احتمال اعزام نیروهای نظامی آمریکا به تونس
۱۰۰۰۴۹۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
۴۷۴۳ 
مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا از احتمال اعزام و استقرار نیروهای نظامی در تونس به بهانه‌ی ادعای حضور روسیه در لیبی و بی‌ثباتی در منطقه خبر داد.

ایسنا: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا (AFRICOM) اعلام کرد که احتمال آن وجود دارد تا ارتش آمریکا به بهانه‌ی ادعای حضور نظامی روسیه در لیبی و جهت رفع نگرانی‌های امنیتی در منطقه اقدام به اعزام و استقرار نیروهای نظامی در تونس کند.

ژنرال استفان تاونسند، فرمانده (آفریکم) در گفت‌وگو با ایمد هزگی، وزیر دفاع تونس اظهار کرد که ایالات متحده ممکن است برای مقابله با تهدید روسیه در منطقه اقدام به آموزش نیروهای ارتش در تونس کند.

وی افزود: «از آنجا که روسیه همچنان به دنبال افزایش تنش‌ها در لیبی است، حفظ امنیت منطقه در شمال آفریقا باعث نگرانی شدید ما شده است. ما به دنبال راه‌های جدید برای رفع نگرانی‌های امنیتی در تونس هستیم. هم‌چنین احتمال دارد از تیپ کمکی نیروهای امنیتی خود در منطقه استفاده کنیم.»

مسکو بارها اتهامات مربوط به مداخله روسیه در جنگ داخلی لیبی را رد کرده است. هم‌چنین دولت روسیه ضمن یادآوری مداخله نظامی ناتو در سال ۲۰۱۱ در این کشور که منجر به خرابی‌های بسیار پس از جنگ در لیبی شد، اعلام کرد که می‌خواهد شاهد یک توافق دیپلماتیک در این کشور جنگ زده باشد.

ژنرال استفان تاونسند، فرمانده (آفریکم) گفت: «تونس نمونه‌ای از چگونگی حمایت ایالات متحده از شرکا و هم‌پیمانان آفریقایی ما در حرکت به سوی خودکفایی، امنیت منطقه‌ای و توسعه بلندمدت است. روابط ما با تونس در جهت تقویت مشارکت و همکاری ما به منظور دستیابی به اهداف امنیتی متقابل در منطقه است.»

ویکتور بونادورف، رئیس کمیته‌ی رسیدگی به امور دفاعی در پارلمان روسیه ضمن رد اتهام‌زنی‌های بی مورد ایالات متحده و فرمانده آفریکم، این اظهارات را "بی پایه و اساس" و "چرند" توصیف کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج