۴۲۳۰۹
۳۷ نظر
۵۲۰۰
۳۷ نظر
۵۲۰۰
پ

۵ راه برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیت

با هر مشکلی که روبه رو می شدند از آن به عنوان فرصتی برای تلاش بیشتر استفاده می کردند. تفاوت مردم موفق با افراد عادی در این است که جاهایی که همه کم می آورند و ناامید می شوند، آنها با اراده قوی تر ادامه می دهند. آنها همیشه تلاش، مبارزه و آزادی را انتخاب می کنند.

5 راه برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیت

بر ترین ها : آیا آخرین باری که می خواستید کاری را انجام دهید اما پشیمان شدید را به یاد دارید؟ چه چیزی مانع از انجام آن شد؟ چه چیزی تصمیم شما را تغییر داد؟ آیا صدای تفکرات درونی شما نبود؟ آیا تاکنون از خود پرسیده اید این ندای درونی کیست یا چیست؟ ترس. ترس تسریع کننده تنبلی است. ترس همیشه به ما می گوید اگر تلاش کنید، امکان شکست شما بیشتر از موفقیت هایتان خواهد بود. ترس به ما تلقین می کند که به جای پذیرفته شدن، طرد می شویم و کاری می کند که دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری انجام ندهیم.

پائولو کوئیلو در آخرین کتاب خود به نام «الف» می گوید، این شهامت نیست که انسان ها را به موفقیت سوق می دهد، بلکه اراده و عزم راسخ است. او می گوید، اراده به ما کمک می کند تا با تصمیم گیری درست در مسیر تحقق رویاها و اهداف خود گام برداریم.

اگر به همه مردم موفق سراسر دنیا و تاریخ نگاه کنیم، همچون گاندی، استیو جابز، ماندلا، دونالد ترامپ و ... متوجه می شویم همه آنها در مسیر رسیدن به اهداف خود بسیار شکیبا و بردبار بوده اند و هرگز دست از تلاش نکشیده اند. آنها نیز در این راه با مشکلاتی مواجه بوده اند و هرگز تصور نمی کردند که راهشان بسیار هموار و رسیدن به آرزوهایشان آسان است. بنابراین، با هر مشکلی که روبه رو می شدند از آن به عنوان فرصتی برای تلاش بیشتر استفاده می کردند. تفاوت مردم موفق با افراد عادی در این است که جاهایی که همه کم می آورند و ناامید می شوند، آنها با اراده قوی تر ادامه می دهند. آنها همیشه تلاش، مبارزه و آزادی را انتخاب می کنند.

5 راه برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیت

در ادامه مطلب، نکاتی را یادآوری کرده ایم که می تواند به شما کمک کند تا بر ترس های خود غلبه کنید.

۱. ترس را حس کنید و به هر قیمتی آن را انجام دهید

دکتر جفرز می گوید: «برای موفقیت، باید بتوانید جرات و جسارت خود را تقویت کنید و با افکار منفی خود مبارزه کنید.» او همچنین اعتقاد دارد، افراد می توانند با خطر کردن در زندگی خود، استرس هایشان را کاهش دهند. در نتیجه باید گفت، تنها راه غلبه بر ترس، روبه رو شدن با آن است. سعی کنید ترس های خود را کنار بگذارید و کارهایی که در ذهن دارید را انجام دهید.


2. فراتر از دلیل

گاهی ما از اصل یک اتفاق آگاه نیستیم و تا زمانیکه آن را پشت سر نگذاشته و به عقب باز نگردیم، نمی توانیم متوجه شویم چرا فردی را ملاقات کرده ایم، قطار را از دست داده ایم یا ... . این موانع ناخواسته و غیر قابل پیش بینی و چنین تاخیرهایی در واقع نوعی توفیق اجباری یا مقدرات گیتی هستند. می توان آنها را سرنوشت نامید اما به خاطر داشته باشید که همیشه برای هر اتفاقی که می افتد، دلیلی وجود دارد. حتی اگر ما دلیل اصلی آن را ندانیم.

5 راه برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیت


3. خیلی کوچک، خیلی دیر

برای درک بهتر این آیتم داستانی را از نویسنده مطلب ذکر می کنیم: «8 سال پیش پزشکان تشخیص دادند پدر من رفلاکس دارد. پس از چند سال که معالجه نشد، او تصمیم گرفت تا دوباره پیش پزشک برود. اما دیگر خیلی دیر شده بود زیرا مشخص شد او سرطان پیشرفته کبد دارد و فقط دو ماه زنده خواهد ماند. پس از زمان موعد نیز درگذشت. هنگامی که من و خواهرم کاغذها و وسایل شخصی او را چک می کردیم، با تقاضای ویزا برای بورنو مواجه شدیم. پدر من 35 سال پیش از وطن خود نقل مکان کرده بود و تمایل داشته است به کشورش بازگردد. اما دیگر خیلی دیر شده بود. اگر پدر من سعی می کرد زودتر به پزشک مراجعه کند یا زودتر به وطن خود بازگردد، شاید چنین انتهای تلخی در انتظار او نمی بود.»

نتیجه این داستان نشان می دهد باید همیشه به دنبال هدف ها رفت و هرگز از آغاز و انجام کارهای مورد علاقه خود نهراسید. اگر دوست دارید مسافرتی بروید، در کلاس زبان ثبت نام کنید یا ... حتما همین امروز فهرستی از تمایلات خود را تهیه و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید.


۴. حسرت خوردن

اگر با افرادی که سنشان از شما بیشتر و تاحدی عاقل تر هستند، صحبت کنید بیشتر آنها می گویند که ما حسرت کارهایی که انجام نداده ایم را می خوریم نه حسرت کارهایی که انجام داده ایم را. اگر همیشه در زندگی امروز و فردا کنید، هرگز به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. به یاد داشته باشید که هیچ نتیجه ای منفی نیست. بلکه چیزی است که شما با تجربه ها و لحظات خود می سازید. مرد بزرگی در این رابطه می گوید: «بیشتر ما خود را میان دو سارق زندگی مصلوب می کنیم: حسرت گذشته را خوردن و ترس از آینده.»

5 راه برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیت


5. پیدا کردن موانع

چند بار برایتان پیش آمده است که برای انجام ندادن کارهایتان عذر و بهانه آورده اید؟ مثلا، خیلی سخت است، خیلی خسته ام، زمان نداشتم و ... . این بهانه ها برایتان آشنا نیست؟ بیشتر ما درگیر محدودیت های ذهنی خود و امروز و فردا کردن کارها هستیم در حالیکه افرا موفق، حتی وقتی کاری را دوست ندارند نیز از همه زمان خود استفاده می کنند و همه تلاش خود را انجام می دهند. افرا موفق اصولا کارهایی را انجام می دهند که دیگران آنها را سخت و دشوار می نامند. آنها همه خطرات احتمالی را پیش بینی و برای کارهای خود برنامه ریزی می کنند. خلاقیت، جرات و شهامت دارند. آنها به طور ذاتی موفق و خوش شانس به دنیا نیامده اند، بلکه با اراده، سخت کوشی و نداشتن ترس به موفقیت های خود رسیده اند. آنها به جای پیدا کردن موانع، موقعیت ها را کشف می کنند.
پ
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارنتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارنتي ٧/٢ ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

مطالب خواندنی

نظر کاربران

 • amir13

  من قسمت 4 رو خوب متوجه نشدم، اگه یک کار اشتباهی انجام بدیم به دلیل ترس حسرت بخوریم یا نه؟ چطور با این پشیمانی کنار بیایم؟
  مجله اگه شما هم بتونی کمک کنی ممنون میشم.

 • مهرداد

  ممنون از مطالب زيبايتان
  موفق باشيد

 • fared moradi

  خيلي ممنون خیلی مطالب امیدوارکننده ای بود

 • حمید

  ببخشید اگه یکی یا یک از دوستان ما رو زد و ما نتوانیم با او روبرو شویم ایا تفکرات درونی نقش دارد . ببخشید لطفا زودتر جواب بدهید از سایت خوبتون متشکرم

 • اميرعلي عسگري

  پسنديدم.اگرممكنه يك مقاله درباره انواع ترس-علل وراههاي پيشگيري برام بفرستيدممنون ميشم متشكرم

 • علی محمدلو

  باسلام،خیلی عالی بود.اگر امکان داره درمورد جلوگیری از استرس یک مقاله برام بفرستید
  باتشکر وقدرانی

 • بدون نام

  دست شما درد نكنه؛خيلي خوب بود

 • جواد

  خوب بود امامن راهی برای درماناینکارنداشتم.لطفابیشترمقاله بگذارید.باتشکر

 • پرنیا

  من خیلی میترسم همیشه استرس ودلشوره دارم بایدچه کنم

 • سارا

  سلام مدت یکسا و اندی است افسردگی دارم و ترس واز همه چیز میترسم احساس میکنم اذیتم میکنند اطرافیان و خودم را گنه کار میدانم وضعم داغون خوب ندارم

 • AHMAD

  ب نظر من تنها راه فرار از ترسو مشکلات بیخیال شدنه وقتی از چیزی میترسی بگو بیخیال کاریو ک میخواغی انجام بده فکر بعدش نباش ک چی میشه فقط کاری رو ک میخوای انجام بده سعی کن تنها باشی سعی کن با کسی گرم نگیری روت تو رو کسی باز نشه سعی کن شوخی نکنی و همیشه قد باشی

  پاسخ ها

  • raziyeh

   من هم باشماموافقم

 • پیر هلو

  سلام من تجربه ای بیست ساله م این است که درزندگی شکست خورده ام شرم وکم روی ست من یک سوال دارم ایا کم روی بی غیرتی حساب میشه

  پاسخ ها

  • همينطوري

   كم رويي بنظر من بي غيرتي نيست اما ممكنه ك باعث بي غيرتي بشه .بستگي ب شرايطي داره ك براتون پيش مياد

 • Farzadmsj

  خیلی ممنون واقعا عالی بود براتون انرژی مثبت میفرستم

 • احمد

  سلام با تشکر، ولی مطالبتون اصلا مفید و به درد بخور نبود

 • م محسنی

  چند روز پیش من با یک اتفاق روب رو شدم من خیلی از دیونه میترسم یک روز که غروب بود وشوهرم در منزل نبود یک دیوانه امد وایفون مارو زد من هم فکر کردم دوست پسرم بود حالا که دقیق نگاه کردم از ایفون دیدم نه این یک دیونه بود من از او پرسیدم چی میخوای جواب درست حسابی نمیداد من خیلی ترسیده بود از ترس داشتم سکته رو میزدم اون هم ول نکرد و وایساده بود من از ترسم مجبور شدم ب پلیس زنگ بزنم پلیس اومد بردش بعد هم ازادش کردن دوباره تکرار شد دوباره مزاحم شد تا اینکه ب برادر شوهرم زنگ زدم اومد چند تا حرف بهش زد ورفت ولی متا سفانه از همون روز من بیکار شدم واز همه چیز میترسم میخواهم مرا راهنمایی کنید که من چکار کنم ایا ب پزشک بروم یا نه واقعا از ترس دارم رنج مبیرم

  پاسخ ها

  • بدون نام

   احتمالا دوست دختر شوهرتون بوده

  • فاطمه

   واقعا که چه زن بی حیایی هستی به یه روانپزشک حتما مراجعه کن به خاطر خیانتت مریضی

 • محمدحسین

  سلام
  من خیلی از جن میترسم و بچه های کوچمون هروقت منو میبینن میگن بالاسرت جنه پایین جنه لطفا هرچه سریع تر راهنماییم کنید «ممنون»

  پاسخ ها

  • hani

   بهتره که توجه نکنین

 • سهیل

  عالی ممنون
  من ادم دل داری هستم ولی ترس از شروع کارا دارم و از این بابت ضرر های زیادی کشیدم شما مثل من نباشید لطفا

 • بدون نام

  نترسید

 • سعید

  به خودت ایمان داشته باش هیچ دلیلی واسه ترس نیست مگر اینکه تو این اسمو روش بذاری. تو خیلی شجاع تر از این حرفایی...

 • فواد

  خوبه ولی من از جن میترسم شب نمیخابم دسشوییم رو بخاطر ترسم نمیتونم بکنم کمکم کنید

 • حسین

  اگه بین ترس و خطر فرق بزاریم فکر کنم بشه راحتتر ترس و کنار گذاشت .

 • امید

  سلام.
  خیلی عالی بود.
  ممنونم.

 • ژاله

  سلام.اگه دهه شصتی باشین شاید یادتون باشه زمان بچگی برای اینکه تاکید کنن بچه دستشو تو چرخ گوشت نکنه یه برنامه ای ساختن.با اینکه نزدیک 20 سال میگذره ولی هنوز یه ترس ضمنی از این حادثه تو وجود من باقی مونده که خیلی بی دلیل و بی مقدمه گاهی تا خورد شدن استخون انگشتامو تصویرسازی میکنم.یا دوران دانشجویی یکی از دوستام تو پله ها خورد زمین و آسیب دید و وقتی من میخوام از خونه برم بیرون قبلش در حد نامحسوسی به این فکر میکنم که ممکنه الان تو پله ها زمین بخورم با اینکه با این ترسم مواجه میشم و حتی اگه آسانسورم باشه از پله استفاده میکنم بازم هست.اگه این شکل ترس اسم خاصی داره ممنون میشم کمک کنید تا بتونم بیشتر دربارش بدونم.

 • محسن تایپرم

  به نظر من ترساتونو پیش خودتون مخفی کنیدو بگین ک نمیترسین همین باعث میشه ک دیگه نترسین
  محسن تایپرم

 • زی زی

  سلام من خیلی ترسو ام نمیدونم چیکار کنم

 • لاله

  من واس انجام ی کاری بیست ودو بار شکست خوردم گاهی باهمه ی وجودم پاشدم ودوباره شروع کردم اما با ز نتونستم ب همون جایگاهی ک قبل از همه ی شکستام داشتم برسم قبل.میدونم دلیل شکستام ترس از شکست دوباره بود.اما این ترس الان تحرک روازم گرفته باعث شده حتی دیگ تلاشم نکنم هدفمو کم رنگ کزده وناامید وباعث شده تنبل شم ونتونم شروع کنم.یکی کمکم کنه.چجوری بهش غلبه کنم.فک کردن ب اطرافیان باعث فشار بیشتر میشه.اتگار همه دارن میرن ومن میبازم

 • حانی

  عالی

 • زهرا

  مرسی خیلی تاثیر گذار بود عالی

 • پوریا

  سلام.من یه پشت کنکوری ام. ولی از شروع کردن میترسم هروقت که میخوام شروع کنم درصد های رتبه های برتر و برخی از همکلاسیام رو میبینم و کاملا ناامید میشم. از طرفی خانواده ام گفتن اگه جای خوبی قبول نشی باید بری سربازی و سرکار و بیخیال درس خوندن بشی چون نمیتونن ساپورت مالی م کنن. لطفا بگید چیکار کنم تا این احساسات منفیو از خودم دور کنم؟

 • عسل

  من قسمت یک رو میترسم انجام بدم من ترسم از زلزله است هر وقت اسمش میاد خیلی گریه میکنم دوبار زلزله اومد نمیتونستم پا هامو کنترل کنم از بس میلر زیدن یک مطلب در باره ی حرف من هم بنویسید لطفا

 • کیمبا

  مرسی ممنون

 • ستار

  ممنون از مطالب آموزندتون

ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج