ایرانی‌ها دوست دارند کجا زندگی کنند؟
۱۰۰۱۷۶۶
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
۸۱۸۹ 
نتایج یک نظرسنجی درباره تمایل به مهاجرت (داخل کشور) نشان می‌دهد که ۳۷ درصد از شهروندان کشور ترجیح می‌دهند برای زندگی به شهر دیگری مهاجرت کنند.

همشهری آنلاین: نتایج یک نظرسنجی درباره تمایل به مهاجرت (داخل کشور) نشان می‌دهد که ۳۷ درصد از شهروندان کشور ترجیح می‌دهند برای زندگی به شهر دیگری مهاجرت کنند. نتایج نظرسنجی ملی ایسپا نشان می‌دهد ۳۷.۲ درصد از شهروندان برای زندگی ترجیح می‌دهند، به شهر دیگری مهاجرت کنند. ۶.۳ درصد ترجیح می‌دهند به روستای دیگر بروند و ۵۶.۱ درصد نیز ترجیح می‌دهند، در محل سکونت فعلی به زندگی خود ادامه دهند. ۰.۴ درصد نیز از پاسخ امتناع کردند.

نتایج به تفکیک گروه‌های مختلف نشان می‌دهد بین زنان و مردان از حیث تمایل به مهاجرت تفاوت معناداری وجود ندارد. هر اندازه سن بالاتر می‌رود، تمایل به مهاجرت شهری کمتر می‌شود. افراد با تحصیلات دانشگاهی نسبت به افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند، بیشتر تمایل دارند به شهر دیگری مهاجرت کنند. همچنین افراد ساکن در شهرهای غیر از مرکز استان با ۴۱.۶درصد بیشتر از سایر گروه‌ها تمایل دارند به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.

طرح نظرسنجی مذکور به صورت ملی و با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۵ سال کل کشور و حجم نمونه ۱۲۰۹۵ در آبان و آذر ۱۳۹۸ به صورت مصاحبه حضوری (در منازل) توسط ایسپا اجرا شده است.

ایرانی‌ها دوست دارند کجا زندگی کنند؟

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:21
Germany
11:37 - 1399/03/14
سوئیس. نروژ.سوئد.
پاسخ ها
اقتدار یعنی پیروزی ++
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
جای زنگی کنند که دیگر هیچ ایرانی نبینند
United Arab Emirates
11:46 - 1399/03/14
من دوست دارم به کره مریخ مهاجرت کنم.
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/03/14
99 درصدم ترجیح میدن برن خارج ک متاسفانه مهاجرت به اونور فقط مخصوص آقازادههاس....
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1399/03/14
از کی نظر سنجی می کنید که ما بی خبریم بزار بگم برترین‌ها تو انصاف نداری روستای دوهزار ساله ما اکنون متروکه شده همه ترک دیار کردن با جمعیت بالای چهار هزار نفر
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1399/03/14
زیز خاک با این روزگار سیاه
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1399/03/14
بخاطر تبعیض های حقوقی ،بی عدالتی، فقرونداری،بیکاری یا درزندون یا قبرستون
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1399/03/14
اول بهشت اگرجانشد حاشیه های آن، ولی جهنم رایقینا دوست ندارند مگرثبت نامی باشدآنوقت بیاوببین چه بروبرویی خواهدازشمال رفتن هم بیشتر.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج