درخواست‌ تعیین سرنوشت فعال زن سعودی
۱۰۰۱۱۸۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
۸۱۰۱ 
در پی گمانه زنی‌های خانواده لجین الهذلول، فعال زن سعودی محبوس در زندان های عربستان، حساب کاربری "زندانیان عقیده" از مسئولان ریاض خواست هرچه سریعتر اوضاع هذلول را مشخص کنند.

ایسنا: در پی گمانه زنی‌های خانواده لجین الهذلول، فعال زن سعودی محبوس در زندان های عربستان، حساب کاربری "زندانیان عقیده" از مسئولان ریاض خواست هرچه سریعتر اوضاع هذلول را مشخص کنند.

به نقل از آناتولی، لجین الهذلول که از بیش از دو سال قبل در زندان به سر می‌برد از دو ماه قبل هیچ گونه تماسی با خانواده خود نداشته و ملاقات وی ممنوع شده است.

حساب کاربری "زندانیان عقیده" در همین راستا با انتشار توئیتی خواهان مشخص شدن هرچه سریعتر سرنوشت لجین الهذلول و اوضاع جسمانی وی و امکان ارتباط وی با خوانواده اش و همچنین آزادی فوری و بی قید و شرط وی شد.

در این توئیت آمده است: ادامه محرومیت لجین از حق ارتباط با خانواده از لحاظ قانونی قابل قبول نیست و نگرانی‌های زیادی درباره اوضاع جسمی وی بعد از قطع تمامی راه‌های ارتباطی با الهذلول به وجود آمده است.

درخواست‌ تعیین سرنوشت فعال زن سعودی

خانواده الهذلول می‌گویند پس از قطع ارتباط و ملاقات با وی با توجه به این که وی در گذشته دوره ای را مورد شکنجه قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شده بود، باعث نگرانی شدید آن ها شده است.

مقامات عربستان به این شکایات هیچ پاسخی نداده‌اند و این کشور معمولا هرگونه کوتاهی در مورد زندانیان را رد می‌کند.

در ۱۵ مه ۲۰۱۵ مسئولان سعودی شماری از زنان فعال برجسته در عرصه حقوق بشر از جمله الهذلول را بازداشت کردند.

طبق گزارش‌ها دلیل بازداشت این افراد دفاع از حق زنان برای رانندگی بود.

عربستان سعودی با انتقادهای بین المللی شدیدی در عرصه آزادی بیان و حقوق بشر مواجه است اما بارها مدعی شده که به اجرای قوانین به شکل شفاف پایبند است!

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج