روزنامه شرق: دغدغه‌های مجلس، فضایی‌ست!
۱۰۰۸۳۶۳
۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
۴۸۸۵
قالیباف در نخستین نطق خود ابراز امیدواری کرده بود که مجلس جدید با سرلوحه قراردادن الگوی مدیریت جهادی بتواند در مسیر قانون‌گذاری شفاف در این حوزه مفید واقع شود. از همین باور و نگاه به مجلس می‌شد حدس زد که چه مسیری را طی خواهد کرد.

روزنامه شرق نوشت: قالیباف در نخستین نطق خود ابراز امیدواری کرده بود که مجلس جدید با سرلوحه قراردادن الگوی مدیریت جهادی بتواند در مسیر قانون‌گذاری شفاف در این حوزه مفید واقع شود. از همین باور و نگاه به مجلس می‌شد حدس زد که چه مسیری را طی خواهد کرد.

تا جایی که واکنش مردم به جلسه یکشنبه، یکم تیرماه مجلس در نوع خود تأمل‌برانگیز بود. همان شبکه‌هایی که فیلترینگش دغدغه این روزهای مجلس اصولگرایان است. تعجب مردم از این بود که در روزهایی که سکه در حال ردکردن مرز هشت میلیون و دلار20 هزار تومان است، دغدغه‌های نمایندگان پارلمان، فضای مجازی و کشاندن وزیر ارتباطات به مجلس است! برخی به تعطیلی نیم‌ساعته مجلس برای خواندن نماز آیات هم طعنه زده بودند که «بله دلار 20 هزارتومانی نماز وحشت هم دارد». قالیباف رئیس مجلس با اشاره به اینکه فضای مجازی آلوده است، از وزیر ارتباطات خواسته که فضای مجازی را مانند صنعت خودرو کنترل کند.

واکنش کاربران به این حرف قالیباف این بوده که آیا تصور می‌کنید توانسته‌‌اید صنعت خودرو را کنترل کنید که مشابه‌سازی می‌کنید؟ و با فرض اینکه توانسته باشید، چه شباهتی بین صنعت خودرو به‌عنوان یک کالای مصرفی و فضای مجازی به‌عنوان مسیر انتقال داده و تصویر و ارتباطات است؟ به نظر می‌رسد که محمدباقر قالیباف همان‌طور که در نخستین نطق خود در مجلس یازدهم گفت تصور می‌کند که می‌تواند مدیریت جهادی شهرداری را در مجلس هم ادامه دهد؛ غافل از اینکه وظیفه مجلس نظارت و قانون‌گذاری است که کاری تدقیقی و کیفی است نه سرعتی و کنترلی! در ضمن او نمی‌تواند مدیریت جهادی‌اش را به وزارتخانه‌‌ای که اداره‌اش در ید او نیست، تحمیل کند.

موسی غضنفرآبادی هم از فضای خانمان‌سوز، بی‌دینی، بی‌غیرتی، غرب‌گرایی و بی‌اخلاقی در پیام‌رسان‌های خارجی شاکی شده و گفته فضای مجازی باید کنترل شود. درهمین‌باره نماینده قزوین در مجلس هم از اختصاص نیمی از ترافیک اینترنت کشور به اینستاگرام انتقاد کرده است. یک فعال رسانه‌‌ای اصولگرا با انتشار ویدئویی در اینستاگرام با بیان اینکه مجلس‌هاي هفتم، هشتم و نهم در اختیار اصولگرایان بوده و حتی کیهان در ابتدای مجلس یازدهم مدعی شده بود که آن مجلس هم اصولگراست، گفته است اصولگرایان در هیچ‌یک از این مجالس برای مردم کاری نکردند که حالا انتظار داشته باشیم در مجلس یازدهم شق‌القمر کنند. کاربران دیگر شبکه‌های اجتماعی هم با اشاره به فعال‌بودن و استفاده‌کردن اصولگرایان از فضای این شبکه‌ها به نفع خود، انتقاد کرده‌اند که پس چطور خواهان کنترل و محدودسازی و فیلترینگ آن هستید.

انتشار آگهی فروش مالکیت پیام‌رسان سروش بعد از آن همه حمایت، تبلیغات و اختصاص وام و بودجه به پیام‌رسانی داخلی در حالی حاکی از به‌ بن‌بست‌ رسیدن پروژه پیام‌رسان داخلی بود که غضنفرآبادی، نماینده اصولگرای مجلس یازدهم بازهم وزیر ارتباطات را خطاب قرار داد که: «چه اصراری وجود دارد که پیام‌رسان‌های خارجی تقویت شوند، آیا شما به‌عنوان یک وزیر جوان و متدین نباید اقدامی صورت دهید، آیا از بیرون القائاتی به وزارت ارتباطات وارد می‌شود». محسن دهنوی که بعد از سخنان عجیبش در مجلس درباره صنعت فضایی، عکس‌هایی از او در حالت حمله در یک فضای دانشگاهی منتشر شده است هم مدعی شده بوده که ما در صنعت فضایی در رتبه پنجم بودیم و دولت روحانی و آذری‌جهرمی ما را به رتبه 15 تنزل داده‌اند. او گفته که روحانی صنعت هسته‌ای را با برجام تعطیل کرد و صنعت فضایی را به دست آقای جهرمی تعطیل کرد. این عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی قبلا هم از اعلام وصول طرح جمعیت و تعالی خانواده با موضوع فرزندآوری خبر داده بود.

این طرح جدیدی نیست و اسلاف دهنوی سال 92 در مجلس نهم طرح جامع «جمعیت و تعالی خانواده» را در ۵۵ ماده جهت افزایش جمعیت و تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری تهیه کرده بودند. هدف این طرح ترغیب جوانان به ازدواج با بسته‌های تشویقی متعدد برای جوانان متأهل بود اما به علت بار مالی سنگینی که برای دولت داشت، به تصویب نهایی نرسید! اگر قرار باشد به برخی طرح‌های عجیب و غیرضروری مجلس یازدهم که حتی صدای برخی از اصولگرایان دیگر مانند عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان را درآورده اشاره کنیم، می‌توان به طرح تغییر نام فرودگاه مهرآباد اشاره کرد. گنجی در توییتی نوشته بود: «واقعا برای تغییر نام یک فرودگاه طرح دوفوریتی لازم است؟ مجلس باید ورود کند؟ اولویتی دارد؟ خیلی نگران‌کننده است. ان‌شاءالله نماینده خبردهنده ایده شخصی خودش را گفته و ربطی به 289 نفر دیگر ندارد».

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1399/04/03
صنعت خودرو همانطور که پرونده جناب قالی کنترل شد کنترل می شود!!!فضای مجازی بیشتر به فضای حقیقت و حقیقی شباهت دارد تا مجازی!!!
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1399/04/03
مجلس قدرتمند با حضور قالیباف و چهره های انقلابی تا چشم اصلاح طلبا دربیاد
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
مجلس ضد مردمی چرات کنداز پرونده های دزدی و فسادمالی قالیباف سوال کند
دردمند
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
جوک نگو همه یکی هستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
نگو قالیباف بگو خالیباف !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
‌همشون یکی هستند یه مشت آدم که فقط فکر جیب مبارک هستند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
چهل ساله منتظره اون بهشت وعده داده شده ايم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
مجلسی که رئیس مجلسش از حوزه انتخابیه تهران ۱۲ میلیونی فقط ۲۰۰ هزار رای آورده سرش و بذاره بمیره میزان مشارکت مردم در انتخابات تهران ۱۲ درصد و شهرستان ۲۵ درصد یعنی جز تو و امثالت کسی رای نداد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
من دلم می خواد بدونم شماها نون از کجا میارین می خورین که این قدر سر خوشین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تا زمانی که ما در این کشور به دنبال این باشیم که به قول شما چشم همدیگر را در بیاوریم و هرکس خود را خیر مطلق و طرف مخالف خود را شر مطلق ببیند روی آرامش و خوشی و پیشرفت نمی بینیم. ما نیاز به دشمن خارجی نداریم خودمان به اندازه کافی در حال دشمنی با همدیگر هستیم و این میان افراد سودجو به راحتی با ظاهرسازی منافع خود را به دست می آورند و مانند خاوری ها به ریش همه جناحها می خندند.
به قول معروف التماس تفکر. کمی وسیعتر بیندیشیم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
علاوه بر چشم اصلاح طلبان چشم مردم هم در می اید
یک هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
همین طور شما
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1399/04/03
فکر می کند فرمانده نظامی در مجلس هست ونمایندگان ودولت سربازان تحت امرش
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/04/03
قالی باف همه چیز را گاز انبری نگاه می کند و حل می کند

راستی مشکلات دوران شهردار بودنش چطور شد ایا برطرف شده است؟
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/04/03
انگار امیدی به این مجلسم نیست رای دادن اشتباه محضه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
اينا بدونه راي اومدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تازه فهمیدی؟
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1399/04/03
دغدغه شون تو این وضع اقتصادی فیلتر تلگرامه
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1399/04/03
دلار شده 20.000 تومان
لوازم خانگي سر به فك زده
امكان ازدوتج و خريد جهيزيه و ازدواج عملا از بين رفته
تورم بيداد ميكنه
دارو گير نمياد و گران شده

اونوقت مجلس نشستن بحث و ميكنند كه بايد ايستاگرام فيلتر بشه ...!!!!
شما فكر كرديد اگه فضاي مجازي رو بستيد فساد و سو مديريت و سو وضعيت كشور بر ملا نميشود ؟!
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1399/04/03
مجلس شده یا فیلترینگ یا اسم خیابان عوض کردن مشکلات مردم هیچ
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1399/04/03
شما نگران افشاي فساد هستيد ؟؟؟ يا به فساد افتادن مردم ؟؟؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1399/04/03
اوني كه با كليد اومد اوضا اين شد
واي به حالمون اين با گازنبر اومده
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1399/04/03
خدا ازتون نگذره . آه این مردم دامنتون رو خواهد گرفت .
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1399/04/03
فضای مجازی رو نمیشه کنترل کرد و مثل ماهواره شکست خواهند خورد...ولی انصافا این اینستا چیه...جز مسخره بازی و دلقک بازی یک عده ادم کلاش و افسرده...اگر بخوای از بخش آموزشی اش استفاده کنی یوتیوب و تلگرام بهتره خوب
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1399/04/03
انتظار عملکرد خوب از یک مجلس ده درصدی با چیدمان آقای جنتی و برادران هم فضایی است
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1399/04/03
یعنی شرق نمیداندکه اسلام بهانه است و هدف شرق یا چین و روسه؟
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1399/04/03
واقعا این مجلس یک مشت بیسواد و هوچی گر جمع شدند ، اصلا درد معیشت مردم رو ندارند ، واقعا متاسفم برای مجلس ده درصدی
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1399/04/03
قالیباف که کلا رد داده .انتخاب مردم هم نیس بنده خدا .چقدر خواست ریس جمهور بشه بنده خدا و نشد خخخ
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/04/03
از عمر دولت بی تدبیر هفت سال میگذره ار عمر این مجلس یک ماه . چطور روزنامه شرق از دولت هفت ساله انتقاد نمیکنه ولی از مجاس یک ماه امده انتقاد میکنه نتیجه بعضیا خودشون و به خواب زدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج