راهنمای خرید کولر گازی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۰۳۱۱۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
۲۹۷۰
با گرم‌تر شدن هوا همه ما به دنبال راه‌های مختلفی هستیم تا بتوانیم محیط خانه و کار خودمان را خنک‌تر کنیم و از گرمای طاقت‌فرسای تابستان رها شویم. در این میان انواع و اقسام وسایل سرمایشی از یک پنکه ساده گرفته تا کولر‌های آبی و گازی گزینه‌هایی هستند که پیش روی افراد قرار می‌گیرند و هر کدام به فراخور شرایط موجود انتخاب می‌شوند.

برترین‌ها: با گرم‌تر شدن هوا همه ما به دنبال راه‌های مختلفی هستیم تا بتوانیم محیط خانه و کار خودمان را خنک‌تر کنیم و از گرمای طاقت‌فرسای تابستان رها شویم. در این میان انواع و اقسام وسایل سرمایشی از یک پنکه ساده گرفته تا کولر‌های آبی و گازی گزینه‌هایی هستند که پیش روی افراد قرار می‌گیرند و هر کدام به فراخور شرایط موجود انتخاب می‌شوند. در نتیجه هر کسی با توجه به شرایط منزل و یا محل کار خود، شرایط آب‌و‌هوایی محل زندگی و همین‌طور بودجه‌ای که برای خرید وسایل سرمایشی مشخص کرده دست به خرید مدل‌های مختلف این وسایل می‌زند. طبیعی است که انتخاب و خرید هر کدام از این وسایل سرمایشی نیازمند اطلاعاتی است که با کمک آن‌ها بتوان محصول مناسب و هوشمندانه‌ای را خریداری کرد. در این مطلب تصمیم داریم به موضوع خرید کولر گازی بپردازیم و شما را با نکات خرید این محصول آشنا کنیم.

انواع کولر گازی

برای آنکه بتوانید کولر گازی مناسبی را برای خود انتخاب کنید باید بدانید که این وسیله سرمایشی اصولاً به چند دسته تقسیم می‌شود. به طور کلی کولر‌های گازی موجود در بازار در چهار دسته کلی تقسیم می‌شوند، کولر اسپلیت، کولر پنجره‌ای، کولر ایستاده و کولر گازی پرتابل. در ادامه هر کدام از این انواع کولر گازی را بررسی خواهیم کرد.

  • کولر اسپلیت: این نوع از کولر گازی قسمت نسبتاً زیادی دارد و در ازای آن برق کمتری را نیز مصرف خواهد کرد. کولر‌های گازی اسپلیت دارای دو تکه داخلی و خارجی هستند که به هر کدام از آن‌ها یک یونیت گفته می‌شود. این یونیت‌ها توسط لوله‌هایی مسی انتقال حرارت به هم متصل هستند. یکی از مهم‌ترین نکات مربوط به کولر اسپلیت فاصله بین پنل و موتور دستگاه است. به طور کلی گفته می‌شود که چیزی حدود ۵ تا ۱۰ متر فاصله باید بین این دو اجزای کولر گازی اسپلیت قرار بگیرد، بنابراین اگر چنین امکانی را در منزل خود ندارید می‌توانید از داشتن کولر گازی اسپلیت صرف نظر کنید. نکته دیگری که در رابطه با این نوع از کولر گازی می‌توان ذکر کرد نحوه نصب آن است. به لحاظ طراحی نسبتاً پیچیده این دستگاه توصیه ما این است که برای نصب کولر اسپلیت به سراغ متخصص این کار بروید و خودتان دست‌به‌کار نشوید.

راهنمای خرید کولر گازی

  • کولر گازی پنجره‌ای: این نوع از کولر گازی‌ها نیازی به یک برق‌کشی جداگانه ندارند و می‌توان آن را تنها با کمک اتصالات کابل برق با یک پریز هم به کار انداخت. نکته‌ای که در رابطه با کولر گازی پنجره‌ای وجود دارد این است که بدنه این نوع از کولر‌ها باید به خوبی در درون پنجره جای بگیرد و بعد هم با سرعت بالایی شروع به کار کند. کولر گازی پنجره‌ای قیمت نسبتاً پایینی داشته و با این حال از درصد خنک‌کنندگی بسیار زیادی نیز برخوردار است. در نهایت نیز باید اشاره کنیم که این نوع از کولر‌های گازی وزن و همین‌طور سروصدای بسیار زیادی دارند.
  • کولر گازی ایستاده: این نوع از کولر‌های گازی معمولاً در مصارف صنعتی و خانگی خاص دیده می‌شوند. باید بگوییم که کولر گازی ایستاده مناسب افرادی است که امکان نصب کولر گازی ثابت را ندارند، به همین دلیل نیز معمولاً این نوع از کولر‌ها یکی از گزینه‌های انتخابی افرادی است که در خانه‌های استیجاری ساکن هستند.
  • کولر گازی پرتابل: این نوع از کولر‌های گازی نیز به لحاظ قابلیت جابه‌جایی راحت می‌توانند برای خانه‌های اجاره‌ای و یا دفاتر اداری مورداستفاده قرار بگیرند.

راهنمای خرید کولر گازی

نکات خرید کولر گازی

آشنایی با نکات خرید کولر گازی موجب می‌شود که شما بتوانید به محصول مناسب و ایده‌آلی دست یابید. یکی از معیار‌هایی که باید در زمان خرید کولر گازی باید در نظر داشته باشید متراژ فضا موردنظر شماست. طبیعی است که کولر گازی شما باید با ابعاد و متراژ فضای خانه یا محیط کارتان تناسب داشته باشد تا دمای ایده‌آلی را برای شما ایجاد کند.

به طور کلی می‌توان گفت که کولر‌های گازی که در بازار موجود هستند قدرت خنک‌کنندگی یا همان BTU متفاوتی دارند که معمولاً در حدود ۵۰۰ تا بالاتر از ۲۰۰۰۰ اندازه‌گیری می‌شود. این قدرت با توجه به فضا در نظر گرفته شده و انتخاب می‌گردد. برای مثال برای خانه‌ای با متراژ حدود ۱۸۰ مترمربع بهتر است که به دنبال کولر گازی با درصد خنک‌کنندگی ۱۴۰۰۰ باشید.

با این حال باید بگوییم که میزان رفت‌وآمد موجود در فضا نیز می‌تواند در انتخاب نوع کولر گازی مؤثر باشد. طبیعی است که هر چه رفت‌وآمد در فضا بیشتر باد باید به دنبال کولر گازی با ظرفیت بالاتر باشید. علاوه بر این یکی دیگر از عوامل مؤثر در ظرفیت کولر گازی ارتفاع سقف است. به طور کلی ارتفاع سقف خانه‌ها چیزی بین ۲/۷ تا ۳ متر است. اگر ارتفاع سقف خانه شما از این میزان بیشتر باید به دنبال کولر گازی‌هایی با ظرفیت بالا باشید.

راهنمای خرید کولر گازی

مصرف انرژی کولر گازی نیز موضوع دیگری است که باید در زمان خرید این محصول در نظر داشته باشید. مصرف انرژی در انواع کولر گازی با هم متفاوت است. برای مثال در رابطه با کولر گازی اسپلیت می‌توان گفت که این نوع از کولر‌های گازی نسبت به میزان مصرف خود به دو دسته کم‌مصرف (اینورتر) و پرمصرف (غیر اینورتر) تقسیم می‌شوند و طبیعی است که مدل‌های کم‌مصرف به میزان قابل قبولی می‌توانند در هزینه‌های پرداختی قبض صرفه‌جویی کنند.

مسئله مهم دیگری که باید در زمان خرید کولر گازی‌تان در نظر بگیرید کنترل رطوبت موجود در فضاست. به طور کلی اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که رطوبت هوای زیادی وجود دارد و بیشتر روز‌های سال نیز بارانی است می‌توانید از کولر گازی‌هایی استفاده کنید که در کاهش رطوبت محیط تأثیرگذار هستند.

از دیگر مواردی که باید در خرید کولر گازی خود مدنظر قرار دهید کمپرسور این دستگاه است. کمپرسور قطعه‌ای از کولر گازی است که با فشردن گاز باعث افزایش فشار گاز در کولر می‌شود. کمپرسور انواع متفاوتی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به کمپرسور پیستونی، روتاری و اسکرول و... اشاره کرد. کمپرسور اسکرول به عنوان بهترین کمپرسور برای کولر‌های گازی شناخته می‌شود، چراکه عملکرد بهتری دارد می‌تواند در کیفیت کولر گازی شما تأثیرگذار باشد.

راهنمای خرید کولر گازی

در بسیاری از مدل‌های کولر گازی که امروزه در بازار موجود هستند قابلیت گرمایش نیز دیده می‌شود. به همین دلیل هم با خرید کولر گازی‌هایی که هر دو قابلیت سرمایش و گرمایش را دارند می‌توانید در مصرف انرژی و همین‌طور هزینه‌ها به مراتب صرفه‌جویی کنید.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1399/03/18
ای وا نمیدونستیم
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1399/03/18
هرکس این متن را نوشته هیچ آگاهی از کولر گازی ندارد....موارد اشتباهی زیادی در نوشتار از نظر فنی وایجاد بروت در آن هست...!!!
کولر گازی که پرتابل نیست
کولر گازی دوتیکه که طول لوله آن ۱۰ تا ۵ متر باشد افت برودت زیاد دارد
کولر گازی ۱۴۰۰۰ بدرد یک اطاق ۱۲ متری میخورد
موتور اسکرو نسبت ب پیستونی عمر کمتری دارد
گولر گازی که دودکش ندارد....وموارد دیگر..
لطفا با یک مهندس متبحر ساکن جنوب تبادل نظر کنید...
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1399/03/19
وقت بخیر خدا رحمت کند کسی را که اقساط به ما خانواده طبقه کم درامد بدهد اگر خدا یاری کند تا بگیرم ممنون ازلطف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو