۷۸۱۸۹۵ ۱۸ نظر
۵۰۰۰

جنجال حمید فرخ نژاد؛ دفاع از خود یا زدنِ دیگران؟

حرف‌های بازیگر جنجالی درباره علیز، گرین کارت آمریکا، قالیباف و میزان دستمزدش در مصاحبه با یک تلویزیون اینترنتی جنجال زیادی به پا کرده است.

روزنامه هفت صبح: حرف‌های بازیگر جنجالی درباره علیز، گرین کارت آمریکا، قالیباف و میزان دستمزدش در مصاحبه با یک تلویزیون اینترنتی جنجال زیادی به پا کرده است. در ادامه نکات مهم این مصاحبه را خواهیم خواند.

ماجرای تابعیت آمریکا

دو تابعیتی به کسی اطلاق میشود که پاسپورت کشور دیگری را داشته باشد. من گرین کارتی که دارم اجازه کار و اقامت در آمریکا‌ست. من این اجازه را دارم اما اینجا هستم و ایرانم. در میان مردم و ترافیک و همه چیز.

گرین کارت از چند موضوع حاصل میشود، یکی‌اش سرمایه گذاری است که پولی را میبرند و آنجا اجازه سرمایه گذاری و اقامت میدهند. یکی از آنها گرین کارت نخبگی است. هنرمندان، ورزشکاران، افراد علمی و .. شامل آن میشوند.

جنجال حمید فرخ نژاد؛ دفاع از خود یا زدنِ دیگران؟

برای من داستان عجیبی داشت. سال آخر دولت آقای احمدی نژاد بود. در چند تا بنیاد خیریه سفیر حسن نیت بودم. پیمان قاسمخانی دو تا بچه را معرفی کرد و گفت میتونی برای آنها کاری کنی؟

دوتا برادر بلوچ، سندرمی داشتند که سر آنها آرام آرام بزرگ میشود و در نهایت فوت میکنند. من خیلی دنبال این بودم که برای آنها کاری کنم و بفرستم خارج از کشور برای درمان. یکبار تماس گرفتند یک آقای خیری هست که میخواهد کمک کند. من هم ساعت 12 ظهر رفتم به دفتر آنها در مرکز شهر.

داشتم از خودرو پیاده میشدم که ناگهان چیزی محکم به خودروی من خورد. پس از چند دقیقه فهمیدم دوتا زور گیر بودند با قمه های بزرگ که قصد اخاذی داشتند با داد و فریاد، آنها رفتند و بعدش هم که پلیس آمد با ناراحتی به من گفت چرا مواظب نبودم!

خلاصه در آن مقطع همه اتفاق عجیب و ترسناک برای من رخ داد. تا مدت ها کابوس میدیدم و حالم خوب نبود. گفتم باید خانواده‌ام را حفظ کنم. خانواده ام از همه چیز برای من مهمتر است.

یک پسر دارم که آن زمان کلاس چهارم و پنجم ابتدایی بود. هرچی تلاش برای دوبی کردم اما نشد. آخر متوجه شدم آمریکا، گرین کارت برای هنرمندان و .. میدهد. با وکیلی آشنا شدم که گفت اگر جایزه جهانی دارم بیاورم.

چندتا جایزه داشتم و با مدارک خودم بردم. در حدود کمتر از دو ماه کارهای من آماده شد و گرین کارت گرفتم.
آنها را بردم و خودم برگشتم. پسرم راضی بود و با همسرم ماندگار شدند. الانم از آن موقع آنجا هستند و تعطیلات میایند اینجا. من هم هر شیش ماه یک بار مجبورم بروم که اقامتم تمدید شود.

مال و اموال

من یک آپارتمان ۱۶۰ متری در پاسداران دارم . اگر ادعا میکنید هر مستغلات دیگری در هر جای دنیا دارم بیایید این را اثبات کنید.

درآمد

مثلا در مورد فیلم استرداد که گفته شد ۴۲۰ میلیون گرفتم کسی نمیگوید این فیلم چند ماه طول کشیده است؟ آن فیلم ۷ ماه طول کشیده بود و آن مبلغ دستمزد من برای ۷ ماه بود. کار کردم نرفتم که اختلاس کنم! در همه جای دنیا همین است.

۴ تا فیلم آخر من هر کدام خدا را شکر بالای ۱۵ میلیارد تومان فروخته است. یعنی از دستمزد من، آن درآمد به دست می آید و تهیه کننده تشخیص میدهد برای کسب درآمد من را انتخاب کند. این یک بیزینس اس.

تهیه کننده که دیوانه نیست به من پول اضافه بدهد. آنها میبینند بازی من برای آنها اینقدر درآمد دارد. مطمئن باشید اگر بازیگری را پیدا کنند که هزار تومان از من کمتر بگیرد و فیلم‌شان همانقدر فروش کند، تهیه کننده حتما او را انتخاب میکند. من این پول ها را از دستمزد و کار قانونی به دست آورده ام.

جنجال حمید فرخ نژاد؛ دفاع از خود یا زدنِ دیگران؟

حمایت از قالیباف

من تا زمانی که آقای قالیباف بر مسند بود جایی نبودم که ایشان حضور داشته باشد. حتی یک مراسم چهار هزار نفره نیز نبوده که من و ایشان همزمان حضور داشته باشیم ولی به عنوان شهروند میگویم که او خیلی کارهای خوب برای شهر کرد.

به جناح بندی های سیاسی کاری ندارم و از نظر سیاسی ممکن است فکر من با ایشان متفاوت باشد. افتخار میکنم روز بعد از آنکه از شهرداری رفت، در اینستاگرام به او تبریک گفتم.

در آن مدتی که شهردار بود با او حتی یک ملاقات نداشتم اما باید واقعیت را میگفتم. خیلی ها اما این کار را نکردند. برای آنکه نگاهشان سیاسی بود نگفتند. در فرهنگ سیاسی باید بالغ بشویم و واقعیت ها را بگوییم.

بازی در فیلم لاتاری
از بازی در فیلم لاتاری دفاع میکنم. نقشی که بازی کردم، همان تفکر، من بودم. یک نفری که میگوید باید تعادل برقرار شود. شاید نقش های دیگری که به من پیشنهاد میشد را قبول نمیکردم. زمانی که داور بودم گفتم باید در فیلم های آقای مهدوبان و روستایی بازی کنم. خودم زنگ زدم و گفتم میخواهم در فیلم های شما بازی کنم.

جنجال حمید فرخ نژاد؛ دفاع از خود یا زدنِ دیگران؟

من در فیلم هایی بازی نمیکنم که یکسری از اتفاقات را وارونه نشان دهد و با تفکرات من همخوانی نداشته باشد، مثلا قلاده های طلا و پایان نامه که بخشی از تاریخ مملکت را نادیده گرفته بودند.

دوستی با سرمایه گذار شهرزاد

اخلاق داشته باشیم موقع کوبیدن و انتقاد کردن از همدیگر. مثلا الان نان در کوبیدن محمد امامی (سرمایه گذار شهرزاد) است. یا مثلا ساشا سبحانی.

من نه این پسر جوان را میشناسم و نه ارتباطی دارم. یک بار صفحه اش را رفتم تا ببینم چرا اینقدر حاشیه دارد. واقعا مدرکی پیدا نکردم که چون پدرش مقام مسئول بوده خودش نیز از طریق پدرش مال و اموالی به دست آورده است.

من میگویم اصل بر برائت افراد است و چرا تا قبل از اینکه چیزی ثابت نشده آبروی افراد را میبریم؟ فرقی هم ندارد از کدام جناح باشد. ما مسئولیم در مقابل حرف هایمان.

جنجال حمید فرخ نژاد؛ دفاع از خود یا زدنِ دیگران؟

آقای امامی هنوز به لحاظ قانونی جرمی مرتکب نشده است. من با آقای امامی رفت و آمد داشتم اما رفاقتی نبود. مناسبت سینماست و ما با هزاران نفر در ارتباط بودیم.

فیلمی بود که پیمان قاسمخانی و آفای چگینی آمدند به من پیشنهاد دادند و من هم قبول کردم. بعدا فهمیدم آقای امامی سرمایه گذار فیلم بوده. عکس هایی که با من و او را منتشر کرده اند، خود من در صفحه ام گذاشته بودم.

بستن صفحه اینستاگرام

آنهایی که در صفحه اینستاگرامم به من فحش می دادند موفق شدند که من را تعدیل کنند. تا حالا هفت، هشت دفعه به وزارت اطلاعات احضار شدم و با آنها کل رفیق شدم ولی دلیل کم کاری من به خاطر آنها نیست. به خاطر فرزندم است که نمیخواهم خم به ابرویش بیاید.

خسته شدم از این همه توهین هایی که به من در صفحه ام میشود و پسرم آنها را میخواند و ناراحت میشود. پست ها را بستم که آن فحش ها را نبیند.

شما موفق شدید. شما آدم دارید، رسانه دارید، آدم در خارج دارید که برای من پست میگذارد و ... ما تمرکزمان را روی سینما میگذاریم.

جنجال حمید فرخ نژاد؛ دفاع از خود یا زدنِ دیگران؟

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • آخی ایران برای گل پسر ایشون امنیت نداره!
   وقتی خودت حاضر نیستی که ثمره زندگیت اینجا باشه ، پس الکی حرف از وطن پرستی و ... نزن

   پاسخ ها

   • بدون نام

    حالا اگه بود و بلایی سرش اومد (جسمی یا روحی) شما پاسخگو هستی؟ هر پدری صلاح خانوادشو بهتر میدونه شما هم دستت به گوشت نمیرسه میگی پیف پیف بو میده وگرنه اگه شرایطشو داشتی زودتر فلنگو میبستی میرفتی

   • بدون نام

    من هم اگه پول داشتم میرفتم اما خودم رو وطن دوست جلوه نمیدادم!

   • بدون نام

    هر کی رفت خارج زندگی کنه وطنشو دوست نداره؟!!! نترکی اینقد فسفر میسوزونی

   • بدون نام

    به تو چه ربطی داره.خودتم اگه میتونستی گرین کارت امریکارو بگیری میرفتی اونور دنیا ایرانی بودنتم انکار میکردی.بعضیا فقط لب و دهنن.هرکی بگه من شرایط دریافت گرین کارت و دارم ولی اقدام نمیکنم ... زیادی خورده.ربطی ام به وطن پرستی و این چیزام نداره.سریع همه چیو به وطنو دین و اینا میچسبونن .

  • حرفهای مفت . تفکرات ریاکارانه . عقاید دوگانه . حقا که هنرپیشه ای و خوب نقش بازی میکنی . تو و ساشا قربون هم برین تمام وقت .

   پاسخ ها

   • بدون نام

    بیا الکی داری پشت طرف حرف میزنی اصلا نفهمیدی چی گفته .گفته اون ساشا از کجا معلوم پول و اموالشو از طریق رانت پدرش بدست اورده و تا وقتی مطمئن نشدیم از چیزی به کسی تهمت نزنیم.فکر کنیم تورو به هرکی میپرستید یه خورده فکر کنید

  • واقعا پولهایی که تو ایران درمیاری رو نمی بری بانکهای آمریکا؟ همینجا سرمایه گذاری کردی؟ تو چه کاری؟ قرار شده همه چی شفاف باشه دیگه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    پول خودشه دوسداره اونجا سرمایه گذاری کنه نه اقتصاد ورشکسته فاسد بی ثبات ایران

   • بدون نام

    هرکس اختیار پولی رو که به دست میاره رو داره

   • بدون نام

    به تو چه ربطی داره کجا سرمایه گذاری میکنه مگه تو میای بگی پولاتو چیکار میکنی.بعدشم به منوتو چه ربطی داره پولشو کجا سرمایه گذاری میکنه اخه.انقد فضول نباشیم.انقد سرک نکشیم تو کار همدیگه.فقط بلدیم ادا ادمای متمدنو دربیاریم.وگرنه از غارنشینام عقبتریم

   • بدون نام

    این به ما ربطی نداره که پولهایی که از طریق کار بدست میاره رو کجا خرح می کنه؟ مگه کسی از شما می پرسه حقوق تو کجا خرج می کنی؟ به همسایه فقیرت کمک می کنی یا نه؟ این سوال رو باید از امثال محسن افشانی پرسید که با پول مردم که برای کمک به بچه های مریض جمع کرد ، کجاها داره با خانمش عشق و حال می کنه؟؟؟؟ واقعا خودش انقدر درآمد داره برای اون زندگی لاکچری؟؟؟؟؟

  • سید ی که قدیما بهش میگفتن اولاد پیقنبر

   کشور و بدی هاش مال ما بد بختهای بیچاره است . شما مثلا هنر پیشه و سیاست مدار وپولدار و ووووووو اگه در امریکا و اروپا زندگی کنید ثواب هم برایتان نوشته میشود . جای همه چی عوض شده زجر تو این کشور زندمانی کردن مال بدبختهایی مثل ما و لذت و چاپیدن و دزدی و فساد و گرین کارت مال شما تا حرفی زده میشه ما دار و دسته یزید و دلواپس میشویم. ظاهرا امریکا و اروپا بهشته که خدا حق شما ست که داده. چون شما ها حق دارین در بهشت زندگی کنید و ما در جهنم. فاتحه این کشور ان موقع خوانده شد که جای بد و خوب زشت و زیبا و حلال و حرام ووووووبا مدیریت چهل ساله این مملکت عوض شد .

  • اقای فرخ نژاد شما که دم از ازادی بیان میزنید چرا کامنتاتو بستی؟؟؟؟

  • خیلی بی چشم و رویید واقعا !!!!اگه یدونه هنرمند باشه که واقعا برای مردم کاری کرده باشه فرخ نژاده!!!!!بعد جوابشو اینجوری میدین؟کم سنگ مردم ابادانو به سینه زد؟کم تو هر تریبونی اعلام کرد وضعیت اونجارو؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ببین کل این حسودارو بتکونی یکیشون با عرضه نیست فقط بلدن حسرت و حسودی پول دیگرانو بخورن

  • 420 میلیون برای 7 ماه میشه ماهی 60 میلیون!!!!! اصلا بگو یک سال!!! میشه ماهی 35میلیون!!! کدوم کارمند و کارگری انقدر درامد داره؟؟؟

  • دلیلش واسه گرفتن گرین کارت خیلی مزخرف بود ... این اتفاق تو هر کشوری و هر جایی ممکنه پیش بیاد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج