۱۱۸۸۹۴۲
۵۰۰۰

۸ نکته از هفته شانزدهم لیگ برتر

هفته شانزدهم لیگ برتر با برگزاری هفت دیدار برگزار شد تا شروع تعطیلات نیم فصل با کسر یک بازی همراه باشد.

خبرگزاری فارس: هفته شانزدهم لیگ برتر در روزهای دوم و سوم و چهارم بهمن برگزار شد و دیدار استقلال و هوادار به دلیل شرایط کرونایی آبی پوشان برگزار نشد.

*نکته اول؛ هوادار - استقلال؛ نمره مردودی برای کمیته مسابقات

دیدار دو تیم طبق برنامه باید شنبه دوم بهمن برگزار می شد اما به دلیل شرایط کرونایی استقلال لغو شد.نکته مهم در مورد کنسل شدن این مسابقه اصرار عجیب سهیل مهدی رییس کمیته مسابقات لیگ برای برگزاری آن بود.درحالی که بازی جام حذفی آبی ها هم به همین دلیل برگزار نشد اما به طرز عجیبی سازمان لیگ قصد داشت در کمتر از یک هفته از شیوع کرونا در تیم استقلال و در شرایطی که آنها با ۹ بازیکن باید تمرین می کردند بازی مقابل هوادار برگزار شود.جالب است که مهدی تاریخ بازی را هم یک روز قبل از بازی تیم ملی اعلام کرد تا صدای اسکوچیچ سرمربی تیم ملی هم در آید. اینکه چرا سازمان لیگ اصرار داشت استقلال با بازیکنان کرونایی وارد مسابقه شود عجیب بود و درنهایت بعد از کشمکش چند روزه مجبور به لغو بازی شد. این تصمیم گیری های پرسروصدا در نهایت باعث اعتراض باشگاه هوادار هم شد و اعتراض داشتند که به دلیل تاکید سازمان لیگ به برگزاری بازی هتل رزرو کرده و منجر به ضرر مالی آنها شد.

*نکته دوم؛ پرسپولیس یک - صفر فولاد؛ مشکلات شاعرانه سرخها با پنجره بسته و کنایه ستاره میلیاردی

در روزی که پرسپولیس برد و حتی رضا درویش قول داده بود پول بازیکنان را می دهد و در حین بازی هم اعلام شد پنجره سرخپوشان به دلیل طلب اوساگونا بسته شده است،رضا اسدی در سه دقیقه عملکردی از خود نشان داد که صدای هواداران را هم در آورد.بازیکنی که با سروصدا پیراهن این تیم را بر تن کرد در استارتی کوتاه نفسش گرفت و در آخر هم با یک استوری پرکنایه از خجالت هواداران و منتقدانش درآمد. بعد از بازی هم یحیی گل محمدی به دلیل مشکلات مالی و غیره سرخپوشان اعلام کرد هر دم از ابن باغ بری می‌رسد.در آن سوی میدان فولاد بر مدار بدشانسی هایش حرکت کرد.آنها در هفته های اخیر نتیجه لازم را کسب نکردند. در روزی که می توانست گلزنی کند دست خالی آزادی را ترک کرد تا نکونام برای شروع نیم فصل دوم بعد از تعطیلات کار سختی جهت آماده سازی تیم داشته باشد.

*نکته سوم: مس رفسنجان ۳- یک سپاهان؛ خنثی شدن سریع ترین گل لیگ با درخشش آقای گل، در انتظار شوک نویدکیا

پنجمین باخت فصل برای سپاهان در شرایطی رقم خورد که خود محرم نویدکیا سرافکنده بود. تیم بی برنامه زردپوشان با مهره های طلایی به شکلی نتیجه گرفت که سرمربی این تیم بعد از بازی گفت در تعطیلات تصمیماتی می گیریم که به نفع تیم و باشگاه باشد.خیلی ها از این صحبت نویدکیا این برداشت را کردند که او قصد کناره گیری از هدایت سپاهان را دارد اما باید دید نویدکیا چه برنامه ای برای تیمی که در حد قهرمانی بسته شده دارد.تیمی که سریعترین گل لیگ برتر را تا هفته پانزدهم زده نه تنها توانایی گلزنی دوباره را ندارد بلکه سه بار دروازه اش را باز شده می بیند.حالا باید دید شوک نویدکیا به این تیم چیست. در آن سوی میدان ربیعی به خوبی توانسته روحیه برتری طلبی را در تیمش ایجاد کند.گلزنی دوباره منشا در این دیدار نوید روزهای خوب این مهاجم را می دهد.البته تیم مس باید دست به دعا شود از دست آن چمن نامطلوب ورزشگاه سرچشمه رهایی یابد تا بتواند عملکرد مطلوب تر خود را نشان دهد.

*نکته چهارم: ذوب آهن صفر- نفت آبادان یک؛ سوپر گل برای طلایی های آبادانی

سوپر گل ریکانی در این بازی نکته مهمی بود. او هم باعث دشت سه امتیازی برای تیمش شد و هم باعث تداوم ناکامی ذوب آهن آن هم در اصفهان شد. شاگردان منصوریان درحالی این سه امتیاز شیرین این بازی را کسب کردند که تا همین چند روز قبل از شدت مشکلات مالی حاضر نشدند در جام حذفی به میدان بروند اما ظاهرا مشکلات پرداختی نفتی ها هم تا حدی حل شد تا علیمنصور و شاگردانش نفس راحتی بکشند. ریکانی در حالی در این بازی گل زد که هفته پیش در صفحه شخصی اش گفته بود از این تیم جدا شده است! تیم نفت که فصل را بسیار بد آغاز کرده بود توانست خود را از انتهای جدول جدا کند و این سومین برد پیاپی آبادانی ها بود اما رقیب آنها یعنی ذوب آهن اصلا روزهای خوبی را سپری نمی کند. بعد از این بازی به تارتار انتقادات زیادی شد اما او در نشست خبری گفت قبل از من نتایج بدتری هم رقم خورده است. حالا باید دید او و مسئولان این باشگاه چه تدبیری برای برون رفت از این شرایط دارند.

*نکته پنجم؛ فجرسپاسی یک- نساجی یک؛ شانس بزرگ مازنی ها در دقایق پایانی

فجرسپاسی درست است که متشکل از بازیکنان جوان و سرباز است اما از این تیم انتظار می رفت بعد از سالها بازگشت به لیگ برتر نتایج بهتری کسب کند و چه بسا اگر در بازی روز گذشته همین یک امتیاز را هم نمی گرفتند شاید تغییراتی روی نیمکت این تیم حاصل می شد اما حالا کلانتری که در این بازی تیمش پیش بود باید ممنون‌دار این باشد که نباخت و در این تطعیلی فرصت دارد تیمش را ترمیم کند. هر چند که زمین بد حافظیه یکی از عوامل موثر در عدم نتیجه گیری تیم شیرازی است. ساکت الهامی هم که با نساجی نتایج خوبی گرفته و رکورد خوبی از خود به جای گذاشته شانس آورد که در دقایق پایانی از شکست گریخت و نگذاشت تیمش با باخت راهی تعطیلات نیم فصل شود.

*نکته ششم: تراکتور صفر - صفر گل گهرسیرجان؛ سولدو می ماند؟، قلعه نویی هنوز پر از انتقاد

امیر قلعه نویی بعد از این بازی خودش اذعان داشت تراکتور در این بازی می توانسته برنده باشد و شاید از این خوش اقبالی گل گهر بود که بازی آخر قبل از تعطیلات را با کسب یک امتیاز به پایان ببرد و بلکه در این تعطیلی بتواند روحیه از دست رفته اش را بابت کسر ۷ امتیاز بابت تخلق در جذب بازیکن گابنی جبران کند. هر چند که قلعه نویی همچنان در نشست های خبری قبل و و بعد از بازی نسبت به این رای انتقاد شدید دارد و می گوید که بدنشان پر از ترکش شده است. در آن سوی میدان سولدو از عملکرد خودش احساس رضایت دارد. او معتقد است که تیمش را از شرایط بد خارج کرده اما او شاید هنوز نمی داند که برای هواداران پرشور این جایگاه نه تنها خوب نیست بلکه فاجعه است. وضعیت مالکیتی باشگاه تراکتور هم هنوز مشخص نیست و پنجره این تیم هم برای نیم فصل بسته است. خود سولدو هم بعد از این بازی وقتی در مورد آینده اش از او سوال شد گفت نمی داند باشگاه می خواهد با او ادامه دهد یا خیر.

*نکته هفتم: نفت‌ مسجدسلیمان یک - 2 پیکان؛ قدم نافرجام برای فکری در مسجد سلیمان

بعد از اتفاقات عجیب و غریب برای نفتی ها در هفته های اخیر تیم مسجد سلیمانی این هفته با سرمربی جدید خود محمود فکری پا به مسابقه گذاشت. این بازگشت سه باره فکری به این تیم در نوع خودش می تواند جالب باشد. سرمربی که ابتدای فصل با مسئولان این باشگاه به توافق رسید اما به دلیل شرایط عجیب در قرارداد حاضر نشد بماند و حالا تیم را در شرایطی بد تحویل گرفته است. او در قدم اول نافرجام بود و باخت. او بعد از بازی هم به کمالوند سرمربی سابق کنایه زد که چرا تیم به این شکل بسته شده است. فکری پیش از این هم سابقه مصاحبه های پرسروصدا در این شهر را دارد. تیم پیکان نیز توانست به روند امتیاز گیری خود ادامه دهد.

*نکته هشتم: آلومینیوم اراک 2 - 2 پدیده مشهد؛ درخواست عجیب خطیبی از هیات مدیره

تیم آلومینیوم که تا میانه های نیم فصل به خوبی توانسته بود شگفتی سازی کند و حتی در هفته ایی در صدر جدول هم قرار گرفت در ‌آخرین بازی قبل از تعطیلات نیم فصل مقابل قعرنشین لیگ تن به تساوی خانگی داد. خطیبی البته بعد از بازی معترف شد که شاگردانش با غرور بازی کرده اند و تیم پدیده را دستکم گرفته اند. نکته قابل توجه در مورد آلومینیوم بعد از این تساوی صحبت های خطیبی بود. او اعلام کرد برای نیم فصل دوم دو خواسته از هیات مدیره دارد. اول اینکه ۴ بازیکنی که در لیست خرید قرارداده جذب شوند و سپس پاداش ها دو برابر شود! سوالی که ایجاد می شود این است که آیا خطیبی با تاکید بر این دو خواسته در حال پالس دادن برای جدایی است؟ در آن طرف میدان هم پدیده توانست با کسب یک امتیاز لیگ را در نیم فصل برای خود تمام کند. تیمی که با مشکلات عدیده مالی، مدیریتی و فنی روبرو است و تا اینجای فصل کاندیدای اول سقوط به شمار می رود. باید دید در تعطیلات نیم فصل آیا مشکلات مدیریتی و فنی این تیم حل و فصل می شود یا خیر.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج