سرنوشت مبهم فرهاد و آقای کارمند
۱۰۰۱۰۳۶
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
۱۸۷۳ 
استقلال تهران در حالی برای بازگشت به مسابقات لیگ برتر آماده می‌شود که شواهد نشان می‌دهد روابط بین مدیرعامل و سرمربی این باشگاه رو به سامان نیست.

ایلنا: نزدیک به سه ماه از حضور احمد سعادتمند در پست مدیرعاملی باشگاه استقلال می‌گذرد. از روز حضور رئیس سابق هیات مدیره این باشگاه در پست جدیدش هر روز شایعاتی پیرامون رابطه او با سرمربی جوان این تیم مطرح می‌شد. سعادتمند که پس از استعفای علی فتح الله زاده این باشگاه را به انبوه بدهی‌ها تحویل گرفت تا به امروز توانسته حداقل مطالبات دو بازیکن خارجی این تیم یعنی هروویه میلیچ و شیخ دیاباته را پرداخت کند اما رابطه او با مجیدی رو به سامان نیست. البته اگر شاید تمام گفته‌ها در سطح فضای مجازی به عنوان شایعه در نظر گرفته شوند اما رفتار سعادتمند و مجیدی بیانگر این مساله است که هیچ چیز بین این مدیر و سرمربی واضح و مشخص نیست.

اختلاف نظر مجیدی با سعادتمند از این نقطه آغاز شد که باشگاه استقلال با بدهی و شکایت‌ها رو به رو بود و بازیکنان این تیم پیش از شروع فصل هم دریافتی نداشتند و مجیدی در انتخاب سعادتمند به عنوان مدیرعامل جدید واکنش تندی نشان داد:"این تصمیمات نادرست مدیریتی را چه کسی برای استقلال می‌گیرد؟ چطور به این نتیجه می‌رسید که سرمایه‌دار برود و کارمند بیاید؟! پولدار برود و بی‌پول بیاید؟! آیا نمی‌دانید استقلال بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان پول نقد فوری برای چند هفته آینده به خاطر بدهی‌های دادگاهی نیاز دارد؟!"

مجیدی در ادامه این پیام به وضوح اعلام کرد که قصد دارد در مسائل مدیریتی هم نظر بدهد و تنها روی مسائل فنی متمرکز نیست:"می‌شنوم که می‌گویند چرا مربی در امور مدیریتی اظهار نظر می‌کند. کدام امور مدیریتی؟ کدام ساختار؟ کدام تشکیلات؟ آیا منظورتان یک ساختمان در سعادت آباد است و یک تیم ۴۰ نفره که هر روز باید برای دو ساعت تمرین به یک گوشه از تهران اسباب کشی ‌‌کند؟"

سرمربی جوان استقلال به این پیام بسنده نکرد و 10 روز بعد اختلاف با سعادتمند که از سوی وزارت ورزش و جوانان انتخاب شده است را بروز داد:‌ "استقلال بیشتر از هر زمانی به مدیران توانا و پولساز نیاز دارد، نه مدیرانی که بدون پشتوانه اقتصادی لازم و با تبلیغات و وعده‌های دروغ فقط وقت استقلال را هدر می‌دهند."

هنگامی که مجیدی به امارات سفر کرده بود و تمرینات تیم هم به دلیل موج گسترده ویروس کرونا تعطیل شد، اینطور اعلام شد که مجیدی بامدیرعامل در ارتباط است اما دیدار دیرهنگام این دو آن هم پس از کلی شایعات نشان داد که رابطه آقای کارمند و سرمربی ایده آل نیست. از این رو فعلا معادلات کادرفنی برای فصل آینده استقلال با محوریت سرمربی داخلی نیست و همین موضوع دلخوری فرهاد را در پی داشته و او که می‌ترسد به هر شکل ممکن دور خورده و برنامه‌ها و بازیکنان فصل آینده‌اش به‌کار نیایند، از ارائه آنها خودداری کرده و این‌طور به‌نظر می‌رسد تا زمانی که مجیدی از ابقایش برای فصل آینده مطمئن نشود، دست به‌کار نشده و لیستی نخواهد داد.

سعادتمند که سعی داشته طی این مدت رابطه با مجیدی را مناسب و بدون حاشیه نشان بدهد، چند وقت پیش با اظهار نظری در فضای مجازی، به شایعات دامن زد. سعادتمند خطاب به طرفداران تیم استقلال اعلام کرد که از مجیدی درخواست کرده است تا لیست نقل و انتقالات تابستانی را تهیه و در اختیار باشگاه بگذارد اما با گذشت 2 هفته پس از این گفتگو، سرمربی جوان لیست مدنظر خود را به باشگاه تحویل نداده است. این رفتار مجیدی نشان می‌دهد که او از آینده خود در استقلال بی خبر است و همین مساله شایعات را بیش از پیش داغ‌تر کرده است.

سعادتمند که سعی داشته برای رفع شکایت آندره آ استراماچونی به فیفا و عدم پرداخت غرامت سنگین راه‌های مذاکره با سرمربی سابق استقلال را هموار کند، با شایعات بازگشت این سرمربی در تابستان رو به رو شده و گفته می‌شود در صورتیکه مجیدی نتواند خواسته‌های مدنظر باشگاه را برآورده کند، حتی اگر استراماچونی به ایران برنگردد، یک سرمربی خارجی جانشین مجیدی شود؛ البته این مساله هم مشخص نیست که سعادتمند در استقلال ماندنی خواهد بود یا خیر چرا که عمر مدیریت مدیران در این باشگاه به کمتر از چند ماه کاهش یافته است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج