اتهامی جدید به وزیر ورزش در پرونده ویلموتس!
۱۰۰۲۶۹۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
۹۳۵ 
گفت و گوی شب گذشته رییس سابق فدراسیون فوتبال یک نکته تازه در خود داشت؛ آن هم اشاره به اسم یک مرکز فرهنگی اروپایی بود.

خبرورزشی: از شب گذشته تعداد زیادی از هواداران فوتبال در ایران درباره مرکزی به نام مرکز فرهنگی ایران و هلند صحبت می‌کنند که قبل از این هرگز اسمش در بین معادلات فوتبالی آورده نشده بود.

تاج دیشب در گفت‌و‌گوی خود با ۲۰:۳۰ گفت این مرکز نامه‌ای را به مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش داده و سه مربی خارجی را معرفی کرده که سلطانی‌فر با پاراف این نامه، آن را به شخص رییس فدراسیون ارجاع داده. جالب اینکه هر سه مربی همان‌هایی بودند که فدراسیون فوتبال با آن ها وارد مذاکره شده است و این موضوع مسئله را کمی عجیب می‌کند.

اما نکته مهم اینکه در پیگیری برای یافتن مشخصات این مرکز فرهنگی در فضای اینترنت، چیز چندانی دستگیرتان نمی‌شود؛ جز یکی، ۲ خبر که به افتتاح این مرکز در دوره حضور مسعود سلطانی‌فر در سازمان گردشگری اشاره دارد. در خبری که تنظیم شده و به دوران بعد از برجام تعلق دارد، تاکید شده که این مرکز، یک مرکز کاملا خصوصی است (البته قدمت این مرکز به دهه ۵۰ شمسی برمی‌گردد).

در عین حال مرکز فرهنگی ایران و هلند موارد زیر را به عنوان خدمات به مشتریان خود عرضه می‌کند:

اتهامی جدید به وزیر ورزش در پرونده ویلموتس!

اما در بین این موارد هیچ اشاره ای به فعالیت‌های ورزشی نشده و مشخص نیست که این مرکز از طریق کدام دسترسی توانسته نامه خود را به دست عالی‌ترین مقام ورزش ایران برساند تا این نامه در اختیار مهدی تاج قرار بگیرد. البته وزارت ورزش هر گونه دخالت در موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی را تکذیب کرده، اما حتی با وجود حذف وزیر از اساسنامه انتخاباتی فدراسیون فوتبال، همه می دانند در ایران تصمیماتی از این دست بدون نظر نهایی وزیر انجام نمی‌شود و این مسئله احتمال وقوع برخی اعمال نظرها در این موضوع را تشدید می‌کند.

البته مشخص است که کسی انتخاب ویلموتس را به گردن نمی‌گیرد؛ چراکه او از شکست‌خورده‌ترین مربیان ملی تاریخ ماست. به خصوص مقارن شدن حضور او با پایان کار کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران موضوع را پیچیده‌تر هم می‌کند.

نکته اینکه با صحبت‌های شب گذشته تاج، حالا فشار متوجه وزیر ورزش است و مسئولیت انتخاب به سمت وزارتخانه شوت شده است؛ در این باره البته انتشار مدارک بیشتر و شفاف‌سازی مسئله را روشن‌تر خواهد کرد.

البته یکی از مقامات فدراسیون فوتبال ایران در توضیح صحبت‌های تاج می‌گوید موضوع این نامه صرفا برای اشاره به گردش کار انتخاب سرمربی تیم ملی و اشاره به اسامی‌ای بوده که فدراسیون بعد از مذاکره با آن ها وارد مذاکره و توافق با مارک ویلموتس شده است؛ وگرنه نامه این مرکز فرهنگی ارتباطی به انتخاب نهایی فدراسیون فوتبال ایران نداشته و آن ها که در آن زمان به دنبال جذب یک مربی جوان بوده‌اند، قبل از ویلموتس با لوپتگی و رنار مذاکره کرده و بعد از امتناع سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا با رنار به توافق هم رسیده بودند، اما مسئله رنار زمان اتمام قراردادش با فدراسیون مراکش بوده که این مساله ایران را به سمت مارک ویلموتس می برد؛ مربی‌ای که ممکن است در یکی، ۲ روز آینده هدایت تیم شالکه را برعهده بگیرد و از خودش اعاده حیثیت کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1399/03/17
اقتصاد مریض
مسئولین دزد و بی لیاقت
پدرسوخته ها مملکت رو به گند کشیدن
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1399/03/17
خوب حالا باید ببینیم طرف چقدر از این قرار داد هنگفت دستش اومده
اولین ماموریت مجلس جدید : طرح سوال از وزیر ورزش درباره ی قرارداد ویلموتس
اگه اثبات بشه خطر تعلیق فوتبال هم وجود دارد هر چند خیلی احتمالش کمه
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1399/03/17
اتهام نیست این اقا اصلا لیاقت وزیر بودن نداره ورزش کشور و نابود کرد
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1399/03/17
وزیر ورزش گندش را در اورده باید استیضاح شود پول فوتبال بین تاج و ایشان تقسیم شده
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/03/17
سلطانیفر ورزش وبویژه فوتبال ایران را به قهقرا برد.دیگه فوتبال پرتماشاگرترین ورزش ایران نیست.مردم ازاین ورزش دستوری متنفرشده اند.مجلس قطعا باید دراولین فرصت این عنصر ناکارامد رواستیضاح وبرکنارکنه..
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/03/17
خوردن بردن حالابه همدیگرپاس میدهند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج