تئاتری‌ها، فعلاً خودشان مراقب حقوق‌شان باشند
۱۰۰۲۲۳۶
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
۷۹۱۶ 
یکی از مدیران اداره‌کل هنرهای نمایشی تاکید می‌کند تا زمانی که مباحث حقوقی تئاترآنلاین شیوه‌مند نشده است، خود هنرمندان، قراردادهای‌شان را دقیق‌تر بخوانند و امضا کنند تا از درآمد پخش فیلم-تئاترها در سایت‌ها و «وی.او.دی»‌ها بی‌نصیب نمانند.

خبرآنلاین: محسن امیری، مسوول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی، نسبت به اعتراض تعدادی از اهالی تئاتر که فیلمِ آثارشان بدون خبر و اجازه آن‌ها در سایت‌ها و «وی.او.دی»‌ها به نمایش درآمده و از درآمد این فعالیت نصیبی نبرده‌اند، واکنش نشان داد.

او در این‌باره گفت: «بله این مشکل متاسفانه بروز پیدا کرده است. ما با همکاران‌مان دربخش حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درحال رایزنی هستیم تا این مسئله را حل و برای آن شیوه‌نامه و راهکاری تدوین کنیم.»

امیری در همین رابطه در قالبِ پیشنهادی به هنرمندان گفت: «خواهش من از هنرمندان این است تا زمانی که ما در اداره‌کل هنرهای نمایشی یا در خانه تئاتر و یا در صنف تماشاخانه‌های خصوصی، به‌صورت مکتوب پیشنهاداتی را تنظیم می‌کنیم، خود هنرمندان، قراردادهای‌شان را دقیق‌تر بخوانند و امضا کنند و یا از مشاوره یک کارشناس حقوقی بهره‌مند شوند.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج