدونم قصد ازدواج داره یا نه؟در ضمن قد من 175سانته.

   پاسخ ها

   • مهرنوش

    خب واسه یه دخترقدبلندقدت کوتاهه دیگ

  • سلام من20سالمه قدم 162سانته به نظر شما قدم دیگه بلند نمیشه؟بدبختیم اینجاست که مادرم قدش166 پدرم180 و خواهرم168.

  • بله اقاداریوش منم قصد ازدواج دارم

  • پریا خانم جدی میگید؟؟؟؟
   کدوم شهر هستید؟؟؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    واقعا که ...ادم چقدر میتونه نادان باشه

   • بدون نام

    (-_-)

   • سارا

    اونوقت هی میگن شوهر نیست بیا اینا پس فردا با هم ازدواج میکنن
    به پای هم پیر شین

  • یه سول؟؟قد 172 برای آقایون کوتاه محسوب میشه یا متوسط؟؟
   من خودم 168 هستم...به نطرتون این 4 سانت اختلاف خوبه ؟ کم نیست ؟؟
   من

   پاسخ ها

   • محسن

    متوسط رو به کوتاه میشه ولی به نظر من اگه قصد ازدواج
    باهاش رو داری و قدش خیلی رو مخته ولش کن بره چون ارزش یه عمر دغدغه و فکر کردن و حرص خوردن رو نداره

  • من قدم180سانته خیلی دوس دارم ی زن قد بلند در حد 2متر گیرم بیاد به نظرتون میشه؟راستی عیدتون مبارک سالی خوب و خوش همراه با موفقیت و سربلندی براتون آرزومندم.

  • راستی تا یادم نرفته دوبیت شعر از خودم آماده کردم و در این لحظات نزدیک به سال تحویل تقدیم به شما میکنم
   چشمم به در است که تو بیایی از راه آن چهره ی پر زنور تو شود هویدا
   کی شود این آرزو را من ببینم در جهان ترسم از آن است بمیرم آرزو با خود برم

   پاسخ ها

   • امیر

    وحید جان تن شعرا با این دو بیتی زیر خاک لرزید، کلا بی خیال ادبیات شو که زحمات سی ساله فردوسی رو به باد میدی :)

  • من قدم 160هستش خواستگاری دارم شرایطش خوبه منتها قدش166هستش بنظرتون چیکارکنم؟

   پاسخ ها

   • محسن

    اگه خیلی فکرت رو درگیر میکنه بیخیالش

  • یکی جواب سوال بالاییم رو بده دیگه !!

   پاسخ ها

   • O

    قدش خوبه

  • بسه دیگه انقدر خالی نبندین کسایی که میگن من قدم بلنده اکثرا دروغ میگن.

   پاسخ ها

   • زهرا

    دقیقا منم که تو خیابون میرم یا تو مدرسه همه اکثرا هم قد خودمن من 163 هستم بیشتر پسرا هم 170 یا 175

  • سلام دوستان محمد هستم .من 17سالمه 1.88سانتی متر قدم هستش.فکرم درگیراین شده که ایا ازاین بلندتر میشم یانه...چون خوشم نمیاد بلندتر بشم.به نظرشما ازاین بلندترمیشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • سحر

    نه نگران نباش فوقش در حد 2 سانته

  • سلام دوستان عزیز
   من قدم 160 سانت هستش
   و خاستگارم 175
   3 تا شوهرخواهرام دارم که قدشون بالای 180 هستش. بنظرتون مشکلی پیش نمیاد برای ما؟
   در ضمن پدرم هم خیلی روی قد افراد حساسه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    175 از خداتم باشه
    خودت 160 هستیااااااااااااااااااااا

  • .سلام. من جون 19 ساله ای هستم با قد 180 ولی همیشه دنبال شخصیت و اخلاق خوب بودم تا قد هیکل.به داداشا و آجی های گلم میگم اخلاق خوب و شخصیت خیلی مهم تره تا قد تو زندگی همه چیز عادی میشه ولی شخصیت آدم همیشه میمونه پس دنبال شخصیت اخلاق خوب باشید نه قد هیکل بلند...

  • من خواستگار 170 دارم خودم 160 چ شانسیع من بلند تر از 180 دلم میخواد

   پاسخ ها

   • بدون نام

    !بشین تا بیاد

  • Lبخداقد ملاک نیست مهم انسانیت هست. خوب یا بد بودن به قد ربطی نداره. هم قدبلند باخدا داریم و هم قدکوتاه باخدا داریم.هم قدبلندبیخداداریم و هم قدکوتاه بیخدا داریم. درود بر شرف اونی که چه قد بلنده و چه قد کوتاهه ولی انسانه

  • خب سلام!

   خواهراي گل و برادراي عزيزم(خصوصا عزيزاني كه از كوتاهي قدشون احساس رنج مي كنند) اميدوارم مطالب بنده رو به دقت مطالعه كنيد.

   اول بگم كه بنده تقريبا 187 قدم هست و وزنم حدود 76 و براي همين خدا رو بي نهايت سپاس تيپ مناسبي دارم(و نواقص فراواني دارم مثل همه).

   اما حرفم با عزيزاني هست كه در توهم قد كوتاهي دارن خودشون رو اذيت مي كنند و اين فيدبك مثبت احساس تحقير، كل افعال و بلكه زندگي و تصميماتشون رو مختل مي كنه.

   دوست عزيز باور كن هركسي دلش مي خواد جاي كس ديگري باشه! چاق دنبال داروي لاغري مي گرده و لاغر داره دنبال مكمل بدنسازي مي گرده چاق تر بشه و اوني كه موي سرش ريخته داره مو مي كاره و اون يكي هم داره موهاشو با چهار مي زنه كه "لينكن باروزي" باشه موهاش خير ننه ش!!...؛ الان من هم دوست داشتم قدم ده سانتي متر كوتاه تر بود ولي كمي خوشگل تر بودم!

   همه اين امور گذرا هستند و اين تو هستي كه بايد خودت رو در زندگي نشون بدي... برو دادگاه هاي ازدواج و طلاق رو ببين و بپرس كه چند درصدشون بخاطر قد كوتاهي مَرد!!!!! بوده و چند درصدشون به خاطر اعتياد و خيانت و خباثت و بي عرضه گي و بي مايه گي مرد در زندگي!!

   بله عزيز... بجاي اينكه براي خودت بهانه هاي واهي قد كوتاهي بياري، خوبي هايي كه داري رو براي خودت بشمر و بفهم كه توان اداره زندگي رو داري(جدي مي گم روي يك برگ كاغذ فاكتور هاي ظاهري و باطني و مالي و عقلي و فاميلي خوبت كه زندگي رو براي خودت و همسرت بهتر مي كنه رو بنويس)... از اينكه به همسرت وفا دار خواهي بود... از اينكه بجاي هوس و شهوت چند هفتگي، شوق و عشق ابدي نسبت به همسرت نثار خواهي كرد... از اينكه بجاي اينكه خودت رو در بدترين خباثت ها مثل شرابخوري و اعتياد و فحشا و كار هاي زشت غرق كني، جوان پاكي هستي كه همسرت مي تونه شب با خيال راحت تو رو به آغوش بكشه و كيف بكنه از بودنت... خب؟؟ ديگه اون موقع قد بلندت مطرح نيست... پاكي وجودت مطرح هست... همسرت تو رو بخاطر اينكه تنت بوي عطر مي ده در آغوشش مي فشره.. بخاطر اينكه يقين داره جز اون، همه ي زن هاي دنيا از به آغوش كشيدن تو در حسرت هستند... چون وفا داري... بخاطر اخلاقت.. بخاطر خوش صحبتي و اينكه اونقدر اطلاعات داري كه در جمع گوشه نشين و بي خاصيت نباشي بلكه قوي بنيه و حاضر جواب و مطلع هستي و كيف مي كنه كه داري ديده مي شي... آره عزيز...

   حالا خودت ببين اين بهتر هست يا يك قد بلندي كه همسرش از بوي تعفن اعتياد و مواد مخدر و سيگار هاي مداومش مريض و خجل هست؛ از قد بلندي كه همسرش مي دونه فقط قبل از اينكه بهش دوستت دارم بگه، با يك دختر ديگري قرار كثيف مي گذاشته و و و .

   پسر كم قد، كدوم يكي بهتر هست؟؟؟ خواهراي گل من... كدوم يكي بهتر هست؟؟؟

   درضمن... ما قد بلند ها مسائل مربوط به خودمون رو هم داريم. من مجبورا خياط شخصي دارم كه برام پيرهن و .. مي دوزه چون اصلا پيراهن هاي بازار نمياد بهم و اونهايي كه دو ايكس لارج هستند براي آدم هاي بالاي 100 كيلو و چاق هستند كه اصلا نمي خونه با من... باري همين هم بسياري از طرح هاي خوب و لباس هاي خاص خوب و مارك هاي قوي به سايز ماها نمي خوره!!

   مي دونيد كه پا درد و درد مفاصل از عوارض قد بلند هاست؟؟ مي دونيد فقط قدري چاقي مفرط در عين قد بلندي مي تونه چقدر براي طرف مشكل ساز باشه؟؟

   خواهر من به فكر زندگي ت باش... به فكر اينكه اون مرد فقط سه سال شوهر قد بلندت هست!! بعد سه سال شده پدر بچه ت... بايد بتونه پدري كنه... بايد بتونه فرزند تو رو از اين همه مشكلات اجتماعي كه خودت و دوستان و اقوام جوانت بهش دچار شدن و نشدن (و در آينده بسيار بيشتر خواهد شد) نگه داره.

   شوهر قد بلندي كه برات سه تا پسر معتاد و يك دختر هوس باز تحويل بده چون عرضه پدر بودن رو نداره بهتر هست يا همسر كمي قد متوسط يا كوتاه كه آينده ديني و دنيوي فرزندت رو در بهترين حالت تهيه مي كنه؟

   اين رو هم بگم... اگر همه افسار ها بدست مرد باشه(كه بايد بسياري از افسار هاي زندگي بدست مرد باشه ولي نه همه) احساس غرور و عدم اهميت به آنچه كه بدست آورده در وجودش متولد مي شه.

   يعني براي يك مرد قد بلند چوش چهره چيزي كه زياد هست زن... تو نباشي؟؟ ديگري!!

   اما يك قد متوسط كه با تو زندگي مشترك شروع كرده مي دونه كه برخي فاكتور هاي همسرش و برخي فاكتور هاي خودش كما بيش خوب و بد هستند و براي همين دو دستي مي چسبه به زندگي ش و با عشق زندگي رو ادامه مي ده.

   پس مرد چه قد كوتاه و چه قد بلند اول بايد مرد باشد... مرد زندگي... پسرك يه لا قباي قد بلند كه قبل از دختر ها، مرد ها بهش چشم بدوزند مرد نيست... دختري در هيئت مرد است...

   به فكر اين باش كه مرد زندگي ت رو انتخاب كني و نه فقط مرد همبستري...كمي بزرگ فكر كن...

   حرف آخر؛ پسر عزيز.. اون دختري كه بخاطر قدت بهت جواب نه داد، قد خودش كوتاهه! قد تو اگر توي پاها و تنه ت كوتاه باشه، قد اون توي شعور و فهم و انسانيتش كوتاه هست... كه اون بچاي همه خوبي هاي تو فقط يك ايراد در تو ديد.. پس قبول كن لياقت تو رو نداره... بفهم اين رو...
   اون دختر مثل اوني هست كه بهش يه كاغذ دادن كه يك نقطه داشت؛ گفتن چي مي بيني؟؟ گفت هيچي.. فقط يه نقطه هست... طرف گفت كاغذ به اين سفيدي و اعلائي رو نمي بيني و فقط يك نقطه سياه رو مي بيني.. اين دختر هاي كور ارزشش رو ندارند..

   ياعلي
   از تبريز

  • دل همتون بسووووووووزه من قد خودم 195 سانته و عشقم که کنار دستم نشسته الان قدش 186 سانته

   پاسخ ها

   • بدون نام

    وای بر سر مردی که به تو دختر داده...

   • بدون نام

    احتمالا قدت 140 سانته. ساقی ات هم عوض کن!

   • ...

    چی زدی معلوم نی

  • سلام.من پسر22ساله هستم که قدم 170سانتیمتر یا یه کم بیشتر باشه،عاشق یه دختری هستم که چند سانتی،نه زیاد ازم قدش بیشتره.اما من زیاد اهمیتی به این مسئله نمیدن،ولی میترسم اگه خواستگاریش برم به خاطر همین چیز نپذیره.به نظرتون من چی کار کنم که کمی قد بلند نشون بدم.تو رو خدا کمکم کنید عشقم داره از دستم میپره.ممنون

   پاسخ ها

   • بدون نام

    مثل یک مرد برو جلو
    قدت خوبه...اوکی هستی

  • بسه دیگه انقدر دروغ نگین کسایی که میان اینجا میگن ما قدمون بلنده دروغ میگن.

   پاسخ ها

   • مرضیه

    من از شوهرم ۶ سانت کوتاهترم مشکلیه

  • من قدم 168 دستیار سال 4 تخصصی جراحی عمومیم
   به نظرم یه مقداری از متن که گفته بود قد کوتاه ها برای جبران کمبود قدشون تلاش میکنن موفقیت بیشتری داشته باشن درسته . لا اقل در مورد من اینطور بوده .
   شاید خیلی وقت ها قبل با قدم مشکل داشتم اما الان وظعیت اجتماعیم طوریه که دختری بهم نه نمیگه .
   توی جمع و مهمونی هم بیشتر از همه تو توجهم .
   مهمتر از همه هم انسانیت و شعور آدمه ، اون دختری هم که تو رو با قد کوتاهت میپذره ، بدون که دختر فهمیده ایه و میتونه همسر خوبی باشه برات . نسبت به دخترای ظاهر بینی که دنبال قد و وزن پسرن .
   پس شاید مورد پسند همه نباشی ، اما خوشحال باش که مورد پسند خوبانی .
   یا علی

  • سلام دوستان بدن انسان به هر نوع تحریکی واکنش نشون میده کسایی که دنبال افزایش قد هستند برن دنبال ورزش کششی . یوگا من قدم180هست و الان قبل از اون175بودم الان بابیست روز یوگا 5سانت به قدم اضافه شده. موفق باشین.

  • سلام بهترینا.
   من قدم 158 ههستش.خودم خیلی معمولیم. عاشق کسی شدم که هم خوش قیافست هم پسر فوق العاده کاری و اهل زندگیه.175 سانت هم قدشه. خیلی هم دوسش دارم. همه هم میگن چقدر بهم میایم. بنظر من بیشتر از این چیزا یکی سلامتی شخص مهمه یکی هم اخلاقش. چون قرار یک عمر زندگی باشه. به اقایون هم پیشنهاد میکنم انقد حساس نشن روی این مسئله. اگه قد بلندی ندارن و ناراضین با باشگاه رفتن و... بدنشون رو روی فرم بیارن.
   امیدوارم همگی تنتون سالم باشه.

  • سلام دوستان
   من قدم 172هست و دوس پسرم 3سانت ازم کوتاه تره،قد بلندیه من کاملا مشخص ولی واسه جفتمون مهم نیست،مهم انسانیت،تو این زمونه چیزایه مهم تر از قد وجود دارهـ

  • سلام
   منم با نظرات سیما خانم وفروغ خانم هم عقیده ام.اولش منم خیلی حساس بودم،ولی بعدها با نظرات چند تا از دوستان این حساسیتم رو ترک کردم
   ممنون

  • سلام 184 سانتی
   خوش بحالت با قد بلندت و خاطر خواهات
   من 165 سانتم و خاطر خواه ندارم

   اما مسءله مهم اینه که شعور دارم
   قدت بلنده خون به مغزت نرسیده تقصیر تو نیست

  • بسه دیگه انقدر خالی نبندین بیشتر کسایی که میگن ما قدمون بلنده دروغ میگن.

  • سلام من سی سالمه و چهارساله با پسری که هم دانشگاهیم بود وچندسال منو میخواست و اصرار به ازدواج داشت ازدواج کردم همسرم چندسانتی از من کوتاهتر من 170 قدمه ولی نه کفش پاشنه یلند میتونم بپوشم نه جایی روم میشه شوهرمو معرفی کنم بااینکه شوهرم خیلی خوب و مهربون و دکتر ولی همیشه ازاینکه تو مراسما قدش از همه کوتاهتر خجالت میکشم و خیلی وقتا مراسمارو شرکت نمیکنم و موقع عکس گرفتن یواشکی قدمو کوتاهتر میکنم یا میشینم و اصلا هم در مورد قد با شوهرم صحبت نمیکنیم چون میدونم سختشه ومن همیشه خودم میرم کفش اسپرت میخرم زندگیم راحته ولی سخته اوایل خیلی گریه میکردم الانم بشدت ناراحتم اگر ازدواج نکنین بهتر چون سخته

   پاسخ ها

   • بدون نام

    برو طلاق بگیر با یه بلند ازدواج کن که دیگه همه چیزو از دست میدی.

  • با سلام من يه دخترم که يه خاستگار دارم که ٣٠سانت قدش از من بزرگ تره ولي هم من از ايشون خوشم اومده هم ايشون ازمن ولي در رابطه با اين تفاوت قدي يکم ترديد دارم و موندم چيکار کنم آخه هم به ايشون علاقه دارم هم ترديد دارم.چيکار کنم؟؟؟؟؟!

  • همین ملاک دختراست که باعث شده آمار طلاق توی کشور بالا باشه
   من هر ازدواجی رو دیدم که ملاک دختر قد شوهر بود منجر به طلاق شده
   به نظر من افراد کوتاه تر باهوش تر هستن

  • خیلی شرایط سختیه واقعا که خواستگار آدم از لحاظ شخصیتی وشرایطی اوکی باشه اما بخاطر قد کوتاش آدم نتونه قبولش کنه

  • خخخخخ من قدم 176ولی از مرد کوتاه خوشم نمیاد مرد باییید بلند باشه ک بشه پاشنه دار بپوشی سرتو برای دیدنش بلند کنی

   پاسخ ها

   • بدون نام

    تو دیگه زیادی بلندی . و اینجوری زودتر کمرت خم میشه

  • اینقدر قدم قدم قدم قدم نکنید بابا برید به زندگیتون برسید ،،،خودتون بکشید توی سن رشد هم باشید با بارفیکس رفتن فوقش یه سانت قدتون اضافه بشه،،،یه جا میری نوشته من سایز ا ل ت م اینقده میخوام بلندتر شه یه جا دیگه میری نوشته من سایز س ی ن ه هام اینقده میخوام بزرگتر شه یه جا میری نوشته من قدمو میخوام بلند کنم یه جا میری نوشته من دماغم اینقده میخوام کوچیک شه،،دوستان عزیز به اولین کسی که رسیدی و نیاز به کمک داشت بهش کمک کن اگه نیازمندی دیدی کمکش کن اگه به یه صندوق رسیدی که برای بچه های سرطانی اختصاص دادن یه ده تومنی 5 تومنی بنداز توش ببین که بزرگترین لذت دنیا و قشنگترین حس دنیا یه چیز دیگه است ،،،، ببین که با هر قدو وزنی اگه شرایطی رو رقم بزنی که خودت بتونی به خودت افتخار کنی اون بزرگترین لذت دنیاست

  • سلام قد بلندتره زن باعث مشکل تو زندگی زناشویی میشه؟

  • سلام من پسر هستم وقدم ۱/۸۷ هستش. ولی از دختران قد بلند خوشم نمی آد .با این که خودم قد بلندی دارم ولی دوست ندارم همسر آینده ام بالا ۱/۷۰ باشه

  • سلام به همه ی دوستان عزیز. من قدم 190 هستش . بنظرم. خوبه اما . با نگاه مردم اذییت میشم جالب نگاه نمیکنن یا من جالب نمیدونم . شهرمون فرهنگ قد باندی رو تجربه نکردن احتمالا برا اینه ک تو چشم همه هستم . هستن قد بلندای زیادی اما . مث من زیاد بیرون در نمییان چون ک با نگاه های مردم اذییت میشن

  • سلام . من 17سالمه 174و از قدم هم راضیم و اصلا تو فکر این نیستم که جای کسه دیگه ای باشم .شاید قدم ازین هم بلند تر بشه تا یه جا هایی ولی خدارا شکر هر چی بخواهد همون میشه . یه انسانو با عقل و شعورش قبول دارن نه قد.

  • سلام به همه دوستان من قدم ۱۹۵وعشقم ۱۶۰ اوایل خیلی رازی بودیم از این اختلاف قد ولی الان اصلا مهم نیست حرفم اینه که قد مهم نباشه براتون بعد چند وقت همه چیز بی اهمیت میشه دوستان گلم اگه خاستگار با خصوصیات خوب دارین رد نکنید قد ملاک نیست قد بلند درد سرهای خودشو داره همه جا توی چشم بودن و از بس سرم به اینور اونور برخورد کرده گردن درد گرفتم.

  • سلام به همه دوستان عزیز بابا ول کنین این حرفارو من خود قدم 145 و نامزدم 160 خیلی هم

  • سلام دوستان عزیز به نظر من انسانیت اخلاق خوب ایمان پاک بودن و.... حیلی مهمتر از قده و ظاهره خواهرای عزیز اگه خاستگار خوبی دارید و ظاهرش بد نیست و همه چیزش خوبه قبول کنید به این چیزا هم فکر نکنید باور کنید من خودم دوساله نامزدم و قدم 145 و نامزدم 160 خیییییییلی هم پسر خوبیه یعنی الان بیام به خاطر اینکه قدش کوتاست ردش کنم دلش رو بشکنم ... نه دنیا دو روزه باید خوب زندگی کرد و خدارو به خاطر نعمت های خوبی که به همه داده باید شکر کرد امیدوارم همتون خوشبخت بشین برا منم دعاکنید.

  • سلام/
   داداشا و آبجی های گلم. خواستم بگم هیچوقت زیادی رو قدتون حساس نباشید . چرا؟! چون من الان 18 سالمه قدم 196 هستش تا قبل از اون همیشه از اینکه تو چشم باشم و مردم بهم نگاه کنن خیلی میترسیدم . ولی خدا رو شکر الان دیگه واسم عادی شده . کلا چیزی که میخوام بگم اینه که اگه کسی رو دوست داشته باشی قدش هم بی اهمیت میشه واست (من با 196 قد الان عاشق یا دختر 163 تایی شدم) پس به این چیزا فک نکن و از زندگیتون لذت ببرید!

  • خلاصه بگم..اومدم ببینم درمود قدم چی نوشته فهمیدم قدو وزن رو وللش،وقتی خوابت میاد اصن این چیزا مهم نیستن

  • سلام رفقا من قدم 163 سانته خانومم هم 3 سانت از خودم كوچيكتره زندگي خوبي دارم راضيم تا اونجايي كه كسي بهم طعنه متلك نندازه البته من پر رو هستم هميشه گفتم كيفيت مهمتر از كميته
   رفقا اعتماد به نفستون رو حفظ كنيد هميشه مرتب و اراسته باشيد نوع كفش و نوع لباس و اراستگي شما كوتاهي قدتون رو نشون نخواهد داد سعي كنيد سخنور خوبي باشيد اگر شما كلام خوبي داشته باشيد مطمئنا هميشه و همه جا همه به فهم و شعور شما فكر ميكنند تا رو قد شما ،من بهم ثابت شده ولي خانوماي قد بلند مردان كوتاهتر از خودشون رو انتخاب نكنند چون به مرور زمان از هم زده ميشند و خيلي تو مردم تو چشمند هم قد باشيد خوبه ولي اقا از خانم كوتاهتر نباشه بهتره
   دوستان كوتاه قد يه سري ژل براي داخل كفش اينترنتي به فروش ميرسه بخريد خوبه قيمتي هم نداره قدتونو 5 سانت بلند تر ميكنه براي جشن هاي عروسي و غيره اعتماد به نفستون رو بالاتر ميبره
   رفقا به جاي اينكه غصه بخوريد تلاش كنيد تا هر روز بهتر و موفق تر بشيد دكتر مهندس بشيد ماشين خوب بخريد خونه خوب بخريد اراسته باشيد شلخته لباس نپوشيد به موهاتون اهميت بدين رو زيباييتون موثره
   خلاصه رفقا من خيلي دوستتون دارم كه امروز از قدتون رنجور شديدو اومديد تو گوگل سرچ كرديد قد كوتاه -خدا روزي مارو از قد كم گذاشته ديگه كاري نميشه كرد ايشاله سلامتي باشه و موفقيت
   قربون همه درد و دلاتون كوچيك همتونم .

  • سلام دوستان
   منم قدم 154هست 25سالمه وچون لاغرم خیلی ریز به نظر میرسم.جالبیش ابنجاست که همه ییییی دخترای فامیل بالای 165هستن فقط من توی اینا کوتاهم همیشه توی مجالس ها و مهمونیا کوتاهیم خیلی به چشم میاد و این منو عذاب میده.خصوصا که همه هم منو ریزه میزه صدا میزنن.به خاطر همین موضوع دوست ندارم جایی برم همش فکر میکنم هرکی منو میبینه میگه ابن چقدر کوچوله.البته دکتر هم رفتم ولی گفت قدت از این بلندتر نمیشه.ولی خب حالا شاید خیلی از کوتاهیم راضی نباشم ولی همیشه شاکر خدا هستم که یه تن سالم بهم داده ...

  • آیاقد150برای دختر19ساله خوبه؟؟

  • سلام من 14سالمه قدم172هس تقریبا بابام 168از قدم راضي نیستم دوست دارم بیشتر شم بنظرتون ميتونم رشد کنم 180برسم

  • به نظر من اخلاق و اعتقادات مهمتر از قده و هیکله .

   پسری که من خیلی خیلی دوستش دارم ، قدش از من کوتاهتره و من که دخترم از ایشون بلندترم و درشت اندامتر .

   اوایل هیچکدوممون چون از اخلاق و روحیاتمون شناختی نداشتیم ، به هم توجهی نداشتیم . اما طی جریاناتی که پیش اومد و شناختی که پیدا کردیم ، الان فرق میکنه .
   ظاهرش و قد کوتاهش برام مهم نیست. خودش مهمه . اخلاقش و باطنش .

   خیلی از آقایونی رو تو دانشگاه میشناسم که خوش قد و بالا و هیکلی اند . اما یکیشون لات و سیگاریه و اصلا خانواده مون قبولش ندارن و خودمم همینطور . یکیشون اهل ... یکیشون خیلی بی ادبه و بد اخلاق ...

   من که همون پسری رو که از من کوتاهتره ولی تمیز و خوش اخلاقه و اخلاقش به من میخوره رو ترجیح میدم . بقیه اش واقعا مهم نیست .

  • من ی دختر 157 سانتی ام عاشق ی پسر 191 سانتی کنار هم افتضاحیم
   در ضمن من عاشق اونم ولی اون نه

  • من 16 سالمه قدم174..با اینکه خیلی از قد بلند تعریف می کنند ولی من هیچ وقت باهاش راحت نبودم چه پسرا چه دخترای اطرافم اکثرا کوتاه ترن یا هم قد با منن ....گاهی اوقات میگم کاش 4 ،5 سانت کوتاه تر بودم به نظر من دخترای قد کوتاه تو دل برو و ملوسن و قد بلندا بیشتر جذابن...به طور کلی به نظر من قد 165 تا 170 برای دخترا و پسرا 178 تا 189 خیلی خوبو متعادله ولی دلیل نمیشه بقیه آدما با قد مختلف بخوان ناامید باشن چون نظرا همیشه متفاوتهو نمیشه یه معیار کلی برای قد گفت و خوب و بد تعیین کرد ....

  • من قدم175هست.خیلی دوس دارم یه زن قد بلند2متری گیرم بیاد و هر روز منو بلند کنه بذاره رو شونه هاش به نظرتون همچین زنی گیرم میاد؟اگه میشه درباره کامنتم نظر بدین.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    فازتو...

   • ...

  • قدم 161ودوست 185هستشو4سالم ازم بزرگتره

  • سلام اعتماد به نفس داشته باشید و هیچ وقت خودتونو جلو دیگران کوچیک نکنید هیچ وقت حتی اگر ناراحتید مثل کوره ذوب آهن همه در فکر و ذهن قلبتون حل کنید ولی در ظاهرتون همیشه قوی باشید. من یه پسرم قدم 168 ولی هیچ وقت قدرتو از دست نمیدم مثل یه صخره سخت و استوار جلو همه ظاهر میشم... چون آفریننده کائنات پشته منه کسی که ذلت و عزت همه در دست اوست. من فرد مذهبی نیستم ولی وقتی خودتو جلو خدا بشکنی وقتی برای خدا خضوع و خشوع کنی و کسی جز اونو در عزت خودت دخیل نبینی اونوقت قدرت خودشو بهت نشون میده همیشه این دعا رو بخونید ای رفیق کسی که جز تو رفیقی نداره ای گنج کسی که جز تو گنجی نداره ای اعتبار کسی که اعتباری جز تو نداره ای مونس کسی که مونسی جز تو نداره.... قدرت عجیبی به ادم میده بعد از یه مدت یاری خدارو حس میکنی.... منشا قدرت اوست بلاشک

  • کسانی که میگن ما قدمون بلنده دروغ میگن.

  • سلام نگفتین قد 150برای دختر19ساله خوبه نامزدم 19سالشه ومن170هستم ماخوشبخت میشیم

   پاسخ ها

   • فاطمه

    خوشبختی به قد نیست به شعور ه ودرک طرفینه

  • سلام افا عباس من فقط میتونم بهتون بگم اگه واقعا نامزدتون رو دوست دارید و باهم مشکلی ندارید و به تفاهم رسیدید به این چیزا فکر نکنین و براتون شخصیتش اخلاق رفتار و خیلی چیزای دیگه که هر کسی نداره فکر کنید این دوره زمونه هم دختر وهم پسر خوب کم گیر میاد ولی اگه خیلی براتون قد مهمه الان تکلیفتون رو روشن کنید که بعد خدایی نکرده تو زندگیتون مشکل پیش نیاد همه چیز رو در نظر بگیر ببین واقعا چی برات مهمه شاید خیلی ها بهت بگن نامزدت کوتاهه اگه دوستش داری بگو مهم اینه که من پسندیدمش نکنه فردا تو زندگی بخوای نامزدت رو اذیت کنی و بهش بگی تو کوتاهی اون دختر چه گناهی داره پس داداش تکلیفت روشن کن و امیدوارم خوشبخت بشین.

  • مگه ورزش یوگا قد بلند میکنه!!!؟؟؟؟

  • بچه هامن 16 سالمه پسرم قدم 170 ب نظرتون کوتاهم؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    متوسط

  • سلام من دختری ۳۰ ساله با ۱۵۰ سانتیمتر قد هستم که نیازی نمی دونم بیام و اینجا به دروغ بگم قد بلند هستم. هیکلم طوری هست که تمام لباسهای چینی موجود در بوتیکهای لباس اندازه تن من هستن!!! از این وضع خیلی هم لذت می برم و خدا رو شاکرم که سالم و متناسب هستم و زیباترین لباسها انگار که از روی اندازه اندام من دوخته شدن!!!!!

  • من خدایی قدم 170 یا 171 ولی اصلا دوست ندارم .با اینکه ظریف و خوش هیکلم پاهام بزرگه چند وقتی هم هست استخونام صدا می ده .کجا باید این ازمایش تراکم استخوانو بدم ؟؟؟باید قرص کلسیم بخورم؟؟؟

   پاسخ ها

   • فاطمه

    منم قدم 170 ولی این مشکله شما رو ندارم اینک استخونت صدا میده ربطی به قد نداره تازه من شماره پام 39 انیا ربطی به قد نداره

  • دقققققققققققق به دل همتون.من ۲۰ سالمه قدم ۱۸۳ وزنم ۷۸.همه چیزم عالی‌.بترکییییییییییید.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ساقی تو عوض کن جنس نامرغوب بهت داده بدبخت

  • مهم ترین چیزی که واس یه مرد مهمه مردونگیه. یعنی رفتارش و مرد بودنش. اینکه پناه محکم یه نفر دیگه بتونه بشه. از قدیم هم گفتن تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد . در مورد قد چیزی نگفتن... .قد تنها یکی از معیارهای جسم زیباست. اما چیزی که واس مرد و زن مهمه تناسب اندامه.بلندا و کوتاهای عزیز همچنین متوسط ها رفتین رو ترازو؟ بدنتون رو فرمه ؟بابا برین هرچی که هستین اونو بهتر کنید. چه فازیه تو رو قرآن.
   خودم 167 م.
   جهان پهلوان عباسپور 165 بوده آقای موسی اسماعیل پور 170-هس ... برین ببینین بدنشون چه فرمیه ...
   این سایتم یه مشت دری وری نوشته شبیه تبلیغاتی که واس دارو و جراحی افزایش قد میشه ...
   سرچ کنید . اولین چیزی که یه دختر و جلب میکنه اعتماد به نفسه... جذب میکنه حتی اگه اون دختر بگه قد بلند دوس دارم .جذب میکنه طوری که در برابرت مقاومت نکنه. قول میدم ...
   همتون لذت ببرید .خوب باشید . با تواضع باشید .

  • من قدم 187 هست ولی به نظرم قد کوتاهه باید بلند تر بشم با این که هجده سالمه فک کنم بلند تر بشم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    چرا انفدر ناشکرین

  • افتخار کردن به چیزی که انسان هیچ نقشی توش نداشته پوچ ترین و بی ارزش ترین نوع افتخاره

  • قدو بیخیال هر گسی که عاشق باشی قدواسش مهم نیست

  • چرا اونایی که قدشون کوتاهه اینقدر اعتماد به نفسشون پایینه من خودم 160 قدمه ولی 2 بار تا حالا عاشق پسرایی شدم که هم قد خودم بودن اینقدر دوست داشتم که همقدم بودن چون مهربون بودن ولی اونا بیمعرفتی کردن پا پیش نذاشتن وگرنه خوشبختشون میکردم حالا شمام از قد کوتاهتون ناراضی نباشید خدا بزرگه شاید یکی هم پیدا بشه که شما رو دوست داشته باشه فکر کنید من چقدر ضربه خوردم حتی بهشون گفتم دوستشون دارم ولی اونا با بیرحمی منو کنار گذاشتن نمیدونم واقعا بخاطر همینه که همه شما مردای قد کوتاه میگید اونا جرات خواستگاری کردن از کسی رو ندارن واقعا نمیدونم

  • سلام من قدم۱۹۸توروخدا راستشو بگین آیا قدم خوبه؟؟؟؟؟

  • سلام به همگی من قدم 213 هستش از قدم خیلی راضیم چون تو این دوره زمونه بیشرف که همه بخاطر قد با هم کل می اندازند و آدم کوتاه را مسخره میکنن. اون آدم کوتاهی که مورد تمسخر یلند ها قرار می گیره از از بلند ها هم بلندتره.
   هر روز خدا را شکر می کنم من اگر قدم 212 بود خودکشی می کردم. 214 هم بهتر از 213 هست ولی بدرد نمی خوره با همین 213 تاش سر می کنیم.
   در ضمن هر چی که تو سایته باور نکنید قد بیشتر بازیگرای آمرکایی رو 5 سانت بیشتر زده مثلا نیکول کیدمن 176 هست نه 180 یا کالوین هریس 191 هستش نه 197
   اصلا هم به قدتون فکر نکنین چون چیز مهمی نیست. بعدا بیماری روانی وسواس قدی پیدا می کنین و دیگر زیبایی های زندگی رو نمی بینید.

   موفق باشید

  • سلام به نظر من قدبرای خانما خیلی مهم نیست که خیلی بلند باشه 160 به بالا خوبه برای آقایون هم اگه شغل خوبی داشته باشن وتحصیلات مشکل قدشون اصلا به چشم نمیاد دیگه اگه خوش قیافه باشن که کلی خاطرخواه دارن
   ولی کلا به مردای قدبلنددیرتراعتمادکنیم

  • سلام من قدم 154 استيش نامزادم قديش 173 به نظر شما بچه ما كتاه به دنيا نمياد آخي دوست ندارم اون بچه احساسي رو كه من دارم داشته باشه نميخوام اونم از كتاهي قديش رنج بيبره لطفا يكي جواب بيده

  • من یه قدم ۱۷۳ویه پسری رودوست داشتم که چند سانت ازم کوتاه تر بودولی اون بااینکه مثلا عاشقم بود همش میخواست قدرتشو به رخم بکشه ویکم هم کمبود رد کردن دخترا رو داشت ودخترای بیچاره رو عاشق خودش میکرد بعد ردشون میکردبه نظرم اینا مشکلات ناشی از کمبودش برای قدبود اگه این رفتارا رو نداشت من با قدش زیاد مشکل نداشت ولی متاسفانه مشکل بزرگتر آدم های بی قیافه یاقد کوتاه بیشتر کمبودتوجه درونیشونه هرچند که درظاهر بااعتماد به نفس نشون بدن

  • از نظر من قد، بلند یا کوتاه زیاد مهم نیست در ازدواج ولی ب این معنا نیست که اصلا بهش توجه نکنیم.من الان ۲۶ سال دارم وقدم ۱۶۴هستش خانومم توی سن۱۵ سالگی با من ازدوج کرد ک قدش ۱۵۸ بودش ولی الان دو سال از ازدواجمون میگذره که الان هم قدیم یعنی ۱۶۴ هستش اختلاف سن ما هم ۹ ساله هستش خیلی هم توی زندگیم موفقم...

  • قد چیه پول که داشته باشی همه چی داری.

   پاسخ ها

   • افرین

    افرین افرین

  • متاسفانه دنیا از مردان و زنان قدکوتاه دارای کمبود شخصیت زیاد آسیب دیده. دور و برتون روبگردید انگار از زمین و زمان طلبکارن.

  • سلام ... من قدم 160هست درسته کوچیکه و چنان راضی نیستم ولی هنوزم وقتی میبینم اونایی که دوروبرم هستنو و عین من با پولشون میزنن تو سر همه اعتماد به نفسم زیاد میشه تو زندگی پول و اخلاق حکم کنندست بنظر من ...

  • سلام ببخشد من ١٧ونيم سالمه و قدم 165و خيلي بهش فكر ميكنم و نگران تازه شروع كردم به ورزش و حركت هايي كشيشي !ارزوم اينه تا وقت ٢٠سالم ميشه قدم ١٧٠فكر ميكنيد به ارزوم ميرسم ؟؟؟خواهش ميكنم جواب بديد ممنون.

  • سلام به همگی
   من خودم قدم 165 هست و یه پسر 24 ساله هستم.خودم از قدم راضیم چون مهم نیست برام اما انقدر از طرف دوستام.فامیل و حتی خانواده مسخره شدم که الان دچار افسردگی حاد شدم. طوری که دیگه اصلا توی اجتماع ظاهر نمیشم که مبادا مورد تمسخر قرار بگیرم که مبادا دیگران تنفرشون از قد کوتاه رو نشونم بدن.من که کلا قید ازدواج رو زدم چون دوست ندارم طرف مقابلم از من خجالت بکشه. الانم دیگه هیچ دوستی ندارم هیچ کسی توی زندگیم نیست جز خدا.دوست دارم همه دختر خانوما با پسرای قد بلند ازدواج کنن و خوشبخت بشن.بعضی وقتا که میبینم خانوما از قد کوتاها جوری بدشون میاد به خودم و خدا میگم مگه ما چه گناهی کردیم که باید اینجوری باهامون رفتار بشه.قصد درد ودل کردن ندارم فقط میخوام بگم با بیان طرز فکرتون(که البته محترم هست)زندگی خیلیا نابود میشه چون ظرفیت همه