کره شمالی دوباره یاغی شد، پای یک زن در میان است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۰۶۹۲۰
۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
۴۹۶۴۹
کره‌شمالی دوباره برای دنیا کُری می‌خواند و پشت پرده رفتارهای ناهنجار کره‌شمالی یک زن نفس می‌کشد، این مطلب درباره زن مرموز کره شمالی‌ست.

برترین‌ها:  کره شمالی دوباره برای دنیا کُری می‌خواند و پشت پرده رفتارهای ناهنجار کره شمالی یک زن نفس می‌کشد، این مطلب درباره زن مرموز کره شمالی‌ست.

دو کره (کره شمالی و کره جنوبی) پس از مدتی آرامش و دیدارهای دو جانبه میان مسئولان دو کشور در سال های گذشته به ویژه پس از دیدار«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بار دیگر متشنج شده است. این بار تنش را «کیم جونگ اون» که بار دیگر از دیده ها پنهان شده، به وجود نیاورده بلکه «کیم یو جونگ» خواهر کوچکش به وجود آورده است!

\

کیم یو جونگ که کاندیدای جانشینی رهبر کره شمالی در صورت وقوع هر گونه اتفاق غیرمترقبه است کره جنوبی را تهدید کرد در صورتی که دست از تحریک های خود بر ندارد با حملات نظامی دردناکی رو برو می شود.

کیم یو جونگ زن مرموزی است که زندگی او ابهامات بسیاری دارد.

\

خواهر قدرتمند رهبر کره‌شمالی کیست؟

کیم یو جونگ دختر «کیم جونگ ایل» رهبر فقید کره شمالی و همسرش «کو یونگ هوئی» در 26 سپتامبر 1987 متولد شد. کیم یو جونگ جوان ترین فرزند از هفت فرزند کیم جونگ ایل و خواهر کوچک تر «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و تنها خواهر تنی او است. مادرش «کوی یونگ هویی» عضو تئاتر هنری معتبر «مانسودائه» و همسر قانونی کیم جونگ ایل بود.

\

او و برادرش «کیم جونگ اون» با توجه به نقاط اشتراکشان در سال های تنها بودن در دوره تحصیل در سوئیس در سال های 1996 تا 2000 روابط نزدیکی با هم دارند. کیم جونگ اون 4 سال از او بزرگ ‌تر است.

\

کیم یو جونگ در خانه تدریس خصوصی دریافت می کرد و در دهه 1990 و اوایل سال 2000 همراه با کیم جونگ اون در دو مدرسه در نزدیکی شهر «برن» سوئیس ادامه تحصیل داد. او بعدها در دانشگاه نظامی «کیم ایل سونگ» در کره شمالی تحصیلات عالی را ادامه داد و مدت کوتاهی پس از آن در اروپایی غربی تحصیل کرد. او همچنین در دانشگاه کیم ایل سونگ کامپیوتر خواند.

ورود بانوی اول کره شمالی به سیاست

کیم یو جونگ اولین بار در کنار منشی شخصی پدرش و معاون او در سومین کنفرانس حزب کارگران در سپتامبر 2010 دیده شد. در سال 2012 او پست مدیر تور را برای کیم جونگ اون در چارچوب کمیته دفاع ملی ایفا کرد. برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که کیم یو جونگ در اکتبر 2014 و در هنگام بیماری برادرش وظایف دولتی او را ایفا می کرد. در نوامبر 2014، وی به عنوان معاون دایره تبلیغات و تحریکات حزب حاکم معرفی شد، نقشی که به نظر می‌ رسد همچنان ادامه دارد و وظیفه ‌اش رسیدگی به وجهه عمومی برادرش در داخل کشور است.

\

درک درست روابط قدرت در کره شمالی کار بسیار سختی است و لذا نمی‌توان به جمع‌بندی دقیقی درباره نفوذ کیم یو جونگ رسید. شایعاتی مبنی بر ازدواج او با پسر چو ریونگ هی، دبیر قدرتمند حزب و نفر دوم حکومت بعد از کیم جونگ اون مطرح است. اگر این شایعه درست باشد، جایگاه او بسیار قدرتمندتر می‌شود.

\

«مایکل مددن» کارشناس کره شمالی در وب سایت « 38 North» در دانشگاه «جان هاپکینز» گفته است: «او به عنوان یکی از نزدیکان کیم، وظایف اداری دیگری را هم انجام می داد - گزارش ها را دریافت و آنها را برای برادرش خلاصه می کرد، دستورالعمل‌های او را ارسال می کرد و مقامات ارشد را مواخذه می کرد. این اتفاق همچنین زمانی افتاد که کیم جونگ ایل رهبر سابق در تابستان و پاییز سال 2008 سکته مغزی شدیدی را پشت سر گذاشت.

ارتقاء مقام خواهر «اون»

کیم نخستین بار در اکتبر 2017 ترفیع رتبه پیدا کرد و عضو دایره سیاسی حزب حاکم شد. در سال 2018 تصاویری منتشر شد که کیم یو جونگ را در ردیف اول که تنها شامل مردان رده اول حزب حاکم بود، نشان می داد که نشسته و به سخنان برادرش گوش می ‌داد.

\

در کره شمالی آرایش نشستن شرکت‌ کنندگان در سخنرانی رهبر این کشور پیام‌ های زیادی را به همراه دارد و این عکس نشان می ‌داد که خواهر او به بالاترین رده‌ های حکومت کره شمالی رسیده است. این در حالی است که در ماه اکتبر گزارش شد که کیم یو جونگ در حزب کارگران ترفیع یافته و در دفتر سیاسی منصوب شده است.

\

شکی در این وجود ندارد که کیم جونگ-اون رابطۀ بسیار نزدیکی با خواهرش دارد. یانگ مو‌ جین، از دانشگاه مطالعات کره شمالی در سئول می‌گوید: «این خواهر و برادر بخش قابل توجهی از دوران جوانی خود را با همدیگر در خارج از وطن گذرانده‌اند. فکر می‌کنم که این دوران علاوه بر محبت خواهر و برادرانه، نوعی رفاقت را نیز میان آنها بوجود آورده است.

المپیک 2018؛ کیم یو جونگ، کلید آشتی دو کره

مشارکت کره شمالی در بازی‌ های المپیک زمستانی در کره جنوبی بسیاری را به این گمان برد که روابط میان دو کره در حال گرم شدن است. کیم یو جونگ در سال 2018 به عنوان اولین عضو خاندان کیم به خاک کره جنوبی قدم گذاشت و توجه جهانیان را به خود جلب کرد. او زمانی که در جریان مسابقات المپیک 2018 در «پیونگ جانگ» در کره جنوبی در نزدیکی «مایک پنس» معاون رییس جمهور آمریکا نشست، توجه بین المللی را به خود جلب کرد.

\

کیم یو جونگ نخستین عضو خاندان کیم است که از زمان جدایی دو کره در پایان جنگ جهانی دوم از کره جنوبی دیدن کرده است. در آن سال، کیم یو جونگ در جریان دیدارش با رئیس جمهور کره جنوبی دعوت برادرش را تسلیم وی کرد.

\

روابط میان دو کره پس از دو سال قطع کامل راه‌ های دیپلماتیک پس اظهار تمایل رهبر کره شمالی در پیام سال نوی میلادی خود، نسبت به شرکت ورزشکاران و هیات‌ های همراه این کشور در مسابقات المپیک زمستانی و استقبال کره جنوبی از این موضوع رو به بهبودی گذاشته بود.

\

از نظر تحلیلگران، همه جزئیات رفتاری او در جریان این سفر، از «لبخند مرموزی» که بر لب داشت گرفته تا لباس‌ها و یادداشت‌هایش، حساب شده بود. انتظار می‌رفت که بازی‌های المپیک پیونگ‌چانگ نقطه شروعی برای جاری شدن آرامشی کم‌سابقه در روابط بین دو کره باشد اما تحولات دو سال گذشته عکس آن را نشان داد.

ظهور دوباره خواهر «کیم» در سال 2020

گفته می‌ شود که کیم تمامی برنامه‌ های عمومی برادرش را مدیریت می‌ کند و در عین حال مشاور سیاسی او هم است. بعد از شکست اجلاس هانوی در سال 2019 و عدم توافق با آمریکا، به نظر می‌ رسید که شاید از عضویت دایره سیاسی حزب کنار گذاشته شده باشد و تنها در اوایل سال 2020 بود که مجددا به عضویت این دایره منصوب شد.

\

تداوم غیبت کیم جونگ اون از انظار عمومی و گزارش های تائیدنشده مبنی بر وخامت حال او در آوریل 2020، به گمانه زنی ها درباره جانشینی حتمالی وی مطرح کرد. آخرین حضور رهبر کره شمالی در مجامع رسمی به روز 11 آوریل (23 فروردین) بر می گشت. کیم جونگ اون در آن روز در جلسه دفتر سیاسی حزب کارگران کره شرکت کرد. غیبت او در مراسم سالگرد تولد کیم ایل سونگ، پدربزرگش در روز 15 آوریل برای بسیاری از تحلیلگران سوال برانگیز بود. در این گمانه زنی ها خواهر رهبر کره شمالی یکی از گزینه های اصلی جانشینی او بود.

تهدید سئول؛ تخریب دفتر ارتباط دو کره

در جددیدترین تحولات بین دو کره خواهر رهبر کره شمالی سئول را به بستن یک دفتر فرهنگی که نماد همکاری با کره جنوبی است و قطع روابط با مقامات این کشور تهدید کرد. او در بیانیه‌ای از بسته شدن کامل دفتر فرهنگی با کره جنوبی که در شهر مرزی «کائه سانگ» قرار دارد، خبر داد. در بخشی از بیانیه خواهر رهبر کره شمالی آمده است: «احساس می کنم زمان آن رسیده که روابط خود با مقامات کره جنوبی را قطع کنیم. ما به زودی اقدام بعدی را انجام خواهیم داد.»

\

تخریب دفتر ارتباط دو کره توسط پیونگ‌ یانگ بار دیگر این موضوع را ثابت کرد که کیم یو‌-جونگ همچنان یکی از قدرتمندترین چهره‌ های این رژیم است که حتی باید به او به عنوان وارث بالقوه مقام رهبری در این کشور نگریست. اگرچه تاریخ اولین بیانیه رسمی که به نام او در کره شمالی صادر شده به ماه مارس گذشته برمی ‌گردد اما نفوذ او از آن زمان بطور قابل توجهی افزایش یافته و خانم کیم طی چند هفته گذشته در قلب تدوین استراتژی‌ های کره شمالی در قبال همسایه جنوبی قرار گرفته است.

برخی کارشناسان مسائل کره بر این باورند که حضور پررنگ خانم کیم در رسانه‌های کره شمالی در هفته‌های اخیر و انتقادات شدید او از گروههای فراریان مستقر در کره جنوبی که اقدام به پخش بروشورهای تبلیغاتی علیه پیونگ یانگ در مناطق مرزی می‌کنند، و این واقعیت که او پس از این نمایش رسانه‌ای مستقیما برای تخریب دفتر ارتباط دو کره وارد عمل شده، همگی بیانگر تلاش رژیم پیونگ‌یانگ برای تحکیم اعتبار او در ارتش کره شمالی بوده است. بویژه آنکه پیش از این بسیاری از این فعالیت‌ها از مسیر دیپلماتیک و با ابتکار عمل دیپلمات‌های کره شمالی انجام می‌شد.

این خواهر رهبر کره شمالی بود که آخر هفته میلادی گذشته اعلام کرد «دفتر بی‌ فایده ارتباط بین دو کره» باید «کاملا نابود» شود و تنها دو روز پس از آن نیز ارتش کره شمالی این ساختمان را که یکی از نمادهای بازگشت آرامش به روابط دو کره بود، نابود کرد.

\

کیم یو جونگ؛ گزینه بعدی رهبری کره شمالی

کیم یو جونگ در چند سال گذشته به عنوان یکی از عناصر اصلی ساختار مبهم قدرت در کره شمالی ظهور کرده است. هر بار که وضعیت کیم جونگ اون نامشخص می ‌شود، نقش او نیز به عنوان جانشین احتمالی برادرش در کانون توجه قرار می ‌گیرد. با وجود نقش فعال کیم یو جونگ در دولت کیم جونگ اون، این زن در جهان خارج کم تر شناخته شده است. در ماه ژانویه وزارت خزانه داری آمریکا، کیم یو جونگ، 29 ساله را به همراه دیگر مقامات کره شمالی به دلیل نقض شدید حقوق بشر تحریم کرد. این نشان می دهد که سابقه او واضح تر از چیزی است که باور آن می رفت و با قدرت خانواده کیم بیش از حد گره خورده است.

قدرت کیم یو جونگ چقدر است؟

افسانه‌ های حکومتی و تبلیغاتی این کشورها برای چندین دهه بر میراث پکتو که به کیم ایل سونگ بنیان‌گذار کره شمالی، منتهی می ‌شود تاکید کرده ‌اند. گمان می ‌رود که کیم جونگ اون فرزندانی داشته باشد، اما سن آنها کم است. خانم کیم به این خانواده تعلق دارد و برای همین رسانه‌ های حکومتی کار سختی برای توجیه انتقال قدرت به او نخواهند داشت. اما این رابطه خانوادگی می‌ تواند در صورت عدم انتخابش او را در چشم رهبر بعدی به تهدیدی جدی تبدیل کند. «فیودور ترتیتسکی» استاد دانشگاه «کوکمین» سئول می ‌گوید: سرنوشت بسیار مشخصی در انتظار او است، مگر اینکه عضو دیگری از خاندان کیم پا به عرصه بگذارد. یا جایگاه رهبری را تسخیر خواهد کرد یا همه چیز از جمله شاید جانش را از دست بدهد.

\

زن مرموز پیونگ‌یانگ، ایوانکا ترامپِ کره شمالی!

بسیاری کیم یوجونگ را از لحاظ شکل و رفتار  شبیه به «ایوانکا ترامپ» دختر بزرگ رئیس جمهور آمریکا دانسته اند. ایوانکا مانند کیم، منافعی جدای از سیاست پدرش دارد. و مانند کیم، ایوانکا سمتی رسمی در دولت خانوادگی اش دارد.

روزنامه واشنگتن پست در این رابطه نوشت: این شباهت ها به همین جا ختم نمی شود. هم کیم و هم ایوانکا ویترین زیبا، خندان و و فریبنده ای را برای پوشش برنامه های مضر و خطرناک سیاسی برادر و پدرشان به ترتیب، فراهم می کنند. به این ترتیب، خواهر رهبر کره شمالی و دختر بزرگ رئیس جمهور آمریکا، نقاط مشترکی در فریبکاری دارند.

طبق گزارش‌ ها، کیم یو جونگ در ژانویه 2015 با پسر «چوئه ریونگ هه» دبیر قدرتمند حزب حاکم کره شمالی ازدواج کرده است. با این حال منابع دولتی کره جنوبی صحت این گزارش ها را تایید نکرده اند. اما اگر این شایعه درست باشد، جایگاه او بسیار قدرتمندتر می‌ شود.

تاکنون هرگز زنی بر کره شمالی حکمرانی نکرده است با این وجود برخی او را جانشین احتمالی برادرش می‌دانند. کیم یو جونگ در چند سال گذشته به عنوان یکی از عناصر اصلی ساختار مبهم قدرت در کره شمالی ظهور کرده است. گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت جسمانی کیم جونگ اون، و حتی احتمال مرگش، کیم یو جونگ را به یکی از گزینه‌های اصلی جانشینی تبدیل کرده است.

منابع: بی بی سی فارسی، یورو نیوز، جماران و فرارو

انتشار یافته: 56
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1399/04/01
کره شمالی و ایران و روسیه و چین و.... همه تو فازن کی میخوان بکشن بیرون خدا میدونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
همانطور که در فیلمهای هالیوودی نیاز به یک زن جوان و جذابه تا توجه مردها رو جلب کنند اینجا هم داستان می سازند برای جلب توجه عوام.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
فکر میکنند همیشه هستند تاریخ دایره اس در حال تکرار
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مقصر ترامپه که دروغ میگه
Iran
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
نه همه بشینن نگا کنن آمریکا و صهیونیست هرکار خواست بکنه اینطوری خوبه نه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
واقعا برام جالبه که هرچی منگول و گاگوله در رأس دولتها قرار دارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
این زنه چقدر هم کچل و زشته،داغون خدادادی کی بودی تو
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کره شمالی برای آمریکا کری خواند نه جهان
جالبه هر کی با آمریکا کنتکت دارد یاغی محسوب میشه؟؟؟!!!!
تنش ما با آمریکا با تنش های بقیه کشورها من جمله کره شمالی چین ، روسیه و ... هیچ سنخیتی ندارد تنش های ما با آمریکا به اسرائیل و صهیونیستها بیشتر ارتباط دارد
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1399/04/01
عجب خواهری داره به چشم خواهری نه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دقیقا این جور زنها رو علم می کنند برای جلب توجه امثال تو.زنان با این وضع هرگز نمی تونن به برابری برسند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مرزا رو سریع طی کردی!
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/04/01
این دنیا رو مردها نابود کردند حالا یه زنم پاش وسط باشه طوری نمیشه.اینقدر جنسیت زدگی رو رواج ندین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مردهای زاییده و دست پرورده زنها
بدون نام
Germany
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
۱۳:۲۰ حرفتو باید با طلا نوشت
بدون نام
United States
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
زنها هیچ وظیفه ای در قبال هورمونهای جنگجوی شما ندارند.ذاتتون اینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
باید زنی باشه دعوای جنسیتی راه بندازه تا کامنت بره بالا وملیونی بشه !!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دعوای جنسیتی از تیتر این خبر شروع شد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
برخوردن سیب یک زن انسان گرفتار شد
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/04/01
امثال قالیباف ایران رو کردن کره شمالی
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/04/01
یشه باید پای مردهای خرابکار وسط باشه
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1399/04/01
که چی با دیکتاتوری مردم رو زجر میده با آمریکا دائم در حال جنگه
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1399/04/01
این داستانهای زرد بیشتر بین امریکاییها رواج داره فوری یه زن جوان رو پیدا می کنند و حولش داستان می سازند .عنوان بانوی اولی رو هم برای همین چیزها ساختند.زنها نه بخاطر شایستگی که بر اساس نیاز عوام مورد توجه قرار می گیرند
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1399/04/01
حالا ایران باید به فکر ماست مالی این خل چل های دیکتاتور باشد
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/04/01
یا جایگاه رهبری را تسخیر خواهد کرد یا همه چیز از جمله شاید جانش را از دست بدهد.

همانطور که سرسی لنستر به ند استارک گفت:
وقتی وارد بازی تاج و تخت میشی، یا می بَری و یا می میری. شقّ سومی وجود نداره.

البته اگر علی ربیعی (عباد) میخواست همین مطلب را بگه، اینطوری میگفت:
وقتی وارد بازی تاج و تخت میشی، یا می بَری و یا می بازی!
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/04/01
چه هنری داره با اون مدل موش یه ادم معمولی بهتر از اون کشورداری میکنه
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1399/04/01
طفلک مردمش چه زجری کشیدن این سالها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
انتخاب خودشون بوده
خودشون این زجر را انتخاب کردند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
کاربر 14:56

این اشتباه نسل های گذشتشون بوده ، ولی نسل های امروزیشون چه گناهی کردن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
۱۹:۰۰ عزیز
قرار نیست هر کسی حتما گناهی کرده باشه تا بابتش زجر بکشه
گناهان گذشتگان تا نسلها دامنگیر آیندگان آنها میشه
این قانون دنیاست
نسل فعلیشون هم شخصا زجر و بدبختی را انتخاب نکردند اما دارند تاوان حماقت و جنون اسلافشان را پس میدهند
دیدی مثلا مردم ایران امروز به مردم ترکیه میگن شما در زمان صفوی به ما حمله کردید. در حالیکه معلومه مردم ایران و ترکیه امروز که در زمان صفوی و عثمانی وجود نداشتند. این تداوم نسلهاست عزیز
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1399/04/01
ظاهرا از کم خونی مفرط رنج می بره
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1399/04/01
امان از زن...
امان از زن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خوبه دیگه دعوا را ننداز
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/04/01
آخه کره شمالی هم شد کشور... تفکر کمونیستی واقعا چندش آوره ... با اینکه با جنگ مخالفم اما واقعا ظلم به کل کائنات هست این حیوانات نفس بکشند. .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
االبته مسئولانش نه مردم بیچاره که اسیر دستشون شدند درضمن همینی که کشور قبولش نداری چند وقت پیش بابت پراید تولید ملی یه تیکه خیلی خفن بهمون انداخت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شما به بزرگی و فرهنگ و تمدن ده هزار ساله ات - که از سر و روی مملکتت چکّه میکنه - اونها رو ببخش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خود اون مردم بیچاره انتخاب کردند که اسیر دست اونا بشن. حالا لعنتش هم به خودشون باد
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1399/04/01
دستاورد پدر و پدر بزرگ و برادر ملعونش برای ملت بدبخت کره شمالی چی بوده که حالا این بخواد کاری بکنه .
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1399/04/01
امیدوارم یه روز شرایط کره شمالی هم شبیه کره جنوبی بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
امیدت را از دست نده
بشر به امید زنده است
آرزو بر جوانان عیب نیست
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1399/04/01
دقت کردین عکسهائی که از کره شمالی پخش میشه فقط یک نفر شکم گنده هست اون هم رهبرشونه ! بقیه به ترتیب مسئولان و نظامی ها رفته رفته شکمشون کوچک و صورتها تکیده میشه تا به مردم عادی برسه که وضه مردم دیگه افتضاحه !
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
نه عزیزم توی کره شمالی هیچکس سر گرسنه به زمین نمیزاره این دستاوردها (گرسنگی، خودکشی و...) مال حکومت ماست
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1399/04/01
یک سوالی همین الان برام پیش اومد
مردم کره شمالی که کمونیست هستند و به خدا اعتقاد ندارند، چطور میتونند به زندگیشون ادامه بدهند؟ چون در مواجهه با مسائل مختلف نمیتونند بگن: فقط خدا خودش به دادمون برسه. خدایا نجاتمون بده. خدایا به دادمون برس. خدایا به فریادمون برس. خدایا لعنتشون کن. خدایا حق ما رو ازشون بگیر. خدا جای حق نشسته. خدا فلانشون کنه. خدا بسانشون کنه. خدا اینطور کنه. خدا اونطور کنه. خدا ال کنه. خدا بل کنه ..
پس چطور مشکلاتشون رو حل میکنند؟؟
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
خوش بحالشون حداقل یه مشت شیاد به اسم دین و با دین فروشی و ریاکاری سر عوام رو کلاه نمیزارند که افراد دانا و روشنفکرشون از اینهمه حماقت عوام زجر بکشند. حکومت کره علنأ میگه تز حکومت من اینه. درسته ثروتمند نیستند اما کسی هم انقدر چپاول نمیشه که از گرسنگی سر سطل زباله دنبال غذا بگرده و بیمارستان و آموزش تا پایان دانشگاه برای همه مجانیه و کسی هم پول آب ، برق و گاز و حتی اتوبوس شهری نمیده
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1399/04/01
زیاد بخودت نبا کیم اون با اون خواهرت که تو انو درست کردی برای شما فرقی نمکنه که با زن خودت ی بچه درست کنی وبشه خواهرت ولی بدون که دست نشانده کره جنوبی هست همی روزا میبینی که اون زن به اصطلاح خواهرت با جنوبیها چطور دودمانت را به فنا میدهند در اصل این خانم جاسوس ناتو وسیا هست
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1399/04/01
کلمه فقید چیه واسه رهبر سابق کره شمالی استفاده می کنید؟ واقعا" جای تاسف داره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
چون ازش خوششون میاد و ته دلشون بهش علاقه دارند
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1399/04/01
آخه من نمی فهمم خانوما چی از سیاست می فهمن که که حالا می خوان ریاست کنن؟ مگه دخترخانوما
جزخاله بازی و عروسک بازی کار دیگری هم بلدن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
آورین آورین خوشمان آمد
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1399/04/01
فقید یعنی از دست رفته یعنی مرده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
به هر مرده ای فقید گفته نمیشه

به کسی که فقدانش دردناک باشه میگن فقید
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1399/04/02
بی ارزشترین بی برنامە ترین بی همە چیز ترین کشور دنیا همین کرە شمالی هستش خدایش حیفە مردمان دنیا با این کشور در تماس باشن چون قانون جنگل هم مثل این کشور نیست اصلا مسولانش انسان نیستن
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اما دوست و متحد همیشگی نظام مقدس و الهی! ماست
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1399/04/02
روزنامه واشنگتن پست به علت وابستگی به حزب دموکرات و به دلایلی که توضیحش از حوصله خارج است از دستاوردهای ترامپ و جمهوری خواهان خشمگین است و به همین دلیل با آسمون ریسمون بافتن هم که هست سعی در تخریب چهره خانواده ترامپ و مخدوش نمودن دستاوردهای آنان دارد. اما نکته مهم آزادی بیان و نقد قدرت در آمریکا است که تا اتهام زدن شهروندان به رئیس جمهور هم رعایت شده و از جانب حکومت نقض نمی شود!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر