تیر خلاص رئیس لیگ فرانسه به تیم قدوس
۱۰۰۴۳۳۲
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
۲۳۶۱
رئیس لیگ دسته‌اول فوتبال فرانسه (LFP) اعلام کرد تیم آمیا فکر نکند با رأی صادره از سوی دیوان عالی این کشور می‌‌تواند به این رقابت‌ها بازگردد.

خبرگزاری تسنیم و به نقل از RMC SPORT: رأی روز گذشته دیوان عالی فرانسه مبنی بر بازگشت تیم‌های آمیا و تولوز به عرصه رقابت در لیگ دسته‌اول فوتبال این کشور (لوشامپیونه) جنگ رسانه‌ای گسترده‌ای را میان مدیران این رقابت‌ها و تیم‌ها ایجاد کرده است.

آمیا که سامان قدوس را در اختیار دارد پیش از این با تصمیم فدراسیون فوتبال فرانسه مبنی بر نیمه‌کاره ماندن لوشامپیونه به خاطر شیوع ویروس کرونا به دسته پایین‌تر سقوط کرد. شکایت این تیم به دیوان عالی فرانسه و رأی صادره از سوی این دادگاه اداری شرایط را پیچیده‌تر کرده است.

دیدیه ژولوت، رئیس لیگ‌های دسته‌اول و دوم فوتبال فرانسه در این مورد گفت: شورای قضات دیوان عالی در رأی صادره به ما نمی‌گوید که باید لیگ را با 20 یا 22 تیم برگزار کنیم. آمیا و تولوز در طول 20 سال اخیر در لیگ دسته‌دوم فرانسه بازی کرده‌اند که تعلق به ما و فدراسیون فوتبال فرانسه دارد. مدیران این 2 تیم می‌توانند هر چه را که بخواهند در رسانه‌ها بیان کنند. با این وجود نمی‌توانند بگویند که در لیگ دسته‌اول با رأی دیوان عالی فرانسه حفظ شدند. من از این 2 تیم می‌خواهم که دستور قاضی و ماده 3 را دوباره بخوانند.

وی افزود: دیوان عالی فرانسه از ما می‌خواهد درباره تصمیم اولیه خود درباره سرنوشت رقابت‌های فصل جاری لیگ‌های دسته‌اول و دوم بررسی دوباره‌ای انجام دهیم. البته آنها نمی‌گویند این کار چگونه انجام شود یا باید لیگ‌های فصل آینده را با 20 یا 22 تیم برگزار کنیم. قانون جدید لیگ فرانسه که در فدراسیون فوتبال تصویب شده و تا سال 2024 الزام‌آور است برگزاری رقابت‌های لوشامپیونه را فقط با حضور 18 یا 20 تیم امکان‌‌پذیر می‌داند. اکنون آیا صعود 2 تیم از لیگ دسته‌دوم به دسته‌اول و حفظ احتمالی آمیا و تولوز ممکن است؟ هر اتفاقی که رخ دهد 2 تیم صعود کرده از لیگ دسته‌‌دوم در لوشامپیونه باید بازی کنند. هیچ کشوری وجود ندارد که در لیگ برترش 22 تیم حضور داشته باشند. در این صورت در قالب رقابت‌ها مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج