جزییات بسته حمایتی از مستاجران اعلام می‌شود
۱۰۰۸۷۷۷
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
۴۲۵۱ 
معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن بسته حمایتی مستاجران در روز شنبه هفته آینده خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن بسته حمایتی مستاجران در روز شنبه هفته آینده خبر داد.

محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به بسته حمایتی دولت از مستاجران اظهار داشت: تمام پیشنهادات دولت در این بسته آمده و در حال بررسی است و روز شنبه – هفتم تیرماه- جلسه نهایی بررسی بسته حمایتی از مستاجران برگزار می‌شود و در صورت تصویب پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی، جزییات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: جلسه روز شنبه، جلسه آخر و نهایی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پیشنهاد اعلام نرخ اجاره بها از سوی وزارت راه و شهرسازی گفت: پیشنهادات متعددی مطرح شده است و مشخص نیست کدام یک از این پیشنهادات مصوب شود. این پیشنهادات موضوعات حقوقی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

محمودزاده درباره اجباری شدن صدور کد رهگیری برای تمام قراردادهای مسکن چه قرارداد خرید و فروش و چه اجاره اظهار داشت: صدور کد رهگیری در یک مقطعی به صورت اختیاری اجرا شد اما بر اجباری بودن احیای صدور کد رهگیری مصر هستیم.

وی ادامه داد:‌ صدور کد رهگیری مزیت‌های متعددی دارد و هم به روی شناخت بازار و هم ارایه آمار دقیق‌تر از مناطق و شهرهای مختلف کمک می‌کند و یک ابزار مدیریتی و برنامه ریزی برای بازار مسکن محسوب می‌شود. از این رو به دنبال این هستیم برای هر معامله‌ای در بازار مسکن کد رهگیری صادر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بخش عمده‌ای از قراردادهای بازار مسکن ثبت نمی‌شوند که ثبت نشدن این معاملات فرار مالیاتی را به دنبال دارد اما اجرای صدور کد رهگیری در هر معامله‌ای، بسیاری از موضوعات را روشن و شفاف می‌کند.

محمودزاده با تاکید بر اینکه عدم صدور کد رهگیری تخلف است، گفت: براساس مصوبه‌ای که مجلس گذشته صادر کرد، اسنادی که قانونی نباشند قابلیت پیگیری نخواهند داشت و طبیعی است که اگر کسی چنین ریسکی کند باید نتایج و تبعات آن را بپذیرد.

وی ادامه داد: برای مثال اگر فردی به صورت غیر رسمی اجاره نامه و مبایعه نامه‌ای را تنظیم کند، قابلیت رهگیری در مراجع رسمی، قانونی و قضایی را نخواهند داشت و اگر هر طرف قرارداد به تعهدات پایبند نباشند،‌ مطالبات قابل پیگیری نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این قانون به هر دو طرف قرارداد می‌تواند کمک کند، تاکید کرد: ثبت رسمی قرارداد می‌تواند به دو طرف بسیار کمک کند و این از مزایای کد رهگیری است. همچنین صدور کد رهگیری برای معاملات هزینه‌زا نخواهند بود و اگر هزینه‌ای هم داشته باشد، بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه تمام این اقدامات در راستای افزایش شفافیت است، گفت: اگر صدور رهگیری فراگیر شود، تمام معاملات در سامانه نمایش داده می‌شود و مردم می‌توانند مشاهده کنند که املاک مشابه با چه قیمتی قرارداد شده است و در این صورت درگیر قیمت‌های غیرواقعی و کاذب نمی‌شوند.

محمودزاده با اشاره به پیشنهاد برخی از کارشناسان مبنی بر انتقال انجام قراردادها از بنگاه به ثبت اسناد و دفترخانه‌ها اظهار داشت: این پیشنهاد جوانب بسیاری دارد در حال حاضر 135 هزار بنگاه معاملاتی در کشور وجود دارد، حال باید دید آیا چنین حجمی در دفاتر قابل انجام است؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/04/04
پس شما میخواهید یه پولی برای دفاترثبت اسناد دربیارید نه کمک به مستاجر
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1399/04/04
علی برکت الله اجرایی نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/04/04
اینها فقط به فکر پر کردن جیب خودشان هستند ...
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1399/04/04
هروقت خواستید درستش کنید بد تر شد، تاالان که نشستید فقط نگاه کردید، بعد از اینم.....
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1399/04/04
۱۳۵ هزار املاک ومسکن پایگاه ساواک طاغوت پهلوی
ولیبرال صهیون .ساختمانهای ناحیه هرمنطقه توسط
قوه قضائیه ازمصادره اموال منقول وغیر منقول ساخته
ودراختیار شیعیان علوی مستضعفین بیکار ولایت فقیه
قرار میگیرد.وکارشناسان ناحیه ای قیمت گذاری میکنند
خدایا شیعیان را بااراده خاص خودت با اراده بفرما آمین اللهم عجل الولیک الفرج
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
این بابا، قاطی کرده!!!
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1399/04/04
حداقل ماهی یک میلیون بدن که اجاره خونه بدیم
پاسخ ها
نچ
Luxembourg
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
ترفند تازه دولت برای خالی کردن جیب مردم نه کمک به مستاجر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج