۹۲۰۶۹۵ ۱۲ نظر
۵۰۰۰

مجری - بازیگرها؛ انتخابی مناسب است یا خیر؟

موج جدید حضور مجری - بازیگر در تلویزیون به راه افتاده و بعد از پایان ماه صفر هم بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. محمدرضا علیمردانی و بهنام تشکر چند وقتی است اجرای برنامه‌های "چهل تیکه" و "مافیا" را در شبکه نسیم و سلامت شروع کرده‌اند. تا چند وقت دیگر کامبیز دیرباز و مهران غفوریان و محمد نادری هم با "دست‌فرمون" و "اعجوبه‌ها" و "بی‌کرایه"‌به این گروه اضافه می‌شوند.

روزنامه هفت صبح - مرجان فاطمی: موج جدید حضور مجری - بازیگر در تلویزیون به راه افتاده و بعد از پایان ماه صفر هم بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. محمدرضا علیمردانی و بهنام تشکر چند وقتی است اجرای برنامه‌های "چهل تیکه" و "مافیا" را در شبکه نسیم و سلامت شروع کرده‌اند.

تا چند وقت دیگر کامبیز دیرباز و مهران غفوریان و محمد نادری هم با "دست‌فرمون" و "اعجوبه‌ها" و "بی‌کرایه"‌به این گروه اضافه می‌شوند. کماکان این سؤال مطرح است که آیا بازیگران می‌توانند مجریان موفقی برای یک برنامه باشند؟ یا اینکه بدون در نظر گرفتن شرایط، صرفاً به‌منظور افزایش میزان مخاطبان برنامه انتخاب می‌شوند؟

موفقیت بازیگران در اجرا؟

در دور اول حضور مجری - بازیگران در تلویزیون با بازیگرانی مواجه بودیم که در جایگاه خودشان، حرفی برای گفتن داشتند و به‌اصطلاح سلبریتی بودند. رامبد جوان، مهران مدیری، محمدرضا گلزار، پژمان بازغی، سروش صحت، اکبر عبدی و ... در این دوره به‌عنوان مجری مقابل دوربین رفتند و جز چند نمونه انگشت‌شمار، موفقیت زیادی هم به‌دست آوردند.

آیا فقط با تکیه بر موفقیت بازیگرانی مثل جوان و مدیری و گلزار و صحت می‌توان گفت بازیگران، مجریان موفقی هستند؟ طبیعتاً پاسخ خیر است، چون در همین دوره هم بازیگرانی مثل حمید گودرزی، دانیال عبادی و ... بودند که نه تنها اجرای قابل قبولی نداشتند که با انتقاد‌های زیادی هم روبه‌رو شدند. به نظر می‌رسد در انتخاب یک بازیگر به‌عنوان مجری، عوامل مختلفی دخیل است.

وضعیت اجرای علیمردانی و تشکر

مجری - بازیگرها؛ انتخابی مناسب است یا خیر؟

در حال حاضر محمدرضا علیمردانی و بهنام تشکر، دو برنامه "چهل تیکه" و "مافیا" را اجرا می‌کنند. آیا اجرای این بازیگران توانسته است تغییری در میزان مخاطبان این برنامه‌ها داشته باشد؟ "چهل تیکه" جزء برنامه‌های خاطره‌انگیز موفق شبکه نسیم بود و الهه پرسون، مجری این برنامه به‌خوبی توانسته بود از پس اجرای آن بربیاید و مخاطبان ثابتی برای آن دست‌وپا کند.

طبیعتاً اگر در فصل جدید هم پرسون به‌عنوان مجری انتخاب می‌شد، برنامه پرمخاطب می‌شد. در فصل جدید همان‌طور که می‌دانید این مهمان‌های برنامه هستند که با مرور خاطرات‌شان فضای جذابی ایجاد می‌کنند و علیمردانی، به‌عنوان مجری، آورده‌ای برای برنامه ندارد.

مجری - بازیگرها؛ انتخابی مناسب است یا خیر؟

"چهل تیکه" جدید به اندازه کافی جذابیت دارد و استفاده از یک بازیگر به‌عنوان مجری، تغییری در این موفقیت ایجاد نکرده است. درباره "مافیا" وضعیت کاملاً متفاوت است.

همان‌طور که پیش‌تر هم نوشتیم "مافیا" برای کسانی که آن را بازی می‌کنند، جذاب است و تماشای آن از تلویزیون، آن‌طور که باید هیجانی ندارد. برای همین هم حضور بهنام تشکر، کمک خاصی به بالا رفتن جذابیت آن نکرده است. طبیعتاً هر مجری دیگری هم جای تشکر بود وضعیت تغییری نمی‌کرد. چند وقتی است "مافیا" از شبکه سلامت پخش می‌شود، اما هنوز برخی اطلاعی از آن ندارند.

دیرباز و دست‌فرمون

مجری - بازیگرها؛ انتخابی مناسب است یا خیر؟

درباره اینکه آیا مهران غفوریان و محمد نادری و کامبیز دیرباز می‌توانند مجریان موفقی باشند یا خیر هنوز نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم. فعلاً درباره جنس برنامه‌ها و هدفی که دنبال می‌کنند، اطلاعات خیلی زیادی نداریم، اما با توجه به آنچه شنیده‌ایم شاید بتوانیم تا حدودی این مسئله را پیش‌بینی کنیم.

کامبیز دیرباز قرار است مجری مسابقه "دست‌فرمون" باشد؛ مسابقه‌ای در حوزه رانندگی که علاقه‌مندان به اتومبیلرانی را وارد رقابت می‌کند. از آنجایی که دیرباز شخصاً علاقه زیادی به موتورسواری و رانندگی دارد، دست‌کم این مسئله می‌توانند دلیلی برای حضورش در این مسابقه باشد.

البته علاقه صرف، برای اجرا کافی نیست و امیدواریم اشتباهی که دانیال عبادی در زمان اجرای "هفت در سه" مرتکب شد مجدداً تکرار نشود.

غفوریان و اعجوبه‌ها

مجری - بازیگرها؛ انتخابی مناسب است یا خیر؟

از همین حالا می‌توانیم به جذابیت مسابقه "اعجوبه‌ها" اطمینان داشته باشیم. به‌هرحال مسابقه‌ای که برای استعدادسنجی کودکان در نظر گرفته شود به خودی خودش جذاب است و زیاد فرقی نمی‌کند چه کسی آن را اجرا کند. حالا برای اجرای این مسابقه جذاب از مهران غفوریان دعوت به همکاری شده.

در صورتی که جذابیت اجرای غفوریان هم‌راستا با بستر برنامه باشد، می‌توانیم امیدوار باشیم با یک مسابقه متفاوت و جذاب روبه‌رو خواهیم بود، چون به‌هرحال اجرای یک مسابقه کودکانه تبحر زیادی می‌خواهد و از عهده هر کسی ساخته نیست. این تهدید وجود دارد که غفوریان به دلیل ناآشنا بودن با این فضا، موفقیتی در اجرا نداشته باشد و حتی جذابیت برنامه را هم تهدید کند.

نادری و بی‌کرایه

مجری - بازیگرها؛ انتخابی مناسب است یا خیر؟

هنوز نمی‌دانیم محمد نادری چطور می‌تواند از پس اجرای "بی‌کرایه" بربیاید. از آنجایی که کل مسابقه در یک تاکسی می‌گذرد و قرار است مجری با مردم شهر این مسابقه را اجرا کند، شاید تبحر بازیگری نادری به کمک مسابقه بیاید.

در هر صورت چنین مسابقه‌ای به حضور یک بازیگر نیاز بیشتری دارد، چون در این صورت مردم تمایل بیشتری به حضور در مسابقه پیدا می‌کنند. با شروع هر کدام از این مسابقه‌ها، اجرای این بازیگران را به‌طور مفصل آنالیز خواهیم کرد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • بهنام تشکر تو مافیا عالیه

   پاسخ ها

   • ali

    اره واقعا

   • بدون نام

    چه ایرادی داره ...معیار موفق بودن توانمندی یه مجری جذب مخاطب هست اگر تونست جذب کنه که مجری موفقیه پزشک جراح نیست که دعوا کنیم چرا جراح قلب داره رفته جراحی مغز

  • آخه مگه مجری سمت خدا چه شکلی انتخاب شد؟؟؟ نه استعداد دارد، نه قیافه و نه فن بیان.... اگه پارتی بازی نیست پس چیه؟؟؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    ولی انصافا خیلی بی سواده، دیروز یه آیه خوند، سه تا غلط داشت خودشم اجراهاش شبیه همه.

  • اصولا صدا و سیما مدت زیادیه که وا داده و رد داده . فکر کنم یه تور پهن کرده جلوی اداره و هر کسی افتاد توش رو میگیره میاره داخل برای مجریگری و بازیگری و گویندگی و دوبلوری . بدون اینه بدونه طرف اصلا سواد کاری که میخواد بکنه رو داره یا نه . اصلا استعدادشو داره یا نه . باعث تاسفه . ما که از سال ۸۵ به بعد کاملا فاتحه صدا و سیما رو خوندیم و پارچه سفیدو کشیدیم روی سرش . بیچاره آدم خوبی بود . قدر خودشو ندونست . میتونست محبوب مردم بشه ولی شد پاتوق یه مشت مافیا ، مجریان بیسواد چاق ، قیافه های بسیار مخوف ، تکه کلام های قهوه خانه ای و ............

  • بسوزه پدر بی پولی خخخخخ یعنی اینا جای بعضی از کسایکه میخوان هنرشون رو رو کنن گرفتن

  • نه نیست!اخه این چه وضعشه!تمام برنامه ها کپی از روی هم هستن ،همه فقط یه سری مهمون دعوت میکنن و حرف میزنن.مثلا برنامه کتاب باز که اسمش روشه قراره در مورد کتاب باشه ،اونوقت به جای خوندن کتاب ،فقط یه مهمون میارن حرف میزن ،بعدشم هیچی ادم یاد نمیگیره ،فقط حرف میزنن ،حرف حرف حرف....

  • اقای تشکر عالی هستن تو مافیا اول برنامه رو ببینید میفهمید

  • همینطوری پول دستشون میاد بر میدارن صرف ساختن برنامه میکنند ، یه بار اگه همه رو روی هم بذارند و یه برنامه درست حسابی بسازند نمیدونم وضعیت تماشا بهتر نمیشه ؟؟؟ من از اینکه یه بازیگر مجری بشه اصلا ناراحت نیستم به نظرم هرکس میتونه توی هر زمینه ای که بخواد فعالیت بکنه ولی کاش قبلش اول دانشش رو بسنجه و البته که هر کسی با آزمون و خطا به پله های بالاتر میره این چیزی هست که هر انسانی باهاش مواجه هست حتی این سلبریتی های عزیز ، اما به نظرم اکثر این مجری هایی که اومدند روی کار تنها به صرف داشتن فالوئرهای زیاد که با گذاشتن یه پست تبلیغ برای برنامشون میتونند جذب مخاطب کنند انتخاب شدند و چه خوب میشد اگر این دوستان که اکثرشون هم هنرمندهای با استعداد و خاصی هستند قدر خودشون رو میدونستند و با جریان تنها صرف یه برنامه بسازیم چهار نفر ببینند نگند تلویزیون هیچی نداره یا فقط پول پول پول همراه نشند البته بماند که معلوم نیست اونجا چه خبره چون الان دیگه کاملا مشخصه که تلویزیون خودش بزرگترین ضربه ها رو به خودش داره میزنه اما بازم از خودزنی دست برنمیداره و به راه خودش ادامه میده در صورتی که اگر تلاش کنه و جسارت به خرج بده میتونه یه موج جریان ساز عالی رو به مخاطبینش که قشر وسیعی از مردم هستند ارائه کنه ...

   #_البته این ها همه نظر شخصی یک فرد معمولی هست شاید واقعیت جور دیگه ای باشه و چیزی که باعث شده من همچین نظری داشته باشم واقعیتی دیگر در کنار همه ی واقعیت های دنیا باشه ...

   به امید نور و آگاهی

  • کاش اینقدر سخت نگیریم.چه اشکالی داره بازیگرها .مجریگری کنن وقتی توانایی اش را دارن.

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج