۳۷۶۹۸
۲۴۷ نظر
۱۸۸۳۳
۲۴۷ نظر
۱۸۸۳۳
پ

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

«درد را از هر طرف بنویسی درد است.» این جمله را شاید بار‌ها شنیده باشید. درد که بیاید فرقی نمی‌کند از کجا شروع شود و کجا را درگیر کند مهم آن لحظه‌ای است که به دنبال یک قرص مسکن تمام خانه را زیر و رو می‌کنید. در این مطلب، به طور کامل بیان میکنیم که هر مسکن برای تسکین چه دردی به کار می‌رود.

برترین‌ها: «درد را از هر طرف بنویسی درد است.» این جمله را شاید بار‌ها شنیده باشید. درد که بیاید فرقی نمی‌کند از کجا شروع شود و کجا را درگیر کند مهم آن لحظه‌ای است که به دنبال یک قرص مسکن تمام خانه را زیر و رو می‌کنید. همان طور که درد جزء جدا نشدنی زندگی است مسکن‌ها هم نقش روزانه خود را ایفا می‌کنند. در هر کیفی یک ورقه قرص مسکن وجود دارد با نام‌ها و دوز‌های مختلف.

قرص‌های ایرانی و خارجی که تنها با عنوان مسکن شناخته می‌شوند، اما چقدر در موردشان می‌دانیم؟ اصلا آن‌ها به درد مشکل ما می‌خورند؟ در یک روز چقدر مجاز به استفاده از مسکن‌ها هستید؟ هر چند ساعت یک‌بار باید آن‌ها را تمدید کرد؟ این‌ها تمام سؤال‌هایی است که باید جوابشان را بدانید تا تندرستی را عضو جدانشدنی وجودتان بکنید. برای دانستن جواب همه این سؤال‌ها این مطلب را بخوانید.

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

استامینوفن

ضددرد، ضد تب

کجا به درد می‌خورد؟

رایج‌ترین انتخاب هر کسی برای درد، استامینوفن است. تازگی‌ها هم حرف از ممنوعیت واردات آن به میان آمده که باعث نگرانی داروساز‌های زیادی شده است. در حال حاضر استامینوفن بی‌ضررترین دارویی است که برای کودکان و خانم‌های باردار تجویز می‌شود. شاید بتوان گفت استامینوفن ساده تنها مسکنی است که خانم‌های باردار مجاز به خوردن آن هستند. این دارو در دو دوز ۳۲۵ و ۵۰۰ میلی گرم وجود دارد و نوع شربت و شیاف آن معمولا برای کودکان تجویز می‌شود.

حواستان باشد:

استامینوفن ساده کم‌عارضه‌ترین داروی تب‌بر است. برای استفاده آن باید به ازای هر کیلوگرم وزن بیمار ۱۵- ۱۲.۵ میلی‌گرم مصرف شود. یعنی اگر ۵۰ کیلوگرم هستید باید حداکثر ۷۲۵ میلی‌گرم دارو استفاده کنید. مدت زمان تمدید استامینوفن هم هر ۶-۴ ساعت است. در خانم‌های باردار خوردن این دارو باید هر ۶ ساعت یک‌بار باشد. این را بدانید که هیچ قرصی بی‌عارضه نیست پس اگر شروع به خوردن بی‌وقفه آن بکنید باید قید سلامت‌تان را بزنید.

استامینوفن کدئین

ضد سرفه، مسکن برای درد‌های متوسط

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

گاهی اوقات افراد از استامینوفن کدئین به عنوان یک داروی مسکن قوی یاد می‌کنند. با اینکه فروش این دارو بدون نسخه ممنوع است، اما اگر از دارو‌های باقیمانده نسخه‌های قبلی‌تان نگه‌شان داشته‌اید یادتان باشد این دارو در طولانی‌مدت شما را به ماده کدئین فسفات وابسته می‌کند. کدئین فسفات بعد از ورود به بدن به مورفین تبدیل می‌شود به همین دلیل بهتر است حتما با نسخه پزشک و در فواصل زمانی که پزشک پیشنهاد می‌کند مصرف شود. استامینوفن کدئین نباید بیشتر از ۳ گرم در روز استفاده شود یعنی با توجه به نسخه پزشک چیزی حدود ۶-۴ قرص.

حواستان باشد:

این داروی ضدسرفه، خواب‌آلودگی می‌آورد. پس سعی کنید در زمان‌هایی که نیاز به هوشیاری کامل دارید این دارو را مصرف نکنید. استامینوفن کدئین می‌تواند در مواردی هم حساسیت‌زا باشد. نکته قابل توجه این دارو این است که هرگز نباید همراه با دارو‌های اعصاب استفاده شود، چون ممکن است تداخل دارویی ایجاد کند.

استامینوفن کافئین

مشکلات تنفسی نوزادان، میگرن، خواب‌آلودگی

کجا به درد می‌خورد؟

وقتی قهوه، شکلات یا نوشابه می‌خورید مقدار پایینی از کافئین را به بدن خود وارد می‌کنید. کافئین موجود در این دارو جذب استامینوفن و هوشیاری را بالا می‌برد. با اینکه مصرف ماده کافئین عوارض دارد، اما مقدار مجازش در بعضی مکمل‌ها هم آثار مثبتی دارد. همانطور که در مکمل‌های غذایی ورزشکاران دیده می‌شود، این ماده با ترشح اسید‌های چرب به چربی‌سوزی بدن کمک می‌کند. با خوردن کافئین خالص، عمل هضم هم تقویت می‌شود. بهترین مورد استفاده این دارو برای میگرن است، چون که خیلی زود جذب می‌شود و اثرش را می‌گذارد.

حواستان باشد:

در زمان مصرف دارو نوشیدنی‌های کافئین دار (نوشابه‌های انرژی‌زا) مصرف نکنید، چون باعث بی‌خوابی و تپش قلب می‌شود. این ماده در شیر ترشح می‌کند پس اگر نوزادتان را شیر می‌دهید کافئین و هر ماده کافئین دار را فراموش کنید. باید توجه داشته باشید که آدم‌های مسن‌تر واکنش‌های حساس‌تری نسبت به این ماده دارند. ممکن است به بی‌خوابی‌های حاد یا مشکلات قلبی دچار شوند.

آسپیرین (آ. اس. آ)

ضددرد غیرمخدر، تب‌بر، ضدالتهاب، ضدپلاکت

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

آسپیرین با تاثیری نامعلوم روی هیپوتالاموس درد را از بین می‌برد. هیپوتالاموس دقیقا جایی است که فرمان درد را به اعضا صادر می‌کند. شاید از خودتان بپرسید چطور روی از بین رفتن تب اثر می‌گذارد؟ ترموستات بدن در همان قسمت هیپوتالاموس واقع شده است. آسپیرین با تاثیر مستقیم روی این ناحیه a دمای بدن را حفظ می‌کند و با فرمان تعریق سعی در حفظ دمای بدن می‌کند.

آسپیرین از آن دسته دارو‌هایی است که در حال حاضر خیلی تجویز نمی‌شود. آسپیرین با تاثیر روی غلظت خون یکسری آثار منفی دارد که به همین دلیل دیگر از آن به عنوان داروی مسکن استفاده نمی‌شود، اما باید گفت هنوز هم آسپیرین تنها درمان بعضی بیماری‌ها مثل روماتیسم مفصلی است.

حواستان باشد:

مصرف خودسرانه آسپیرین باعث رقیق شدن خون و پایین آمدن پلاکت خون می‌شود. این مشکل ممکن است باعث جلوگیری از ایجاد لخته و بند نیامدن خون در هنگام جراحت شود. این دارو عوارض ضعیف دیگری مانند وزوز گوش، تهوع، نارسایی حاد کلیه و کهیر دارد.

آکسار (آ. ث. آ)

ضددرد، ضدتب، ضدمیگرن

کجا به درد می‌خورد؟

آکسار را به نام قرص دورنگ یا قرص سفید-صورتی می‌شناسند. این دارو در گذشته طرفداران زیادی داشت، اما در حال حاضر با این همه تنوع دارویی آکسار نمونه یک قرص فراموش شده است و مورد استفاده‌ای ندارد. این دارو از استامینوفن، کافئین و اسید استیل سالیسیلیک (آ. اس. آ) تشکیل شده است.

حواستان باشد:

اگر به هرکدام از دارو‌های مسکن مثل استامینوفن، کافئین یا آسپیرین حساسیت دارید پس دور آکسار را خط بکشید و از پزشک‌تان جایگزین بخواهید. یادتان باشد که این دارو را نباید به طور همزمان با استامینوفن، آسپیرین و ترکیبات حاوی الکل مصرف کنید. بهتر است که برای مقابله با عوارض گوارشی آن را همراه با غذا یا یک لیوان آب پربخورید. توجه داشته باشید که اگر این قرص بوی سرکه بدهد باید از مصرف آن خودداری کرد.

ایبوپروفن

آرتریت، درد پس از کشیدن دندان، ضدتب

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

به رنگ صورتی زیبا و گول‌زنکش دقت نکنید. این دارو عوارض بسیاری دارد. البته برای درد‌های نام برده بسیار مناسب است. اگر هر کدام از این مشکلات را دارید می‌توانید پروفن را استفاده کنید. پروفن دارویی است که بدون نسخه هم می‌توانید آن را تهیه کنید. این مسئله تهیه دارو بدون نسخه خیلی وقت‌ها باعث شده است که تصور شود آن‌ها بی‌خطر هستند در صورتی که استفاده بیش از حد پروفن در درازمدت بیشترین عوارض را نسبت به هر داروی دیگری دارد.

حواستان باشد:

دوز مصرفی این دارو نباید بیشتر از ۱۲۰۰ میلی گرم در روز باشد؛ و مدت زمانی که آن را تکرار می‌کنید نباید بیشتر از ۳ روز باشد. مصرف زیاد پروفن عوارضی مثل سردرد، سرگیجه، خارش و کهیر، کم‌خونی و... دارد. خیلی‌ها تصور می‌کنند به دلیل اینکه این دارو در شیر مادر ترشح نمی‌شود، مصرفش بی‌خطر است، اما باید گفت که پزشکان مصرف آن را در زمان شیردهی توصیه نمی‌کنند.

ژلوفن

ضد التهاب، ضددرد و سردرد‌های میگرنی

کجا به درد می‌خورد؟

ژلوفن فرم مایع پروفن است که داخل کپسول‌های ژلاتینی نرم تعبیه شده. این دارو به دلیل اینکه خیلی سریع در بدن باز می‌شود، تاثیر سریع‌تری دارد. به این دلیل است که بیشتر اوقات تصور می‌شود که این دارو از پروفن قوی‌تر است. اثر سریع این دارو باعث شده که از این دارو استقبال بیشتری شود.

حواستان باشد:

مدت زمان تاثیر این دارو ۱۵ دقیقه است. این قرص این مدت زمان را لازم دارد تا در معده باز و جذب شود. اکثر مردم این تصور را دارند که ژلاتینی بودن این دارو باعث می‌شود که آسیب کمتری به معده و دستگاه گوارش برسد، اما باید گفت که عوارض ژلوفن دقیقا مانند پروفن است. این دارو در دراز مدت عوارض گوارشی حادی مثل زخم معده ایجاد می‌کند.

نوافن

دندان‌درد، سردرد، درد‌های عضلانی- مفصلی

کجا به درد می‌خورد؟

نوافن را در اولویت انتخاب‌های خود برای دندان‌درد بگذارید. این دارو از ترکیب ۳ ماده استامینوفن، پروفن و کافئین تهیه می‌شود. دو ماده اول، استامینوفن و کافئین تاثیر ضددردی خود را روی سردرد و دندان‌درد دارند، اما پروفن به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد برای درد‌های عضلانی- مفصلی استفاده می‌شود. هر کپسول نوافن حاوی ۳۲۵ میلی‌گرم استامینوفن، ۴۰ میلی‌گرم کافئین و ۲۰۰ میلی‌گرم ایبوپروفن است.

حواستان باشد:

برای نتیجه بهتر این دارو تنها می‌توانید در هر بار یک کپسول، آن هم هر ۸ ساعت یک‌بار استفاده کنید. این دارو مانند قهوه و نوشابه منبعی غنی از کافئین است به همین دلیل زیاده‌روی کردن در خوردن آن باعث تپش قلب و بی‌خوابی می‌شود. از طرفی هم به دلیل وجود ماده استامینوفن در نوافن ممکن است استفاده از آن نتیجه کاذب در تست‌های افراد دیابتی ایجاد کند. باید توجه داشت که مصرف این دارو برای بیماران دچار اختلالات کلیوی به دلیل وجود ایبوپروفن باید حساب شده و زیر نظر پزشک باشد در غیر این صورت شاید مشکلات زیادی برای فرد ایجاد کند.

پانادول

ضددرد، ضدتب

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

همان استامینوفن خارجی است. فقط نامش تغییر کرده است. ما ایرانی‌ها معمولا بیش از حد به اجناس خارجی اعتماد داریم. تصور اینکه این دارو خارجی است پس عوارض آن هم کمتر است را دور بیاندازید. هیچ فرقی نمی‌کند استامینوفن باشد یا پانادول، مهم این است که شما با وارد کردن بی‌رویه داروی شیمیایی به بدنتان صدمه می‌زنید. پانادول در دو نوع قرص و شیاف در بازار وجود دارد.

حواستان باشد:

اینکه یک دارو خارجی باشد دلیل بر کیفیت بالا و نداشتن عوارض جانبی‌اش نیست. پس در مصرف هر دارویی باید به مقدار مصرفی‌اش توجه کرد تا دچار مسمومیت دارویی نشد. بهتر است مسکن‌ها همراه با غذا مصرف شوند تا آثار مخرب کمتری به دستگاه گوارش وارد کنند.

ناپروکسن

ضددرد، ضدالتهاب با عوارض کمتر

کجا به درد می‌خورد؟

باید به ناپروکسن اعتماد کرد. استفاده ناپروکسن اگر درست باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. این دارو ضددرد و التهاب است البته بیشتر اثر ضدالتهابی دارد. به همین دلیل مصرف آن در درد‌های عضلانی-مفصلی توصیه می‌شود. این دارو از این جهت که در داخل روده باز می‌شود عوارضی برای معده ندارد و سریع‌تر هم جذب می‌شود. ناپروکسن را می‌توانید در دو نوع قرص و شیاف و در دو دوز ۵۰۰ و ۳۲۵ تهیه کنید.

حواستان باشد:

هر چیزی اگر از حد بگذرد نه‌تن‌ها اثر مثبتی نخواهد داشت بلکه عوارض هم دارد. فرم ۵۰۰ میلی‌گرمی ناپروکسن به دلیل زودتر باز شدن در روده و جذب سریع، برای معده مشکلی ایجاد نمی‌کند. باید گفت این دارو نسبت به ایندومتاسین و پیروکسیکام عوارض کمتری دارد.

دیکلوفناک

ضد آرتریت (ضد التهاب مفصلی)، ضدتب

کجا به درد می‌خورد؟

به آرتروز مبتلا هستید؟ اگرگاهی اوقات دچار درد‌های مفصلی می‌شوید دیکلوفناک بهترین مسکن است. این دارو در درمان آرتروز (بیماری تخریب غضروف مفصل)، درد‌های زانو و مچ، التهاب مفاصل و درمان دیسمنوره‌ها (قاعدگی‌های دردناک) به کار می‌رود. این دارو یکی از کم‌عارضه‌ترین دارو در زمینه درمان آرتریت‌هاست.

حواستان باشد:

در طولانی‌مدت مصرف دیکلوفناک باعث زخم و خونریزی در دستگاه گوارش و اختلال در کبد می‌شود این دارو از طریق کلیه دفع می‌شود در نتیجه ممکن است منجر به ایجاد یا تشدید نارسایی کلیوی هم شود، پس مصرف آن در بیمارانی که مشکل کلیه دارند توصیه نمی‌شود. باید حواستان باشد که عوارض دیکلوفناک هم مانند ناپروکسن از دو کپسول ایندومتاسین و پیروکسیکام کمتر است، از آنجا که دیکلوفناک ممکن است علائم معمولی عفونت را پنهان کند باید امکان بروز عفونت را بررسی کرد.

سلبرکس

ضد التهاب

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

این دارو بیشتر از اینکه خاصیت ضددرد داشته باشد خاصیت ضد التهابی دارد. به این معنی که التهابات مفصلی و عضلانی را رفع می‌کند. به همین دلیل بهترین انتخاب برای این نوع مشکل‌هاست. سلبرکس تنها داروی مسکنی است که روی مخاط معده و دستگاه گوارش تاثیر منفی نمی‌گذارد. البته این به این دلیل نیست که کلا عوارضی ندارد. هر دارویی عوارض دارد این را یادتان باشد.

حواستان باشد:

حواستان باشد که این دارو با اینکه بهترین و کم‌عارضه‌ترین انتخاب است، اما پژوهشگران ثابت کرده‌اند که مصرف زیاد آن باعث مشکلات (آریتمی) قلبی می‌شود. سلبرکس در حال حاضر تا حدودی جای ایندومتاسین و پیروکسیکام را در بازار نسخه نویسی گرفته است. این دارو در افراد محدودی در درازمدت باعث گیجی، سردرد، درد‌های شکمی و کمردرد می‌شود.

مفنامیک اسید

درد‌های قاعدگی، دندان‌درد

کجا به درد می‌خورد؟

مفنامیک اسید برای درد‌های قاعدگی مناسب است، اما باید مراقب عوارض گوارشی این دارو هم بود. پس سعی کنید در زمان قاعدگی آن را زیر نظر پزشک و زمانی که درد شدید دارید مصرف کنید.

حواستان باشد:

این دارو را نباید بیش از ۱۰-۷ روز استفاده کرد، چون باعث کم‌خونی یا افت فشار خون می‌شود و بهتر است آن را همراه با غذا یا شیر مصرف کنید. از آنجایی که دارو‌های ضدالتهاب غیراستروئیدی مثل مفنامیک اسید ممکن است باعث افت فشارخون، خواب‌آلودگی یا بی‌حالی شوند، توصیه می‌شود بعد از مصرف مفنامیک اسید رانندگی نکنید.

ایندو متاسین

ضدالتهاب، ضددرد

کجا به درد می‌خورد؟

این دارو در انواع کپسول، قرص آهسته‌رهش، سوسپانسیون و شیاف در بازار موجود است. مکانیسم کارکردن قرص آهسته‌رهش در بدن به این صورت است که بعد از مصرف در معده آهسته آهسته باز می‌شود. به همین دلیل در مدت زمانی طولانی در شبانه روز دوز مشخصی از دارو در بدن وجود دارد و درد را در طولانی‌مدت کنترل می‌کند.

حواستان باشد:

سوسپانسیون این دارو را با آبمیوه‌ها ترکیب نکنید. در این صورت باعث یکسری فعل و انفعالات شیمیایی در دارو می‌شوید. ایندومتاسین ممکن است باعث افزایش فشارخون، سردرد و منگی، تاری دید و تهوع شود. در صورت دیدن هر کدام از این عوارض به پزشک مراجعه کنید. حواستان به سالمند‌ها باشد، این دارو برای بیماران بالای ۹۰ سال مناسب نیست و آن‌ها را دچار مسمومیت صددرصدی ایندومتاسین می‌کند.

پیروکسیکام

ضد التهاب، ضددرد، تب‌بر

کجا به درد می‌خورد؟

پیروکسیکام و ایندومتاسین دارو‌های مناسبی نیستند. چون نسبت به اثرشان، عوارض زیادی دارند. در حال حاضر بیشتر برای درد‌های التهابی ژل موضعی پیروکسیکام تجویز می‌شود. این دارو در سه نوع کپسول، آمپول، شیاف و ژل موضعی وجود دارد. مسمومیت در مصرف بی‌رویه پیروکسیکام و بدون نسخه زیاد دیده می‌شود.

حواستان باشد:

این دارو در حال حاضر بین روماتولوژیست‌ها طرفداران کمتری دارد. پیروکسیکام ممکن است باعث خونریزی شدید گوارشی، یبوست، تهوع، سردرد و خواب‌آلودگی، کم‌خونی و افزایش مدت زمان خونریزی شود که نسبت به اثر مثبتش نمی‌ارزد.

شربت‌ها

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

سروعده‌های محلول مثل شربت‌ها و سوسپانسیون‌ها برای کسانی تجویز می‌شود که نمی‌توانند قرص را راحت بخورند. شربت برای کودکان و سالمندانی که در بلع قرص مشکل دارند، بهترین انتخاب است. خیلی وقت‌ها هم فرو بردن قرص برای کسانی که بزاق کمتری دارند سخت است در این صورت شربت داده می‌شود. شربت‌ها همان اثر قرص‌ها را دارند و به نسبت قرص سریع‌تر جذب می‌شوند. شربت‌ها در مواقعی که بیمار در شرایط هوشیار به سر نمی‌برد و در کماست، هم استفاده می‌شوند.

شیاف‌ها

شیاف برای کسانی تجویز می‌شود که تهوع و استفراغ شدید دارند و دارو اصلا به دستگاه گوارش‌شان نمی‌رسد. در مواردی هم این مورد برای کودکانی که خوراندن دارو برایشان سخت است، توصیه می‌شود. مکانیسم جذب این نوع دارو از قسمت رکتوم است. گرمای رکتوم به حل شدن دارو کمک می‌کند و دارو جذب عروق خونی می‌شود. باید گفت که به دلیل جذب مستقیم از طریق عروق خونی سریع‌ترین اثر دارویی را دارند.

پ
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارنتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارنتي ٧/٢ ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

مطالب خواندنی

نظر کاربران

 • حدیث

  کی میگه استامینوفن ضد تب هست؟
  واسه دردای سرما خوردگی ب کار میاد اما تبو از بین نمی بره .
  قرص سرما خوردگی بزرگسالا این کارو انجام میده و واسه بچه ها هم استفاده میشه نصف قرص البته.

  پاسخ ها

  • هادی

   دوست عزیز تامل بیشتر !!!

   استامینوفن یکی از بهترین تب برها هستش !!

  • بدون نام

   بله استامینوفن یه تب بر و ضد درده

  • بدون نام

   ببخشید دکتر
   صلوات برفس

  • حمید

   قرص سرماخوردگی داخلش 325 میلی گرم استامینوفن هست که باعث تب بر بودنشه.

  • فلفل

   حدیث جان خوبی؟! ناراحتی انگار

  • بدون نام

   ادمین
   این قسمت رو تبدیل به پرسش و پاسخ پزشکی توسط افراد ناشناس که ادعای تخصص میکنند نکنید
   اگر چنین قصدی دارید یه بخش به این منظور در سایت راه بندازید

  • ابی

   باهاش صحبت کردن که تب رو هم از بین ببره، شما خودتو ناراحت نکن

 • بیتا

  مرسی. خوب بود.

 • هتی

  مرسی خوب بود ای کاش یکم بیشتر در مورد زمان تاثیر قرص ها می گفتید که مثلا 15 دقیقه طول میکشه تا اثر بزاره...

 • آذین

  مرسی از اطلاعات کاملتون خیلی مفید بود

 • فریماه

  ممنون خیلی خوب بود

 • بهناز

  ممنون از اطلاعات خوبتون

 • یاشار نیازی

  سلام
  از اطلاعات خوب و مفید که در سایت گذاشته این بسیار تشکر دارم و استفاده مفید میبرم....
  با احترام.
  یاشار از گنبد کاووس - ترکمن صحرا...

 • mohammad

  khob bod azaton mamnonam

 • سالار

  سلام
  عالی بودخسته نباشید
  اگه یک مقدارراجع به
  داروهای نوترکیب ماننداپرکس وپگاسیس مرقوم بفرمایید عالی وعالیترمیشدموفق باشید

 • یوسف

  سلام. من کلیم به شدت درد میکنه میخواستم یکی به من یه داروی رو معرفی کنه که همیشه همراهم باشه چه قرص یا آمپول واسه اینک من سرباز هستم ولب مرز هستم ودسترسی به بیمارستان واسم مشکله خواهش میکنم یه دارو به من معرفی کنید

  پاسخ ها

  • حاجی

   به نظرمن آمپول دیکلوفناک اگرمیتونی باخودت داشته باش موقع دردتزریق عضلانی میشودواین برای مقطع کوتاه خوبه . نمیشه تاهمیشه آمپول زدبایدآزمایش بدی ریشه یابی بشه که علت دردکلیه تون چیه

  • سحر

   شیاف دیکلوفناک

  • یاس

   دیکلو فناک برای کلیه ضرر داره از اهلش بپرسید.

  • نظامی

   حتما نامه بگیر و برو بهداری محل خدمتت، حتی اگه شده با غیبت، سلامتی مهمتره
   فکر میکنم لازمه آب هم زیاد بخوری
   درد کلیه مثل روشن شدن چراغ آمپر ماشینه یعنی یه جای بدنت داره آسیب دیده قرار نیست با دارو خاموشش کنی
   تا اون موقع توی اینترنت جستجو کن

 • علیرضا

  ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتان

 • بدون نام

  لطفا در مورد عوارض قرص ها به صورت جدولی علائم آنها را بیان کنید.

  پاسخ ها

  • بدون نام

   سلام من خیلی شدید ضعف معده دارم یک ساعت بعد غدا باز هم ضعف می کنی کسی می تونه کمکم کنه

  • بدون نام

   حتما مشکل معده دارید و به دکتروترش مراجعه کنید
   ولی جهت بهب.د موقت چند روز نیم ساعت قبل از غذا قرص کلیدینیوم مصرف کنید،اگر نتیجه نداد حتما به متخصص مراجعه کنید

  • بدون نام

   کلیدینیوم برای انقباضه دوست عزیز نه ضعف

 • گلی عالیپور

  من فروشگاه دارم ومجبورم برای خرید به تهران بروم و خیلی زیاد خسته می شوم وکارم ناتمام برمیگردم چه قرصی بخورم

  پاسخ ها

  • بدون نام

   دارونمیخوادیه دوش گرم ویه ماساژدرستت میکنه

  • علی

   قرص قناعت بخور

  • بدون نام

   یه کم تل بزن سرحال میشی

 • بدون نام

  دست شما درد نکنهوبا این اطلاع رسانیتون مرسی

 • بدون نام

  بهتر بود عوارض دارو را هم میگفتید

 • aram

  خیلی خوب بود. ممنون

 • صدف

  مرسی کامل و مفید

 • سجاد

  با سلام بسیار مفید بود ولی ایکاشتاثیر هر داروی مسکن را روی تست مورفین مینوشتید. متشکرم

 • لیلا

  خیلی عالی بود ممنون

  پاسخ ها

  • بدون نام

   برای شکمدرد چی قرص بخرم

  • بدون نام

   روده درد باشه دی سیکلومین یا مبکول با مشورت پزشک

 • رضا

  خیلی مفید بود.سپاس

 • مصطفی گلشنی مهر

  بسیار کاربردی بود . سپاسگزارم

 • آنی

  خیلی عالی بود.ممنون از اطلاع رسانی خوبتون

 • بدون نام

  خیلی خوب بود دست شما درد نکنه

 • سعيد

  اطلاعاتتان خيلي مفيد بود با اين اطلاع رساني شما به مردم كمك خوبي ميكنيد دورود به شرفتان

  پاسخ ها

  • بدون نام

   برای درد سیاتیک چ مسکنی خوبه

 • علی

  خوب بود دستتون درد نکند عالیست. پیشنهاد میگردد تمامی داروها را باذکر موارد مصرف بنویسید خیلی کمک خواهپد کرد ممنون خواهیم شد

 • محمد

  مرسی از این که اطلاعاتتونو در اخیار ما گذاشتین استفاده کردیم متشکرم ازتون

 • بدون نام

  خیلی عالی بود، متشکرم، اگر برای هر دارو به طور کامل تری موارد مصرف را مینوشتید بهتر میشد، با این حال باز هم ممنون

 • mlika

  خیلی ممنون. من بدجوری دندون درد دارم دو تا از دندون هام رو عصب کشی کردم دکتر گفته برای کاهش درد مسکن بخور اما من به ایبوپروفین و ژلوفن حساسیت دارم. به نظر شما چی بخورم؟ دارم از درد دندون میمیرم...

  پاسخ ها

  • بدون نام

   کپسول مفنامیک اسید

 • hamed

  عالی بود

 • سعید

  خیلی ممنون مفید و کامل و درست و با ارزش بود فقط کاش در مورد ممنوعیت دارویی هم مینوشتین که میشه از راه هوایی به کشورای خارجی برد یا نه یا اصلا توی ایران چجوری توضیع میشه بازم ممنون

  پاسخ ها

  • مینا

   من بخاطر درد مفاصلم ... ناپروکسن و آث آ بردم مشکلی تداشته

 • بدون نام

  خیلی عالی بود

 • سعید

  عالی بود

 • بدون نام

  عالی

 • مهرداد

  بسیار خوب و قابل استفاده برای همه
  متشکرم

 • ماهان

  سلام برای دندون درد باید کدوم قرص را خورد که درد ان را کم بکند!!؟؟؟

  پاسخ ها

  • بدون نام

   اب نمک را در لیوان ریخته وبه مدت ا دقیقه دهان شوعی کنیدسریع دردش کاسته می شود از طرف فلافلی صالح شهر خوزستان بای

 • تینا

  دارویی برای باز شدن قاعدگی معرفی بفرمایید

 • ساناز

  يامن اسمه وشفاوذكره ودوا
  واقعامرسي من اسم همه ي اين قرصاروميدونم وتويخچال دارمشون امانميدونستم كدوموكجاوكي بخورم الانم دندونم حسابي دردميكنه وفهميدم ناپروكسن وپروفن ونوافن خوبه ايشالاخيرشوببينين دمتون جيز

  پاسخ ها

  • مرجان

   نمك

 • منا

  سلام.خداخیرتون بده.منکه خیلی استفاده کردم.ممنون

 • پرويز

  خيلي ممنونم

 • برزو

  واقعا دستتون طلا استفاده کردم ممنون از اطلاعاتتون

 • بدون نام

  آیا آمپول هیالگان یک مسکن یا واقعا غضروف ساز لطفا راهنمایم کنید

 • سما

  سلام اشکالی نداره مفنامیک اسید را در روز اول قاعدگی قبل از شروع شدن دل درد بخورم تا دلم درد نگیره؟ چون دل دردم شدیده

 • مبین

  برای دندان درد چه قرصی باید استفاده کرد

 • مریم

  دستتون درد نکنه خیلی خوب بود

 • حسین

  بسیار عالی بود

 • امیر

  من. الآن 4ساله. به

  پادرد مبتلاام لطفا یه داروی. بگید

 • رضا

  تشکر خیلی خوب بود

 • علی اصغر نجفی

  متشکرم.خیلی خلاصه ومفید بود.باتشکر

 • مسعود

  درود، با سپاس از شما بابت مقاله خوبتان.
  من یه سوال داشتم اگه میشه هرچه سریعتر جواب دهید.
  من 2 ماه پیش جراحی فک انجام دادم و بعد از متاسفانه زیر گوش سمت چپم چرکی میشه که بسیار هم درد داره. میخواستم بپرسم چه دارویی مصرف کنم که این مشکلم برطرف بشه. دردش واقعا زیاده. همین الان هم درد دارم. یه قرض ژلوفن هم وردم اما این فقط دردو کم می کنه. میخوام چرک از بین بره.

 • سینا

  ممنون خیلی خوب بود.

 • نازی

  درود دوست عزیز
  مطالب فوق العاده بود....
  سپاس گذارم ....
  فقط دوست عزیز با این شرایط


  چی بخورم من با این سردرد شدید!؟؟؟؟

  من با خوردن قرص مخالفم . الان تقریبا 9 ساعت سردرد دارم. و هنوز تحمل کردم که قرص نخورم. فکر کنم تا دو ساعت دیگه کم بیارم....
  راه حل گیاهی نداری ؟

  پاسخ ها

  • بدون نام

   دوست عزیر اگه به هردلیلی نمیخوای از قرص استفاده کنی گیا های دارویی زیادی برای سردرد وجود داره. مثلا میتونی از گیاه مرزنجوش، زیرفون، هوفاریقون، به لیمو، زنجفیل بصورت دم کرده تکی یا مخلوط با هم استفاده کنی

 • گلشن نظری

  سلام من 21 سالمه والان 5 ساله معده درد شدید دارم.زخم معده .اما هیچ دارویی برام مسکن نیست لطفا دارویی رو معرفی کنید

  پاسخ ها

  • سحر

   قبل صبحانه ونهار وشام قرص کلدینوم سی وصب نااشتا هرروز قرص نولپازا 20بخور جواب میده

 • حمیدرضا

  بسم الله الرحمن الرحیم
  أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

 • بدون نام

  مرسی عالی بود

 • فرحناز

  سپاسگزارم

 • مهدی

  سلام آگاه سازی خیلی عالی است .اگر آنتی بیوتیکها هم معرفی کنید سپاسگذارم

 • بدون نام

  با سلام
  سپاس فراوان

 • بدون نام

  ناپروکسن

 • جعفر

  متشکرم مختصر و مفید بود

 • شیرین

  ممنون واقعا عالی بود

 • بدون نام

  خیلی خیلی خوب بود

 • علی گنجعلی

  بسیار عالی

 • سمیرا

  واقن ممنون...
  خیلی خوب بود...
  عااااللللیییییییییییی...

 • رضا گوریل

  منم مثل دوستان ازتون متشکرم فقط در مورد قرص های قوی تر صحبتی نشده بود مثل مورفین و ترامادول و .....

 • مجتبی

  ول کن بابا این قرص ها دیگه چیه

 • محمدرضا

  من شش ماه قرص اعصاب مصرف می کنم پیش دکتر رفتم دکتر هیچ کدوم از قرصارو کم نکرده باید چی کار کنم؟

 • مهری

  خیلی عالی بود. ممنون.

 • مرتضی

  خیلی مفید بقول خودمون چوخ گوزل

 • الهه

  اطلاعاتتون کامل و مفید بود
  ایشالا همیشه سالم باشید

 • بدون نام

  ممنون از راهنماییی تون.

 • atena

  ممنونم خیلب خوب بود

 • رحیم الله ایماق

  خیلی عالی بود

 • هانیه

  عالی بود.ممنون

 • نسیم

  ممنون بابت اطلاعاتون مرسی

 • بدون نام

  دستتان درد نکنه

 • بدون نام

  دستتان درد نکنه

 • بدون نام

  عالی بود مر30

 • محمد

  سلام.من درحال حاضر قرص مبيك پانزده خارجى براى كمرم استفاده ميكنم. ميخواستم بدونم در روز ميتونم دوتا مصرف كنم؟؟؟ ممنون ميشم جواب بديد

 • مهرداد

  ممنونم،متاسفانه در کشور ما به بیماران بها داد نمیشه حداقل بیمار درد نکشه حتی تحمل درد برای چند دقیقه هم سخته، سال گذشته من عذاب زیادی کشیدم متاسفانه داروهایی که پزشک بمن داد فایده نداشت طی یک روز سه بار بپزشک مراجعه کردم فایده نداشت خیلی های دیگه رو من دیدم از شدت درد فریاد میزنن ایا بنظر شما داروی مناسب در کشور ما نیست یا این داروها در اخیار بیمار قرار نمیگیره. داروهای اعصاب هم خوب نیست بیمارانی هستن که ترجیه میدن از دارو استفاده نکنن. داروهای خارجی خوب وارد نمیشه بیشتر ترجیهوح میدن داروی خوب خارجی نیارن '

  پاسخ ها

  • بدون نام

   سلام من کمرم را عمل کرده بودم هیچ گونه قرصی درد من را کم نکردو من هم از دوستانم کمک گرفتم و راهی کم خطر و عوارضو تسکین درد خوب را داشته باشد تریاک و شیره را مصرف کنید که خیلی زیاد درد را کاهش میدهدفقط موقعه درد شدید استفاده کنید

 • مهدی

  ممنون.این داروها دردهای کم رو خوب میکنن ولی خدا کنه کسی مشکل جدی براش پیش نیاد چون دکترا برای درد و ناراحتیتون کاری نمیکنن باید درد بکشید اگه باور ندارید میتونین سری به بیماران بزنین سوال کنین

 • محمد

  سلام لطفا داروهای مسکن گیاهی ثبت شده در سازمان غذا و دارو رو هم توی سایتتون درج کنید
  و آیا داروی مسکن خاصی هم بوده که داروسازای ایرانی کشفش کرده باشن و فقط در ایران ساخته شود لطفا نام ببرید
  ممنون

 • نگار

  سلام مادر من 54سال سن داره لثه اش باید جراهی بشه.یکی از دندوناش چرکی شده یه قرصی معرفی کنید که از دردش خلاص بشه
  متشکر میشم جواب بدید

 • میترا

  دوستان این که داروهای داخلی هیچ فرقی با داروهای خارجی ندارد کاملا غلط است بستگی به کشور سازنده و تایدیه آن دارو دارد من خود بارها داروهایی را با یک نام ولی با سازندههای مختلف استفاده کردم و به جرات مگویم کیفیت و تاثیر بعضی از تولید کنندگان خارجی خیلی بهتر از تولیدات داخلی است

  پاسخ ها

  • م ح

   باسلام کاملا موافقم که داروهای ایرانی در حد داروهای هندی وترکیه ای هم نیستند

 • الناز

  عالی

 • بدون نام

  عالي بود

 • بدون نام

  باسلام ممنون از راهنمایی

 • صادق کوتی

  عالی و مفید بود ممنون

 • ابوالفضل

  اتفاقا من بارها اثرات داروهای ایرانی و خارجی رو امتحان کردم نه داروی ایرانی کیفیتش پایین تر نبوده بلکه در برخی مواقع بهتر هم بوده

 • بیژن

  ممنون از اطلاع رسانی

 • زهره

  عالي بوددد ممنون

 • سازا

  خیلی خوب بود ممنون از اطلاعاتتون

 • طنـــــــــــاز

  سلام
  میشه لطف کنید راجب قرص تورادولاک یکم توضیح بدین؟ هر چقدر سرچ میکنم هیچ توضیح و اطلاعاتی راجبش نیست لطفا لطفا

 • محمد

  سلام
  بابت مطلب بسیار عالی در مورد اطلاعات داروئی ممنونم .
  من تو فوتبال ضربه شدیدی به زانوم خورده و الان یکم تورم و درد شدید دارم و وقت نکردم دکتر برم .
  اگه امروز 11/01/95 کسی به من بگه چه دارویی استفاده کنم برای کاهش درد و تورم ممنون می شم .

 • مهدی پورراهدار

  مطالبتون واقعا زیبا وآموزنده بود مرسی از اطلاع رسونیتون

 • علی آقا

  قرص آکسار واسه سر درد خیلی خوب جواب میده.من همیشه چندتا همرام دارم.توصیه میکنم واسه سر درد استفاده شود

 • پریسا

  خوب بود ولی کاش اعوارضشونم می نوشتید

 • پریسا

  خوب بود ولی کاش اعوارضشونم می نوشتید

 • بدون نام

  ممنون من به دنبال داروی morod ag,,, هستم درست اسمش را ننوشتم این چه دارویی است

 • مریم اچ پی

  سلام تشکر از مطالب مفیدتون میشه لطفا مقاله بعدیتون در مورد اینکه چرا در کشورهای خارجی مثل آلمان برای بیماریهای ساده مثل سرماخوردگی دارو تجویز نمیشه و اگر تجویز نمیشه چه مداوایی رو جایگزین میکنن متشکرم از زحماتتون

 • سپیده

  اطلاعات کاملا عالی بود ممنون

 • محمدحسین

  مرسی ازشماقرض و اسه ترک تریاک مسکن اگه معرفی کنی یه دنیاممنون

 • نرگس

  درهنگام پریودی از چه قرصی استفاده کنم؟؟

 • الهه

  شوهرم خیلی دل درد داره .چه قرصی بدم ک ارومش کنه؟

 • شهلا

  مطالبتون علمي و مفيد بود
  سپاسگذاريم..

 • حدیثه

  سلام عالی بودسپاس

 • رضا

  من مشکل مری بارت دارم و میگرن.تحقیق کردم برای کم ضررترین مسکن و در حالی که اینجا ذکر شده ناپروکسن و سلبرکس ضرر کمتری برای معده دارن بالعکس بیشترین ضرر رو دارن

 • بدون نام

  سلام ممنون عالی بود

 • بدون نام

  سلام عالی بود

 • amirrad

  با سلام و خسته نباشید , من بابت سردردهام از اکتوپین اسفاده میکنم و خیلی هم راضیم .. پیشنهاد میکنم امتحان کنید!

 • هورام

  من الان سردرد خیلی شدید دارم قرص های زیادی هم مصرف کردم اما اثر نداره لطفا راهنمایی کنید.....متشکرم ممنون ازمطالب مفیدتون

 • مسعود

  من ازمسکنهای زیادی برای درددندونم استفاده کردم ولی متاسفانه اثرنکردچه کنم

 • امیر

  من هر موقع سردرد میگیرم از قرص اکتوپین استفاده میکنم و مشکلی ندارم به خواطر اینکه روکش محافظ دارد و برای معده ضرری ندارد.

 • Mojde

  سلام خسته نباشید بسیار مفید وعالی بود

 • امیر

  کدام مسکن برای درد رگ سیاتیک مناسب است

  پاسخ ها

  • بدون نام

   کدام قرص یرای سیاتیک خوبخ

 • اسنات

  مطالب جامع و مفیدی بود

 • حمید

  ممنون از اینکه مطالب . مفیدئ به اشتراک گذاشتین

 • بدون نام

  سلام درحین استرس کدام دارو بهتر است

 • Khatereh

  من سی ساله ام و سه چهار ساله در ماه زیاد سردرد میگیرم ،بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

 • Khatereh

  من سی ساله ام و سه چهار ساله در ماه زیاد سردرد میگیرم ،بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

 • Khatereh

  من سی ساله ام و سه چهار ساله در ماه زیاد سردرد میگیرم ،بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

 • عابده

  عالی بود خیلی ممنون

 • بدون نام

  خیلی خوب وعالیه ممنون اززحماتتون .اطلاعات بسیارمفیدی بودن باتشکر

 • بدون نام

  خیلی خوب وعالیه ممنون اززحماتتون .اطلاعات بسیارمفیدی بودن باتشکر

 • بدون نام

  برای درددیسک کمرچی خوبه

 • حسین پورازچهارمحال

  سلام زانودرددارم بایدچکارکنم دکتررفتم فایده نداره

  پاسخ ها

  • م ح

   دارچین دم کنید ومیل نمایید

 • نیما

  با سلام ممنون از مطالب سایتتون من از قرص اکتوفن به دلیل داشتن کافیین استفاده میکنم

 • بوذری

  خیلی ممنون استفاده کردم از مطالب مرسی.

 • امیر

  سلام ممنون از مطالب مفیدترین

  من دو روز پشت سرهم اسهال و استفراغ ودل دردشدید دارم لطفاً یک دارو برایم بگویید البته آمپول نباشد

 • امیر

  سلام ممنون از مطالب مفیدترین

  من دو روز پشت سرهم اسهال و استفراغ ودل دردشدید دارم لطفاً یک دارو برایم بگویید البته آمپول نباشد

  پاسخ ها

  • مرجان

   سرماخوركي دل داري

 • عبدالوهاب

  خدا خیرتون بده واقعن خوب بود استفاده کردم

 • کاوه

  با سلام مطالب مفیدی بود اما سرگردان ماندم حدود 15سال است که میگرن از هر سه نوعش دارم البته بیشتر میگرن عصبی وامانده میگرد یک هفته طول میکشد چندین دارو عوض کردم تا به آسفین رسیدم دیگه جواب نمیده یکی از دوستان پانادول را معرفی کرد سرچ کردم همان استامینوفن است شما راه خدا به من بگویید کدام قرص را بخورم تا خوب شوم. ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ ها

  • م ح

   زیر نظر پزشگ نورتریپتیلین مصرف کنید انشالله خوب میشوید

 • مرتضی

  نوافن

 • بدون نام

  سلام برای گرمی بدن چه راه حلی وجوداره

  پاسخ ها

  • بدون نام

   سلام از خوردن هر چیز سردی پرهیز کنید حتما در ماست خود نعنا- - گل محمدی خشک شده بریزد و از دارچین و چای زنجبیل استفاد زیاد کنید.

 • masumeh

  برای درد های شدید قاعدگی چه قرصی خوبه در حدی درد شدیده که با استفراغ همراهه و سه روز گریه لطفا جواب بدید

  پاسخ ها

  • Mina

   دیسمنوره داری ،قبل از شروع قاعدگی 2تا مفنامیک بخور. بعدش قبل درد یکی در روز بیشتر از 3 تا نخور .

 • پرستو

  سلام ممنون از مطالبتون یه قرصی معرفی کنید که درد دیسک کمرو کم کنه واقعا عذاب آوره پای راستم هم باهاش درد میکنه

 • بدون نام

  سلام چه قرصی برای سین وضیت خوب است و قرص ا اس ا برای میگرن یاسین وضیت خوب است اگه میشه جواب بدید

 • بدون نام

  مرسی خیلی خوب بود تو تلکرام مثل این برنامه دارید متشکرم

 • بدون نام

  سلام من چشمم خیلی درد میکنه کارم بامطالعه خیلی زیاد تادوروز دیگه عینکموتحویل میگیرم ولی باید یه فکری برااین دردتوی این دوروز بکنم کسی قرصی راه حلی میدونه

 • حميد

  همه اينارومصرف كردم ولي تريركشيدن سرم خوب نشد

 • nima

  با سلام

  مرسي مطالبتون به من خيلي کمک کرد

  من خودم از قرص اکتوپين 400 استفاده ميکنم

  فقط ترجيحا با غذا بخوريد که مشکلات گوارشي پيدا نکنيد

  با تشکر

 • محمد

  کمرم درد میکنه آیا چه قرصی بخورم

 • نیما

  با سلام

  مرسي مطالبتون به من خيلي کمک کرد

  من خودم از قرص اکتوپين 400 استفاده ميکنم

  فقط ترجيحا با غذا بخوريد که مشکلات گوارشي پيدا نکنيد

  با تشکر

 • سمی

  سلام خسته نباشید من معده درد شدید دارم برا همینم قرص خوردنی به مشکل میخورم و عادتمم خیلی دردناکه قرص ناپروکسن و هیوسن مصرف کردم که هر دوتاش با معده ام سازگار نیست الان استامینوفن کدئین مصرف میکنم ک کم کم اثر نداره مسکنی میشناسین تا به معده سازگار باشه؟

 • مجید قزاق

  همه ی این احم.. ها بجای نظر پاسخ ارسال کردند

 • امیر

  من از سر درد شدید رنج میبردم و از قرصهای مختلفی استفاده میکردم ولی از اون زمانی که با قرص اکتوپین آشنا شدم تمامی مشکلاتم حل شده

 • محمد حسین

  سلام ببخشید میخواستم بدونم بهترین درمان برای معده درد شدید چیه

  با تشکر

 • بدون نام

  سلام خوبین من میخوام کیست مو تو مقعدم عمل کنم واین عمل باز نگه میدارد ومیگن درد شدید دارد باید از کدام دارو مسکن اسنفاده کنم

 • علی رضا

  ببخشید بعد شیمی درمانی پاهام بزرگ شده و خیلی درد میکنه چه قرصی بخورم لظفا جواب بدین خیلی درد دارم اگه میتونید به ایمیلم پیام بدید

 • ناشناس

  اسم قرص پهلو درد چیه

 • بدون نام

  واقعا عالی بود

 • ناهید

  بسیار عالی

 • Ali

  باسلام برای بدن دردچه استفاده کنم فکرکنم ارثی هستش لطفاجواب بده

 • وحید

  بسیار عالی بود سپاسگذارم

 • مریم

  سلام .من ناراحتی معده دارم دکترم گفته ب غیر استامین فوم دارویی مصرف نکن مسکن .از طرفی من سر درد وحشتناک بگیرم و پریود شم با این استامین فوم خوب نمیشم .بنظرتون چ کار باید بکنمنم ؟

  پاسخ ها

  • م ح

   توصیه میکنم با یک عدد کپسول اموزول ۴۰ شروع کنید وبعد از ده روز یکروز در میان حتما خارجی باشد ایرانی جززیان خاصیتی ندارد۰

 • امیر علی

  سلام بی نهایت سپاس از راهنماییتون بسیار عالی بود واقعا خسته نباشید.من که به نحو احسن استفاده کردم .

  پاسخ ها

  • مرجان

   خواهش

 • مریم

  با سلام
  بنده یک خانم میانسال می باشم و موقع شستن ظروف و دوخت ودوز ،کمر و پشت شانه ام درد می گیرد .وهمچنین موقع حضور در مهمانی ها و غذا خوردن دستمانم می لرزد و از روی خجالت غذا نمی خورم و باید گرسنه به خانه برگردم و همچنین در موقع آشپزی دستانم می لرزد .لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
  باتشکر

  پاسخ ها

  • م ح

   قرص زاناکس پنج دهم شبی یک عدد میل کنید

 • ?

  دوستان واسه ترک ترامادول چه قرصی خوبه؟
  پهلو درد شدید دارم، بی خوابی دارم، بیقرارم

 • محمد

  در بسیاری از کشورها مانند استرالیا داروی ناپروکس بدلیل افزایش ریسک سکته مغزی اصلاً تجویز نمی شود

 • Raheleh

  سلام عالی بود. ممنون
  من یه مدته یهو سردرد های شدید میاد سراغم
  و وقتی نشستم میخوام بلند شم از جام سرم گیج میره و جلو چشام کلا سیاه میشه باید یه مدت سرجام وایسم تا سرگیجه بهتر بشه و بعد حرکت کنم
  چیکار کنم خوب بشم؟
  خیلی اذیت میشم وقتی هم دکتر میرم همش مسکن میده (لطفا راهنماییم کنید)

  پاسخ ها

  • مرجان

   ويتامينت كمه اين داروها رابخور هماتينيك ومولتي ويتامين +مينرال

 • بدون نام

  لطفا پاسخگو باشید

 • بدون نام

  لطفا پاسخگو باشید

  پاسخ ها

  • مرجان

   سؤال داريد

 • ماهور

  با سلام من سینه سمت چپم روزی چند بار درد میکنه بعضی وقتها هم دست چپم متخصص قلب ،نوار قلب،چکاب،اکووتست ورزش هم رفتم همشون سلامت قلبمو تأييد کردن خواهش میکنم یا یه راهکار ویا یک دارو بهم معرفی کنید ناگفته نماند قرص متادون مصرف میکردم 3سال و25روز کامل قطع کردم و دوباره بادوزخيلي کمترمصرف میکنم چون تمام سیستم بدنم بهم ریخته بود

  پاسخ ها

  • م ح

   شما مشگل معده دارید داروی زخم معده بخورید

  • مرجان

   زخم معده نيست بايد اين دارو رابخوري ليكور

 • بدون نام

  اینجا هیچکس پاسخگو نیس اهههه

 • ارمین

  تشکرازلطف تون خیلی کمکم کردین

 • رضا

  برای درد شدید بدن و کوفتگی بدن چه قرصی خوبه

 • بدون نام

  ممنون کمکم کردین ولی منتهی‌ کاش یه خورده پاسخگو باشید خیلیا سوال دارن که هیچکس پاسخ نمیده

  پاسخ ها

  • مرجان

   من دكتر هستم سؤال كنيد

 • بدون نام

  اههههههه چه وب خاموشی
  باید پاسخگو باشید دیگه

 • مهیار