راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن
۱۰۰۷۴۳۹
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
۲۴۶۷۴
محتوای حمایت‌شده
خرید فرش به عنوان یکی از اصلی‌ترین المان‌ها و عناصر دکوراسیونی در هر خانه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است. جدا از آنکه داشتن یک فرش باکیفیت می‌تواند طول عمر استفاده از آن را تضمین کند، انتخاب درست فرش می‌تواند در زیبایی فضای خانه و شکل‌گیری دکوراسیون منزل بسیار تأثیرگذار باشد.

برترین‌ها: خرید فرش به عنوان یکی از اصلی‌ترین المان‌ها و عناصر دکوراسیونی در هر خانه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است. جدا از آنکه داشتن یک فرش باکیفیت می‌تواند طول عمر استفاده از آن را تضمین کند، انتخاب درست فرش می‌تواند در زیبایی فضای خانه و شکل‌گیری دکوراسیون منزل بسیار تأثیرگذار باشد. به همین دلیل نیز نمی‌توان و یا بهتر است بگوییم که نباید انتخاب و خرید فرش را دست‌کم گرفت. به همین دلیل نیز در این مطلب تصمیم داریم که به راهنمای خرید فرش ماشینی بپردازیم و شما را با نکات خرید فرش ماشینی و همین‌طور صفر تا صد انتخاب و خرید فرش ماشینی آشنا کنیم.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

جهت بهره مندی از تخفیف خرید غیرحضوری فرش سورنا ثبت نام کنید.

انواع فرش ماشینی

اگر به دنبال خرید فرش ماشینی هستید باید آمادگی آن را داشته باشید که با انواع متنوع و متفاوتی از این محصول روبه‌رو شوید. طبیعی است که هر کدام از انواع فرش ماشینی دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند که مزایا و معایب مخصوص به خودشان را نیز شامل می‌شوند. در ادامه شما را با برخی از انواع فرش ماشینی آشنا خواهیم کرد:

۱. فرش ماشینی اکریلیک

به طور کلی می‌توانیم بگوییم که این نوع از فرش‌های ماشینی در میان سایر انواع این فرش‌ها با اقبال بیشتری روبه‌رو هستند و پرفروش‌ترین آن‌ها نیز به حساب می‌آیند. الیاف موجود در این نوع از فرش ماشینی شبیه به پشم است و غالباً نرمی و لطافت بالایی نیز برخوردار خواهند بود.

علاوه بر این باید اضافه کنیم که فرش ماشینی اکریلیک معمولاً دوام و ماندگاری خوبی دارد و به همین دلیل نیز بیشتر افراد در زمان خرید و انتخاب فرش ماشینی به دنبال این مدل می‌روند. به همین دلیل هم می‌توان انتظار داشت که فرش ماشینی اکریلیک به دلیل ماندگاری و سایر ویژگی‌های مثبت خود در میان سایر انواع فرش ماشینی از قیمت بالاتری برخوردار باشند.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

یکی از ویژگی‌های دیگر فرش ماشینی اکریلیک که حتماً باید به آن اشاره کنیم این است که اگر آلودگی‌ها و لکه‌های روغنی بر روی این فرش بیفتد به راحتی قابل شست‌وشو نیست. با این حال هرگونه آلودگی و لکه‌ای که در آب حل شود را می‌توانید با خیال راحت از روی فرش ماشینی اکریلیک خود پاک کنید.

جهت مشاهده قیمت انواع فرش ماشینی در اندازه های مختلف کلیک کنید.

۲. فرش ماشینی پلی استر

این نوع از فرش‌های ماشینی به لحاظ آنکه درخشندگی و زیبایی زیادی دارند معمولاً با نام ابریشم مصنوعی شناخته می‌شوند. قیمت این نوع از فرش‌های ماشینی با وجود رنگ‌پذیری بهتری که دارد به نسبت فرش ماشینی اکریلیک و پشم به مراتب کمتر است.

نکته دیگری که می‌توانیم در رابطه با فرش ماشینی پلی استر ذکر کنیم آن است که این نوع از فرش‌ها غالباً پرز کمتری می‌گیرند. ناگفته نماند که فرش ماشینی پلی استر عمر کوتاهی دارد و نسبت به سایر انواع فرش ماشینی از آسیب‌پذیری بالاتری برخوردار هستند.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

جهت مشاهده نمونه فرش‌های سورنا و خرید آنلاین کلیک کنید.

sorenacarpet.com

توصیه‌ای که برایتان داریم این است که از فرش ماشینی پلی استر برای فضا‌هایی با رفت‌وآمد کمتر همچون پذیرایی و... استفاده کنید تا دیرتر در معرض آسیب قرار بگیرند و از بین بروند.

۳. فرش ماشینی پلی پرولین

این نوع از فرش‌های ماشینی از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند و معمولاً هم ارزان‌قیمت هستند. از ویژگی‌های فرش ماشینی پلی پرولین می‌توان به جذب پایین رطوبت اشاره کرد. علاوه بر این باید بگوییم که این نوع از فرش‌های ماشینی نسبت به سایر مدل‌ها آسیب کمتری می‌بینند و در نتیجه طول عمر بیشتری را نیز برایتان به همراه خواهند داشت.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

۴. فرش کهنه‌نما

فرش‌های کهنه‌نما یا وینتیج، یکی از محبوب‌ترین فرش‌ها در ایران و سراسر جهان می‌باشند و همین موضوع نیز سبب گشته که صادرات این فرش بیشتر از فرش‌های دیگر باشد. فرش‌های کهنه‌نما در واقع فرش‌هایی ماشینی هستند که پس از انجام اعمالی بر روی آن‌ها شباهت بسیاری به فرش‌های دستباف قدیمی پیدا می‌کنند. به دلیل همین اعمال نیز قیمت فرش‌های کهنه‌نما معمولا بسیار بالاست. تولید این فرش‌ها بدون شک بسیار تخصصی می‌باشد که فرش سورنا در تولید و صادرات آن پیشرو می‌باشد.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

جهت مشاهده نمونه فرش‌های سورنا و خرید آنلاین کلیک کنید.

sorenacarpet.com

مسئله دیگری که باید اشاره کنیم این است که فرش ماشینی پلی پرولین لطافت و نرمی خود را زودتر از دست می‌دهند و در صورتی نیز که به لکه‌های روغنی آغشته شوند به همین راحتی‌ها تمیز نخواهند شد!

نکات خرید فرش ماشینی

به طور کلی باید بگوییم که علاوه بر آشنایی کامل با انواع فرش ماشینی، شما باید در زمان خرید و انتخاب فرش ماشینی مناسب خود نکات خرید این محصول را نیز مدنظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید به انتخابی هوشمندانه و درست دست یابید.

یکی از مسائلی که باید در زمان خرید فرش ماشینی در نظر داشته باشید تعداد گره‌های فرش است. به طور کلی باید بگوییم که تعداد گره‌های فرش در هر متر را شانه می‌نامند. معمولاً هر فرشی دارای دو تراکم عرضی و طولی است. به طور کلی شانه‌هایی که در بازار موجود هستند از تنوع بالایی برخوردارند. چنانچه شما می‌توانید برای خرید فرش ماشینی خود با انواع شانه‌های ۲۲۰، ۲۵۰، ۲۸۰، ۳۲۰، ۳۸۰، ۴۰۰، ۴۴۰، ۵۰۰، ۷۰۰ و همین‌طور ۱۰۰۰ برخورد کنید.

مسئله دیگری که در زمان خرید فرش ماشینی اهمیت می‌یابد توجه به تراکم فرش است. به طور کلی تراکم فرش همان گره‌های طولی فرش ماشینی هستند که تنوع بسیار زیادی نیز دارند. معمولاً تراکم‌های فرش ماشینی در ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۱۴۰۰۰، ۱۰۰۰، ۹۰۰، ۸۰۰، ۷۰۰، ۲۵۵۰، ۳۰۰۰ همین‌طور ۳۲۰۰ رج خلاصه می‌شوند. طبیعی است که هرچه تراکم فرش ماشینی شما بالاتر باشد، فرش از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار خواهد بود.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

برای خرید فرش ماشینی باید به فضایی که تصمیم به استفاده از فرش ماشینی خود دارید نیز توجه داشته باشید و بر اساس اولویت و هر ملاکی که در ذهن دارید، محصول مناسبی را خریداری نمایید. برای مثال شما می‌توانید به دنبال فرش ماشینی باشید که پرز و یا گردوخاک کمتری می‌گیرد، لطافت بیشتری دارد و...

علاوه بر این برخی از شرایط نیز می‌تواند در انتخاب فرش ماشینی شما مؤثر باشند. برای مثال توصیه‌ای که برایتان داریم این است که اگر در خانه خود فرزند کوچک و یا حتی حیوان خانگی دارید به دنبال فرش‌هایی بروید که پرز کمتری می‌گیرند و طرح‌های شلوغ‌تری دارند. با این کار اگر لکه و یا آلودگی بر روی فرش شما قرار بگیرد به همین راحتی‌ها به چشم نخواهد آمد!

علاوه بر این انتخاب فرش ماشینی می‌تواند با ابعاد موجود در خانه شما نیز ارتباط مستقیم داشته باشد. برای مثال اگر فضای خانه شما کوچک است و می‌خواهید که با کمک یک فرش ماشینی مناسب، فضای خانه را بزرگ‌تر نشان دهید، توصیه ما این است که به سراغ فرش‌های ماشینی با رنگ‌های روشن‌تر بروید تا بتوانید با کمک آن، خانه خود را روشن‌تر، دلبازتر و بزرگ‌تر نمایان کنید.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

توصیه دیگری که برایتان این است که اگر به هر دلیلی فرشی ماشینی دارید که از آن استفاده نمی‌کنید بهتر است که آن را کاملاً لوله کرده و در گوشه‌ای از خانه خود قرار دهید. با این کار می‌توانید از سلامت و طول عمر فرش ماشینی خود محافظت کنید.

فرش سورنا

شرکت فرش سمندرخ از سال ۱۳۷۵ با هیئت موسسی که بیش از ۱۵ سال در زمینه فرش دستباف ایرانی سابقه داشتند جهت تولید فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل به تاسیس رسید.

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

گروه صنعتی سمندرخ از ابتدا با توجه به سلیقه روز بازار به تولید فرش‌های ۴۴۰ و ۵۰۰ شانه ممتاز و استفاده از مواد اولیه آکرلیک مرغوب با برند تجاری راذین مشهد مشغول به فعالیت شد و با ورود تکنولوژی جدید فرش دستبافگونه گروه صنعتی سمندرخ اقدام به خریداری و نصب دستگاه ۷۰۰ شانه HCP از بهترین برند اروپایی (Van de While) نمود، تولیدات ۷۰۰ سانه با بهریه گیری از نخ‌های با لطافت ترک و با برند تجاری سورنا در واحدی مجزا به بازار عرضه شدند. در سال ۹۳ شرکت در راستای افزایش تکنولوژی تولیدات خود، دستگاه ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ، آخرین دستاورد روز شرکت وندویل بلژیک را خریداری و به تولید محصول جدید، فرش ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ برای اولین بار با ده رنگ واقعی روی آورد.

در سال ۹۵ نیز شرکت سمندرخ با خرید دستگاه جدید ۱۲۰۰ شانه ریزترین فرش جهان را به محصولات خود اضافه کرد.

هم اکنون گروه صنعتی سمندرخ با برند تجاری سورنا و با تجربه بیشتر از ۳۰ ساله مدیران و به کارگیری ۶۰ نفر پرسنل متخصص در سه واحد تولیدی مجزا مشغول به تولید فرش ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ و ۱۲۰۰ شانه با بهترین مواد اولیه و به روزترین تکنولوژی دنیا می‌باشد. این گروه صنعتی طی سنوات گذشته موفق به دریافت برترین گواهینامه‌های استاندارد بین المللی شده که از جمله آن می‌توان نشان استاندارد ملی ایران، نشان استاندارد و مطابقت اتحادیه اروپا، گواهینامه‌های ISO ۹۰۰۱, ISO ۱۴۰۰۱, OHSAS ۱۸۰۰۱, IMS, ISO ۱۰۰۰۱, ISO ۱۰۰۰۲, ISO ۱۰۰۰۳, ISO ۱۰۶۶۸, ISO ۱۷۶۵ و بسیار گواهینامه‌های معتبر داخلی را نام برد.

جهت بهره مندی از تخفیف خرید غیرحضوری فرش سورنا ثبت نام کنید.

ویژگی‌های منحصر بفرد فرش سورنا

- استفاده از الیاف و مواد اولیه مرغوب و استاندارد

- تولید فرش با اصالت ایرانی طبق استاندارد بین المللی

- رنگ بندی منحصر بفرد و نزدیک به فرش دستباف (با توحه به تجربه چندین ساله مدیران در فرش ایرانی)

- استفاده از طرح‌ها و نقش‌های انحصاری

- استفاده از جدیدترین دستگاه‌ها و تکنولوژی روز اروپا

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۰۵۲۲۳۵۰۵۸

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

Sorena_Farsh@

راهنمای خرید فرش ماشینی، نکات خرید آن

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه کنید.

sorenacarpet.com

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج