دستور جدید رئیس‌جمهور درباره دریاچه ارومیه
۱۰۰۱۲۵۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
۴۵۶۳ 
مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت:هم اکنون رئیس‌جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داده که تمامی پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تا آذر ماه تکمیل و به پایان برسد.

خبرگزاری تسنیم: مسعود تجریشی،مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: هم اکنون رئیس‌جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داده که تمامی پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تا آذر ماه به پایان برسد.

وی تصریح کرد: تونل انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه، که یکی از مهمترین پروژه‌های احیاء به شمار می‌رود، از دو قسمت تشکیل شده که یک قسمت آن مرداد ماه و یک قسمت دیگر آن در آذر ماه به پایان برسد.

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: اگر این پروژه در آذر ماه به پایان برسد، در دی ماه پس از آبگیری، آماده بهره‌برداری رسمی توسط رئیس‌جمهور خواهد شد.

وی افزود: همچنین وزارت نیرو قول بهره‌برداری از تصفیه‌خانه ارومیه را تا پایان شهریور ماه داده و تصفیه‌های تبریز نیز تا آذر ماه به پایان خواهد رسید.

تجریشی با اشاره به اینکه 33 کیلومتر از 36 کیلومتر پروژه زاب به پایان رسیده است اظهار کرد: این پروژه هم اکنون بالای 87 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان خرداد به 90 درصد می‌رسد.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مدتی پیشرفت فیزیکی پروژه زاب به تاخیر افتاد و پروژه در اسفند و فروردین تعطیل شد در حالی که اگر تعطیل نمی شد قسمت خروجی آن در خرداد ماه به پایان رسیده بود.

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: هم اکنون 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تمامی پروژه‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه تا آذر و دی ماه به پایان برسد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1399/03/12
اینم بدیدپشت قباله روسیه خخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1399/03/12
مگه الان احیا نیست که شما دنبال احیا کردنشین ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1399/03/13
کاش ی دستور جدیدی هم درباره جنگلهای زاگرس میداد
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1399/03/13
تشکر که به فکر مائئ تابهترنفس بکشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج