روسیه: ایران مانع دسترسی آژانس اتمی نیست
۱۰۰۲۸۶۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
۱۳۴۷۴ 
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد که ایران مانع دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشده بلکه تا کنون این دسترسی را فراهم نکرده است.

خبرگزاری فارس: «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین این ادعا که ایران مانع دسترسی بازرسان آژانس به برخی مناطق برای بازرسی شده را رد کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «ایران دسترسی را رد نکرده بلکه تا کنون این دسترسی را فراهم نکرده است. این تفاوت دارد. ایران حق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را زیر سوال نبرده است و برای ادامه رایزنی‌ها آماده است.»

روسیه: ایران مانع دسترسی آژانس اتمی نیست

اولیانوف در ادامه نوشت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نگرانی‌های خود در این خصوص را ابراز داشته اما همچنان آماده گفت‌وگو است. اجازه دهید امیدوار باشیم این مشکلات به زودی حل شوند.»

روز گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش‌هایی «نگرانی‌های جدی» از ادامه عدم اجازه ایران برای دسترسی به دو محلی ابراز داشته که احتمالا مواد هسته‌ای و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده داشته‌اند. (جزئیات بیشتر)

اولیانوف روز گذشته نیز از انتشار زودهنگام گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رسانه‌های غربی انتقاد کرده است.

اولیانوف در توئیتر نوشت: «گزارش امروز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای توافقات پادمانی در ایران ۵ دقیقه بعد از توزیع آن در میان اعضای شورای حکام در رسانه‌های غربی منتشر شد. اصل محرمانگی هیچ جایی در آژانس ندارد.»

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
06:10 - 1399/03/18
.... چرا . آقای روسیه .. این همه از ایران حمایت میکند.؟ و جدیدا" در نقش سخنگو و و کیل مدافع ایران؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج