کدام داروها از لیست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟
۱۰۰۲۵۱۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۶
۲۹۴۰ 
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.

وبدا: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.

غلامحسین مهرعلیان، اظهار کرد: شیب افزایش قیمت اقلامی که از لیست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، کاملاً ملایم و در طول چندین ماه صورت خواهد گرفت تا شوک به بازار وارد نشود.

وی افزود: با تمرکز بر توانمندی‌های داخلی، مصارف ارزی ما در سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشت؛ به طوری که در سال ۹۸ حدود ۴۰۰ میلیون دلار نسبت به سال ۹۷ صرفه‌جویی ارزی داشتیم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو افزود: در سال‌جاری هم سیاست ما تکیه بر توان داخلی خواهد بود و تلاش می‌کنیم ارز تخصیص یافته به تولیدات داخلی برسد و اگر دارویی مشابه داخلی نداشت یا تولیدکننده داخلی پاسخگوی تقاضا نبود، از واردات استفاده می‌ کنیم.

مهرعلیان گفت: در سال گذشته ۶۰ درصد از ارز مصرفی ما به تأمین مواد اولیه و حد واسط دارویی اختصاص یافت و کمتر از ۴۰ درصد آن را صرف واردات داروی نهایی شد.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا، کشور با محدودیت‌های ارزی مواجه است و تلاش می‌کنیم تا منابع ارزی را طوری مدیریت کنیم که بیماران بیشترین برخورداری را داشته باشند. حذف برخی اقلام جدید از فهرست دریافت ارز دولتی بر این اساس بوده و بیشتر شامل مکمل‌ها یا مواد جانبی و یا داروهای OTC (بدون نسخه) می‌شود که افزایش قیمت آنها فشار مالی به بیماران وارد نمی‌کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1399/03/17
شاهكار كردي اقا زاده !!!!!40 چهل ساله که داروی خارجي كه چه بگویم حتی ایرانی قیمتش سالی دو الی چهار برابر میشود مافیای قدرت یقه سفید هایی هستند که جا نماز اب می کشند وحرفشان وحی منزل است ....
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1399/03/17
پس اون شعار امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند چی شد آقای محسن رضایی کمبود اب غیزانیه هم به گردن امریکا انداخت بدبخت ملت این وسط له ولوروه شدن اقایان که هیچ
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1399/03/17
فقط داروی اعصاب و روان حتما داشته باشید. میبینید چطور پدر دختر را میکشه یه پدر وپسر درمیناب برادر وپسر خود را میکشه .امان از روزی این داروها گیر نیاد هیچ داروخانه ای سالم نمیماند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج