آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۲۵۸۱۲
۱۱ نظر
۷۱۷۲
۱۱ نظر
۷۱۷۲
پ

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با ۲۰:۳۰ به شهرت رسیدند

از هفته پیش که نام آمنه‌سادات ذبیح‌پور بار دیگر سر زبان‌ها افتاده، یاد برخی همکاران او در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما افتادیم.

برترین‌ها: از هفته پیش که نام آمنه‌سادات ذبیح‌پور بار دیگر سر زبان‌ها افتاده، یاد برخی همکاران او در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما افتادیم. روزگاری بود که برخی نفرات بخش خبر را قبضه کرده بودند اما حالا هر کدام سرنوشت متفاوتی دارند.

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

به این بهانه، صفحه اینستاگرامی تی‌وی‌بان سراغ کارنامه و عملکرد برخی گزارشگران صداوسیما رفته‌ که شهرت اصلی آن‌ها با این بخش خبری حاصل شده است. با ما همراه باشید.

آمنه سادات ذبیح پور

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

تازه‌ترین اتفاق برای او توییتی است که علیه رئیس‌جمهور اسبق منتشر کرد. ابتدا یکی از وکلای احمدی نژاد و در ادامه یکی از حامیان او شیوه بگم بگم پیش گرفتند و دعوا به سمت پرده‌دری و افشای زندگی خصوصی ذبیح‌پور رفت. ذبیح‌پور در دوره هشت ساله ریاست جمهوری احمدی‌نژاد گزارشگر فعال دولت بود. با این حال آن چه شهرت او را به همراه داشت، سلسله گزارش‌ها پس از ماجرای ۸۸ است. از نمونه‌های جدیدتر نیز می‌توان به گفته‌های سپیده قلیان اشاره کرد که او را به بازجویی و اخذ اعتراف اجباری متهم کرد و تکذیبیه و شکایت ذبیح‌پور را به همراه داشت. او در شبکه اجتماعی ایکس حضوری فعال دارد و بخشی از جنجال‌ها از همین جا می‌آید. نمونه‌اش این مورد: ((اصلا هم معلوم نبود ایران و پاکستان با هم هماهنگ بودند!)) از منظر حرفه‌ای می‌توان گفت آمنه‌سادات ذبیح‌پور با حاشیه مشهور شده؛ نه رفتار اصولی گزارشگری.


محمد دلاوری

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

جزو اولین گزارشگر - خبرنگارانی است که در ۲۰:۳۰ صاحب شهرت شد. این اتفاق برای محمد دلاوری با «صرفا جهت اطلاع» افتاد که با زبان طنز مسائل مختلف را نقد می‌کرد. او رِندانه سمت مردم می‌ایستاد و نشان داد می‌توان جور دیگری نیز محبوب شد. (صرفا جهت اطلاع گزارشگران فعلی!) وانگهی، نوع روایت دلاوری رمقی تازه به گزارشگری خشک و بی روح تلویزیون بخشید. او پس از دو سال و اندی از این برنامه و کلا حوزه از خبر جدا شد و در قامت مجری، برنامه‌های مختلفی را روی آنتن برد. معروف‌ترین آنها، «تهران ۲۰» است که دلاوری باز هم با زبان سرخِ خود، مسئولان را می‌نواخت. او این روزها در قامت مجری برنامه «بی‌واسطه» فعالیت دارد که موضوع آن مطالبه‌گری از مسئولان است.


علی رضوانی

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

بخش «خارج از گود» در خبر ۲۰:۳۰، نقطه عطف فعالیت على رضوانی است که در آن سراغ فرامتن ورزش می‌رفت. گزارش‌های انتقادی او بدون دردسر نبود که یکی از معروف‌ترین آن‌ها واکنش عجیب سوشا مکانی و آرزوی مرگ برای رضوانی است؛ زمانی که درگیر کرونا بود این گزارشگر در ادامه «بدون تعارف» را آماده کرد که موضوع آن گفت‌وگو با چهره‌های مختلف بود. اگر این بخش را از دریچه حرفه‌ای و فارغ از محتوا ارزیابی کنیم باید حکم به موفقیت رضوانی داد. برخی سوژه‌های منتخب اما کارش را برچسب‌دار می‌کند و از همین ناحیه، عده‌ای او را متهم به عدم روایتگری منصفانه کرده‌اند. گفت‌وگو با روح‌الله زم، معروف‌ترین و جنجالی‌ترین مصاحبه رضوانی در «بدون تعارف» است.


یوسف سلامی

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

سلامی، گزارشگر فعال این روزهای بخش‌های خبری تلویزیون است. یوسف سلامی در حوزه سلامت و با بخش حاشیه‌های پزشکی مشهور شد و در دوران کرونا هم چند گزارش خاص آماده کرد. او حالا به حوزه‌های مختلف سرک می‌کشد؛ مثلا سراغ آیت‌الله صدیقی می‌رود یا گزارش مردمی درباره موضوعات داغ جامعه آماده می‌کند. تلاش او این است که امضایی متفاوت داشته باشد اما هنوز این اتفاق رخ نداده. شاید اگر او در حوزه سلامت باقی می‌ماند یا مدلی مثل بخش پیگیری را ادامه می داد موفق تر می‌بود. سلامی چندی پیش در شبکه افق با خودش شوخی کرد و تعبیر عجیبی را به نقل از دیگران برای خود به زبان آورد. عجب!


کامران نجف‌زاده

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

یکی دیگر از کسانی‌ست که با ۲۰:۳۰ به شهرت رسید و در عین حال تلاش کرد مدلی تازه از گزارشگری در بخش‌های خبری سیما را باب کند. کامران نجف‌زاده در نهایت از تبعات فعالیت در بخش سیاسی تلویزیون نجات یافت و حالا هم به طور کامل این حوزه را کنار گذاشته. او سال‌ها به عنوان خبرنگار صداوسیما در آمریکا بود و در بازگشت به ایران اجرای برنامه برمودا را برعهده گرفت. نجف‌زاده هنوز تبدیل به یک مجری شش‌دانگ نشده اما پختگی تدریجی‌اش در اجرا مشهود است. او به دنیای تبلیغات و بازیگری هم سرک کشیده است.


ایمان مرآتی

سرنوشت متفاوت گزارشگرانی که با 20:30 به شهرت رسیدند

فاقد ویژگی خاصی در گزارشگری بود و آن چه نامش را زبانزد کرد به چند حاشیه برمی‌گردد. یکی از آن‌ها مصاحبه با دو متهم حوادث ۸۸ بود که در فضای ملتهب آن سال موجی سهمگین به سمت ایمان مرآتی روانه شد. شایعه املاک نجومی نیز درباره او منتشر شد که خودش در گفت‌وگویی دست به شفاف‌سازی زد؛ هم درباره این شایعه و هم درباره حواشی دیگرش مرآتی مدت زیادی‌ست به عنوان گوینده و گزارشگر در تلویزیون دیده نشده است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   اول صبح یه مطلب آرامش بخش بذارید این رو هنوز نمی دانید ؟؟؟


   مردم ایران چرا میرن سینما فقط طنز می بینتد ؟؟؟ چون خسته شدند از مطالبی که روح رو خسته میکنه

   فقط عزاداری امام حسین است که غمگین اما آرامش بخش ست

  • محمدرضا

   انصافا خوب کار کردند

  • اسمان

   ذبیح پور خوب از خجالت وکیل احمدی نژاد براومد؟ مجبور شد توئیت ش حذف کنه وکیلی که حکم تهمت زدن را ندونه بدرد چی میخوره ؟؟🥴

  • ناشناس

   تمامشون تظاهر و شو آف است دنبال ماموربت و حق ماموریت و اعزام به خارج هستند .گندشون داره در میاد

  • ناشناس

   یکی از یکی بی مزه تر

  • ناشناس

   ذبیح پور😂😁

  • ناشناس

   خدا وکیلی جرات ذبیح پور رو دارید ؟؟؟؟

  • طیبی

   نمک خوردونمکدان شکست او از کسی بیزار است که روزی به وی خدمت کرد واورا درجایگاه خبرنگاران ویژه گماشت حیف این اسم های مقدس که بر وی نهاده اند دخترک بی محتوا وبی فرهنگ احساساتی....حیف صدا و سیما که خبر نگارش این خانم بی محتوا باشد حیف هر چیز را در اول ظرفیت وشعور لازم است

  • ناشناس

   چقدرازامنه زبیح پور بدم میاد

  • ناشناس

   کی به اینها توجه دارد . اصلا کی به 20 و30 نگاه می کند . چندین ساله که به میلی نگاه نمی کنم . حالم از صدا و سیما به هم می خورد حتی به برنامه های ورزشی هم که چندین سال قبل نگه می کردم هم نگاه نمی کنم. وقتی به صدا و سما نگاه بکنی باید فرداش بری ویزیت یک روانپزشک که تو رو از افسردگی خارج کنه.

  • گیلانی

   از این زنیکه باصطلاح خبرنگارِ پر حاشیه و چاپلوس بیزارم .

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج