۷۸۲۲۷۱
۹۰۰۳
۹۰۰۳
پ

عوارض جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟ + مزایا، کاربرد و هزینه

گاهی اوقات دیواره واژن در اثر یائسگی و زایمان نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود که به آن آتروفی واژن می‌گویند.یکی از روش‌های درمان آتروفی واژن، لیزر واژن است.که میخواهیم عوارض جوانسازی با لیزر مونالیزاتاچ را بررسی کنیم.

برترین‌ها: گاهی اوقات استحکام دیواره واژن در اثر یائسگی و زایمان نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود که به آن آتروفی واژن می‌گویند. آتروفی واژن نوعی بیماری محسوب می‌شود و ممکن است درد و سوزش و خارش را به همراه داشته باشد.میخواهیم یکی از جدیدترین و به روز ترین دستگاه هایی که در رفع نگرانی های بانوان درخصوص جوانسازی واژن تولید شدند را بررسی و عوارض آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟

یکی از روش‌های درمان آتروفی واژن ، لیزردرمانی است. لیزر واژینال علاوه بر موارد درمانی به عنوان عمل زیبایی هم انجام می‌شود و برای مواردی همچون: افزایش میل جنسی و بهبود وضعیت جنسی، بازسازی، ترمیم و زیباسازی لب‌های تناسلی، روشن کردن واژن و کشاله ران و جوانسازی واژن ، تنگ کردن و بهبود وضعیت داخلی واژن، بهبود افتادگی مثانه ،افتادگی رحم و درمان و کنترل بی اختیاری ادرار، بهبود و درمان خشکی واژن به کار می‌رود.مشکل شل شدگی دیواره واژن و تغییرات نامطلوب ظاهری واژن می‌تواند در زندگی جنسی و زناشویی هم تاثیرات منفی داشته باشد. افرادی که دچار اختلال در ارگاسم جنسی هستند و یا به دلیل باز بودن دهانه رحم، از عفونت‌های مکرر واژن و رحم، رنج می‌برند، گزینه مناسبی برای درمان لیزر واژن هستند.
لیزر مونالیزا تاچ توانسته است درمان موثری را برای تحریک سلول‌ های فیبروبلاست در ناحیه واژن معرفی کند که موجب تحریک فرآیند های بازسازی طبیعی بدن می شود.
اصولا لیزر مونالیزا، دستگاهی است که به هندپیس های مختلفی مجهز است و با تعویض این هندپیس ها می توان فرکانس ها و شدت اشعه های آن را تغییر داد. به همین دلیل نیز عملکرد دستگاه بنا بر نیاز بیمار، تغییر خواهد کرد.

عوارض جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟ + مزایا، کاربرد و هزینه

بسیاری از زنان پس از لیزر واژن از کاهش علائم آتروفی و بهبود وضعیت جنسی خود راضی هستند. این روش درمانی برای انواع شرایط واژینالی به کار برده شده و نتایج قابل قبولی دارد. علاوه بر این، لیزر واژن اغلب برای بیماران سرطانی و سایر گروه‌هایی که نمی‌توانند درمان‌های هورمونی برای آتروفی واژینال انجام دهند، روش بسیار مناسبی است.

به طور معمول، معمولا در بین جلسات لیزر واژن پزشکان کرم واژن را توصیه می‌کنند. در صورتی که درد ادامه دار باشد، معمولا از درمان هورمونی و استروژن به عنوان درمان جایگزینی، استفاده می‌شود. البته برخی از زنان، به درمان هورمونی واکنش نداده و برای آن‌ها مناسب نیست.

کاربرد لیزر جوانسازی واژن

برای آشنایی بیشتر با لیزر جوانسازی واژن بهرت است برخی از کاربردهای این عمل را بشناسید:

 •  رفع مشکلات آتروفی واژن
 •  رفع گشادی واژن
 • درمان تکرر ادرار
 • رفع سوزش واژن
 • رفع خارش واژن 

لیزر جوانسازی واژن چه عوارضی دارد؟

با وجود تمام مزایایی که لیزر جوانسازی واژن دارد، این عمل می‌تواند دارای عوارضی نیز باشد.قابل ذکر است شدت عوارض نام برده شده، با توجه به میزان فاصله بین جلسات لیزر، قابل تغییر می‌باشد. به این معنا که هرچه فواصل کوتاهتر باشد شدت عوارض نیز بیشتر است.

برخی از این عوارض عبارت از موارد زیر هستند:

خطر عفونت

یکی از عوارضی که ممکن است بعد از انجام عمل لیزر جوانسازی واژن اتفاق بیفتد، خطر عفونت و حساسیت است. برای پیشگیری از این عارضه بهتر است مراقبت‌های لازم بعد از عمل را به خوبی انجام دهید.

درد مزمن

درد یک واکنش طبیعی بعد از انجام لیزر جوانسازی واژن است اما اگر این درد را به صورت مزمن تجربه کردید بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید.

از دست دادن حس

در صورت عدن رعایت اصول عمل لیزر جوانسازی واژن، ممکن است بیمار دچار از دست دادن حس در ناحیه جراحی شود. این مورد می‌تواند بسیار خطرناک باشد پس بهتر از سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

خونریزی خفیف

یکی دیگر از عارضه‌های لیزر جوانسازی واژن، خونریزی خفیف است. خونریزی در این جراحی طبیعی است اما در صورت تشدید شدن آن ممکن است نگران کننده باشد.

سوزش در هنگام دفع ادرار

بسیاری از مراجعان بعد از انجام لیزر جوانسازی واژن با سوزش در ناحیه جراحی هنگام دفع ادرار مواجه می‌شوند که این مورد می‌تواند نتیجه ایجاد عفونت در واژن باشد.

قرمزی

قرمزی و التهاب از دیگر عوارض لیزر جوانسازی واژن است. در حالت طبیعی این التهاب باید در طی مدت کوتاهی از بین برود اما در صورت طولانی شدن بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

خارش

عارضه خارش بعد لیزر جوانسازی واژن برای بسیاری افراد به وجود می‌آید و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود.

ترشحات واژینال

ترشحات واژینال بعد لیزر جوانسازی واژن ممکن است بیشتر شود. در صورت بیشتر شدن این ترشحات باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

مزایای لیزر جوانسازی واژن

برخی از مزایای لیزر جوانسازی واژن عبارت از موارد زیر هستند:

 • بدون درد و خونریزی
 • بدون التهاب
 • عوارض کوتاه مدت
 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • عدم نیاز به بستری شدن
 • بدون داشتن جای زخم و اسکار

هزینه لیزر جوانسازی واژن

برای بیان هزینه لیزر جوانسازی واژن باید بدانید این جراحی تحت تاثیر عوامل مختلفی است. دستمزد پزشک و کلینیک، دستگاه لیزر و میازن اعتبار پزشک می‌تواند در هزینه لیزر جوانسازی واژن موثر باشد.

آیا لیزر واژن در جوانسازی واژن موثر است؟

هر یک از مشکلات و اختلالاتی که بانوان با آن مواجه هستند، دارای روش درمانی مخصوص به خود می‌باشد به عنوان مثال در صورتی که از کم‌حجمی واژن خود ناراضی باشند، می‌توانند اقدام به تزریق چربی به واژن نمایند. آتروفی واژن و تغییر شکل و شل شدن ناحیه واژن مشکلی است که معمولا بعد از یائسگی اتفاق می‌افتد، یعنی زمانی که تولید استروژن کم شده و دیواره‌های واژن پس از آن نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود.

البته شل شدن واژن تنها در یائسگی ایجاد نمی‌شود و ممکن است پس از رابطه‌های پی در پی جنسی، بارداری و سایر موارد، دچار شل شدگی شود. تمام این موارد با استفاده از لیزر، قابل درمان است. در طول یائسگی، سلول‌های غشای مخاطی در واژن فعالیت کمتری دارند و نمی‌توانند کلاژن سازی زیادی انجام دهند.

کلاژن ها، دیواره‌های واژن را هیدراته کرده و تغذیه می‌کند و در صورت کاهش تولید کلاژن، دیواره واژن شکننده شده و مستعد ابتلا به عفونت می‌شوند. پزشکان ممکن است مرطوب کننده‌های واژینال، کرم‌ها و قرص‌های استروژن و همچنین روان کننده‌های ضد آب را در طول رابطه جنسی توصیه کنند.

عوارض جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟ + مزایا، کاربرد و هزینهعوارض جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟ + مزایا، کاربرد و هزینه

اقدامات پیش از لیزر واژن

مانند هر جراحی دیگری، پیش از انجام لیزر واژن نیز باید اقداماتی را انجام دهید تا نتایج لیزر بهتر و به انتظارات شما نزدیک‌تر باشد. برخی از این اقدامات به شرح زیر می‌باشند:

 • در روز انجام لیزر، دوش بگیرید و ناحیه تناسلی خود را ضدعفونی نمایید.
 • در محل لیزر از هیچگونه کرم مرطوب کننده و یا لوسیون استفاده نکنید.
 • محل لیزر فاقد موهای زائد باشد.
 • تا سه روز پیش از انجام لیزر واژن، از شیو کردن، اپیلاسیون و سولاریوم بپرهیزید.

لیزر واژن چگونه انجام می‌شود؟

این عمل به صورت سرپایی بوده و در کلینیک یا مطب توسط متخصص مربوطه انجام می‌شود.

در تکنولوژی لیزر، یک پروب کوچک وارد واژن می‌شود. صد‌ها ستون کوچک از انرژی لیزر پس از آزاد شدن از پروب، دیوار داخلی واژن را هدف قرار داده و ترمیم و جوان سازی صورت می‌گیرد.

انرژی لیزر، پس کمتر از یک دهم ثانیه از دستگاه خارج می‌شود و کمی از پیری بافت را حذف می‌کند و این کار بدن را تحریک می‌کند که پس از آن، بافت سالم و جدید رشد کند.

تنها دستورالعمل مهم پس از درمان، جلوگیری از فعالیت جنسی به مدت پنج روز است. با جوان سازی واژن در زنان با دستگاه لیزر، ناحیه تناسلی در زنان بازسازی و ترمیم می‌شود. ناحیه تناسلی مانند دیگر بخش‌های بدن ممکن است دچار تغییر و آسیب شده و با روش لیزر، سلامت اولیه خود را به دست می‌آورد.

مراقبت های بعد از لیزر جوانسازی واژن

برای داشتن عوارض کمتر و بهبودی سریع‌تری، بهتر است برخی از مراقبت‌های بعد از لیزر جوانسازی واژن را رعایت نمایید:

 • استفاده از کمپرس سرد
 • داروهای مسکن
 • رعایت بهداشت برای جلوگیری از عفونت واژن
 • اجتناب از رابطه جنسی تا زمان رفع شدن عوارض
 • اجتناب از استفاده از آب گرم

رابطه جنسی بعد از لیزر واژن

لیزر واژن نیازی به بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی ندارد و بهبودی پس از لیزر هم طولانی مدت نبوده و معمولا زمان بهبودی یک هفته است و در کل نقاهتی ندارد. اما توصیه می‌شود تا بهبودی کامل از نزدیکی اجتناب شود.

لیزر درمانی پس از یائسگی

درمان لیزر برای آتروفی و شل شدگی واژن، درمان مناسبی برای شرایط زنان و علائم پس از یائسگی است. بدون شک، زنان پس از یائسگی نمی‌خواهند بقیه زندگی خود را از خارش، سوزش و مقاربت دردناک رنج ببرند و به این ترتیب می‌توانند از لیزر درمانی استفاده کنند.

با این حال، خانم‌های یائسه باید در نظر داشته باشند که ممکن است لیزر واژن در دراز مدت، خطر‌های نامطلوبی برای آن‌ها به همراه داشته باشد، اگر چه مشکل خاصی تا به حال گزارش نشده است؛ اما پس از لیزر واژینال بهتر است تحت نظر متخصص مراقبت‌های بهداشتی قرار گرفته و یا پیش از لیزر، با مشورت با آن‌ها بهترین گزینه را برای وضعیت خود انتخاب کنند.

نتایجی که پس از انجام لیزر درمانی مورد انتظار است

 • نتیجه لیزر معمولا به سرعت قابل مشاهده است، اما نتیجه‌ی اصلی بعد از گذشت ۲ الی ۳ ماه و پس از کلاژن‌سازی حاصل خواهد شد.
 • لیزر درمانی عفونت واژن را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد.
 • پس از انجام لیزر واژن، کلاژن‌سازی موجب سفیدتر شدن واژن خواهد شد.
 • نتیجه نهایی و همچنین زمان تاثیرگذاری در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

عوارض جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟ + مزایا، کاربرد و هزینهعوارض جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ چیست؟ + مزایا، کاربرد و هزینه

سؤالات متداول

آیا لیزر واژن درد دارد؟

درمان محیط داخلی بافت واژن بدون درد است. ممکن است پس از درمان احساس ناراحتی بسیار کمی برای سه تا هفت روز وجود داشته باشد که معمولا به راحتی توسط مسکن‌های خفیف قابل کنترل است.

ماندگاری لیزر جوانسازی واژن چقدر است؟

ماندگاری لیزر جوانسازی واژن تحت تاثیر عوامل مختلفی است اما در صورت انجام مراقبت‌های و فاکتور شدت شل شدگی عضلات واژن ماندگاری این عمل بین ۲ تا ۱۸ ماه تخمین زده می‌شود.

لیزر جوانسازی واژن برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی می‌توان گفت که اکثر زنان با افزایش سن یا پس از بارداری، زایمان و یا تغییرات وزن و یا حتی افرادی که زایمان نکرده اند (به دلایل ژنتیکی دارای شلی بافت‌های پرینه هستند)؛ همگی ممکن است از گشادی واژن و کاهش میل جنسی و عدم رضایت همسرشان در رابطه زناشویی گله‌مند و ناراحت باشند.

آیا لیزر جوانسازی واژن خطر دارد؟

اکثر زنانی که تحت درمان لیزر واژن قرار می‌گیرند ممکن است پس از درمان و یا در طی لیزر، علائمی مانند خارش، سوزش، قرمزی یا تورم داشته باشند. با این حال، این عوارض بیش از چند روز طول نمی‌کشد و معمولا اثرات طولانی مدت مرتبط با درمان لیزر واژن گزارش نشده است.

به چه دکتری مراجعه کنیم؟

برای لیزردرمانی واژن باید به متخصص و جراح زنان و زایمان مراجعه کنید. از آنجایی که این نوع عمل بسیار حساس بوده و نتیجه‌ی آن برای زوجین بسیار اهمیت دارد. بهتر است در انتخاب متخصص باتجربه دقت لازم را داشته باشید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج