adexo3
۱۴۲۶۰۱۱
۳۶ نظر
۹۲۵۷
۳۶ نظر
۹۲۵۷
پ

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

روزنامه فرهیختگان در گزارشی به وضعیت این روزهای گلشیفته فرهانی، سینا ولی‌الله و سایر هنرمندانی که حالا در خارج از کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهند، پرداخته است.

روزنامه فرهیختگان در گزارشی به وضعیت این روزهای گلشیفته فرهانی، سینا ولی‌الله و سایر هنرمندانی که حالا در خارج از کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهند، پرداخته است.

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

عاطفه جعفری و مریم فضائلی نویسندگان این مطلب هستند و ما نیز صرفا بازنشرکننده آنچه در ادامه می‌خوانید هستیم. با ما همراه باشید.

گلشیفته فراهانی؛ همچنان یک سینماگر

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبیپشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

وقتی که در ایران حضور داشت، دوران پرافتخار بازیگری‌اش بیشتر بود و البته این روزها نیز روی فرش قرمز جشنواره کن حاضر شده است. واضح است که در چنین شرایطی موقعیت‌های تازه هم برایش فراهم شد؛ او اسفندماه 1401 به‌عنوان داور فستیوال فیلم برلین انتخاب شد و در یکی از نشست‌های خبری با حضور رئیس هیات داوران برلیناله گفت: «وقتی در خاورمیانه به دنیا آمده باشید، شما در کثافت (مدفوع) به دنیا آمده‌اید. شما در یک منطقه ژئوپلیتیک به دنیا آمده‌اید و به ریشه‌های آن متصل هستید که به آن جای شیطانی متصل است؛ بدترین جای زمین که همه بدی‌ها به آن نسبت داده می‌شود و دنیا نیازش دارد تا بدی‌ها را به آن نسبت بدهد، تا برای آن اسلحه بسازد و ارتش‌ها را مجهز کند، تا جنگ ایجاد کند و شما در چنین جایی به دنیا آمده‌اید؛ آن هم به‌عنوان یک هنرمند و بازیگر.» این اظهارات فراهانی با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی مواجه شد.

مهناز افشار؛ توفیق خاصی نصیبش نشد!

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

او در آغاز مسیر بازیگری در سینما به خاطر شباهتی که چهره‌اش به فائقه آتشین، یکی از خواننده‌های پیش از انقلاب داشت، مورد توجه قرار گرفت و پس از مدتی به زوج هنری محمدرضا گلزار تبدیل شد. افشار البته فیلم نسبتا خوب برف روی کاج‌ها را هم در کارنامه خود دارد. وقتی قرار شد صاحب فرزند شود، به آلمان سفر کرد تا بتواند برای کودکش تابعیت آن کشور را بگیرد و پس از مدتی پرونده‌ای برای یاسین رامین درخصوص ورود شیرخشک‌های آلوده به کشور باز شد.

رسول‌اف؛ آخرین نماینده ایران در کن

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

اولین حضورش در سینما با عنوان دستیار کارگردان در فیلم «دختری با کفش‌های کتانی» بود، اولین فیلم بلندش را در سال 1380 به نام «گاگومان» کارگردانی کرد که البته مستند داستانی بود و توانست از جشنواره فیلم فجر جایزه بگیرد. «جزیره آهنی» سال 1383، «به امید دیدار» سال ۱۳۹۰، «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند» سال ۱۳۹۲، «لِرد» سال ۱۳۹۵ و «شیطان وجود ندارد» در سال 1398 ساخته‌های او در ایران هستند. «دانه‌ انجیر معابد» آخرین ساخته اوست که دیشب در کن جایزه برد.

سینا ولی‌الله؛ یک بام و دو هوا

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

رفتار او در برنامه جدیدش ظاهرا مورد پسند سعودی‌ها نبوده و حامیان مالی این شبکه مانع از پخش این قسمت از برنامه شده‌اند. برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان، علت اصلی ممانعت این شبکه از پخش قسمت جدید این برنامه بوده است. هنوز نقل‌قول موثقی از سوی ولی‌الله در این خصوص وجود ندارد. او در صفحات شخصی خود بدون اعلام چرایی این اتفاق، تنها به پخش اختصاصی قسمت جدید برنامه‌اش در یوتیوب شخصی خود اشاره کرده که اتفاقی بی‌سابقه در دوران پخش این برنامه است. شبکه MBC Persia متعلق به «شرکت رسانه‌ای خاورمیانه» مستقر در عربستان‌سعودی و امارات متحده عربی است‌ و باید دید در آینده این برنامه از این شبکه پخش خواهد شد یا سینا ولی‌الله دوباره مجبور است برای برنامه‌اش دنبال یک شبکه جدید بگردد.

حمید فرخ نژاد در کنار پهلوی!

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

می‌گوید برای شعار «نه به دیکتاتور» از کشور گریخته تا بیشتر در کنار مردم باشد. در همان زمانی که این شعارها را می‌داد، عکس رضا پهلوی را در صفحه اینستاگرامش گذاشت و از خاندان پهلوی اعلام حمایت کرد و از مخاطبانش خواست تا او را دنبال کنند. این اقدام فرخ‌نژاد اگرچه مورد استقبال سلطنت‌طلب‌ها قرار گرفت، اما بسیاری از کاربران به آن واکنش منفی نشان دادند. او و همراهانش در آمریکا یک تئاتر روی صحنه بردند که برایشان موفقیتی نداشت. حتی یکی از اجراهایشان که قرار بود در بیست‌و‌یکم اکتبر در سالن تیلس‌سنتر نیویورک روی صحنه برود، به دلیل فروش نرفتن بلیت‌ها، لغو شد.

اشکان خطیبی در جستجوی چیست؟

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

اشکان خطیبی از اواخر دهه‌ 70 به‌عنوان بازیگر میهمان در مجموعه تلویزیونی «همسفر» وارد تلویزیون شد. خطیبی در عرصه‌های مختلفی مانند بازیگری، خوانندگی، مجری‌گری و کارگردانی ورود کرد. طی دو دهه فعالیت هنری‌اش کفه‌ فعالیت خطیبی در تلویزیون، سنگین‌تر از حضورش در سینما بود. مسیری که خطیبی برای بازیگری طی کرد، فقط محدود به ایفای نقش در آثار سینمایی و تلویزیونی نبود و از جایی به بعد تیم‌های جوان بازیگری را دور خود جمع کرد و نقش مربی بازیگران جوان را به عهده گرفت. یکی از نمونه‌های مشهور ایفای چنین نقشی در برنامه خندوانه بود. خطیبی بعد از اتفاقات 1401 از ایران به ایتالیا مهاجرت کرد. البته که شایعاتی مبنی بر جدایی‌اش از آناهیتا درگاهی وجود داشت که با کامنت‌های اینستاگرامی مشخص شد هنوز ارتباط این زوج برقرار است.

برزو ارجمند و احسان کرمی؛ زوج هنری تازه

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

اجرای تئاتر پازل در شهرهای آمریکا، کانادا و استرالیا باعث شد که برزو ارجمند و احسان کرمی به‌عنوان زوج‌های هنری کنار هم بیشتر دیده شوند. مسیر سیاسی شدن برای آنها اتفاقی نبود و از مدت‌ها قبل از اتفاقات پاییز 1401، می‌شد حدس زد که این دو قرار است حرفه‌ خود را عوض کنند. مدت‌ها قبل از اتفاقات سیاسی پاییز 1401 برزو ارجمند و احسان کرمی، فعالیت رسانه‌ای‌شان را بیشتر از قبل کردند. مثلا در فضای مجازی برای مردم آبادان و حادثه متروپل سوگواری می‌کردند اما در روز عزای ملی برای قربانیان این فاجعه، تصاویری از رقص و پایکوبی‌شان در جشن ازدواج ساسی مانکن، خواننده‌ لس‌آنجلسی به بیرون درز کرد که باعث پرسش‌های بی‌شماری شد.

زهرا امیرابراهیمی؛ از صداوسیما تا نخل طلا

پشت‌پرده حال خراب سینا ولی‌الله و رفقای آن‌ورِ آبی

زهرا امیرابراهیمی با حضور در سریال محبوب «نرگس» مشهور شد. این سریال در اواسط دهه 80 از تلویزیون پخش می‌شد. حواشی که پیرامون شهرت امیرابراهیمی شکل گرفت، مسیر او را تغییر داد. زندگی حرفه‌ای او بعد از انتشار فیلم خصوصی تغییر کرد و برای همین تصمیم به مهاجرت گرفت. او پس از خروج از ایران، همراه با شبنم طلوعی، در تئاتری به نام «رویای طاهرگان خاموش» بازی کرد. او در تمام بازی‌های بعد از مهاجرتش به دنبال نشان دادن محدودیت‌های داخل ایران برای خانم‌ها بود.

او آذرماه 1398 بعد از مدت‌ها با حضورش در یک برنامه تلویزیونی با اجرای سینا ولی‌الله دوباره بر سر زبان‌ها افتاد. شهرت دوباره زر امیرابراهیمی با حضور در فیلم جنجالی «عنکبوت مقدس» و صید نخل طلا از جشنواره کن ادامه یافت. عنکبوت مقدس فرصتی بود برای شهرت دوباره این بازیگر اما برخی واکنش‌های منفی منتقدان و مخاطبان داخلی باعث شد که بار دیگر بازگشت امیرابراهیمی به ایران در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   الان مثلا بقیه بازیگرا شمارو دوست داشتن که نرفتن؟؟ اصلا هم ممنوع الخروج نیستن

   پاسخ ها

   • میتی از مشد

    خدارو شکر که گلشیفته رفت واقعا اون برای سینمای ایران خیلی بزرگ بود به امید موفقیت های بیشتر این بانوی باشخصیت

  • ناشناس

   خودشون ساختن ، چ کسی را مقصر میدانید جز خود این افراد

  • ناشناس

   یک جمله برای شما جز سر افکندگی چیزی ندارید!!!

  • ناشناس

   خجالت‍آوره واقعا

  • ناشناس

   در این اوضاع غریب این حرفا چیه
   ولکن

  • ناشناس

   خجالت بارترین کار را کردند

   پاسخ ها

   • ناشناس

    گربه دستش ب گوشت نمی رسه میگه پیف پیف بو میده

  • ناشناس

   با ارزوی سلامتی وموفقیت برای بازیگران خوب کشورمون

  • arta

   سلامتی و موفقیت همه عزیزان هنرمند خارج از کشور

  • یزدان

   درود به همشون

  • ناشناس

   حالا ماهایی که اینور موندیم چه گلی بسرمون زدن که اونوریا نزدن بابا خجالت بکشین مردمو ایران روز بروز بدبخت تر دارن میشن شما فکر اونین اونوریا چطورن هر طور هستن جیبشون پر پوله شرمنده زن و بچشون نیستن مثل ما

   پاسخ ها

   • ناشناس

    مطمئنی جیبشون پر پوله ؟ پس این آه و ناله های گاه و بیگاهشون چیه دیگه؟ مصاحبه اخیر اشکان خطیبی رو خوندی که میگه پشیمونم و اینا ؟

  • ناشناس

   گفتن اگه اینجا راحت نیستیت برین اونجا که فکر میکنید رفاه و آرامش هست خوب اینا هم پول داشتن هم معروفیت رفتن که رفتن

  • ؟؟!!

   دل خوش سیری چند ؟؟؟!!!؟؟؟

  • ناشناس

   بهتره آمار سفره های خالی رو دربیارید!

  • همشهری

   همه هنرمندان برای ما عزیز هستن و قابل احترام، آرزوی سربلندی و دل خوش برای همه هموطنان .

  • ناشناس

   خوش بحالشون که از این خراب شده رفتن و راحت شدن

  • hamid

   دم همشون گرم

  • داود

   از نظر فرهیختگان فقط داریوش ارجمند، مهران رجبی هنرمندند.

  • ناشناس

   همه بد هستند حتما شما خوبید !!

  • ناشناس

   گل گفتی

  • ناشناس

   پولش و داشتن رفتن

  • شهاب سنگ

   خواستم نظری بدم دیدم اکثریت پاسخ نویسنده رو دادن و اکثریت نویسنده رو خجل کردن

  • ناشناس

   درود بر شرف همشون...

  • ناشناس

   کسی جلوی امثال شما رو نگرفته

  • ناشناس

   خدا براشون خوش بخواد
   ولاغیر

  • ناشناس

   بهترین کارو کردن ک رفتن دمشون گرم

  • ناشناس

   اظهارات گلشیفته راجع به خاورمیانه کاملا درسته و امیدوارم برنامه سینا ولی الله قطع نشه زر امیرابراهیمی به حقش رسید

  • علیرضا

   هیچکدام بوئی از آدمیت نبرده اند چه برسد به انسانیت . حیف از واژۀ « هنرمند » که به این لاابالیها اطلاق می کنند .

  • ناشناس

   برنامه خوبی بود با ارجمندی حال کردم

  • دانیال

   ظاهر خندان این افراد شما رو گول نزند خیانت به مام میهن همیشه سرافکندگی داردوباعث افتخار هیچکس نشده تاریخ گواه تین مطاب است.

  • ناشناس

   خوشی زده بود زیر دلشون، گفتند یک حرکتی بزنیم ، فکر کردند کشورهای سرمایه داری پول مفت به کسی می دهند ، برای هر سنتش باید کار کنی. شما که جاتون خوب بود ، پول در می آوردید و برای هر مصاحبه و برنامه پول می گرفتید ، شما دیگه چه دردتون بود.

  • ناشناس

   کم کم یه ایران دیگه اونور دنیا تشکیل میشه . در واقع شده متاسفانه

  • ناشناس

   چرا فرار می کنند؟

  • ناشناس

   باید در همین وضع خراب بمیرند این وطن فروشان بی تعصب و غربزده

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج