۸۸۹۴۴
۱۲ نظر
۵۰۰۰
۱۲ نظر
۵۰۰۰

چگونه سالم طلاق بگیریم؟!

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعد از جدایی، مرخصی استعلاجی گرفته اید، تنها نیستید. ۷۶ درصد از مردم می گویند که بعد از جدایی، حزن و ناراحتی را تجربه می کنند و این ناراحتی به مشکلات جسمانی و احساسی عمده ای برای آنها می انجامد.

چگونه سالم طلاق بگیریم؟!برترین ها : اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعد از جدایی، مرخصی استعلاجی گرفته اید، تنها نیستید. 76 درصد از مردم می گویند که بعد از جدایی، حزن و ناراحتی را تجربه می کنند و این ناراحتی به مشکلات جسمانی و احساسی عمده ای برای آنها می انجامد.

اینکه بعد از جدا شدن از عشقتان حس می کنید که انگار کامیون از روی شما رد شده، دلیل دارد. میشل اومارا، پزشک و کارشناس روابط می گوید: «وقتی درباره همه چیزهای خوبی که هنگام عاشق حس می کنید، می اندیشید، در واقع همه آن علائم را هنگام جدا شدن نیز تجربه می کنید. تنها فرقش این است که این بار حس بدی دارید.» وقتی عاشق می شوید، حس می کنید نمی توانید غذا بخورید، نمی توانید بخوابید و یک لحظه هم نمی توانید به عشقتان فکر نکنید، ولی همه این حس هایی که در ابتدا خوب بودند، بعد از جدایی حال بدی به شما می دهند. اومارا می گوید همه این احساسات مبنای بیولوژیک دارند.

چگونه سالم طلاق بگیریم؟!

ذهن و بدن شما در واقع بعد از جدایی دچار تغییرات هورمونی و شیمیایی می شود. قبل از آنکه خودتان را غرق در غم و اندوه و بستنی خوردن کنید، راهنمایی اومارا را بخوانید تا از این فاز به سلامت بگذرید:

تماستان را با او کاملاً قطع کنید.

شاید غیرممکن به نظر برسد، ولی تنها درمان واقعی برای ناراحتی های پس از جدایی همین است. اسکن های مغزی و آزمایش خون و تحقیقات دیگر نشان می دهند که وقتی کسی که دوستش دارید را می بینید یا با او حرف می زنید، بدنتان به نحوی واکنش نشان می دهد که تمایل شما به او دوباره زیاد می شود. بنابراین وقتی کاملاً تماس خود را قطع کنید و دیگر هیچ راهی برای دیدن یا ارتباط برقرار کردن با او نداشته باشید، جدایی برایتان قابل تحمل تر می شود. اومارا پیشنهاد می کند که همه تماس هایتان را به مدت ۳۰ تا ۹۰ روز با او قطع کنید.

بجای گشت زنی در شبکه های اجتماعی، با دوستان خود بیرون بروید.

هر چقدر تلاش کنید، شبکه های اجتماعی دست از نشان دادن نوتیفیکیشن های مربوط به مخاطب خاص دست بر نمی دارند. شما دو نفر دوستان و کانکشن های مشترکی دارید که باعث می شود در این شبکه ها به نحوی از هم مطلع شوید. سعی کنید مدتی فیسبوک و اینطور شبکه ها را کاملاً کنار بگذارید. ولی این بدان معنا نیست که کاملاً از جامعه و دوستان فاصله بگیرید. با آنها قرار بگذارید و بیرون بروید، حتی اگر حوصله اش را ندارید.

مراقب اضطراب باشید.

اومارا می گوید: «چیزی که همه بعد از جدایی آن را تجربه می کنند این فکر است که "حالا چی؟" این تجربه بسیار اضطراب آوری است. هرگز نمی توانید اضطراب را کاملاً حذف کنید. پس در عوض روی مهار آن تمرکز کنید. وقتی افکاری به ذهنتان خطور می کنند که شما را مضطرب می کنند، باید آنها را با افکار بهتر و قابل باورتر جایگزین کنید. وقتی شروع به فکر کردن به این موضوع می کنید که "تا ابد تنها می مانم!" باید آن را با این فکر جایگزین کنید: "شاید فراموش کردنش خیلی طول بکشد، ولی دوباره روی پایم می ایستم."»

عادات قدیمی خود را از سر بگیرید.

جدا شدن فرصت بسیار خوبی برای شروع مجدد عادات خوبی است که قبل از این رابطه داشتید. شاید قبلاً عادت داشتید که هر روز صبح برای دویدن بیرون بروید، در حالیکه وقتی با او بودید هرگز از جایتان تکان نمی خوردید. شاید کلاس های آموزشی یا تفریحی می رفتید که او دوست نداشت و شما آنها را کنار گذاشته بودید یا بودن با او به شما فرصت شرکت در این کلاس ها را نمی داد. حالا بهترین زمان برای از سر گرفتن آن کلاس ها و ارتباط مجدد با خود واقعی تان است.

دوباره جان بگیرید.

هیچ وقت "بهترین زمان ممکن" برای شروع دوباره یک رابطه بعد از جدایی را پیدا نخواهید کرد. ولی نکته مهم اینجاست که صبر کنید تا دوباره روی بهترین فرم خود بیایید. بیشتر مردم قبل از آنکه دوباره به خود واقعی شان برگردند، به دنبال رابطه هستند، ولی باید بدانند که تا وقتیکه در دوره درمان هستند و رشد می کنند، رابطه جدید آنها با آنها رشد و تغییر نمی کند. پس مدتی رابطه جدید را فراموش کنید و بجای آن به خودتان برسید و مراقب خودتان باشید تا کاملاً خوب شوید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • چرا صبح ها سایت مجله باز نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکی جواب بده .با هیچ مرورگری بازنمی کنه صبح ها.

  • کجا بری تفریح که جای جای شهر لحظه به لحظه اون خاطرات با اون بودن رو واست زنده میکنه.....

  • از اینکه تبلیغ طلاق می کنی و فبح اون داری از بین می بری خجالت بکش

  • سلام ممنون از رانمائی شما بهترین روش در شکست عشق همین راه است والا به بیماری اعصاب دچار می گردیم وحتا تا خودکشی جلو می رویم بعضی از معشوقه ها می خواهند عاشق را دیوانه کنند شاید می خواهند یک نوع عقده حقارت خودرا درمان کنند یاعلی مدد .

  • خیلی سخته
   وقتی من هنوز دوسش دارم بااینکه طلاق گرفتم نمیتونم فراموشش کنم!!!

   پاسخ ها

   • امیر

    چون به ناحق طلاق گرفتين براتون سخته، خدا جای حق نشسته

  • بيست سال پيش وقتي از طريق خانواده هاي اطراف با همسرم آشنا شدم، بلافاصله به اصرار خانواده ايشان بدون دوران آشنايي يا نامزدي، با او عقد كردم. پس از گذشت چند روز شخصيت واقعي او را شناختم ، هر چه تلاش كردم با خودش كنار بيايم و از هم جداشيم قبول نكرد،كار به دادگاه خانواده كشيد، بي تربيتي، بد اخلاقي ، تنفر از روابط خانوادگي، خودپسندي، فحاشي، زورگويي، بدگويي از ديگران و . . . هيچكدام از نظر قاضي دادگاه محكمه پسند نبود. حدود يكسال دوندگي كردم اما نتيجه نگرفتم.حالا بعد بيست سال مشكلاتمان با دو فرزند به اوج خود رسيده طوري كه بچه ها شدند ابزاري براي آزار روحي من.تمام عيوبي كه نام بردم چندين برابر بزرگ و بدتر شده و قصدش اينطور كه مطالعه و پرس جو كرده ، گرفتن تمام زندگي و حاصل بيست سال تلاش شبانه روزي من است و همواره ميگويد تو و بچه هات رو از خونه ميندازم بيرون و تا آخر عمر به خوشي زندگي ميكنم.
   قابل توجه است كه مرداني كه حدود يكصدو پنجاه سكه به بالا مهر زنشان كرده اند ، هنگام تلاق با يك حساب سرانگشتي هم چيزشان را ميبازند .آيا اين قانون درست است كه زن صاحب تمام زندگي شود و مرد با دو فرزند به تنهايي از نو شروع كند؟پس چگونه زنها ادعا ميكنند كه مظلوم هستند؟ هركس جوابي يا راه حلي براي خلاصي از دست يك زن شر و زالو ميداند مرا راهنمايي كند.

  • به نظر من هيچكدام از طرفين نميتوانند به صراحت بگويند كه مظلوم هستند، لذا كساني كه راهنمايي ميكنند بايستي بدون توجه به قانون ازدواج طلاق بي ارزش و پوچ فعلي رايج مملكت ، مخاطبان را راهنمايي كنند. من با دليل و مدرك ثابت ميكنم كه مردان در اين قانون بازنده هاي اصلي طلاق ميباشند. ميتوانيد اظهار نظر نماييد.

  • بسيار عالي بود... ممنون از اينكه با ديدگاهي روشن مطالبتون رو ميگيد..قبح طلاق هيچ معني اي نداره،، و اون كسي كه ازقبح حرف ميزنه هيچ درك درستي از زندگي نداره،، از يه جايي توي زندگي مشترك، قادر به ادامه دادن نيستيم ،دليلي نداره كه به اجبار و فريب دادن خودمون تن به ادامه اون بديم.... طلاق يه وقتهايي حيات دوباره يه زندگي و يه ادمه كه در كام مرگ رفته .. كاش با اظهار نظرهاي بيجامون و با ترسهامون باعث نشيم يه طلاق درست شكل نگيره و يه زندگي غلط ادامه پيدا كنه.... همه ما كه برچسب قبح و .... به طلاق و مطلقه ها ميزنيم در پيشگاه خدا و وجدان خودمون مسووليم..هر چند الان ديگه خوشبختانه سطح فرهنگي در جامعه ما اينقدر پيشرفت كرده و مردم خيلي اگاهانه با طلاق برخورد ميكنن... به هر حال باز هم ممنون از همه مطالب خوبتون...

  • من بعد از سه سال دارم طلاق میگیرم.قبلش تصادف کردم همسرم ماشینمو اوراقی فروخت الان میگه پول ماشینتو ببخش تا طلاقت بدم،اصلا پول ماشین مال من نیست مال بابام بود....میگه زن طلاق بدم با این ده ملیون قرضی که رو دوشمه کی بم زن میده؟انگار من گفتم بیکار بگرد الکی بگو سرکارم مهندسم.حالم خیلی بده،کاش از همین الان بلاکش کنم و صداشو دیگه نشنوم،حوصله حرف زدنشو ندارم،هر روز یه چیزی میگه،منم گفتم خودش تصمیم بگیره اگه بخواد اذیت کنه مهریه رو میذارم اچرا و قید طلاق توافقی رو میزنم.اینم از قانون این مملکت که باید تا اخر عمر منتظر بمونیم ببینیم طرف کی خسته میشه طلاق بده

  • سلام من الان 2ساله میخوام از شوهرم جدا شم طلاقم نمیده میگه هرچی تا الان خرج کردم با مهریه بهم بده بعد طلاقت میدم خواهشن راهنماییم کنید چیکارکنم

  • سلام من الان 2ساله میخوام از شوهرم جدا شم طلاقم نمیده میگه هرچی تا الان خرج کردم با مهریه بهم بده بعد طلاقت میدم خواهشن راهنماییم کنید چیکارکنم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج