طرح پیشنهادی عجیب برای تسریع ازدواج!
۱۰۰۲۸۶۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
۱۸۸۱۸ 
ازدواج یک راه حل در متن مقاله مذهب است. دو روز مهم و نفس گیر وجود دارد :یک: روزی که ازدواج می کنیم و دو: روزی که دلیل ازدواج خود را درک می کنیم و هر کس به دلیلی ازدواج می کند، یکی برای آرامش، دیگری برای نیاز جسمی ، شخصی دیگر برای توالد و تناسل و یا تکامل و اکمال نصف دین و لباسی نو به تن کردن و یا حضانت و پرورش و یا امتحان و فردی دیگر برای تجربه جدید و عشق و ماجراجویی یا به هر دلیل درست یا غلط دیگر تن به ازدواج می دهد.

شفقنا: حجت الاسلام محمد ادریسی سردبیر نشریه سراج در یادداشتی با عنوان« پیشنهاد قوانین جدید برای تسریع ازدواج به مجلس و دولت» این گونه آورده است:

ازدواج یک راه حل در متن مقاله مذهب است. دو روز مهم و نفس گیر وجود دارد :یک: روزی که ازدواج می کنیم و دو: روزی که دلیل ازدواج خود را درک می کنیم و هر کس به دلیلی ازدواج می کند، یکی برای آرامش، دیگری برای نیاز جسمی ، شخصی دیگر برای توالد و تناسل و یا تکامل و اکمال نصف دین و لباسی نو به تن کردن و یا حضانت و پرورش و یا امتحان و فردی دیگر برای تجربه جدید و عشق و ماجراجویی یا به هر دلیل درست یا غلط دیگر تن به ازدواج می دهد.

با روح های خواب آلود به واقعیات نگاه نکنیم که فعلاً تنها راه علاج و جلوگیری از انحراف جوانان، ازدواج است؛ مابقی راه‌های پیشنهادی شما اعم از فرهنگ‌سازی، فکر نکردن به جنس مخالف، کم‌خوری و ورزش و… حکم مُسکّن برای درد را دارد.

چهار گروه هستند که در ازدواج های اجباری و اختیاری نقش مهمی دارند:

اول :خانواده ها و نزدیکان ؛
دوم: مسلمانان و هم دینان ؛
سوم: دولت ها و دولتمردان ؛
وچهارم: دختران و پسران .

نخستین گروه یعنی نزدیکان و خانواده در مسئله ازدواج دو وظیفه دارند:یک: ترغیب، دو: تسهیل و اگر در فرد چهارشرط :قدرت عقلی و جسمی و کفویت و وضعیت مالی را مهیا دید به سمت تشکیل خانواده جدید، فرزندان خود را حرکت بدهند و مقدمات آن را هر آنچه هست فراهم کنند تا اینکه قبول مسئولیت کنند که اگر با بهترین احتمالات ممکن ازدواج موفقی حاصل شد دختر و پسر جدیدی بدست می آوردند پس بنابراین سزاوار است همانگونه که برای رفع مشکلات تحصیل فرزندان تلاش می کردند برای رفع مشکلات تزویج فرزندان خود هم تلاش کنند.

گروه دوم که هم دینان و مسلمان هستند، اگر می خواهند که خانه ها و خیابانها بیشتر از این از مجردهای شورانگیز پر نشود باید نگاه به جمال و مال و نگاه به طبقه بالا تر و ما فوق را کنار بگذارند و به پایین ترها و مادون خود نگاه کنند و از چشم و هم چشمی ها در دور همی ها دوری کند و گرنه برفرض تشکیل زندگی دونفره جز اینکه به طلاق ها اضافه کنند کاری از پیش نمی برند و دود کارهایشان و عدم قدم و اقدام مثبتشان در چشم خودشان است که اسلام از بعضی مسلمان بیشتر ضربه خورده است تا از دشمنان اسلام و این خنده دار نیست یک واقعیت تلخ است پس بنابراین مسلمانان و هم دین ها به چند نکته توجه داشته باشند که:

اولاً: تفقد احوال و مساعدت در حد استطاعت ضروری است.
ثانیاً:آنها که اشک بر چشم ها را جاری کردند به راحتی می توانند لبخند بر لبان را هم جاری کنند.
ثالثاً: حوادث و اتفاقات را آن طور بینند که واقعاً هست نه آنچه که خودشان می خواهند باشد.

قانون دوازده گانه ازدواج برای تسریع و شتاب ازدواج

گروه سوم که دولتمردان و دولت ها می باشند لازم است که «قانون تسریع و شتاب ازدواج »را حمایت یا اصلاح و تدوین و تصویب و اجرا کنند که این بهترین خدمت به جامعه و افراد و خود آنها است و حفظ امنیت ازدواج ها را نیز بعدها در نظر داشته باشند که برای توسعه اقتصادی که هدف دولت ها و حکومت ها است، ازدواج یک اصل اساسی و ضروری است .چون باب های رزق بیشتری برای افراد جامعه به واسطه ازدواج گشود می شود و این حلقه های ازدواج در فراق انگشتان جوانان است که روز به روز به دلیل کم کاری ها گران تر و دست نیافتنی می شوند پس بنابراین یکی از مهم ترین زمینه های رشد و بهبود وضعیت اقتصادی ازدواج است و در اینجا قانون های برای شتاب و تسریع ازدواج پیشنهاد می شود واین قانون دوازده گانه ازدواج عبارتند از:

قانون اول : ابتدای دوره ازدواج اختیاری ۱۷ سال و انتهای آن ۲۸ است و اگر کسی ازدواج نکرد باید ازدواج اجباری داشته باشد.

قانون دوم : اگر کسی بعد از سن ۲۸ سالگی از ازدواج امتناع کرد از او ربع درآمد کسب و کار و صنعت یا مالیات از تجارت او گرفته می شود و به آنها که می خواهند ازدواج کنند و گرفتار فقر هستند داده می شود.

قانون سوم: اگر فرد در این دوره سنی ازدواج نکرد اگر بیمار بود ، معالجه او مجانی است و اگر بیماری بدون علاج داشت از ازدواج او امتناع شود و اگر بیماری او معالجه شد و ازدواج نکرد باید تمام هزینه های ازدواج یک زوج را پرداخت کند.

قانون چهارم: اگر پس از دوره ازدواج اختیاری فرد ازدواج نکرد از او در مناصب مدریتی و تدریس و عضویت در هیئت علمی و کارهای کلیدی هرگزاستفاده نمی شود.

قانون پنجم: اگر صاحبان مشاغل و کسب و کار به تعداد تعین شده از جوانان که در دوره ازداوج اختیاری هستند چه دختر باشد و چه پسر وام خودکفایی و ازدواج بدهند از دو تا سه سال معاف از هرگونه مالیات و عوارض می شوند.
قانون ششم: کسی که سن او بالایی چهل سال است و فرزندی ندارد اگر به لحاظ جسمی و مالی، شرایط اش را داشته باشد موظف است که باتوجه به توانایی های او ازیک تا چهار یتیم از کودکان کار یا شیرخوارگاه یا یتیم خانه های کشور فرزند تقبل کند.

قانون هفتم: هرکس در این دوره ازدواج کرد و برادر بزرگتری ندارد که به والدینش خدمت کند استخدام رسمی ادارات دولتی می شود و همچنین یک دختر اگر برادر بزرگ تر ندارد که از والدینش مراقبت کند شوهر او معاف از مالیات و سربازی تا زمان پایان حیات والدین است.

قانون هشتم: کسی که در دوره ازدواج اختیاری ازدواج کرد اگر فقیر بود به او در نزدیک ترین محل سکونت والدین در شهر خود زمینی یا منزل مسکونی یا مغازه ای برای کسب و کار که قابل برگشت باشد از طرف دولت ها وحکومت داده می شود.

قانون نهم : کسی که در دوره ازدواج اختیاری و قبل از ۲۸ سالگی ازدواج کرد و صاحب چهار فرزند شد از سربازی معاف می شود و یارانه بیشتری از دولت ها دریافت می کند.

قانون دهم : کسی که بدون ازدواج به سفرهای خارجی غیر زیارتی و علمی می رود عوارض خروج بیشتری باید بدهد واگر بدون عذر معقول همسر خود را با خود نبرد و یا در خارج ازدواج کند نصف دارایی های او برای همسر اول و فرزندان است.

قانون یازدهم : دانشجویان و طلاب تنها به دلیل تحصیل علم در داخل یا خارج از کشور تنها دو سال می توانند تاخیر در ازدواج داشته باشند.

قانون دوازدهم: گواهی گذراندن حداقل دو دوره رایگان «حقوق متقابل و مترابط زن و شوهر» و «روش تعامل و آموزش تربیت فرزندان» قبل از ازدواج اختیاری یا ازدواج اجباری باید توسط دختر و پسر ارائه گردد تا پنج درصد به وام ازدواج آنها اضافه شود.

و اما گروه چهارم که دختران و پسران متفاوت و مرموز که از آنها خواندیم و شنیدیم و بسیار هم دیده ایم که نزدیک ازدواج و حتی قبل آن که می شود بدون قصد دوست داشتن پسرها بیشتر به دختران دروغ می گویند و دخترها بهتر به پسران دروغ می گویند پس یکی در کمیت ها و دیگری در کیفیت ها اول است یا اینکه دختر می خواهد ازدواج کند اما پسر نمی خواهد و او مشغول شارلاتان بازی است و یا بالعکس.

دختر و پسر می خواهند ازدواج کنند اما پدر و مادر نمی پسندند و عیبجویی می کنند و هزار بهانه کوچک و بزرگ می آوردند و یا اینکه هم دختران و پسران و پدران و مادران و نزدیکان و مسلمانان و هم دینان می خواهند که وصلت ها و ازدواج ها صورت بگیرد اما دولت ها و دولتمردان نمی خواهند یا نمی گذارند.

همه نفس ها را به امید هم فرو می بریم ، فرشته نجات هم نمی شویم و کی نوبت حرکت ما می شود خدا می داند، هم را می شناسیم که اهل کارستانیم اما مقصر تراش ایم و تقصیر ها را به گردن هم می اندازیم و در آخر با بی انصافی می گوییم بخت و اقبال و قسمت نیست و نبود و نشد و این یک درد کوچک نیست، داستان نیست، واقعیت است وشاید هم یک عادت که عادی شده است!

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:113
Romania
00:53 - 1399/03/18
من یکی نه زن میگیرم نه چیزی دارم که جریمه بدم . چون تله ام زن نمیگیرم . گناه داره یکی دیگه ام مثل خودم بدبخت کنم . فکر کنم خدا هم اینجور راضی تره
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اين ديگه خيلي بيکاره نشسته نقشه کشيده زور زنمون بده خخخ
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اين ديگه خيلي بيکاره نشسته نقشه کشيده زور زنمون بده خخخ
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
فکر نميکنم کسي از ازدواج بدش بياد بشرطي که وضع مالي خوب داشته باشه و انسان فهميده اي رو پيدا کنه . من بجاي دوازده پيشنهاد يه پيشنهاد ميدم شما از حقوقاي نجوميتون کم کنيد و بدين به مردم خودشون هم به همديگه کمک ميکنن هم ازدواج ميکنن . با اين بي پولي و اينده نامعلوم چرا باس ازدواج کنيم؟ اه و نفرين يکي ديگه رو هم دنبال خودمون بگذاريم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جامعه ای است که ساختین و همه رو به خاک سیاه نشوندین
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1399/03/18
به جای اینهمه اما و اگر به جوانان و ازدواج نکرده ها شغل مناسب بدهید خودشون ازدواج میکنن
Iran, Islamic Republic of
04:05 - 1399/03/18
سلام..مطمعنم اگه کسی شغل و درآمد خوب داشته باشه کلان دستش به دهنش برسه خودش خودبخود میره ازدواج میکنه ولی با بی پولی به قول دوستمون خودش گرفتا یه دختر بیگناه دیگه؟ گرفتار کنه، که هنیشه دعدا ناراحتی باشه صددرصد ازدواج نکته راحتره وسنگین تر..بااین تورم و گرانی که دیونه هست ازدواج کنه،
Iran, Islamic Republic of
05:31 - 1399/03/18
تا اقتصاد درست نشود ازدواج هم نرمال و درست نمی شود!
Russian Federation
06:45 - 1399/03/18
شما مثل کشورهای دیگه برای یه جوون خونه وزندگی و شغل فراهم کنید بعد برید سراغ مراحل بعدی.
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1399/03/18
مسخرست ازدواج اجباری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
مثل بقيه چيزاشون كه همه اجباريه !
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1399/03/18
خدايا چرا ما بايد با اينها توي يک سرزمين باشيم
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1399/03/18
حاج آقا به فرض مزدوج شان کردی مشکل حله؟مسلمن در تامین مایحتاج مونده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خب بعدابرن دادگاه طلاق بگیرن.ازنظراینهافقط ازدواج مهمه.
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1399/03/18
مدینه فاضله ای است که ساختین. ابروش هیچ ،چششو کور نکنین
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1399/03/18
وقتی برای اجاره یک خونه قدیمی ساز توی پیچ شمرون تهران که تازه طبقه چهارم بدون پارکینگ و آسانسوره باید ۳۰ میلیون ودیعه بدی و ماهی ۳ میلیون هم اجاره ، اونم با این اوضاع کاری که با ۱۷ سال سابقه کار مهندسی توی شرکت معتبر پیمانکاری و مشاور هر لحظه استرس این رو داشته باشی که تعدیل نیرو بشی ، تمام این حرفا مزخرفه .
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1399/03/18
شما شغل و در آمد کافی برای جوانها ایجاد کنید خودشون ازدواج خواهند کرد.نیاز به این همه سفسطه نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خودشون چندتا چند میگیرن حرف زیادی میزنن
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1399/03/18
مردک بی فکر اگر مشکل اقتصادی جوانان حل شود ۹۹ درصد ازدواج میکنن و دیکه نیازی به عقل کل شما نیست
United States
16:15 - 1399/03/18
همین کارارو میکنین جوونا فراری میشن مسخره ها
United States
20:20 - 1399/03/18
همین کارا رو میکنید انقدر طلاق زیاد شده دیگه
خدایا یعنی جهنم تو از اینجا بدتره؟
من باور نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1399/03/19
منو مجبور کنن فرداش میرم طلاق میگیرم
بعدشم آزادی از دست همه مرد ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج