تلفات شبکه توزیع برق برای نخستین بار تک رقمی شد
۱۰۰۲۲۰۶
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
۴۵۴۶ 
وزیر نیرو:
رضا اردکانیان، وزیر نیرو گفت: تلفات شبکه توزیع برق پارسال و برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق کاهش یافته و عددی تک رقمی شد.

پایگاه خبری انتخاب: رضا اردکانیان، وزیر نیرو گفت: تلفات شبکه توزیع برق پارسال و برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق کاهش یافته و عددی تک رقمی شد.

«رضا اردکانیان» روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق در دواستان آذربایجان غربی و بوشهر با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانسی، اظهار داشت: کاهش تلفات در شبکه توزیع برای نخستین بار به رقم ۹.۷۶ درصد رسید که دستاورد بسیار مهمی در این صنعت است.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: نسبت به سال پیش از آن تنها هفت صدم درصد یعنی کمتر از یک درصد تلفات کاهش داده شد که معادل ۵۰۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف گاز نیروگاه‌های حرارتی است.

وزیر نیرو گفت: کاهش ایجاد شده معادل کاهش انتشار یک میلیون تن دی اکسید کربن در محیط زیست است.

اردکانیان ادامه داد: کاهش هفت صدم درصدی تلفات شبکه توزیع صرفه جویی حدود ۲۴ میلیون یورویی در احداث نیروگاهی به همراه دارد زیرا اگر این کاهش اتفاق نمی‌افتاد ناگزیر به انجام سرمایه گذاری ذکر شده بودیم.

وی افزود: امسال تلاش می‌شود ۱۸ واحد نیروگاهی به ظرفیت بیش از سه هزارمگاوات وارد مدار شود.

عضو هیات دولت با اشاره به آغاز دور تازه پویش هرهفته# الف- ب- ایران در اردیبهشت‌ماه و از پرند استان تهران سپس خرم آباد و اکنون عسلویه استان بوشهر گفت: به طور متوسط در این سال‌ها در صنعت برق ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1399/03/15
تک رقمی نشد آقای اردکانیان آخر خدمتت هست میخوای جیب نامبارکت راپرتر کنی این همه برق صادر کردید الان تک رقمی شده
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1399/03/15
اصلا ام که عدد سازی نکردین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج